Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala - Hrvatska

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kuda ste se vraćali?

Ako se neko iz tih krajeva odatle vraća autoputem, predlažem penjanje uz Velebit iz Karlobaga, pa uključenje na autoput u Gospiću - krivine skoro kao ove na Jadranki, odličan asfalt, minimalna gužva, spektakularni pogledi, uz obavezno penjanje na vidikovac Kubus na samom prevoju.

Silazak prema Gospiću voziti vrlo, vrlo, vrlo pažljivo - krivine mame, a naišao sam na grupu motociklista iz Slovenije čiji je član pao na jednoj - prilično se izlomio, čekali su hitnu.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad je vec otvorena tema, da priupitam za savet kojim putem ici iz Rijeke ka Plocama? A da nije "jadranka" posto je Jul u pitanju i da nije auto put. Hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 4 minuta, mickeyZ je napisao:

Kad je vec otvorena tema, da priupitam za savet kojim putem ici iz Rijeke ka Plocama? A da nije "jadranka" posto je Jul u pitanju i da nije auto put. Hvala unapred. 

 

Osim ako neko ko živi u tim krajevima zna neke fore (kao što u nekoj drugoj temi saznadosmo kako da zaobiđemo Zlatibor), moraš ili Jadrankom do Senja, pa preko Velebita, Otočac, odatle se već otvaraju varijante Korenica ili Gospić, ili ako se odlučiš za autoput, ideš do Vrbovskog, tu silaziš prema Ogulinu, a onda ili opet na Otočac, ili na Plitvice...


Sve ove varijante dolaze do Gračaca, a dalje na jug nemam pojma :D , javiće se valjda neko :) 

Po mapama, i sam možeš da vidiš da je Knin-Sinj-Imotski dobar pravac, ali ne znam kakvo je stanje na terenu.

 

P.S. inače, Gospić-Gračac, je po fizičkim osobinama puta (krivine i pravci) fenomenalnih 50km, ali ne znam šta na to kaže lokalna saobraćajna policija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd

Pravac preko Velebita mi deluje zanimljiv al nisam nikad prosao tuda.

Mator sam ja da bih policiji bio interesantan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 317 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Kao što je zaludan rekao, nemaš baš neku opciju do Otočca ako nećeš na autoput. Nisam išao od Otočca prema Gospiću i Gračacu, pa ne znam kakav je put, ali je ruta preko Korenice duža 20-ak km i znam da je super za vožnju. Gračac, pa na Knin, pa pored Perućkog jezera možeš se spustiti Splitskim zaleđem. Od Imotskog nemaš nikakvu dobru opciju, pa je moj predlog da se uključiš na autoput posle Omiša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4053 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Starom cestom Tzv. Ličkom Senj, Vratnik, Otočac, Gospić pa kroz Dalmatinsku Zagoru Gračac, Knin, Sinj, Blato na Cetini, Zagvozd, Vrgorac, Staševica,Ploče


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Starom cestom Tzv. Ličkom Senj, Vratnik, Otočac, Gospić pa kroz Dalmatinsku Zagoru Gračac, Knin, Sinj, Blato na Cetini, Zagvozd, Vrgorac, Staševica,Ploče


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Eee to je to. Puno Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 2 sati, admiki je napisao:

Kao što je zaludan rekao, nemaš baš neku opciju do Otočca ako nećeš na autoput. Nisam išao od Otočca prema Gospiću i Gračacu, pa ne znam kakav je put, ali je ruta preko Korenice duža 20-ak km i znam da je super za vožnju. Gračac, pa na Knin, pa pored Perućkog jezera možeš se spustiti Splitskim zaleđem. Od Imotskog nemaš nikakvu dobru opciju, pa je moj predlog da se uključiš na autoput posle Omiša.

Puno Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1369 postova
  • Lokacija: BGD

Nemoj da zaboravis da na Lickoj magistrali imas dosta radara. Gracac, Senj, prvi, ali oko svakog malo veceg mesta moze biti. Deluje prazno i dobro za voznju, al samo se odjednom iznenada pojave. 

 

Od Knina ka Sinju imas svasta za videti pogotovo prirodnih lepota, samo ne znam koliko vremena imas...

 

Dalmatinska Zagora je inace meni interesantna jer voznja nije tako "turisticki prihvatljiva" i komercijalna kao Istra i jadranka. Ovde ponekad nemas nikoga na putu sve do Sinja maltene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 317 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Fiksni radari su obilježeni, a ja skoro nikad ne vidim patrolu da stoji negdje pored puta. Naravno, to pričam za te manje opterećene pravce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 52 minuta, Pingvin37 je napisao:

Nemoj da zaboravis da na Lickoj magistrali imas dosta radara. Gracac, Senj, prvi, ali oko svakog malo veceg mesta moze biti. Deluje prazno i dobro za voznju, al samo se odjednom iznenada pojave. 

 

Od Knina ka Sinju imas svasta za videti pogotovo prirodnih lepota, samo ne znam koliko vremena imas...

 

Dalmatinska Zagora je inace meni interesantna jer voznja nije tako "turisticki prihvatljiva" i komercijalna kao Istra i jadranka. Ovde ponekad nemas nikoga na putu sve do Sinja maltene...

Hvala Edie, imam vremena, u tri dana treba da spojim odlazak sa Dolomita i smestaj na Peljescu, a ne ide mi se na auto put. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 259 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Koliko se sićam cesta Zagvozd-Ploče je bila loša, na mistima očajna. Krajolik relativno nezanimljiv.

Radije bi iša Knin-Sinj-Trilj-Cista Provo-Šestanovac-magistrala.

Makarska rivijera je top, Baćinska jezera, dolina Neretve i eto te priko mosta na Pelješcu.

Ako je frka sa vremenom, autoput do Ploča je ok opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 7 minuta, overtone je napisao:

Koliko se sićam cesta Zagvozd-Ploče je bila loša, na mistima očajna. Krajolik relativno nezanimljiv.

Radije bi iša Knin-Sinj-Trilj-Cista Provo-Šestanovac-magistrala.

Makarska rivijera je top, Baćinska jezera, dolina Neretve i eto te priko mosta na Pelješcu.

Ako je frka sa vremenom, autoput do Ploča je ok opcija.

Hvalaaa! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja