Jump to content

Moto Zajednica

Pojacane kontrole - VOZITE OPREZNO

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo upravo sam se vratio sa voznje sa drustvancetom s foruma. Super dan, super voznja i tako.... ali u vezi s temom.... prolazimo kroz neko selo, 20-30 na sat, krivina 90 stepeni, svi prodjose, a ja oborio motor do te mere da sam zagrebo, ne fuzasterom, nego ramenom  ;D,. Sve kul, samo mi kvrcnuo mali prst. Jbg, to mu dodje teska povreda, doktorka zvala saobracajce i sve po redu.... elem, da ne bih placao kaZNu za neprilagodjeno ko zna sta, policajac kaze: "reci cemo da si se skrsio negde u njivi pored puta, jel ok?", posto, za sve sto se desi na putu, a postoji povreda, mora da se pise prijava. Zahvalio sam se coveku i tako to prodje. Stvarno je bio ok...... ma sta ok, vrlo korektan.... a nije cak ni marsovac  ;D

 

 

 

 

 

 

Da li je ovo moguce da ako recimo padnes iz ne znam kog razloga ili kao sto se tebi desio maler pa si slomio prst policajac moze da ti pise prijavu za ugrozavanje bezbednost u saobracaju .Moze li neko ovo da objasni ,ja licno mislim da je to teska nebuloza i da bi na sudu morali da padne.Komentari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Kako bi proslo na sudu ne znam, ali on mi rece da za svaku situaciju koja ima za posledicu tesku povredu, a lom koske se tako kvalifikuje bez obzira koliko mala bila  :), mora nesto da se pise. Ukoliko se desilo na nekom putu (ne znam bas tu kategorizaciju puteva); ali ocigledno da je resenje bilo da bude da sam pao van puta. Covek mi ni u jednom momentu nije nagovestio da hoce pare, tako da....

Znam samo da sam platio kaznu 10 000 din zato sto sam se, opet u nekoj krivini  ;D, prevrnuo, sleteo s puta, van naseljenog mesta, sam u kolima.... nigde nikog na putu.... I tada sam slomio kost u levoj saci.... znaci, vrlo moguce da bih i ovde platio da pandur nije ispao covek

 

Inace, ja jesam pao  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Jesi li ovo bio ti danas oko jedan na Avali

 

404.jpg

 

heheh jesam, tek kad sam te prošao video sam neki motor da je tu parkiran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

Jesi li ovo bio ti danas oko jedan na Avali

 

404.jpg

 

heheh jesam, tek kad sam te prošao video sam neki motor da je tu parkiran...

 

jaojjj. kada cu ja moci da teram tako moj po ulicama.... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Evo upravo sam se vratio sa voznje sa drustvancetom s foruma. Super dan, super voznja i tako.... ali u vezi s temom.... prolazimo kroz neko selo, 20-30 na sat, krivina 90 stepeni, svi prodjose, a ja oborio motor do te mere da sam zagrebo, ne fuzasterom, nego ramenom  ;D,. Sve kul, samo mi kvrcnuo mali prst. Jbg, to mu dodje teska povreda, doktorka zvala saobracajce i sve po redu.... elem, da ne bih placao kaZNu za neprilagodjeno ko zna sta, policajac kaze: "reci cemo da si se skrsio negde u njivi pored puta, jel ok?", posto, za sve sto se desi na putu, a postoji povreda, mora da se pise prijava. Zahvalio sam se coveku i tako to prodje. Stvarno je bio ok...... ma sta ok, vrlo korektan.... a nije cak ni marsovac  ;D

 

Zanima me zašto si rekao da si slomio prst na maotoru? Kazeš im u ambulanti, zatvorili mi vrata od lifta preko prsta  :) i nemaš nikakva smaranja.. Ja sam pao žešće, kad je naišla murija, ortaci već sklonili motor, ja im kažem pao sa bicikla (a u punoj opremi, kaciga pod miškom) Panduri me gledaju, kao šta nam ovaj priča, ali mi ništa ne mogu. Pretili malo da će da me privedu pa kad su videli da nema vajde oni me pustili. Vide čak i delove od vetrobrana na putu, al ne mogu da dokažu da su moji. Inače, sklonio bi se i ja nego sam ostao da pokupim neke ,,rezervne delove,, sa puta  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Da li je ovo moguce da ako recimo padnes iz ne znam kog razloga ili kao sto se tebi desio maler pa si slomio prst policajac moze da ti pise prijavu za ugrozavanje bezbednost u saobracaju .Moze li neko ovo da objasni ,ja licno mislim da je to teska nebuloza i da bi na sudu morali da padne.Komentari?

 

Izgleda da jeste... Slažem se da je nelogično (bar dok mi neko ne objasni tu logiku), ali tako je. Čuo sam za još par slučajeva ničim izazvanih (tj. bez drugih učesnika, i pri propisanoj brzini) padova, i isto je važilo. Bemliga, negativna rupa u zakonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da li je ovo moguce da ako recimo padnes iz ne znam kog razloga ili kao sto se tebi desio maler pa si slomio prst policajac moze da ti pise prijavu za ugrozavanje bezbednost u saobracaju .Moze li neko ovo da objasni ,ja licno mislim da je to teska nebuloza i da bi na sudu morali da padne.Komentari?

 

Izgleda da jeste... Slažem se da je nelogično (bar dok mi neko ne objasni tu logiku), ali tako je. Čuo sam za još par slučajeva ničim izazvanih (tj. bez drugih učesnika, i pri propisanoj brzini) padova, i isto je važilo. Bemliga, negativna rupa u zakonu?

 

 

 

 

 

 

Pa onda ne preostaje nista drugo nego da foliras nesto originalno kome sta padne na pamet inace uz svu muku ima i prijavu da popijes,zivote skote u kakvoj drzavi zivimo ??? ??? ??? :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Kako će ko da reaguje na neku nelogičnost u zakonu je stvar ličnog izbora, kao i mnoge druge stvari koje smo pominjali i pominjemo ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kako će ko da reaguje na neku nelogičnost u zakonu je stvar ličnog izbora, kao i mnoge druge stvari koje smo pominjali i pominjemo ovde...

 

 

 

 

 

Ma razumem ja sve to potpuno al zamisli situaciju da moras da stanes sa motorom negde na putu i da zvekne neka budala kolima i nanese neku laganiju povredu i pobegne ( recimo pregazi ti stopalo) moras kod lekara koji opet mora da te prijavi policiji i ti pozakonu dobijas prijavu za ugrozavanje bezbednosti u saobracaju.Ja mislim da jeto pogresno tumacenje zakona jer nemoguce i nelogicno je da motorista bude jos i za to kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Da, ovo je tačno za policiju, ja sam baš prekjuče vozio nekog klinca na VMA koji se skrljao sa motora na silasku sa Avale, i klinac uglavnom počeo nešto da viče na doktora kao 'nemoj slučajno da mi zovete ćaleta', i ovaj mu je rekao u fazonu "ne ideš ti nigde odavde dok se prvo ne završi medicinski deo, pa onda policija da završi svoj deo posla pošto si pao sa motora, pa tek onda roditelj može da dođe po tebe".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

 

 

Zanima me zašto si rekao da si slomio prst na maotoru?

 

Shvatio sam i ja da sam se zeznuo, ali jbg u tom momentu mi izletelo... tj. nisam se uopste spremio da lazem.... Pad je bio stvarno toliko bezveze, sa 20 na sat, da mi nije palo na pamet da je mazem nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Zanima me zašto si rekao da si slomio prst na maotoru?

Shvatio sam i ja da sam se zeznuo, ali jbg u tom momentu mi izletelo... tj. nisam se uopste spremio da lazem.... Pad je bio stvarno toliko bezveze, sa 20 na sat, da mi nije palo na pamet da je mazem nesto

Ma bas kome da padne na pamet da izmislja u tom momentu. Inace meni je skroz logicno da se pozove policija da napravi zapisnik jer ko zna sta se desilo. Na kraju krajeva Cili je mozda zgazio neku babu na putu i pri tom slomio prst  ;D Moraju ljudi da provere ako se nesto desilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

 

 

Zanima me zašto si rekao da si slomio prst na maotoru?

 

Shvatio sam i ja da sam se zeznuo, ali jbg u tom momentu mi izletelo... tj. nisam se uopste spremio da lazem.... Pad je bio stvarno toliko bezveze, sa 20 na sat, da mi nije palo na pamet da je mazem nesto

 

a joooj Cili legendo, pa kako si izvozao one silne krivine po kisi i sve je bilo ok?!?!?! Eeee... ??? i jos kaznu zamalo da platis.

 

Jbm ti drzavu i ko je izmisli!!!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

moguce da u broju tuzbi protiv preduzeca koja odrzavaju puteve i postupaka sa tim preduzecima koji konstantno teku, svo nadju neko zadovoljavajuce objasnjenje. Naime, postupak ne pocinje bez uvidjaja i zapisnika o tome, a kasnije zna da se iskomplikuje itekako. Recimo, posledice zadobijenih povreda za ogromnim odstetnim zahtevima (traume pa nadalje). Za sve to je neophodno konstatovati zapisnicki sta se desilo.

 

Slicno tome,  postoje donje granice materijalne stete iznad kojih je obavezno uzimanje krvi onoga ko je udes skrivio, pa na opet slican nacin zakon regulise i odmeravanje kazne kada je kao posledica udes nastupila necija smrt, pa minimalnu kaznu i uslove za ublazenje i slicno. Sve ima neku svoju logiku i neku svoju donju granicu od koje se ta logika primenjuje. Sto je nekome neprakticna ta logika, stvar je licnog dozivljaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Da li je ovo moguce da ako recimo padnes iz ne znam kog razloga ili kao sto se tebi desio maler pa si slomio prst policajac moze da ti pise prijavu za ugrozavanje bezbednost u saobracaju .Moze li neko ovo da objasni ,ja licno mislim da je to teska nebuloza i da bi na sudu morali da padne.Komentari?

Izgleda da jeste... Slažem se da je nelogično (bar dok mi neko ne objasni tu logiku), ali tako je. Čuo sam za još par slučajeva ničim izazvanih (tj. bez drugih učesnika, i pri propisanoj brzini) padova, i isto je važilo. Bemliga, negativna rupa u zakonu?

Pa onda ne preostaje nista drugo nego da foliras nesto originalno kome sta padne na pamet inace uz svu muku ima i prijavu da popijes,zivote skote u kakvoj drzavi zivimo ??? ??? ??? :o :o

Zamisli desi ti se maler(nedajbože) pokupiš nekoga u isklizavanju i povrediš (ili oštetiš), dali je to nebuloza i kolika? ČINJENICA je da si postupkom doveo u opasnost sebe i (potencijalno) druge učesnike u saobraćaju, a sve to zbog ''neprilagodjene brzine uslovima puta i saobraćaja''. Deluje nebulozno na prvu loptu, al kad pogledaš iz lancia88-ovog ugla da sve od nečeg mora da počne, ta ''nebuloza'' dobija potpuni smisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da li je ovo moguce da ako recimo padnes iz ne znam kog razloga ili kao sto se tebi desio maler pa si slomio prst policajac moze da ti pise prijavu za ugrozavanje bezbednost u saobracaju .Moze li neko ovo da objasni ,ja licno mislim da je to teska nebuloza i da bi na sudu morali da padne.Komentari?

Izgleda da jeste... Slažem se da je nelogično (bar dok mi neko ne objasni tu logiku), ali tako je. Čuo sam za još par slučajeva ničim izazvanih (tj. bez drugih učesnika, i pri propisanoj brzini) padova, i isto je važilo. Bemliga, negativna rupa u zakonu?

Pa onda ne preostaje nista drugo nego da foliras nesto originalno kome sta padne na pamet inace uz svu muku ima i prijavu da popijes,zivote skote u kakvoj drzavi zivimo ??? ??? ??? :o :o

Zamisli desi ti se maler(nedajbože) pokupiš nekoga u isklizavanju i povrediš (ili oštetiš), dali je to nebuloza i kolika? ČINJENICA je da si postupkom doveo u opasnost sebe i (potencijalno) druge učesnike u saobraćaju, a sve to zbog ''neprilagodjene brzine uslovima puta i saobraćaja''. Deluje nebulozno na prvu loptu, al kad pogledaš iz lancia88-ovog ugla da sve od nečeg mora da počne, ta ''nebuloza'' dobija potpuni smisao.

 

 

 

 

 

 

 

Znaci nebuloza je do jaja ,decko je ni kriv ni duzan slomio palac na nozi i tom prilikom nije nikog ugrozio ni u najavi ne vidim ni jedan opreavdan razlog da se pravda nekome a pogotovu je glupost da zbog toga dobije prijavu i plati kaznu.Ko misli suprotno ja mu tu ne mogu pomoci i filozofiranja tipa moglo je ovo ili ono da se desi u ovom slucaju ne piju vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Zamisli da ti se desi da ti kuce pretrci put i ti u pokusaju da ga izbegnes padnes i polomis i sebe i motor ,da li i u tom

slucaju treba da platis kaznu i kako da dokazes da je kuce pretrcalo put.Ili ti kamion nabaci kamencinu u koleno i dobijes povredu ili ti istrci moron iz sporedne ulice i ti u pokusaju da spases glavu padnes i slomis se, ima mnogo situacija koja moze da se desi motoristi a gde on ne moze da dokaze da nije kriv .I da preko svega treba da plati kaznu .Kapiram drzavu koja pokusava da po svaku cenu kaznjava i koga treba i koga ne ali ne kapiram nikako kolege forumase koji nalaze opravdanje za takve postupke drzave.I jos bih rekao da se radi o cistoj zloupotrebi i pogresnom tumacenju zakona od strane policije.Mali off da li ste znali ako vas neko napadne i pocne da vas tuce da po nasem zakonu nemate pravo da se branite nego morate da zovete policiju.U suprotnom pruzite li otpor napadacu  dobicete prekrsajnu prijavu za tucu bez obzira ko je kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Zamisli da ti se desi da ti kuce pretrci put i ti u pokusaju da ga izbegnes padnes i polomis i sebe i motor ,da li i u tom

slucaju treba da platis kaznu i kako da dokazes da je kuce pretrcalo put.Ili ti kamion nabaci kamencinu u koleno i dobijes povredu ili ti istrci moron iz sporedne ulice i ti u pokusaju da spases glavu padnes i slomis se, ima mnogo situacija koja moze da se desi motoristi a gde on ne moze da dokaze da nije kriv .I da preko svega treba da plati kaznu .Kapiram drzavu koja pokusava da po svaku cenu kaznjava i koga treba i koga ne ali ne kapiram nikako kolege forumase koji nalaze opravdanje za takve postupke drzave.I jos bih rekao da se radi o cistoj zloupotrebi i pogresnom tumacenju zakona od strane policije.Mali off da li ste znali ako vas neko napadne i pocne da vas tuce da po nasem zakonu nemate pravo da se branite nego morate da zovete policiju.U suprotnom pruzite li otpor napadacu  dobicete prekrsajnu prijavu za tucu bez obzira ko je kriv.

sad sam iscitao postove i nisam primetio da je iko podrzavao i opravdavao kaznjavanja. Jedino je par nas napisalo da je logicno da u ambulanti pozovu policiju jer nikako ne mogu znati sta se dogodilo a da pri tom znaju da je u pitanju saobracajna nezgoda. Zamisli samo da je, u ovom slucaju Cili, udario nekog i onda pobegao sa mesta nesrece a ovi u ambulanti ga samo "opravili" i lepo on ode dalje i nikom nista. Inace u celom svetu to funkcionise na apsolutno isti nacin. A da nije u redu sto te mogu kazniti ako ti se dogodi neka glupost kao sto si ti naveo, naravno da nije u redu i to nike ne osporava.

Onaj deo da ako te neko napadne ne smes da se branis bas i nije tacan i to se prosto zove nuzna samoodbrana. Jedino ne smes da prekoracis tu nuznu samoodbranu, tj ne smes da posle kad ga savladas nastavis da ga udaras, omalovazavas... (licno provereno)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2961 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ima jedan problem kod "brzina neprilagodjena stanju na putu". To je hronicna vadilica za sve sto se desi, da niko drugi ne odgovara, samo vozac. Ako naletis na neku jamu na sred puta pri 40, iako je dozvoljeno 60, opet si kriv jer je nisi video, a to sto je oni nisu obelezili, to je nebitno. Takvih primera ima koliko hoces.

 

Druga mene stvar uzasno nervira, a to su moja ljudska prava u kontroli saobracaja. Ako me nasumicno zaustavi, to znaci da "ovlasceno lice" mene smatra sumnjivim ili krivim za nesto. Tek kada utvrdi da sam ispravan, pusta me dalje. E sad, to je pretpostavka iz komunizma, svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini. Sa kojim pravom? Ako nisam napravio nikakav prekrsaj, onda zasto nasumicno zaustavlja bas mene? Ok je da me stopne ako sam nesto uradio, ali ovako, da njemu prodje vreme i li zadovolji instrukcije sefova... U nekim zemljama, naprave blokadu, pa kad pretrkeljisu svakog, pustaju ga dalje. To je vise ok jer smo svi kontrolisani.

 

Takodje, mnogi ovde kazu da im to ne smeta, posto su cisti. Meni, iako sam cist, bogami, smeta. Zurim na posao, zaustave me, popricamo, jedno 5, 10 minuta i meni pisu zakasnjenje. Ako ne stizem da pricam sa onima koji su mi mili, ne moram ni sa pandurom. Drugo, kad sam na motoru, proces je sledeci:

 

1. zaustavljam se i gasim motor

2. skidam rukavice

3. skidam naocare

4. skidam kacigu i potkapu, ako je imam

5. raskopcavam se i vadim dokumenta iz bezbednog dzepa

6. odgovaram na debilna pitanja gde sam bio i kuda idem, onako kao caskamo da razbijemo led

7. g. Organ srice moja dokumenta

8. vraca mi dokumenta i moram da ih slozim

9. 10..... su tacke od tacke 5. unazad.

 

Jednom, pre puno godina, od Metropola do Usca su me zaustavili ravno 11 puta. Bukvalno na svakom cosku.

 

Ne znam kako vama to ne smeta? Osecam se dosta ponizeno kad moram da se legitimisem kao da sam Bin Laden, svakom kome se to svidi. Vrlo je neprijatno kada vas u nekoj vecoj guzvi, na ulici, legitimisu, a ljudi prolaze i pomalo se zgrazavaju. A nisam dete imam 40+ godina. Cemu to? Po meni je to represija koju je zakonodavac dozvolio policiji.

 

Ko skrivi nesto, nek odgovara. Ali svako, ne samo mi sitni. Dok toga ne bude, sve ovo sa zakonima je samo farsa, zamazivanje ociju. Zakon mora da vazi za sve, a svi smo mi svedoci da to nije tako. Zato ni ne volimo policiju, sudove i samim tim ni drzavu. Nemamo poverenja u nju i njeno delovanje. To sad vec zalazi u politiku, ali tako je, na zalost. Sve se svodi na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ima jedan problem kod "brzina neprilagodjena stanju na putu". To je hronicna vadilica za sve sto se desi, da niko drugi ne odgovara, samo vozac. Ako naletis na neku jamu na sred puta pri 40, iako je dozvoljeno 60, opet si kriv jer je nisi video, a to sto je oni nisu obelezili, to je nebitno. Takvih primera ima koliko hoces.

 

Druga mene stvar uzasno nervira, a to su moja ljudska prava u kontroli saobracaja. Ako me nasumicno zaustavi, to znaci da "ovlasceno lice" mene smatra sumnjivim ili krivim za nesto. Tek kada utvrdi da sam ispravan, pusta me dalje. E sad, to je pretpostavka iz komunizma, svi su krivi dok se ne dokaze da su nevini. Sa kojim pravom? Ako nisam napravio nikakav prekrsaj, onda zasto nasumicno zaustavlja bas mene? Ok je da me stopne ako sam nesto uradio, ali ovako, da njemu prodje vreme i li zadovolji instrukcije sefova... U nekim zemljama, naprave blokadu, pa kad pretrkeljisu svakog, pustaju ga dalje. To je vise ok jer smo svi kontrolisani.

 

Takodje, mnogi ovde kazu da im to ne smeta, posto su cisti. Meni, iako sam cist, bogami, smeta. Zurim na posao, zaustave me, popricamo, jedno 5, 10 minuta i meni pisu zakasnjenje. Ako ne stizem da pricam sa onima koji su mi mili, ne moram ni sa pandurom. Drugo, kad sam na motoru, proces je sledeci:

 

1. zaustavljam se i gasim motor

2. skidam rukavice

3. skidam naocare

4. skidam kacigu i potkapu, ako je imam

5. raskopcavam se i vadim dokumenta iz bezbednog dzepa

6. odgovaram na debilna pitanja gde sam bio i kuda idem, onako kao caskamo da razbijemo led

7. g. Organ srice moja dokumenta

8. vraca mi dokumenta i moram da ih slozim

9. 10..... su tacke od tacke 5. unazad.

 

Jednom, pre puno godina, od Metropola do Usca su me zaustavili ravno 11 puta. Bukvalno na svakom cosku.

 

Ne znam kako vama to ne smeta? Osecam se dosta ponizeno kad moram da se legitimisem kao da sam Bin Laden, svakom kome se to svidi. Vrlo je neprijatno kada vas u nekoj vecoj guzvi, na ulici, legitimisu, a ljudi prolaze i pomalo se zgrazavaju. A nisam dete imam 40+ godina. Cemu to? Po meni je to represija koju je zakonodavac dozvolio policiji.

 

Ko skrivi nesto, nek odgovara. Ali svako, ne samo mi sitni. Dok toga ne bude, sve ovo sa zakonima je samo farsa, zamazivanje ociju. Zakon mora da vazi za sve, a svi smo mi svedoci da to nije tako. Zato ni ne volimo policiju, sudove i samim tim ni drzavu. Nemamo poverenja u nju i njeno delovanje. To sad vec zalazi u politiku, ali tako je, na zalost. Sve se svodi na to.

 

 

 

 

 

 

Bravo kolega i ja potpuno isto dozivljavam sve to sto si napisao (mozda zato sto smo slicnih godina).Ne mogu a da ne primetim da ovde ima ljudi koji za svaki potez drzave imaju opravdanje ,kao drzava je u pravu samim tim jer je drzava a izigrala nas je bezbroj puta.Licno nemam nekih vecih problem sa drtzavom niti sam neki antihrista jednostavno ne mogu a da neprimetim.

Za Djenerala: Samim ucestvovanjem u tuci bio kriv ili ne dobices prekrsajnu prijavu nezavisno ko je izazvao.PROVERENO NA LICNOM PRIMERU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1374 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

[Za Djenerala: Samim ucestvovanjem u tuci bio kriv ili ne dobices prekrsajnu prijavu nezavisno ko je izazvao.PROVERENO NA LICNOM PRIMERU.

Definicija tuce je sasvim drugacija od definicije nuzne samoodbrane. Mene su napala dva lika, mlatnuli me metalnom sipkom, ja sam se odbranio i savladao ih...policiji dao izjavu i nikad me vise niko nije nista pitao. U ambulanti je bio policajac koji je docekivao sve slucajeve i upisivao ih pa je naravno stigao i do mene. Pricali smo par minuta na temu : sta dalje. Rekao mi je da po zakonu ako te neko napadne imas puno pravo da se branis, ali nikako ne smes preci taj prag samoodbrane. Ako izbije kafanska tuca (primer opet iz licnog iskustva) onda ces zaista proci sa prijavom. Sama prijava ne znaci da si kriv ali znaci da ti sledi zajebancija u dokazivanju da nisi kriv. Na sudu je za "privedene" drugove ustanovljeno da su se branili pa su oslobodjeni odgovornosti ali su dva druga nahebala jer su napadace gadjali flasama i stolicama usput razbivsi pola lokala. E njih dvojca su dobila uslovno i novcanu kaznu i naravno dosije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kolega misa-pei je potpuno u pravu, rutinska kontrola i mogucnost da se svako zaustavi pod izgovorom da je sumnjiv se obilato zloupotrebljava i trenutno ne predstavlja nista drugo do maltretiranje gradjana. u evropi je takva praksa odavno napustena, policija se vise oslanja na tehnicka sredstva i saradnju sa gradjanima, doci ce to i kod nas ali pitanje je kad, takodje ja se nadam da ce brzo doci i vreme kada ce policija i gradjani komunicirati iskljucivo sluzbeno, a ne ono cime se bavis i gde ides, ali nece biti ni onoga brate zurim pa izadjes iz kola i zagrlis policajca.

 

ne slazem se sa kolegom pit-om, ako svojom radnjom dodjes do toga da izletis ti si ugrozio bezbednost drugih ucesnika, e sad kad ti izleti pas i slicno to je druga prica, a fora neprilagodjena brzina se takodje obilato zloupotrebava i koristi kao opravdanje za nerad raznih komunalnih sluzbi zaduzenih za odrzavanje puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja