Jump to content

Moto Zajednica

Opustanje

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

E pa, konacno dodje ovo prolece, a sa njim i malo lepog vremena. Taman toliko da se napravi neka lepa tura po planinama. Nedelja, lep dan... i odlucim ja da mi ova nedelja nebude radna. Okrenem ja dvojicu drugara za koje znam da su uvek raspolozeni da se voze i predlozim da se ode malo do na Taru, tacnije Kozju stenu. Naravno, pristali su bez ubedjivanja. Sam polazak i tocenje goriva na pumpi nisam slikao iz razloga sto svi valjda znaju kako izgleda pumpa (Ima ih svuda,a isvi moraju tu da svrate. Posebno oni R-ovi sto mnogo trose ;D) i tocenje i placanje. Put pocinje u Ivanjici, pa kroz klisuru preko Arilja do Pozege, dalje za Uzice i Zlatibor, pa onda skretanje za Visegrad (i na toj deonici nisu pravljeni nikakvi zapisi posto je relacija gotovo svima poznata), e onda skretanje za Kremnu i prvo zaustavljanje radi obilazenja nekih znmaenitisti. Ovo su masine koje su nas vozile i Frizer i Drndar pored njih.

wNQwW_img0942nq5.jpg

Ovo je kod doma proroka u Kremnama. Na slici svestenik i jedan od proroka i mesto na kojem bi trbala da stoji kosmicka kugla. Nije imao niko koga bi mogli da pitamo sta se sa njom desilo

4YBDW_img0936di3.jpg

Cika prorok, svestenik i ja malo poziramo

qtIwh_img0940fb3.jpg

Tu se pakujemo i nastavljamo put prema Tari, tacnije Mitovcu. Put prepun krivina, uzbrdica, nizbrdica, ponegde malo rizle, duboko u sumi i malo snega i barica... i na kraju izlazak na Mitrovac. Tu smo zastali na casicu razgovora sa mestanima i dobili informaciju da sa motorima u necemo moci na kozju stenu zato sto je put slabo prohodan. Da smo imali nekakve GS-ove, afrike itd, za koje je inace ceo ovaj put bio kao stvoren, videli bi i to. Onda smo odlucili da na ovoj raskrsnici umesto desno, za Kozju stenu, skrenemo levo i pravac Perucac

4c2mR_img0943wl7.jpg

Ovoj prvi pogled na Perucac, neverovatno lepo jezero sa bojom vode kao u nekom moru i okolna brda

VzIxr_img0944ts6.jpg

Malo jezera i nas pored

0n4fR_img0951je9.jpg

imzTI_img0954ij4.jpg

Tu smo odlucili da napravimo krug oko celog jezera i onda ponovo prelepih krajeva, prelepih pogleda, krivina...

Neka rupa i mala pecina

edb27_img0955cw3.jpg

pEGZD_img0956gn6.jpg

Ovde se neki potocic malo izlio preko puta, tj. malo vise. CB se lepo snasao

RR1Ja_img0957qv3.jpg

Pogled na jezero sa druge strane ili trece ili pojma nemam koje

XKOvQ_img0958sx7.jpg

Malo puta...

1UgGA_img0959bi7.jpg

Jezero vode za pice, zove se Kruscica i preliva se u Perucac...

MuC69_img0961uw8.jpg

Ponovo izlazak na Mitrovac i spustanje prem Bajinoj Basti. Neke mnogo grdne stene, neka varos ispred Baste i hidrocentarla (tu se valjda flasira voda ili sta ja znam ::)  )

4QzeG_img0967nx8.jpg

SWY5m_img0968qt2.jpg

qMMAN_img0971ir7.jpg

Kada smo sisli na dno video sam da je zabranjeno slikanje :)

Reka Vrelo, valjda jedna od najkracih u Evropi. Svoj put pocinje negde ovde...

404.jpg

jos malo vodopada

404.jpg

i posle celih 365 metara padom sa visine zavrsava u Drini i to bas ovde

404.jpg

404.jpg

Tu smo u nekom losem restoranu malo nesto rucali i nastavili put preko Bajine Baste do Uzica i nazad kuci. Tura ukupno 297km, dosta zanimljivog puta, neverovatan odmor za oci i dusu...endurasi, a i ovi drugi koji su slobodnijeg duha, treba da obidju ove krajeve obavezno...

Drndar u akciji

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Vrlo lepo i poučno, ko kaže da skuteri nisu za putovanja nek' jede ...

P.S. Moram malo da se ulizujem, možda padne pranje kola džabe!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo jedna mala ispravka.

 

Ovo je Zaovinsko jezero:

 

PCpJU_img0954ij4.jpg

 

A ovo je jezero Perucac:

 

tJIfS_img0971ir7.jpg

 

Inace, vidim da ste se odlicno proveli. Sjajna relacija za voznju! Kako vam se svidja spustanje od Mitrovca ka Perucccu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo neka slika kad je put bio prohodan. Predeli su prelepi, obisao sam dosta tih krajeva jer su mi za dnevnu voznju.

Ja sam sa desne strane.

 

post-1943-12878995353441_thumb.jpg

post-1943-12878995354259_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

2 Lalajko

Hvala na ispravkama, sve mi se vala zbrkalo :) Spustanje od Mitrovca je bilo ekstra dobro, samo jos da je bilo manje rizle pa da se opustim skroz

2 Rogec

Skuter je keva, neka prica ko sta hoce. 3.2l/100km ;D Kad kazes kola jel mislis na pan evropu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ceo krug koji smo mi napravili je bio 300km. Tebi iz BG-a moze mozda da bude jedno 150km duze. Moj motor je 250ccm i 19KS i bez problema je savladao ceo put. Oblaci opremu i pun gas ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja