Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Nema potrebe za prepirkom, bitno je da gradacija odgovara onoj iz manuala....a proizvođača neka bira svako prema svom nahođenju i mogućnostima. Srebrna strela je danas bila na servisu....i jeste zajebano doći do sveća 0takoje.gif

post-13775-0-02431700-1367702641_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Nemojte ljuta guja da vas ujede da ne skidate rezervoar!

KLE-u svećica stoji u udubljenju u sredini glave motora i ima jednu malu rupu (odvod) kroz koju ističe voda koja u to udubljenje gde se nalazi svećica dolazi vožnjom, pranjem itd. Naravno, u to udubljenje isto tako upadaju prašina, kamenčići, insekti i opet itd. Sve to što ne treba da bude tu ne može se sprati kroz taj odvod između rebara glave motora jer kabl svećice ima oko 1mm prečnika proreze kroz koje voda i deo prašine mogu da prođu i izađu kroz odvod.

Skidanjem svećica bez da skidate rezervoar, skinete kablove sa svećica i kompresorom produvate, vizuelno proverite dal je nešto ipak ostalo u udubljenju i oko svećica, pa tek onda skidate svećice, sigurno se dešava da sva prljavština (u koju mogu da spadaju kamenčići i ostalo što ne prolazi tako lako kroz izduvne ventile i može da ošteti klip, cilindar i ventile) upadne u cilindar kroz rupu svećice kada je odšrafite.

 

Ovo je iskren savet, nalazio sam unutra svašta i sva sreća te sam od prvog menjanja odmah primetio šta se sve skuplja i nije mi teško da skidam rezervoar jer odmah uradim i čišćenje filtera vazduha i proveru ostalih stvari ispod rezervoara.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

U potpunosti se slazem sa ovim sto je -vukasin- napisao.

Ali ko ga mrzi da skida i zamara se moze samo izduvavanje kompresorom,bez gledanja sta se nalazi oko svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

VAISTINU VASKRESE!!!!! Sve se svodi da i nisam pogrešio što sam skinuo rezervoar da bi zamenio svećice, bar sam lepo i natenane očistio nataloženu prljavštinu oko njih a bilo je dosta trunja. 1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Vaistinu vaskrese.

 

Vukasin i Ja smo kod mene cak nasli i mrtvu pcelu, tj, ono sto je ostalo od nje, pored jos mnogo gluposti, tako da kompresore, usisivace, kirbije u ruke, pa usisvaj i duvaj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Хвала за кључ!Христос васкрсе и срећна слава свима који данас славе Светог Георгија!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Inetresujeme koji su simptomi da treba raditi sinhronizaciju karburatora?0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Hvala na odgovoru,ako je to merilo ja onda ja jos ne moram u posetu majstoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Danas me majstor obradovao.Naime mislio sam da mi se čuje-pucketa kilometar sajla prilikom okretanja prednjeg točka ali šipak.Odlaskom kod majstora saznao sam da su ispale kuglice iz oba ležaja(nekoliko njih) zato se toliko jako čuje.Ležaj po 800.din plus ruke pa izvolte vozite se.Za sad je parkiran a sutra ako bog da rešavamo problem. 1zvizduk.gif:zvizduk: :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

I mene je majstor malopre obradovao,kaze bice trosak od 150-300 evrica u delovima,a za ruke

videcemo...

Pa,ako zapne negde sa delovima,eto mene opet ovde...

Inace,problemi sa motorom su takvi da nece dobro da vuce,i kao da ispada menjac iz brzine u toku voznje

pa se onda opet vrati,sto je praceno jakim cimanjem. To se desava u 3. 4. i 5. brzini,a

u 1. i 2. normalno vuce.Na leru radi sasvim normalno bez ikakvih stucanja.

Kaze majstor da je problem u menjacu ili kvacilu,videcemo,uglavnom obavesticu

sta ce biti na kraju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Danas me majstor obradovao.Naime mislio sam da mi se čuje-pucketa kilometar sajla prilikom okretanja prednjeg točka ali šipak.Odlaskom kod majstora saznao sam da su ispale kuglice iz oba ležaja(nekoliko njih) zato se toliko jako čuje.Ležaj po 800.din plus ruke pa izvolte vozite se.Za sad je parkiran a sutra ako bog da rešavamo problem. 1zvizduk.gif:zvizduk: :zvizduk:

 

Baš si uporan sa sumnjom na sajlu! Kad sam ti ja rekao da su ležajevi, nisi verovao, neka te neka.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ja imam jednu dilemu. Dakle svi znamo da zicane felne uglavnom imaju unutrasnju gumu tj nisu tubeless a zashto onda u manualu od kle-a pishe da su gume tubeless? Evo i slike kao dokaz:

post-20933-0-12662200-1367960081_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Moze i Japancu da se omakne greska :) Idu unutrasnje gume na KLE-a.

Haha, znam da idu video sam svojim ochima, samo mi je ovo malo zaparalo ochi, imam manual u pdf-u i original manual koji je doshao uz motor u shtampanom obliku i u oba pishe da su tubeless :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

@Sremac

Druže,baš te zaoćalo...

Puno sreće u opravljanju!

To su poslovi -kvarovi koji se retko desavaju na tu km.42.000. Ali se dese i zavise od kvaliteta samih lezaja fab. postavljenih a ne o odrzavanju motora ili nacinu voznje samih vlasnika.Nakon promene istih miran sam nadam se duzi vremenski period.Za sada to bi bilo sve ipak je to polovan motor masina je zdrava a ja sam sasvim zadovoljan a to je ipak najvaznije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Brale ne živi u zabludi da motor ´96. godište ima pod sobom 42k km. Moj je 2004. pa ima 49k a nije mnogo vožen, kod mene je od 3. vozne sezone i stigao je sa 12k. Verovatnoća ti je 0 da je prelazio 3k na godinu u kojoj god zemlji da je bio. Tako da nije neočekivano da crkava bilo sta... Ne vredi gledati kilometraže na bilo cemu starijem od 10g osim ako je kod tebe došao direktno iz fabrike.

Bitno je stanje vozila, sve ostalo je mazanje očiju.

 

Daleko od toga da ne stoji to da su možda u fabrici loše nešto namestili ali je za ovo drugo mnogo veća verovatnoća pogotovo kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Pa sve je moguce,ja konkretno imam MZ koji sam samo ja vozio i kupljen je u martu 1990 a sad na satu ima 28155 pravih.

Ali nije uvek samo on vozen nekad se vozi samo pola ili uopste tokom sezone,a nekad celu sezonu.1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Prijatno iznenadjen cenom ulja: 4l - 1520din (elf).:takoje:

 

Još da nadjem vremena da ga ovih dana promenim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

gde si kupio? to je dobra cena. meni su kolege iz moje ''sekte'' preporučili Motul ali njega nema L ispod 1K dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja