Jump to content

Moto Zajednica

Lisine - kratak putopis

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Sa mlađim sinom sam krenuo u neku vožnjicu, pa obzirom da nam je stariji sin preporučio Lisine, gde je bio pre par nedelja, rešili smo da ga poslušamo. Skvo je u zadnjem trenutku otpala iz kombinacije, smlatio je neki virus, pa smo krenuli brz nje. O starom putu KG-JA, preko Raklja (put za Rekovac, pa na desetak km od KG levo) ne bih puno pisao, većina vas je prošla tuda. Lep put, ima lepih krivinica, a i pravaca, bez "udarnih rupa".

Iako sam za Despotovac uvek išao preko Jagodine i Ribara, rešio sam da ovaj put poslušam navigaciju i ...za'ebo se. Odvela me je preko Ćuprije, gde je dalje desetak kilometara, što uopšte nije bilo bitno, jer smo i krenuli da se vozimo i da u prirodi budemo što duže. Ali, avaj! Čudo od tehnike nas je odvelo preko nekih sela, sa kubicima peska na putu, na kome su i skakaonice (ogromna ulegnuća od sleganja zemlje), umal' vrat da skršimo! 

I u povratku je sokoćalo insistiralo na tom putu, a lepo sam krenuo ka Despotovcu, al đavo ne spava. Inače, ovde je od davnina običaj da ljudi voze levom stranom, ili sredinom puta, pa obratite malo pažnju. Isti običaj imaju i u blizini Bagrdana, pa sam posle nekoliko izbegavanja morao da konsultujem internet da proverim da li je i nadalje na snazi odluka o korišćenje desne strane puta. Bez zezanja, čudo jedno, ovoliko

"Engleza" na ovako kratkoj relaciji odavno nisam doživeo.

 

Ne bih mnogo o Lisinama, na Forumu ima o njima više tema, čisto neka fotografija.

 

 

Jel ovde živi drekavac?

WP_20161001_11_02_54_Pro.jpg

 

Možda i živi!

 

WP_20161001_11_03_10_Pro.jpg

 

Brze pruge

WP_20161001_11_03_16_Pro.jpg

 

Ovo k'o da je Grunf osmislio

WP_20161001_11_03_36_Pro.jpg

 

 

U Lisinama me je oduševio odnos ljudi koji ovde gazduju prema prirodi. Nigde bačenih flaša, papira, kesa u koritu reke, zausta fascinantno.

WP_20161001_11_31_44_Pro.jpg

 

A rečica bistra, predivno.

WP_20161001_11_32_11_Pro.jpg

WP_20161001_11_33_48_Pro.jpg

WP_20161001_11_34_35_Pro.jpg

WP_20161001_11_34_47_Pro.jpg

 

I konačno vodopad!

WP_20161001_11_37_31_Pro.jpg

WP_20161001_11_37_38_Pro.jpg

WP_20161001_11_41_45_Pro.jpg

WP_20161001_11_41_54_Pro.jpg


WP_20161001_11_46_09_Pro.jpg

WP_20161001_11_46_51_Pro.jpg

 

Restoran "Vodopad", koji ima dve bašte (koliko sam video), osoblje izuzetno ljubazno, malo su sporiji, ali, bilo nas je čak četvoro gostiju. Gužva, šta ćeš!

WP_20161001_11_57_41_Pro.jpg

 

Čista izvorska voda.

WP_20161001_11_57_57_Pro.jpg

 

Dok ja ipak više preferiram oplemenjenu vodu, ali  "nedonošče", ipak su samo dva točka.

WP_20161001_12_02_47_Pro.jpg

 

Ne znam da li će nekom da koristi cenovnik, ali neće da škodi.

WP_20161001_12_04_00_Pro.jpg

WP_20161001_12_04_32_Pro.jpg

 

Obzirom da je bilo oko 12h, kad moja zamlata obično doručkuje, a i u fazi je "zdrave" hrane, za njega omlet sa šunkom, a ja sam se žrtvovao i naručio gulaš. Veoma, veoma pristojnog ukusa i prepun mesa. Za moj ukus su mogli da promene proporciju svinjskog i goveđeg, u korist govedine, ali je ukus skoro pa odličan. Preporučujem.

WP_20161001_12_13_18_Pro.jpg

 

Priroda je prelepa, ovaj restoran je u sred šume, neposredno do vodopada, čuje se lagano žuborenje potoka, zaista izuzetno.

WP_20161001_12_34_48_Pro.jpg

WP_20161001_12_34_55_Pro.jpg

 

Nisam mogao, a da ne slikam ovo remek - delo građevinarstva i izdržljivosti. Kao da je sada napravljen. Ovde pripaziti na gume!

WP_20161001_12_54_36_Pro.jpg

 

U pozadini su neke budale, čobani.

WP_20161001_13_56_17_Pro.jpg

WP_20161001_13_58_06_Pro.jpg

 

Obzirom da smo se vraćali iz Jagodine preko Bagrdana, čisto da se ne vraćamo istim putem, stali smo na kratku pauzu, kada je pored nas prošao lik na GS-u (normalno, nije se javio), ali je ubrzo (vidi se u pozadini) stao i nešto zagledao motor. Nadam se samo da nije kardan!

WP_20161001_14_53_05_Pro.jpg


WP_20161001_15_38_45_Pro.jpg


photos upload

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Pa gde da ti se javi, kad vozite te dresine matore, a on covek se opremio za avanturu. Juce se burazer i ja provozali Kragujevac-Trstenik-Kraljevo-Kragujevac, obisli etno kucu Vilindar i sreli par kolega na drumu, svi se javise sem nekog seronje na gs 1150, nisam odmah provalio koji je motor, inace se gsovcima nikako ne javljam, ali ne iskljucujem mogucnost da i sam nekad vozam neki gsic ;) . Video sam i motor nekog s foruma ispred Vilinog dara, aka Vilindara, bela honda jazz je u pitanju, puna bjb oznaka, ali unutra ne videh druge kacige sem nasih, pa se nisam ni javio kolegi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Jbte...da li u svakoj temi morate da pominjete taj nesretni GS!? Pa da li vam ikada izbija iz glave!? Ludilo!! Ovi više zaista neće morati da ga reklamiraju...polako postaje lajt motiv svih...ali svih bajkerskih razgovora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ne bih ga ni pomenuo da nije stao da nešto čeprka oko motora, što me je asociralo na "onu" temu, a kako je ta tema čista zafrkancija, osmeh mi se razvukao od uva do uva i prosto se samo nametnulo da se spomene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jbte...da li u svakoj temi morate da pominjete taj nesretni GS!?

Mora!!!

 

O gsu se ne govori u lepom kontekstu i nije svaka reklama dobra reklama, cist primer Karleuse, pukla je k'o bas, a Ivan Ivanovic ju je finansijski osakatio.

Govori se o mentalitetu ljudi koji ga voze, ne o motoru, brat je opcinjen bmwom pa dobro znam o cemu pricam, mislim da su mu i gace i carape sa propelerom, a auto i motor se podrazumevaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Samo mislim da se već preteruje sa tim...to je sve. O.K. bila ti je zanimljiva ta situacija. A onda će još njih 20 da napišu "uh daaaa, brate. Znam ja kada sam jednom iš'o...ne znam tačno gde...ali sam iš'o negde...i jedan na nekom motoru mi se nije javio. Zamislite. I ja nisam video koji je motor u pitanju ali sam primetio da mi se nije javio i odmah sam znao da to samo GS može da bude. Odmah sam stao, policajka, obrt za 180 stepeni i gasss...100-200-300 km/h da stignem tog nesretnika i da se uverim da li je to stvarno bio GS. Brzo sam ga stig'o, jer oni naravno ne mogu da idu brzo. I naravno da jeste bio GS...pa znao sam ja...samo oni nemaju običaj da obavljaju tu svetu bajkersku dužnost i podizu levu ruku kada im drugi motor dolazi u susret. Idem odma' kući da turim na forum"

Šta hoću da kažem? Manite se više GS-ova i uživajte u vožnji. Ne gubite vreme na te gluposti. I naravno, ode tema u *rac.

Ajd u zdravlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Jesmo malo preterali.

 

Inace, ovde u kgu kolege blicaju i klimaju glavom i u gradu, u pivari ima smak moto klub, juce sipao gorivo i prosao pored svi su mahnuli. Meni glupo prvi da se javim, ali uvek otpozdravim. A nije obavezno mahanje, ali taj kome je tesko da ti otpozdravi, 99% ne bi zaustavio svoju "alu" da ti pomogne u nezgodi (ne daj Boze nikom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

I još jedna mala sličica sa ovog kratkog putovanja. Stali smo negde između KG i JA, posle Raklja i klinac se savio i nešto gledao zadnji točak, a ja fotografisao u pozadini traktor u njivi, koji je isto zelene boje kao i moj motor, iz zafrkancije, kad majstor gasi traktor, prilazi kod nas i pita nas da li nam treba neka pomoć.  :care:   

 

  WP_20161001_09_39_53_Pro.jpgimage upload with preview

 

(čisto da skrenemo temu :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ne dam se ja lako inficirati , postoji onaj stari lek "bolimekurac 500mg " za model motora, bitno je samo da se kotrlja  :takoje:  doduse pozeljno je da ima i plavu boju na znaku  :jee1:  :P  .

Aj pokupi klince pa se provozaj do Banje dok jos ima lepog vremena , vodim vas na Gocku pastrmku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ne dam se ja lako inficirati , postoji onaj stari lek "bolimekurac 500mg " za model motora, bitno je samo da se kotrlja  :takoje:  doduse pozeljno je da ima i plavu boju na znaku  :jee1:  :P  .

Aj pokupi klince pa se provozaj do Banje dok jos ima lepog vremena , vodim vas na Gocku pastrmku.

Na ovo si, pretpostavljam, mislio:

 

YamahaLogoBlue.jpg?itok=rzq42qoR

 

 

:jee: :jee: :jee:

 

Vidimo se uskoro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja