Jump to content

Moto Zajednica

KLX vs XT vs DR

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

pozdravljam ;)

Treba mi motor (jako) , jedan od ova tri modela  bi mi legao.

Vozio bi ga  po gradu , po gori , uz Dunav pa do mora.

Imam love 2000 do 2300 kad bi se nategao (JAKO) 2500jura.

Pravio bih od njega  i varijantu Supermoto.

Trebaju mi saveti tj koji je bolji od kojeg i zasto?

hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Imao sam sva tri. To jest, imam sada klx 650.

Meni se dr 650 svideo, mada kažu ljudi da mu riknjava mašina posle 50000, što ne mora biti tačno, uglavnom što se samog motora tiče, upravljiv je ima snage, kočnice solidne, generalno je motor dobar, ali za te pare nećeš naći iznad 95 godišta, a to je rizik pošto su tek 96-te obnovili agregat.

 

XT je stari dobri konj. Nemam zamerke osim možda ogibljenja, ali zato lepo zmeš TT i rešen problem. Po meni odličan motor za grad, nije za offroad, mada neki i R1 koriste za to, pa šta reći. Fali mu malo snage, ali generalno po meni jako dobar izbor. Jedino što je problem što nije redak model, pa posle kada ga prodaješ, imaš konkurencije koliko hoćeš, to jest kod nas možeš da biraš godinama za te pare koji ćeš xt da uzmeš.

 

KLX, sada vozim, a dokle ću ne zna se, ali tako ti je to kod mene. Motor je odličan, agregat nema blage veze sa klr-ovim kontra tegovima i tako to, ALI ima dve mane koje se rešavaju za 1000 dinara, a to je oprugica dekompresora i automatski zatezač lanca bregaste. Rešenje toga je smešno, ali da sada ne davim. Ja sam baš zadovoljan, moj je 93-će godište, platio sam ga malo jače ali zato je stanje odlično. Inače ih je teško naći ovde. Ima jedan u Čačku na prodaju, ako se neko nije unesrećio sa njim, i to je to. Ali se isplati, ima dobru opremu, USD viljušku, plivajući disk, koči ko lud, ide lepo, daleko bolje od XT, za offroad je mama, a izgled je sasvim savremen. Preporučujem, ako nađeš uzimaj. Ne plaši se ako zvekeće lanac dok je motor hladan, to je normalno, i to se lako rešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

Da znam za taj u Cacku,gari nije jos prodao ,kao u dobrom stanju je,rekao je da ce da mi posalje slike  al nista jos.

Najradije bih KLX .

Ko ti odrzava motor?

A kako vidim da ce biti XT posto ih ima bas?

Na cega da obrati paznju kod XT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ja ga održavam i ne pada mi na pamet da ga neko drugi dira. Lepo uzmeš manual, internet, drugari, postavljaš pitanje, daviš, nešto naučiš i prođeš jeftinije i znaš šta si i kako radio. Imaš pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

evo prodacu ti ja pegasa  :D :D,,,,

dr a zaobidji,to je krs,,,,,,

,,a klx a uzni slobodno,,to je dobar motor,,

xt jako izdrzljiv i dobar motor,

to je vec nekako moj savet,,,,pa ti biraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

pozdravljam ;)

Treba mi motor (jako) , jedan od ova tri modela  bi mi legao.

Vozio bi ga  po gradu , po gori , uz Dunav pa do mora.

Imam love 2000 do 2300 kad bi se nategao (JAKO) 2500jura.

Pravio bih od njega  i varijantu Supermoto.

Trebaju mi saveti tj koji je bolji od kojeg i zasto?

hvala ;)

 

Super moto ti nije neko rešenje za put. Nategni se još malo pa uzmi Yamahu XTZ660 tenere. Već može da se priušti za pristojne pare neki komad iz uvoza...

 

Neko je rekao da je DR loš motor, baš me interesuju iskustva u vezi sa tim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

meni se jako lose pokazao dr,,mekan,nestabilan,nide nesto specijalno,,bar u odnosu na apriliju,,,xt yamaha je bolja za moj ukus od dr a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

definisite koji DR jer ima razlike u ona 2 ili 3 modela

recimo ovaj koji ja imam je odlican i za grad i za offroad ima snage koci odlicno,(isprobao vec par puta kada sam morao da zakocim sa 60, 70kmh na nekih 7m)

ja sam prezadovoljan, e sada trebalo bi coveka da pitate da li zeli kurblu ili anlaser jer u cenovnoj klasi koju kupuje nema bas svaki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

meni se jako lose pokazao dr,,mekan,nestabilan,nide nesto specijalno,,bar u odnosu na apriliju,,,xt yamaha je bolja za moj ukus od dr a...

 

pa i nisu neke osobine zbog kojih bi bio kršina kako si rekao ranije.  ;)

 

ja sam u najmanju ruku pomislio da se motor raspada u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

meni se jako lose pokazao dr,,mekan,nestabilan,nide nesto specijalno,,bar u odnosu na apriliju,,,xt yamaha je bolja za moj ukus od dr a...

 

pa i nisu neke osobine zbog kojih bi bio kršina kako si rekao ranije.  ;)

 

ja sam u najmanju ruku pomislio da se motor raspada u vožnji.

pa ne raspada se,,,ali nije sve u snazi masine,,treba ukociti,zalegnuti u krivini,,ja volim kad masina lepo radi,,a kod suzukija to bas........

i ima velike vibracije u odnosu na xt a,,dominatora,pegasa,,xl a,,klx a....a i ram mu se prilicno ugiba,,mada je dual sport malo bolji izbor kod dr a,,imao sam i njega....nije los ali ako vec biram xt je pravi motor,,od ovoga sto decko trazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ne kažem da nisi u pravu (ni da jesi) jer ne poznajem tu vrstu motora, nego čisto da malo detaljnije opišeš motor da bi drugi znali zašto tako misliš.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mekan u voznji,,uvija se,,,kocnice  tu i tamo,,,,hoce i da se pregreje,,ako ga forsiras naravno,,,bolje je mozda uzeti tengaija,,,,,,,fini motoric tengai,,,,,,kawa ali fini motor,,,, na slici je moj bivsi,imao sam ga pre aprilije tako da mi je u svezem secanju,,jedino sto ima dva mocna topa sa extra zvukom,,mana mu je i rucni dekompresor za kurblu koji zna da zakaze s vremena na vreme...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

najradije bih Klx a najverovatnije cu XT .

Manje mi je love a ok je to cikl za te pare,nasao sam jednog ,sutra idem da ga vidim pa cu javiti.

Koliko je  odrzavanje XTa u odnosu na KLX?

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

404.jpg

 

bivsi...sad je negde u lazarevcu......ali sam se slatko navozio sa njim,,morao sam da mu odmah uradim lanac od kontra tega,,i spanovanje na svakih 5000.km,,imam i servisnu komplet mehanicarsku knjigu od njega ako nekom treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Kraljevo

KLX- prezadovoljan ,vozim ga iskljucivo po sumama i brdima ,dizajn mu je u odnosu na konkurente lepsi ,nije me nikad izdao a da jeste najebobi negde u  planincini ,puno poverenje u taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

danas sam bio da gledam jednog dobrog xt  i stvarno je dobar,naj verovatnije cu ga uzeti jer i cena je ok  a ya klx mi treba bar 2400jura.

jel ima neko service manual ili gde mogu da ga nadjem? ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

KLX -vrh motor ali jako redak i skup .Uzmi XT i neces se pokajati sigurno a veoma bitna i vazna razlika izmedju klx i xt je sto xt ima ulje u ramu tako da mnogo voli voznju na zadnjem .DR je neka druga prica ,ok motor ali drugi fazon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

KLX -vrh motor ali jako redak i skup .Uzmi XT i neces se pokajati sigurno a veoma bitna i vazna razlika izmedju klx i xt je sto xt ima ulje u ramu tako da mnogo voli voznju na zadnjem .DR je neka druga prica ,ok motor ali drugi fazon

 

 

 

 

Ja cu verovatno kupiti KLX kad nagazim dobrog a ako ga nema ima da ga uvezem .Za off je najbolji,prepostavljam da je najlaksi od sve tri opcije i ima najzesci start.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Super moto ti nije neko rešenje za put. Nategni se još malo pa uzmi Yamahu XTZ660 tenere. Već može da se priušti za pristojne pare neki komad iz uvoza...

 

Neko je rekao da je DR loš motor, baš me interesuju iskustva u vezi sa tim ?

 

Gledaj, imaš različitih DRova. Oni stari modeli su imali probleme sa glavom i bregastima,

zbog konstrukcijskog rješenja gdje je jedna klackalica otvarala po dva ventila, dakle

dvije opruge su tiskale breg bregaste u jednoj točki. Rezultat je toga da se moralo

voditi računa o hladnom startu i da ne ostane ni tren bez ulja! A i mjenjači su volili

zajebavat, posebno druga brzina. KLR 650 je bolji, s time da treba voditi računa o

lancu kontrautega koji ima loš serijski španer, a to većina ne zna. Ako svakih 6000 km

ručno namjestiš španer ( mora se skinuti dekl s lijeve strane ), nema problema, KLR

može gurati jako dugo. Fora je u tome što singlovi poput Yamahe XT/XTZ ili Honde

Dominator nemaju takvih serijskih bolnih točaka i neće zaribati ni sa 5 dcl ulja u mašini,

što kod starog DRa nije tako. Novi DR 650 noviji od 1996 je odličan, a najbolji su

noviji od 1998 ( prve serije 1996/97 su imale lošu brtvu glave, obično propusti nakon

30-ak tkm ). Treba razlikovati vozna svojstva i kvalitet/pouzdanost motora, to uopće

ne mora imati veze jedno sa drugim. Npr, DR 650 sa početka 90-ih ide bolje od XTa,

ali samo prvih 40 tkm  ;D Itd, ima tu puno fora i fazona koje mnogi ne znaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Super moto ti nije neko rešenje za put. Nategni se još malo pa uzmi Yamahu XTZ660 tenere. Već može da se priušti za pristojne pare neki komad iz uvoza...

 

Neko je rekao da je DR loš motor, baš me interesuju iskustva u vezi sa tim ?

 

Gledaj, imaš različitih DRova. Oni stari modeli su imali probleme sa glavom i bregastima,

zbog konstrukcijskog rješenja gdje je jedna klackalica otvarala po dva ventila, dakle

dvije opruge su tiskale breg bregaste u jednoj točki. Rezultat je toga da se moralo

voditi računa o hladnom startu i da ne ostane ni tren bez ulja! A i mjenjači su volili

zajebavat, posebno druga brzina. KLR 650 je bolji, s time da treba voditi računa o

lancu kontrautega koji ima loš serijski španer, a to većina ne zna. Ako svakih 6000 km

ručno namjestiš španer ( mora se skinuti dekl s lijeve strane ), nema problema, KLR

može gurati jako dugo. Fora je u tome što singlovi poput Yamahe XT/XTZ ili Honde

Dominator nemaju takvih serijskih bolnih točaka i neće zaribati ni sa 5 dcl ulja u mašini,

što kod starog DRa nije tako. Novi DR 650 noviji od 1996 je odličan, a najbolji su

noviji od 1998 ( prve serije 1996/97 su imale lošu brtvu glave, obično propusti nakon

30-ak tkm ). Treba razlikovati vozna svojstva i kvalitet/pouzdanost motora, to uopće

ne mora imati veze jedno sa drugim. Npr, DR 650 sa početka 90-ih ide bolje od XTa,

ali samo prvih 40 tkm  ;D Itd, ima tu puno fora i fazona koje mnogi ne znaju...

Od DR-ova sam imao samo 350 i nikada nisam imao bolji, pouzdaniji i ekonomicniji motor. Da sam imao višak finansija verovatno ga ne bi nikad prodao. Od svega enduro XT600 mi nekako najbolje leži, najboli odnos moja težina, snaga i geometrija motora, zadnja vila i količina snage na zadnjem točku i još tako neke sitnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

Koliko sme  ili da ima lufta lanac na zadnjem lančaniku,pošto ovaj xt što mi do sad naj što sam našao lanac mu se može pomeriti  otprilike oko 3  mm.

Jel to ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja