Jump to content

Moto Zajednica

Dilema: Kawa ER5 ili Suzuki GS 500 ... ili šta!???

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Ivanjica

Početnik sam (ali ne onaj bez iskustva u vožnji motora) i hteo bih da kupim motor. I eto... pregledao sam web i savetovao sa sa par motoriklisata i oni su mi predložili da počnem sa motorom od 400 - 500 ccm. Meni su se dopala dva modela, a i nisu mnogo skupi na tržištu.

I sad imam dilemu: Kawasaki ER5 ili Suzuki GS500 !?

 

PLS Help me!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ljudi, čovek je spremio pare i sad je stvarno u dilemi. Pomagajte da se odluči, pa da se i ja malo vozikam,jer ja treba da mu dovezem motor do Ivanjice. ;D ;D

Oba motora su isto godište 1998, solidno očuvani i veoma sličnih cena.

Dajte mane i prednosti iz iskustava, a može i glasanje ko je za koji od ova dva.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Хм...

А кле није добар, а Рогец?

Па ти га убеди да узме оно што се теби свиђа. Јбга нису твоје паре :D

А и ако се зезнеш нећеш га дуго возати ;)

Вероватно је то слично, не знам.

Рогец гледај ако можеш проценити стање+шта ми боље чучи, тј. лежи под њим.

Знаш и сам да и кле важи за магаре, а теби се "пострећило" - од џака пи.ака ти ухвати к...

Искористи своје искуство, тј. вратих се на почетак узми оно што се теби свиђа ;D ;D ;D

 

са срећом и нек буде добар пазар!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: ex MV Agusta 800 Brutale

Ovo su po meni slatke muke kad ne možeš da se odlučiš između 2 dobra motora.

 

Nego ovako, kawa ima vodeno hlađenje što je dobro za vožnju po gradu po velikoj vrućini, ali opet znači da ima više stvari za popravku kad se pokvari, Suza ima disk pozadi i malo je slabija (oko 5 konja mislim).

U principu su oba ok za početnika pa ostaje samo koji tebi više leži

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Хм...

А кле није добар, а Рогец?

Па ти га убеди да узме оно што се теби свиђа. Јбга нису твоје паре :D

А и ако се зезнеш нећеш га дуго возати ;)

Вероватно је то слично, не знам.

Рогец гледај ако можеш проценити стање+шта ми боље чучи, тј. лежи под њим.

Знаш и сам да и кле важи за магаре, а теби се "пострећило" - од џака пи.ака ти ухвати к...

Искористи своје искуство, тј. вратих се на почетак узми оно што се теби свиђа ;D ;D ;D

 

са срећом и нек буде добар пазар!

 

Ma KLE je za sva vremena i opet bih ga vozio.Baš zato mi se i sviđa ER-5 (na mom KLE-u bila je mašina od ER-5), vrlo jednostavan motor koji na zahteva puno održavanja, ima ravnomeran razvoj snage, u prvih 50-100 metara provereno startniji od nekih trkalica veće kubikaže. Vodom hlađeni dvocilindraš koji se proizvodi nepunih dvadesetak godina ne može da ne valja.

GS-a nisam vozio, zato bi voleo da čujem mišljenje ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

pa sad,šta reći a da nebudem pristrasan... motori su sličnog izgleda er5 je jači par konjića i lakši koje kilo,što je možda mala prednost,

ali ima vodeno hladjenje što je po meni mana jer što je više delova popravke su skuplje,potrošnja je otprilike ista oko 5-5.5 l/100km

i er5 ima doboš pozadi.sad što se ogibljenja tiče to neznam nisam vozio er,ali gs ima mnogo mekan prednji trap i sedište nije baš konstruisano za nas muškarce(zna da bude jako neugodno!!!)

u principu šta god da uzmeš nećeš pogrešiti iuzmi onaj koji tebi bolje čuči jer na kraju ti ćeš ga voziti

sa srećom i vidimo se na nekom od predstojećih skupova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

zdravo,

ja sam isto pocetnik, pre tri nedelje sam uzeo KLE500 i mogu ti reci da sam bas zadovoljan. on ima ito masinu kao i er5 (na mom KLEu je cak stavljen bas motor za er5), sjajno ubrzava, lepo radi i na manjem broju obrtaja sto je po meni dosta vazno za pocetnike. Eto, moj ti je predlog KLE, za ono sto nudi ima relativno nizu cenu od konkurenata.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako vec imas iole iskustva u voznji, mislim da ce ovi motori brzo da ti se omale. Razmisli o Yamahi XJ 600 Diversion. Ista cenovna kategorija, ali ozbiljniji bike. Mom kumu je to bio prvi bike, a nije imao iskustva, i pokazao se odlicno. Cak je isao i na medjunarodne ture sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

xj600 je stvarno extra motor, ja sam hteo da kupim gs500, pa i er5, ali oni su dva cilindra, zato sam uzeo diversion, i prezadovoljan sam, er5 mi nije odgovarao jer je pozadi previse tvrd, ima 2 amortizera, inace agregat i menjac su extra, dok imam malo muke sa menjacom na yamahi :) inace je vrlo laka i okretna za voznju, ide dovoljno brzo, i sto je najvaznije, udobna je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

zdravo,

ja sam isto pocetnik, pre tri nedelje sam uzeo KLE500 i mogu ti reci da sam bas zadovoljan. on ima ito masinu kao i er5 (na mom KLEu je cak stavljen bas motor za er5), sjajno ubrzava, lepo radi i na manjem broju obrtaja sto je po meni dosta vazno za pocetnike. Eto, moj ti je predlog KLE, za ono sto nudi ima relativno nizu cenu od konkurenata.

pozdrav

E pa i tebi neka je sa srećom, kupio si dobar motor! Ako si ga kupio od Gaya, to je bio moj motor.

 

A što se tiče ER ili GS, tu više nema dileme, u nedelju je kupljen ER-5.Ja ga vozio iz Zemuna do Ivanjice ;D ;D ;D

Nadam se da će novi bajker da se pohvali kojom fotografijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja