Jump to content

Moto Zajednica

Autoputem do Dalmacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pozdrav ljudi,

 

Jel neko zna, koliko kuna izađe putarina od Osjeka do Splita, tačnije do Baške Vode? Koliko imam naplatnih rampi na ovoj deonici i koji je sistem naplaćivanja?

 

Putujem kolima sa porodicom u Baške Vode, pa bi mi ova informacija dobro došla. Planiram da idem na prelaz Bogojevo- Erdut pa Osjek, tu se uključujem na autoput itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: bmw r1200gs adventure

185 kuna imas naplate ulaz osijek od zagreba 70kn za motor i od zagreba do sestanovca 115kn mozes platiti karticom,kunama i eurima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Hvala na informaciji, do iste sam i ja došao preko HAK-a...

 

Kakav je sistem? U Osjeku uzmem karticu, platim u Zagrebu.  Onda uzmem u Zagrebu, pa platim na izlazu kod Sestanovca???

Jesam dobro shvatio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Oprosti mi al' ne vidim logiku ići detur - okolo naokolo kad je preko bosne preče, lepše i z.karton košta mnogo manje od putarina u hr.

Na gužve ne smem ni da pomislim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jes' vala.

Putarina skupa k'o droga...kazu i apeluju da se polazak odlozi. Bio sam bas prosle godine preko Bosne...put ekstra. Ima malo zezanja sa granicama, 3 puta se prelaze u najkracoj varijanti. Odvojis neki evro za bosanske pandure, platis corbu manje, vozis kroz 'ladovinu i uzivas u pejzazu. GP Arzano je jako blizu B. Voda, inace sjajna ruta za motor....preko Kupresa peeeegla koliko moze :), dok ne signalizuju organe, a ima ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Oprosti mi al' ne vidim logiku ići detur - okolo naokolo kad je preko bosne preče, lepše i z.karton košta mnogo manje od putarina u hr.

Na gužve ne smem ni da pomislim.

 

Znam, ali planiram put noću, nikad nisam vozio kroz Bosnu, i ipak je vožnja magistralom opasnija od autoputa... tako da sve u svemu to je presudilo, bez obzira na cenu putarine, stiže se vremenski isto (barem tako kaže g-maps)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Preko Bosne si za 10 sati tamo sa pauzama. Ja idem skoro svake godine baš u Baške Vode.

Putanja je: Batrovci, Gradiška, Banja Luka, Mrkonjić Grad, Glamoč, Livno, Aržano, Baške Vode.

Na autoputu zna u ovo doba da bude velika gužva, posebno oko 1. avgusta, tako da google maps mačku o rep.

Od Banja Luke imaš malo više od 3 sata vožnje do mora, pa natempiraš da to odvozaš po danu, a auto put po noći.

 

I nema potrebe da ideš na Osijek, kad ti je Bačka Palanka, Ilok, Šid dosta bliže do auto puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Ko žuri onda najbolje autoputem, a ko bi da uziva onda Sarajevo-Jablanica-Žitomislići-Makarska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gresis. Mesto se zove Baska, u stvari jedno malo sire podrucje, a deli se na...Polje i Vode.

Ako si vec iz Splita, pitaj malo po lokalu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

To su dva mista, Baško polje i Baška voda i ništa se ne dili, i gradele nisu riba.

 

using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Nije Baške Vode, nego Baška voda.

 

using Tapatalk

A da, BaškaVoda, pardon...

Ps. Da i tebe ispravim "voda" i "polje" treba da je velikim slovima

 

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Preko Bosne si za 10 sati tamo sa pauzama. Ja idem skoro svake godine baš u Baške Vode.

Putanja je: Batrovci, Gradiška, Banja Luka, Mrkonjić Grad, Glamoč, Livno, Aržano, Baške Vode.

Na autoputu zna u ovo doba da bude velika gužva, posebno oko 1. avgusta, tako da google maps mačku o rep.

Od Banja Luke imaš malo više od 3 sata vožnje do mora, pa natempiraš da to odvozaš po danu, a auto put po noći.

 

I nema potrebe da ideš na Osijek, kad ti je Bačka Palanka, Ilok, Šid dosta bliže do auto puta.

Na B. Palanku imam tri(x2) gr.prelaza i Batrovce, gde zna da bude gužva... Zato idem na Erdut

 

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako si se odlucio za auto put najvaznije je da krenes sredinom nedelje (utorak, sreda, cetvrtak), nikako vikendom. Autoput je dosta brzi, mozes voziti 140+ i laksi za voznju ako izuzmem monotoniju relacije Beograd-Zagreb, tu redovno imam krize spavanja u vise navrata bez obzira na doba dana. Posle Karlovca je mnogo zanimljivije i ima se sta videti. Skoro svake godine vozim na relaciji Beograd-Sibenik, udaljenost je 730km, koju predjem za 5h30m do 6h.30m u zavisnosti od guzve i raspolozenja. Putarina do Zagreba je oko 16 eura a posle do Sibenika jos 20 eura. Princip je da uzmes karticu na ulasku i placas na izlaznoj rampi, isto kao i kod nas. Prakticno imas dodira sa 4 naplatne kucice , na dve podizes samo karticu a na druge dve placas kao sto neko rece eurima, kunama ili karticom. U povratku isto tako, gledas da izbegnes vikend. Jako je vazno da pred putovanje  ispratis vremensku prognozu jer ako je jaka bura zatvaraju se delovi auto puta na Velebitu i onda to postaje nocna mora, sa dugim kilometarskim kolonama. 

 

Sve u svemu zelim ti srecan put i mirno more.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Preko Bosne si za 10 sati tamo sa pauzama. Ja idem skoro svake godine baš u Baške Vode.

Putanja je: Batrovci, Gradiška, Banja Luka, Mrkonjić Grad, Glamoč, Livno, Aržano, Baške Vode.

Na autoputu zna u ovo doba da bude velika gužva, posebno oko 1. avgusta, tako da google maps mačku o rep.

Od Banja Luke imaš malo više od 3 sata vožnje do mora, pa natempiraš da to odvozaš po danu, a auto put po noći.

 

 

Ovo je dobra ruta, razmisli o njoj.

 

mali off: 

A da li je i Promajna Baška?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ako si se odlucio za auto put najvaznije je da krenes sredinom nedelje (utorak, sreda, cetvrtak), nikako vikendom. Autoput je dosta brzi, mozes voziti 140+ i laksi za voznju ako izuzmem monotoniju relacije Beograd-Zagreb, tu redovno imam krize spavanja u vise navrata bez obzira na doba dana. Posle Karlovca je mnogo zanimljivije i ima se sta videti. Skoro svake godine vozim na relaciji Beograd-Sibenik, udaljenost je 730km, koju predjem za 5h30m do 6h.30m u zavisnosti od guzve i raspolozenja. Putarina do Zagreba je oko 16 eura a posle do Sibenika jos 20 eura. Princip je da uzmes karticu na ulasku i placas na izlaznoj rampi, isto kao i kod nas. Prakticno imas dodira sa 4 naplatne kucice , na dve podizes samo karticu a na druge dve placas kao sto neko rece eurima, kunama ili karticom. U povratku isto tako, gledas da izbegnes vikend. Jako je vazno da pred putovanje  ispratis vremensku prognozu jer ako je jaka bura zatvaraju se delovi auto puta na Velebitu i onda to postaje nocna mora, sa dugim kilometarskim kolonama. 

 

Sve u svemu zelim ti srecan put i mirno more.

 

Izvinjavam se što možda otimam temu, ali pitanje je slično. Sledeće nedelje moram kolima otići za Šibenik. Kakva su iskustva sa putem preko Plitvica, Knina, Drniša?   A nakon Šibenika treba da se spustim do Ade Bojane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ček bre Mikulanac, gde može AP da bude bolji za motor nego kola? Ovo preko Knina bi licno izbegavao sredinom avgusta. Od Šibenika do Ade Bojane u sezoni je malo gore nego Ibarskom. Do Malog Prologa nema drugog puta ali bi se ja tu radije odvojio na put ka Mostaru preko Ljubuškog i Čapljine pa na Trebinje, Meljine i dalje prema Adi... Cak i kolima je tuda nekako "protočnije" nego preko Dubrovnika... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pitao covek za put preko Plitvica i Knina, ne govorim za auto put. Inace Jadransku magistralu preko leta zaboravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja