Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YBR 250 kao prvi motor ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Zdravo ljudi,

 

do sada sam vozio skutere, i razmisljam o kupovini malo ozbiljnijeg  motora . 

 

Ustvari, moj prvi izbor je bio  Honda Rebel 300, i posle njega ide 10 mesta prazno, ali bio sam sada da ga vidim, ono je sramota da su napravili motor za prosecnu visinu zena .

 

Volim siroke  , " debele" gume, i da nije " nabudzen" , a opet da nije " mrsav" , sto se tice vizuelnog izgleda. Takodje, brzina mi nije bitna, vise udobnost .

 

Jedini koji mi se posle Rebela svideo  je Yamaha YBR 250 , da ima malo deblje gume, i da ima ABS ,  bio bi idealan kao Rebel .

 

Da li znate jos neki takav model, znaci deblje gume, da je skladan, da ima ABS  za pocetnike ?

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

:lol3:pa ne pitam te za to.. Nego dali si ogranicen sa A2 ili imas puno A ?

Ako imas puno A, vidi Intrudera ili Sportstera. Jer sve to ispod 500ccm su ti mrsavi motori

Vidi i Virago 535, on je dobar za pocetnike a uklapa se u tvoj opis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Za YBR 250, kao vlasnik jednog, mogu samo reči hvale da napišem (dve "zamerke" bi bile doboš na zadnjem točku i nedostatak šeste brzine). Guma mu jeste 120 zadnja, ali je taman za taj motor.
Jedino, možda ti bude malo mali.
Pusti PP pa kad budeš u centru ili na Banovom brdu možeš da pogledaš, sedneš, ako nisi imao prilike ranije

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Gde si probao Rebel 300?

Honda Rebel 300/500 je nov model, s tim što nisam siguran da se 300 uopšte prodaje u Srbiji. Znam da je u prodaji Rebel 500 po ceni od 6390€. Za Rebel 300 nemam informaciju.

new-honda-rebel-500-_-rebel-300-models-debut__.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Da, probao sam 500, ali isti su, valjda je 500 malo tezi samo , navodno ce uskoro stici i 300 , ali sada me to ne zanima nazalost vise :(

 

Nedokazani,  iz Novog Sada sam, ako se odlucim  za YBR 250, cujemo se, hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
5 hours ago, ekvador said:

Zdravo ljudi,

 

do sada sam vozio skutere, i razmisljam o kupovini malo ozbiljnijeg  motora . 

 

Ustvari, moj prvi izbor je bio  Honda Rebel 300, i posle njega ide 10 mesta prazno, ali bio sam sada da ga vidim, ono je sramota da su napravili motor za prosecnu visinu zena .

 

Volim siroke  , " debele" gume, i da nije " nabudzen" , a opet da nije " mrsav" , sto se tice vizuelnog izgleda. Takodje, brzina mi nije bitna, vise udobnost .

 

Jedini koji mi se posle Rebela svideo  je Yamaha YBR 250 , da ima malo deblje gume, i da ima ABS ,  bio bi idealan kao Rebel .

 

Da li znate jos neki takav model, znaci deblje gume, da je skladan, da ima ABS  za pocetnike ?

 

Hvala :)

Kawasaki Versys 300

Kawasaki Ninja 300/250
Honda cbr250
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Hvala na trudu , sada sam shvatio da volim  i samo okruglo ( stari izgled) prednjih svetala .

 

Posto Rebel zadovoljava jedini sve kriterijume , osim visine sedista, sta mislite da to modifikujem?  Samo da napomenem da budzet nije problem, odnosno da je neogranicen, da li bi uz dobrog majstora mogao nekako da podignem sve to bar za 7-8 cm ?

 

I jos ovako sredim branike:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

U tom slučaju obrati pažnju na Ducati Scrambler Sixty2. Rekao bih da se uklapa u tražene kriterijume a verovatno je pogodniji za tvoju visinu nego Rebel. Sa 400ccm i 30kW, uklapa se i u A2 kategoriju. Najbolje bi bilo da ga pogledaš uživo u salonu, valjda ga imaju u Burnout. Ako nemaju baš taj od 400ccm sigurno imaju onaj od 800, mislim da su gabaritno isti. 

Ducati-Scrambler.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

I Ducati Scrambler je u sustini za moju visinu mali, to mi je predocio i prodavac u Burnout-u, ali sa ovim sedistem se povecavaju drasticno navodno perfomanse :

 

http://www.pure-ducati.com/p-6225-ducati-scrambler-comfort-seat-96880221a.aspx

 

Sudeci po njihovom zvanicnom forumu, dosta vozaca od preko 192 cm, sa ovim sedistem imaju lagodniju voznju .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Druze, za sta tebi treba motor? Mozda da to uzmes kao pocetni korak, a ne koji ti se svidja od spolja, kolko je siroka guma i kakav far ima, sve to ti je nebitno kad te siba kisa na autoputu a ti planiras svaki dan da ides za BG i nazad motorom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Pa volim retro izgled, a motor ce mi sluziti za gradsku voznju i eventualno da odem na Frusku Goru, za zabavu i opustanje.

 

 

Gledam sada ovog lika , visok je, kako je napisao u jednom komentaru 196 , znaci 4 cm visi od mene, i sta njemu fali na kawasaki vulcanu ?

A meni sada nastaje konfuzija, posto su mi kawasaki vulcan i honda rebel prakticno isti  ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja