Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1367 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ne znam da li je neko od vas imao problem sa pinjonom kilometraže, mene počeo da muči pre par dana, kazaljka drhtala i pri vožnji konstantnom brzinom, a dešavalo se i da na momente ništa ne pokazuje - ni brzinu, ni predjeni put.

 

Danas sam odlučio da probam da rešim problem i uspeo sam!

 

Uzrok lošeg rada (i povremenog nerada) je ova podloška

post-7581-0-67915200-1368223512_thumb.jpg čiji spoljni, zakrivljeni krajevi

treba da nalegnu na ovo:

post-7581-0-37727700-1368223570_thumb.jpg ali su se pojeli (loš materijal, što nije čudo jer znamo da je KLE najveće fabričko djubre od motora :zvizduk:) i više nisu dovoljno nalegali na glavčinu. Problem rešen tako što sam navario po 2mm na same krajeve šajbne i obradio da lepo legne na svoje mesto.

 

Radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

jel neko skidao,remontovao frajlauf? sam,ne kod majstora...interesuje me da li je komplikovano? na sta treba da se obrati paznja?

 

Na Yamahi viragu smo radili remont nije ništa komplikovano ako imaš odgovarajući radapciger

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Moje mišljenje što se tiče plastične zaštite diska je da treba skinuti. Ako se disk pregreje može da se iskrivi i onda je beskoristan.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

jel neko skidao,remontovao frajlauf? sam,ne kod majstora...interesuje me da li je komplikovano? na sta treba da se obrati paznja?

 

Na Yamahi viragu smo radili remont nije ništa komplikovano ako imaš odgovarajući radapciger

 

 

kad je toplije vreme,sve iznad nekih 5 stepena ,nema problema a ispod te temperature. krlja i nervira...pa sam mislio da rasturim da vidim o cemu se radi...mozda su zaprljani federi pa ne vracaju tj guraju valjcice....samo nisam siguran sta sve treba da se skine na kle-u da bi se stiglo do njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Skineš deklu, radapcigerom skineš magnet pa sledeće je freilauf koji nailazi na onaj veliki zupčanik

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Evo da se i ja upišem u, slobodno mogu reći, ponosne vlasnike paKLEnih mašina :D

Juče sam kupio i odmah, poslije dogovora sa prodavcem, sjeo na njega i prevezao solidnih 130-140km, za dva i po sata... Polako dok se naviknemo jedan na drugi :)

uglavnom, zadovoljan mašinom, danas je pala i prva vožnja po kiši. Doduše nekih 15-ak minuta,ali je bilo veselo :grom:

sa sve munjama i gromovima iznad glave

e da,kad smo većkod toga, kakva je procedura zaštite poslije vožnje po kiši. Ja sam ga danas parkirao u garažu i prebrisao sjedište,ručke, kontrol tablu/tj. vidljive dijelove izložene kiši...

Vaš savjet?!

:BJB-KLE:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Odlično si uradio to je to eventualno da isprskaš lanac -tj.podmažes ako si prošao kroz neku veću vodu.Ništa mu neće smetati ni da ga nisi obrisao ali opet dobro si uradio.Puno sreće i bezbednih km.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

da li posle skidanja magneta mora nesto da se podesava?

 

ne mora ništa da se podešava, jer magnet ima kajlu pa ne možeš pogrešiti. obrati pažnju da kajla legne kako treba žljeb

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

sto ulje? zar taj deo nije van masine?

ispusti ulje, kod kle-a nisam otvarao ali kod viraga je bilo ulja, kod zx12r-a je isto bilo uja, tako da........... probaj

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Nije bilo lokvi, samo onakomokarput...

OK, čitao sam malo o podmazivanju, tako da ću već sutra ozbiljnije da to razmotrim, tj. koji tip da odaberem... ;)

hvala penzioner :D

Boriša,što ono rekli- hvala, imao gdje pa i došao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Par reci o ulju:

 

..... Posle toga sam sipao Silkolene Comp4, vec 4000km nikakvih problema, nije promenilo boju niti bilo sta, menjac lepo radi, lamela ne proklizava, sve 5. Ovih dana cu ga istociti i sipati novo. Po iskustvima drugih i generalno kada govorimo o uljima Silkolene je nesto naj sto se moze sipati na nasem trzistu. Kosta, ali def. se pokazalo kao odlicno.

Ajd napiši gde si nabavio Silkolene Comp4 i po kojoj ceni. Ekipa sa KLE Croatia uglavnom sipa ovo ulje i svi kažu da su zadovoljni i sa kvalitetom istog kao i sa cenom.

Takođe, nekoliko dana unazad ljudi pišu da su kupovali po 4l ELF ulja, pri zameni ulja i filtera treba sipati 3l a ne 3,4 jer se ova količina sipa u agregat samo kada se skroz rastavlja. Na prozorčetu za proveru nivoa ulja možete videti posle 3l nivo negde na polovini dok kod 3,4 prozorčić će biti skoro skroz ispunjen što može da napravi komplikacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

sto ulje? zar taj deo nije van masine?

 

Ima malo ulja, ali ne mora da se ispusti, probaj malo da ga nagnes na desnu stranu, nemoj da ga drzis na copavoj nego ga postavi na cigle, bar sam ja tako radio. Racunaj da ce izaci 100-200 ml. Kada budes vracao magnet sraf se zateze na 7kg, ja sam bio pozajmio moment kljuc. To je malo zeznuto jer isto treba poseban alat, treba zaglaviti magnet (isto i pri odsrafljivanju), znam da sam upotrebio drsku nekih starih papagajki i gurno ih kroz rupu koja je predvidjena za pravi alat, nalazi se sa strane na magnetu i nekako zaglavio (usput sam drhrtao jer je rupa izmedju 2. magneta da ne otkinem neki, nadji nesto idealnih dimenzija za tu rupu). Meni je pukla kajla, ne secam se da li sam zato i rastavljao motor ili me isto zezao frajlauf. Kajla pase od fice, identicne su :)

Bez radapcigera ni ne pokusavaj, to je onaj jednostavan radapciger, sraf probusen kroz sredinu pa jos jedan sraf, mada kazu da ga i sam sraf vadi, samo zatezes jer je sredina malo iznad nivoa magneta. Pogledacu da li je u zivotu moj radapciger, ja sam pravio kod strugara, mada se iskrivio posle 1. upotrebe, ali mozda moze da izdrzi jos jednu.

U svakom slucaju nisam mehanicar i sve je uspelo posle moje intrvencije, tako da ce uspeti i tebi sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

sto ulje? zar taj deo nije van masine?

 

Ima malo ulja, ali ne mora da se ispusti, probaj malo da ga nagnes na desnu stranu, nemoj da ga drzis na copavoj nego ga postavi na cigle, bar sam ja tako radio. Racunaj da ce izaci 100-200 ml. Kada budes vracao magnet sraf se zateze na 7kg, ja sam bio pozajmio moment kljuc. To je malo zeznuto jer isto treba poseban alat, treba zaglaviti magnet (isto i pri odsrafljivanju), znam da sam upotrebio drsku nekih starih papagajki i gurno ih kroz rupu koja je predvidjena za pravi alat, nalazi se sa strane na magnetu i nekako zaglavio (usput sam drhrtao jer je rupa izmedju 2. magneta da ne otkinem neki, nadji nesto idealnih dimenzija za tu rupu). Meni je pukla kajla, ne secam se da li sam zato i rastavljao motor ili me isto zezao frajlauf. Kajla pase od fice, identicne su :)

Bez radapcigera ni ne pokusavaj, to je onaj jednostavan radapciger, sraf probusen kroz sredinu pa jos jedan sraf, mada kazu da ga i sam sraf vadi, samo zatezes jer je sredina malo iznad nivoa magneta. Pogledacu da li je u zivotu moj radapciger, ja sam pravio kod strugara, mada se iskrivio posle 1. upotrebe, ali mozda moze da izdrzi jos jednu.

U svakom slucaju nisam mehanicar i sve je uspelo posle moje intrvencije, tako da ce uspeti i tebi sigurno.

 

 

hvala na savetima! inace imam neki radafciger ali ne znam da li ce da pase,ranije sam ga koristio za skidanje magneta sa apn-a i automatika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

U-Rosh e kači te slike sunce mu poljubim, šta si se stiso :lol:

Tebra nisam josh montirao, evo ga kod mene vec 3 dana i muka mi je da ga gledam, ne mogu da nadjem nekog da mi zavari, svi su neshto zauzeti i prepuni posla. :stabre:.Ako ne nadjem nikog u ponedeljak spakovacu se i odoh u Adu da mi on namontira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Auu, pa šta sad da radim? Ja juče sipao 3,4l. Da odvadjivam, a?:stabre:

Ja sam odvađivao pomoću velikog šprica i parčeta creva za infuziju i sipao u vlašicu u kojoj sam odprilike mogao da procenim gde je 400ml. E sad Ti kako hoćeš, nemoj da te brine to što si se možda vozio, ja prešao sa viškom 3000km i na sreću nije bilo posledica(ili se barem nadam :zbunjen:)

Pozdrav drugari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Ja sam uzeo Silkolene Comp4 10W40 U NS-u Cubi http://www.cubi.co.rs/index.php?page=kontakt cena je bila 860din za 1L.

 

E sad posto sam uzeo motor ove sezone ja mogu reci svoje iskustvo sa ovim uljem.I ja sam clan HR kle foruma i oni su svi preporucivali Comp4 10W40,pa evo mojih zapazanja. Dok je hladan motor ne cuje se toliko menjac prilikom ubacivanja u prvu i drugu brzinu ali kad se zagreje postaje mnogo bucan prilikom saltanja u prvu i drugu brzinu u ostalim brzinama se gotovo i necuje ali je izuzetno bucan i prvoj i drugoj.Kod mene u Jagodini postoje jos dva kle-a,i ja sam pricao sa vlasnicima oko ulja jedan od njih je i nas clan ovde na forumu riza koristi Elf i prezadovoljan je tako da cu i ja sledece sezone koristiti Elf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ja sam uzeo Silkolene Comp4 10W40 U NS-u Cubi http://www.cubi.co.r...hp?page=kontakt cena je bila 860din za 1L.

 

E sad posto sam uzeo motor ove sezone ja mogu reci svoje iskustvo sa ovim uljem.I ja sam clan HR kle foruma i oni su svi preporucivali Comp4 10W40,pa evo mojih zapazanja. Dok je hladan motor ne cuje se toliko menjac prilikom ubacivanja u prvu i drugu brzinu ali kad se zagreje postaje mnogo bucan prilikom saltanja u prvu i drugu brzinu u ostalim brzinama se gotovo i necuje ali je izuzetno bucan i prvoj i drugoj.Kod mene u Jagodini postoje jos dva kle-a,i ja sam pricao sa vlasnicima oko ulja jedan od njih je i nas clan ovde na forumu riza koristi Elf i prezadovoljan je tako da cu i ja sledece sezone koristiti Elf.

A shta kazhe kolega, jel se izgubilo lupanje iz prve u drugu sa elf-om? Prichao sam sa raznima majstorima i svi kazhu da mozhe da bude malo mekshi menjach sa odgovarajucim uljem, ali da je na kleu jednostavno takav menjach i da ce lupati uvek, meni lupa iz prve u drugu sve ostale brzine rade savrsheno. Na primer meni je loshmi (vozio je ranije klea i preshao ko zna koliko km sa njim), preporuchio da probam ipone, kazhe da se njemu menjach najbolje ponashao sa tim ulje. Inache meni je u mashini Bardhal XTC c60 20w50 za 500km trebam da menjam i necu uzeti Bardhal, promenicu, ali se sada dvoumim izmedju iphone ili Silkolene Comp4 (takodje sam video da dosta ljudi hvali ovo ulje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Ja sam uzeo Silkolene Comp4 10W40 U NS-u Cubi http://www.cubi.co.r...hp?page=kontakt cena je bila 860din za 1L.

 

E sad posto sam uzeo motor ove sezone ja mogu reci svoje iskustvo sa ovim uljem.I ja sam clan HR kle foruma i oni su svi preporucivali Comp4 10W40,pa evo mojih zapazanja. Dok je hladan motor ne cuje se toliko menjac prilikom ubacivanja u prvu i drugu brzinu ali kad se zagreje postaje mnogo bucan prilikom saltanja u prvu i drugu brzinu u ostalim brzinama se gotovo i necuje ali je izuzetno bucan i prvoj i drugoj.Kod mene u Jagodini postoje jos dva kle-a,i ja sam pricao sa vlasnicima oko ulja jedan od njih je i nas clan ovde na forumu riza koristi Elf i prezadovoljan je tako da cu i ja sledece sezone koristiti Elf.

A shta kazhe kolega, jel se izgubilo lupanje iz prve u drugu sa elf-om? Prichao sam sa raznima majstorima i svi kazhu da mozhe da bude malo mekshi menjach sa odgovarajucim uljem, ali da je na kleu jednostavno takav menjach i da ce lupati uvek, meni lupa iz prve u drugu sve ostale brzine rade savrsheno. Na primer meni je loshmi (vozio je ranije klea i preshao ko zna koliko km sa njim), preporuchio da probam ipone, kazhe da se njemu menjach najbolje ponashao sa tim ulje. Inache meni je u mashini Bardhal XTC c60 20w50 za 500km trebam da menjam i necu uzeti Bardhal, promenicu, ali se sada dvoumim izmedju iphone ili Silkolene Comp4 (takodje sam video da dosta ljudi hvali ovo ulje).

Pa njegovo misljenje je da je menjac dosta meksi i da lakse ulazi u svaku brzinu a i da nije toliko bucan,a u korist i de i cena samog Elf-a.Ovo mu je druga zamena Elfa on mi preporucuje da probam i zbog cene a i nije mu potrosio ni gram ulja. Tako da sam se ja odlucio za sledecu sezonu koje cu ulje koristiti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja