Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-R SRAD 750 96`-98` vs Suzuki GSX-R 600 K1-K3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kao sto naziv teme kaze potrebna pomoc/savet pri kupovini sledeceg motora. Ukratko, prodao sam pocetkom leta motor i od tada sam u potrazi za novim. Od svega sto sam do sada video, procitao i saznao izbor sam definitvno sveo na GSX-R 600 K1-K3 ali sam pre konacne odluke hteo da se konsultujem sa vama.

Skoro sam sasvim slucajno na oglasima uocio jedan SRAD 750 96` godiste (model sa karburatorima) koji mi izgleda dosta zanimljivo i privlacno.

Nisam se nesto previse nalozio ali jednostavno sam ga uzeo u razmatranje.

Trenutni budzet mi je oko 1800e pa iz tog razloga me je ovaj SRAD privukao jer mi ulazi u cenovni rang. Sa druge strane ako sacekam pocetak sledece godine u prolece bih mogao da izdvojim oko 2200-2300e za kupovinu gore navedenog mladjeg modela. Interesuje me vase misljenje o oba motora ali pre svega o nasledniku iz razloga sto od pomenutog SRAD-a nisam potpuno odustao ali mi nekako prelazak sa 125 na 750cc deluje kao prevelik skok sto zbog snage, sto zbog potrosnje, a tu je takodje i godiste koje mi nije presudno ali 6-7godina razlike izmedju dva motora nije za zanemariti.. Mozda gresim?
Pucajte, pisite.. Zanimaju me prednosti i mane, pouzdanost, postrosnja, vasa iskustva itd.

Hvala unapred! :zdravo:

 

 

post-36427-0-60117700-1476731846.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Koji god da uzmes, racunaj na vrlo priblizne troskove potrosnje, odrzavanja i registracije.  Oba motora su jaka posle 125 ccm, 750 je malo agilniji i elasticniji, pa ga manje i saltas, dok 600 nekada trazi cesce saltanje (sto mene, kao bivseg maksiskuterasa koji 5 godina nije seo na motor sa kvacilom, mnogo smara). Pouzdana su oba, moj glas ide za onaj koji je u boljem stanju, a koji god da uzmes racunaj bar na jos neko ulaganje u motor (gume, plocice, ulje i filter, lanac i lancanici, lamela, karbovi, ulje u vilama, ulje u kocnicama, regler) nesto ce biti novo, nesto ok, a nesto ces morati da menjas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Има друг срада 750 96г,  добро га служи, не троши уље, потрошња му је око 7-8л, једини проблем који је имао је корозија у резервоару и предње кочнице, платио га 1700е пре три године. Он је са нср125 прешао на 750 без проблема. Скупи лову за к1 750, мени је он сан снова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Hvala na odgovorima :)

@milomir22

Za registraciju sam znao i za odrzavanje sam donekle pretpostavljao ali za potrosnju sam cuo da SRAD 750 (verzija sa karburatorima) zna dosta vise da popije nego li K 600 varijanta.. E sada koliko je to tacno ne znam, zato sam ovde i postavio pitanje.

Dobro, ne ocekujem da kupim motor u perfektnom stanju bez dinara ulaganja. Najbitnije mi je da je agregat odlican i da motor nije lomljen, varen itd. Ostale potrosne delove cu ja da menjam po potrebi, to nije problem.

@SlobodanR1

Slazem se apsolutno. Zato sam se i opredelio za K1-K3 verziju GSXR. To je najstariji K model za koji imam para a opet i posle 14-15godina su mi licno jako lepi i atraktivni motori.. Stvar ukusa, naravno. Sto se tice pomenutog SRAD-a ima ugradjen rep od K4 1000 tako da izgleda nesto mladje, iz tog razloga mi je i privukao paznju, ali ipak se po prednjim plastikama i faru vidi da je u pitanju stariji motor.

@aca-ks

Moj drug je vozio SRAD 600 98` godiste, probao sam ga, doduse samo par km ali svideo mi se i motor i polozaj sedenja.

K1 750 mi je vec ozbiljna prica. Direktno ubrizgavanje, mislim da bi on trebao da bude jos agresivniji i startniji od SRAD-a 750, tako da bih njega zaobisao. Kada ispecem zanat na 600 najverovatnije cu da predjem na 750 ali o tom-potom. Inace meni je K4-K5 san snova, to mi je jedna od najlepsih generacija Suzukijevih sportaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Prelazak sa 125 na 750 jeste veliki, ali nije nesto sto bi se trebalo plasiti... Pisem ti iz iskustva, ako ne uzmes 750, mozda ces se kasnije pokajati, jer ono sto 750 ima, zadovoljava sve potrebe i vise od toga... Nisam probao druge modele, ali ako mozes da nabavis 750 sa direktnim ubrizgavanjem, ti si pobedio..

Zelim ti puno uspeha u kupovini i nadam se da sledece godine ubijemo koji kilometar zajedno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Mi smo prakticno komsije, tako da kad` kupim motor mozemo da organizujemo voznju :takoje:

Pa ko zna.. Ako bi mi naleteo dobar GSX-R 750cc K verzija mozda bih ga i pazario ali bih morao da razmislim. Pre mesec dana mi je ispred nosa pobegao jedan K2 750 u odlicnom stanju. Cena 2100e (nije fiksna) lep kao lutka. Ja ga gledao 15-20dana, lomio se zato sto je 750 i taman odlucio da od caleta pozajmim 200-300e, podjem da pozovem prodavca da pitam za zadnju cenu i dogovorim da pogledam motor, vidim on prodat u zadnjih 24h. Jebiga, baksuz.

 

post-36427-0-78082700-1476805139.jpgpost-36427-0-20924900-1476805155.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ja sam bio u potrazi 11 meseci za 750 plavo belim K1-K3,svakodnevno pratio oglase i cekao dok nije naleteo pravi primerak.

Tesko ih je naci,to je sad vec prava retkost naleteti na dobro ocuvanog iz te generacije,ali samo strpljivo,spremi pare i cekaj da se pojavi dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Mi smo prakticno komsije, tako da kad` kupim motor mozemo da organizujemo voznju :takoje:

Pa ko zna.. Ako bi mi naleteo dobar GSX-R 750cc K verzija mozda bih ga i pazario ali bih morao da razmislim. Pre mesec dana mi je ispred nosa pobegao jedan K2 750 u odlicnom stanju. Cena 2100e (nije fiksna) lep kao lutka. Ja ga gledao 15-20dana, lomio se zato sto je 750 i taman odlucio da od caleta pozajmim 200-300e, podjem da pozovem prodavca da pitam za zadnju cenu i dogovorim da pogledam motor, vidim on prodat u zadnjih 24h. Jebiga, baksuz.

 

attachicon.gif14793998_1460172140666516_120841374_n.jpgattachicon.gif14793662_1460172110666519_1621527845_n.jpg

Тај се дуго продавао, мени се није свидео због офарбаног рама и ружног подрепа са она два округла стоп светла. Код мене у селу има лик регул.странца к2 600, за једанаест година направио свега око 6000км, задњих пар година није га ни возио пошто живи у цх, али не жели да га прода нажалост. Мој ти је савет да ако имаш новца купиш к1-к3 600 јер сам пробао срада 600 и разочарао се како иде. Или можда овај http://www.polovniautomobili.com/motori/8890015/suzuki-gsxr-k1, да имам тих 2000е не бих се пуно мислио  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Ja sam bio u potrazi 11 meseci za 750 plavo belim K1-K3,svakodnevno pratio oglase i cekao dok nije naleteo pravi primerak.

 

Tesko ih je naci,to je sad vec prava retkost naleteti na dobro ocuvanog iz te generacije,ali samo strpljivo,spremi pare i cekaj da se pojavi dobar primerak.

Друже, како си задовољан са к3?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Prezadovoljan,motor je pun snage i veoma lepo radi.

Manje vise je sve isto kao i kod 600,jedino sto 750 ima upside down prednju viljusku i naravno dosta jaci agregat,a upravljivost je ista kao da vozis 600.
Ono sto savetujem da se odradi je ubacivanje TRE,jer ta spravica preporodi motor,dobije se dosta vise snage na nizim obrtajima i treba manje da otvaras gas tokom voznje,a potrosnju mi je smanjio za pola litre.
Ja sam TRE kupio sa Ebay i odgovara na sve suzukijeve injection motore:
http://www.ebay.co.uk/itm/GSXR-600-2001-K1-Performance-Smart-Timing-Retard-Eliminator-S-TRE-Suzuki-Air-/191519841570?hash=item2c9778dd22:g:lmsAAMXQUmFSn3po

 

Inace moj motor sam kupio od clana foruma Tibor:
http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/51424-kupujem-suzuki-gsxr-750-k1-k5/?p=959883

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@bojanh

Slazem se, vec sada su jako retki Suzukijevi motori ove generacije a da su dobro ocuvani. Evo ja od leta svakog jutra uz kafu ulazim na polovniautomobili i od tada do sada sam nasao svega 2 dobra primerka. Jedan je ovaj koji sam gore izbacio (nisam ga pogledao ali ako je verovati opisu i vlasniku koji mi je izgledao dosta ozbiljno) a drugi K2 600, koji je bio ako se ne varam oko 2.300e. Naravno ima tu jos par dobrih, ali ja stvarno nemam i ne planiram da za ovaj motor izdvojim 2600-2700e+. Nisam nerealan i znam da cenim vrednost motora ali mislim da sada sportak star 14-15godina u sasvim dobrom stanju moze da se kupi za 2200-2300e. Procitao sam temu koju si izbacio i lepo se nasmejao kad` sam video da je covek trazio pre 6 godina da kupi K4-K5 za 3500e.. Nadam se da nisam toliko lud :lol:

Inace motor ti je perfekcija. Jedan od najlepsih primeraka ove generacije koje sam video.

Posto si vozio oba motora (600 i 750) sta mislis da li da zbog snage zaobidjem 750 jer sam jace motore samo probao ali nikada licno vozio i drzim se 600 ili ipak da ukoliko izadje dobar primerak razmislim i o kupovini jace varijante? Znam da je pitanje jako zajebano, i zavisi pre svega od onog ko ga vozi ali opet zanima me i tvoje misljenje.. Dosta dosadjujem sa tim pitanjem iz razloga sto "nemam" strah od 750cc ali ne zelim da kupim prejak motor ciju snagu i potencijal nikada necu moci da izvucem jer nemam znanja i iskustva za to.

@aca-ks

Nisam znao da se dugo prodavao. Ja sam ga pratio nekih 15-20dana i posle toga je prodat.. Za podrep se slazem i meni se nije svidjao, kao i onaj izduv koji ne znam kakvu je nesrecu imao ali je jako lose izgledao. Ali ja sam po tom estetskom pitanju lud i to bih sve skockao i sredio tip-top, ostatak motora mi se jako svideo sto mi je bilo vazno. Sto se tice ovog primerka sto si izbacio, cuo sam da 2000. godiste 750cc cesto ima problema sa menjacem i 2. brzinom pa mi se zato "ne svidja".. To mi je rekao bas kolega bojanh ako se ne varam.

Od SRAD-a sam definitivno odustao, idem na kupovinu naslednika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Sve zavisi kakav si vozac,ako volis da teras u visoke obrtaje,uzmi 600,ako vise vremena provodis na niskim/srednjim onda je 750 bolji jer ima dosta vise snage,mada mozes i njega poterati u visoke obrtaje naravno,samo nema potrebe.

Meni je iskreno 600 dosadio mesec dana nakon kupovine,ocekivao sam mnogo vise,tj ono sto sam ja ocekivao od 600,to upravo ima 750.

Najbolje ti je da licno probas 600 i 750,pa da vidis koji ti vise lezi...znam ljude kojima je 600 dovoljan i ne planiraju da uzimaju jace,a opet imas vozace kojima 600 dosadi vrlo brzo pa predju na 750 ili 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

@bojanh

Slazem se, vec sada su jako retki Suzukijevi motori ove generacije a da su dobro ocuvani. Evo ja od leta svakog jutra uz kafu ulazim na polovniautomobili i od tada do sada sam nasao svega 2 dobra primerka. Jedan je ovaj koji sam gore izbacio (nisam ga pogledao ali ako je verovati opisu i vlasniku koji mi je izgledao dosta ozbiljno) a drugi K2 600, koji je bio ako se ne varam oko 2.300e. Naravno ima tu jos par dobrih, ali ja stvarno nemam i ne planiram da za ovaj motor izdvojim 2600-2700e+. Nisam nerealan i znam da cenim vrednost motora ali mislim da sada sportak star 14-15godina u sasvim dobrom stanju moze da se kupi za 2200-2300e. Procitao sam temu koju si izbacio i lepo se nasmejao kad` sam video da je covek trazio pre 6 godina da kupi K4-K5 za 3500e.. Nadam se da nisam toliko lud :lol:

Inace motor ti je perfekcija. Jedan od najlepsih primeraka ove generacije koje sam video.

Posto si vozio oba motora (600 i 750) sta mislis da li da zbog snage zaobidjem 750 jer sam jace motore samo probao ali nikada licno vozio i drzim se 600 ili ipak da ukoliko izadje dobar primerak razmislim i o kupovini jace varijante? Znam da je pitanje jako zajebano, i zavisi pre svega od onog ko ga vozi ali opet zanima me i tvoje misljenje.. Dosta dosadjujem sa tim pitanjem iz razloga sto "nemam" strah od 750cc ali ne zelim da kupim prejak motor ciju snagu i potencijal nikada necu moci da izvucem jer nemam znanja i iskustva za to.

@aca-ks

Nisam znao da se dugo prodavao. Ja sam ga pratio nekih 15-20dana i posle toga je prodat.. Za podrep se slazem i meni se nije svidjao, kao i onaj izduv koji ne znam kakvu je nesrecu imao ali je jako lose izgledao. Ali ja sam po tom estetskom pitanju lud i to bih sve skockao i sredio tip-top, ostatak motora mi se jako svideo sto mi je bilo vazno. Sto se tice ovog primerka sto si izbacio, cuo sam da 2000. godiste 750cc cesto ima problema sa menjacem i 2. brzinom pa mi se zato "ne svidja".. To mi je rekao bas kolega bojanh ako se ne varam.

Od SRAD-a sam definitivno odustao, idem na kupovinu naslednika :)

Колега је у праву за 2000г, за ове новије нисам чуо да имају тај проблем. Сретох се са једним 2010г баш тај проблем имао, морао си из прве одмах у трећу брзину. Немој да журиш са куповином, полако скупи још мало лову и наћи ће се прави, да ли 600 или 750 није биттно, битно је само да је Сузуки  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Prezadovoljan,motor je pun snage i veoma lepo radi.

Manje vise je sve isto kao i kod 600,jedino sto 750 ima upside down prednju viljusku i naravno dosta jaci agregat,a upravljivost je ista kao da vozis 600.

Ono sto savetujem da se odradi je ubacivanje TRE,jer ta spravica preporodi motor,dobije se dosta vise snage na nizim obrtajima i treba manje da otvaras gas tokom voznje,a potrosnju mi je smanjio za pola litre.

Ja sam TRE kupio sa Ebay i odgovara na sve suzukijeve injection motore:

http://www.ebay.co.uk/itm/GSXR-600-2001-K1-Performance-Smart-Timing-Retard-Eliminator-S-TRE-Suzuki-Air-/191519841570?hash=item2c9778dd22:g:lmsAAMXQUmFSn3po

 

Inace moj motor sam kupio od clana foruma Tibor:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/51424-kupujem-suzuki-gsxr-750-k1-k5/?p=959883

Брате завидим ти, моји другари маштају о с1000рр, дукатију, а мени је највећа жеља један овакав бајк као твој. Нек те служи као и досад и пуно сигурних км са њим. Живео!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@bojanh

Pa sta znam, vozio sam chopera koji ima 125cc i 11ks tako da ne znam koliko je on bas dobar pokazatelj stila voznje.. U pocetku sam bio napaljeni klinac koji je vozio na bolesno visokim obrtajima za taj tip motora, a zadnjih godinu-godinu ipo dana sam se dosta smirio i vozio dosta normalnije  :) U sustini voleo bih da nekada produvam masinu za svoju dusu, van grada naravno (ne volim gradsku voznju), ostala voznja pretpostavljam na nekim nizim obrtajima. Sto se tice probe, vozio sam na kracu relaciju SRAD-a 600 ali noviji model nisam imao prilike. Ako mi se ukaze prilika rado cu probati i jedan i drugi da vidim razliku.

@aca-ks

Upravo, resio sam da stavim kintu sa strane i cekam. Kada naidje dobar primerak pazarim.

Sto bi rekao moj cale, kupovina je najbolja kada je neplanska, pa ko zna mozda do proleca sama naleti neka Suzana :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Naleteo mi je jedan K3 600 dosta povoljno.. Medjutim, ono sto sam ja video na slikama, jeste da motor ima estetskih ulaganja (par ogrebotina na plastikama) ali ono sto me jos vise brine jeste da sare na levoj i desnoj strani motora nisu iste (zagledajte malo bolje). Takodje fali levi prednji migavac. Ili je motor imao klizanje i pad na levu stranu pa je neko na brzinu promenio plastike i sada ga gura u prodaju ili je kao takav kupljen a trenutnog vlasnika to nije zanimalo (u sta cisto sumnjam). Rezervoar i rep mi izgledaju dosta dobro. Motor takodje nije registrovan. Zanima me koliko bi orjentirno kostalo farbanje i lepljenje novih nalepnica na bocnim plastikama i da li se onda uopste isplati kupiti takav motor?

Sada je vec kasno, ali planiram da ujutru pozovem prodavca da se raspitam detaljno o stanju motora i vidim o cemu se tu radi.

 

post-36427-0-40243600-1478028202.png

post-36427-0-41605500-1478028184.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ovo je neki frankenstajn od motora.
Rep mu je od k3 600.
Prednja maska od k1 600.
Bocni oklopi od k2 750.

Rezervar od k3 600.
Izduvna grana je crna,dakle od k1 modela,posto k2 i k3 modeli nemaju crnu izduvnu granu.

kacim sliku od k3 600 i k2 750,pa dobro usporedi.

Nasao sam taj motor na polovniautomobili,koliko vidim cena mu je 1800 evra,dok ga registrujes i prevedes,izace te jos 200-250eu,pa farbanje,nalepnice,a mozda ima jos ulaganja...

post-1780-0-60475100-1478078335.jpg

post-1780-0-15100000-1478078340.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Druze Hvala ti puno jos jednom. Svaka cast, kako si ti to sve primetio ne znam. Izduvnu granu sam odmah video, ti si me naucio jos kad smo pricali da K1 se izdvaja od ostalih po crnoj grani. Ali kako si primetio prednju masku? Ja sam bio ubedjen da su po plastikama K1, K2 i K3 isti. Sta vise bio sam siguran da su 600 i 750 identicni i da nema razlike u bocnim oklopima. Bas sam ga uporedjivao sa tvojim 750. Razlika je nebo-zemlja ali jebiga pretpostavljam da je i velika razlika u kinti.

Kupovina ce definitivno biti mnogo teza nego sam mislio. Tek sada kada trazim motor, vidim koliko je tesko naci dobar primerak.. Krivo mi je sto tvoj 600 nije u plavo-beloj kombinaciji jer mi izgleda bas dobro ocuvan. Ta plavo-bela boja mi je najlepsa kombinacija i po njoj su mi stariji Gixeri prepoznatljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

:D
K1-K3 je moja omiljena generacija i citam o njima godinama i usporedjujem svaku sitnicu,tako da je lako primetiti razliike sa slike :) .... a ne smem ni zamisliti sta im tek uzivo fali,kad se sa slika nadje toliko mana.

Da,bice jako tesko naci dobrog plavo-belog jer pretpostavljam da je ta boja omiljena vecini,samim tim je takav motor i prosao torturu kroz ruke mnogih vozaca,dok ove ostale kombinacije boja koje su manje trazene su promenile manje vlasnika,pa je veca sansa da budu u boljem stanju.

Ovo naravno nije nikakvo pravilo,nego samo moje misljenje.

Ako ti jos koji motor zapadne za oko,okaci slike,pa mozda se nesto da videti sa slika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

E pa kad je vec takva situacija na trzistu, cuvaj taj plavo-beli 750. Pretpostavljam da ti je sledeci u planu 1000cc K3, pa taman u tom periodu ja mozda predjem sa 600 na 750 :P

Naravno, ja sam zato i izbacio slike motora. Ovde prolazi proveru, ako dobije zeleno svetlo krecemo u pregovore sa prodavcem :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Zvao sam prodavca da pitam za gore pomenutog k3 600. On kaze sledece: Agregat je u perfektnom stanju i sto se njega tice nema nikakvih ulaganja. E sada, kao sto sam i pretpostavio motor je imao "manje" klizanje na desnu stranu, pri cemu je malo oguljen desni bocni oklop ali navodno nista nije polomljeno, ram nije iskrivljen, plastike nisu varene itd. Potrebno je registrovati motor i uraditi zadnja kociona klesta iz kojih je iscurelo ulje. U oglasu stoji 1800e ali meni je rekao da je zadnja cena 1600e. Matematika kaze: 1600e + 250e prevod i registracija + ??e kociona klesta + ??e farbanje bocnih oklopa. Koci me dosta to sto ne znam cak ni orjentirno koliko kosta da se lepo odrade (prefarbaju bocne plastike i izlepe nove nalepnice). Da li uopste da razmisljam o takvom motoru ili da ga zaobidjem.? U jednu ruku me brine to sto je imao klizanje, ali sa druge strane naci sportaka starog 14-15godina sa koga niko nikada nije pao je u Srbiji prava retkost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ne znam kako se krecu cene farbanja oklopa,to najbolje da se raspitas u tvojoj okolini.
Ako budes isao da gledas taj motor,obavezno povedi nekog sa sobom ko se bar malo razume oko motora,da se ne bi zajebao pri kupovini.

Ako je mehanicki motor dobar,tj menjac,agregat,kvacilo itd,onda i nije losa kupovina,pod uslovom da nema nekih vecih ulaganja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja