Jump to content

Moto Zajednica

Savet/preporuka

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

A gde drugde ako ne ovde...

 

E ovako, devojka (buduca zena) i ja smo resili da zajedno kupimo motor, sad trenutno smo u fazi ucenja teorije za polaganje A kategroje.

Sta vi mislite da li je pametno sad vec gledati motor, ako se pojavi dobra ponuda da kupimo ili da sacekamo da zavrsimo sve oko dozvola pa tek onda?

Isto ovo vazi i za opremu, da li sada i to gledati, kupiti ili nakon polozenog ispita tek?

 

 

Da ne otvaram i novu temu ,moze li i neki savet za kupovinu,komantar, preporuka.

Gledajuci ono sto nam se dopada i sta bi mogli da priustimo sebi dosli do 2 modela koja bi izdvojili, suzuki bandit 600 s i honda hornet 600 s (1998-2003). Za fazera nemamo nazalost, a on prvi na listi

Ja sam 175/75 ona je 168/60, koliko sam uspeo da saznam sa foruma ova dva modela bi nam odg sto se tice polozaja sedenja i duze voznje.Motor nam najvise treba za voznju van grada pa bi nam zbog toga S vise odgovarao.

Ipak voleo bih da cujem misljenje nekog starijeg i iskusnijeg, posto sam ja u svemu ovome nov (ko i svi na pocetku ,zar ne)

 

Hvaala unapred.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Tako je, odmah počni da motor gledaš i sve pare koji se uštedio daj i kupi dobar motor..Opremu kasnije sakupljaj, posuđuj, kupuj polovnu (jedino ostavi za dvije nove kacige ako možeš jer se teško naći polovnu povoljnu i dobru i da ti paše)..U jednoj temi sam napisao, ako bi u današnje vrijeme čekao da skupiš za sve, vjerovatno ga nikad ne bi ni kupio..Sa srećom i što prije da se vozite :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Kacige su da kazem obezbedjene (roditelji su pristali da daju svoj doprinos, pa smo se dpg da bi najbolje bilo tako), sigurno ce biti nove i one koje najvise odgovaraju, bar sam sa tim nemam dileme..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno ja ne bi žurio sa kupovinom

Ako iskrsne neka dobra ponuda onda ok, ali već je kraj sezone a ako tek počinjete, dozvolu ćete dobiti da jedva uhvatite vožnju ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Takođe se slažem, da ako imate skupljeno i izleti ti dobar primerak, kupite motor.

Moj glas ide za bandit, samo zato jer volim bandžu, i to će biti i moj sledeći primerak  :jee1:

E da, i bandit ti je, koliko sam čuo, pitomiji od horneta, a i masivniji.  :aha:  :jee3:

Što se tiče opreme, to polako i juriš sniženja. Ja sam npr kupovao opremu cele dve godine. Malo po malo i bome, nakupovao sam možda i previše, al' šta ću kad volem  :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

To "pitomiji" je verovatno zbog 20ks manje ili generalno zbog same masine.. Koliko sam shvatio uljano hladjenje sto ima bandza nikako nije nedostatak, cak stavise moze se reci prednost( manje mogucih kvarova , a hladi se masina dobro).

 

Mozda bude blaga zima pa moze da se vozi do novrmbra,decembra ko ce ga znati, ionako nas klima i vreme svake godine iznenadi...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Uh njihov sacs sitem hlađenja...

Legendarno  :sampion:

Postoji neka tema gde se glabalo oko uljara, ali ne mogu da se setim gde je. Tamo je to fino objašnjeno.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Procitao sam je, mnogi su bili revoltirani zbog video klipa u kome likovi turiraju motor dok ne pukne blok i sve nestane u buktinji al sve u svemu, dobra tema, tu sam i naucio sta je uljano hladjenje( svaki dan nesto novo naucim)

Jbg kad Japanac napravi ne moz' da ne valja...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice opreme preporucio bih za pocetak polovnu,moze se naci jeftino dobrih stvari a kada pocnete ozbiljnije voziti znacete i tacno sta vam treba pa cete i preciznije znati sta traziti prilikom kupovine,narocito ako budete uzimali novu.

Polovno sto ne odgovara prodas pa uzmes drugu bez nekog gubitka sto sa novom nije slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja bih ti preporučio da prvo kupis opremu, sto bolju pa koliko ti novčanik doZvoljava. Ta oprema ce ti trebati i za obuku i polaganje. A i posle čim kupis motor.

 

Po meni to je pravilan sled dogadjaja, a ne prvo motor pa skupljaj opremu.

 

Takođe ne bih zurio sa kupovinom, ima more motora, pravi motor te čeka kad završite polaganje.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Procitao sam je, mnogi su bili revoltirani zbog video klipa u kome likovi turiraju motor dok ne pukne blok i sve nestane u buktinji al sve u svemu, dobra tema, tu sam i naucio sta je uljano hladjenje( svaki dan nesto novo naucim)

Jbg kad Japanac napravi ne moz' da ne valja...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Koliko sam razumeo, taj Suzuki Advanted Cooling System, vuče osnovu iz hlađenja japanskih borbenih aviona iz WWII  :sampion:  :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja bih ti preporučio da prvo kupis opremu, sto bolju pa koliko ti novčanik doZvoljava. Ta oprema ce ti trebati i za obuku i polaganje. A i posle čim kupis motor.

 

Po meni to je pravilan sled dogadjaja, a ne prvo motor pa skupljaj opremu.

 

Takođe ne bih zurio sa kupovinom, ima more motora, pravi motor te čeka kad završite polaganje.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Polovno novo, kako nađe  :D

Jedino što, ako želi da uštedi, mora da prati akcije i vreba iz prikrajka  :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Vrebam iz prikrajka , k'o ninzda

Ako i sami naletite na neku dobru ponudu,bilo da ne rec o opremi ili pak samom motoru javnite, ma koliko se trudio da ispratim sve, necu uspeti...

 

Znam ovog fazera, duze je vec na oglasima, ako se ne varam, al ne dopadaju mi se farovi, zapravo lepsoj polovini a posto zajedno kupujemo moram postovati i njene zelje.

U svakom slucaju hvala na preporuci

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

nemoj pogresno da me shvatis ali ako po farovima budes birao motor neces se puno navozati :)

to je moj motor inace, nisam planirao da prodajem vec da idem na siciliju (prosle godine bio do grcke preko cg i albanije) medjutim zdravstveni problemi iskrsli i jbg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Naravno da necu, ja sam pocetnik tako da svaki savat, preporuku pa cak i kritiku cenim i znaci mi.

Pretpostavio sam da je tvoj motor kad sam ti video nick i oglas.. E bas bedak zbog takve situacije, steta.nadam se da ce se zdravlje popraviti i da ces se vratiti na put uskoro

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1155 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Imas dobrog bandita na oglasima ovde u super stanju bas lep oko 3000(pogledaj da ne trazim sad),gledaj,prati,kupuj kad ti iskrsne ono sto ti odgovara,nema od cekanja nista,meni se jedino ne svidja sto zajedno kupujete pa ce pri svakoj prepirci biti-nije samo tvoj on je i moj ;),zeni mogu da dam i dusu i kucu i decu da delimo,ali motor i auto su samo moji :jee1: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Naravno da necu, ja sam pocetnik tako da svaki savat, preporuku pa cak i kritiku cenim i znaci mi.

Pretpostavio sam da je tvoj motor kad sam ti video nick i oglas.. E bas bedak zbog takve situacije, steta.nadam se da ce se zdravlje popraviti i da ces se vratiti na put uskoro

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

nadam se i ja medjutim ove sezone nista a da stoji do sledece godine sa velikim pitanjem hocu li moci.. ne isplati se

puno srece u trazenju motora ako se devojka predomisli u vezi farova-tu sam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

evo jedan fazer u tom cenovnom rangu

http://www.polovniautomobili.com/motori/8454179/yamaha-fzs-600-fazer

 

koriscen za duza putovanja, prodaje se silom prilika :(

Strava masinica, potvrdjujem. Jedan od mojih omiljenih motora, i lepa kolor sema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

 

evo jedan fazer u tom cenovnom rangu

http://www.polovniautomobili.com/motori/8454179/yamaha-fzs-600-fazer

 

koriscen za duza putovanja, prodaje se silom prilika :(

Strava masinica, potvrdjujem. Jedan od mojih omiljenih motora, i lepa kolor sema.
da ne ispadne da ga hvalim jer je na prodaju.. samo cu reci da je ovo moj prvi veci motor kupio sam ga sa idejom da menjam posle jedne ili dve sezone kad naucim da vozim medjutim zavoleo sam ga-laka upravljivost,dobra zastita od vetra,lepo ubrzanje,pouzdana masina.. definitivno nebi prodavao da sam siguran da cu biti u stanju da vozim sledece sezone.. :(
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Moze zasto da ne... Nzm samo kakv je bmw sto se tice odrzavanja u odnosu na ove sto smo pominjali, da li je skuplje ili ne?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja ga ne bih hvalio zato sto je moj procitaj na forumu o tomf650cs scarveru to je savremen motorcikl sa direktnim ubrizgavanjem goriva koji trosi jako malo ima 5 konja vise od karburatorskih modela mono ogibljenje zadnjeg tocka brembo kocenje inapred i nazad a o nemackom inzenjerstvu mislim da ne treba raspravljati ako si zainteresovan posalji pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja