Jump to content

Moto Zajednica

2019 - Yamaha Tenere 700

Recommended Posts

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

“Bez razloga” a faca u RAJU…
Tutta forza avanti…..


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

Pozdrav ljudi. Uspesno je odradjen TET Italija 3, deo 8 I skoro citav 9. Tenere u svakom smislu bio odlican. 

 

 

 

Elem, pitanje - juce sam se vratio kuci I primetio sam da mi se ventilator pali mnogo cesce nego pre, znaci motor se zagrijava brze. Cak I danas, dok sam obrnuo krug po gradu, cini mi se da se bas cesto upali. Temperatura dodje brzo do 105 cim se ne krece, ili krece sporije, I ventilator se pali. Osim toga, kad ugasim motor sa temperaturom 98-100, nakon gasenja se temperatura podigne I opet se ventilator upali. 

 

 

 

Cini mi se da nije tako bilo ranije, ali mozda gresim. Ipak je danas bilo 33 u gradu. 

 

 

 

Mozda nema dovoljno antifriza ili je nekvalitetan ali ne verujem jer je nedavno servisiran...

 

 

 

Da li se nekome od vas nesto slicno desava?

 

Hvala,

 

p.s. Slika samo za uzivanje

 

 

 

20230721_135238.jpg

Promenio član rogaceboy
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 19 minuta, rogaceboy je napisao:

Pozdrav ljudi. Uspesno je odradjen TET Italija 3, deo 8 I skoro citav 9. Tenere u svakom smislu bio odlican. 

 

 

 

Elem, pitanje - juce sam se vratio kuci I primetio sam da mi se ventilator pali mnogo cesce nego pre, znaci motor se zagrijava brze. Cak I danas, dok sam obrnuo krug po gradu, cini mi se da se bas cesto upali. Temperatura dodje brzo do 105 cim se ne krece, ili krece sporije, I ventilator se pali. Osim toga, kad ugasim motor sa temperaturom 98-100, nakon gasenja se temperatura podigne I opet se ventilator upali. 

 

 

 

Cini mi se da nije tako bilo ranije, ali mozda gresim. Ipak je danas bilo 33 u gradu. 

 

 

 

Mozda nema dovoljno antifriza ili je nekvalitetan ali ne verujem jer je nedavno servisiran...

 

 

To ti je do postavke mapinga, i meni dok sam imao T700 se palio nonstop, nije ništa opasno. Može se

ublažiti ECU varalicom Belinassu 

WWW.BELINASSU.IT

L'evoluzione definitiva della SMART IAT - progettata dentro il sensore IAT originale. All'inizio ero partito anche io con una centralina aggiuntiva fatta in casa.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

Hvala Ante. Ne bi me to brinulo ni malo ali sam primetio tek posle ovog zadnjeg dugog puta. U svakom slucaju on ide kod majstora da ga pogleda.

Kakva ti je 660? Jel moze po off-u kao Portugalac? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700
pre 45 minuta, rogaceboy je napisao:

Pozdrav ljudi. Uspesno je odradjen TET Italija 3, deo 8 I skoro citav 9. Tenere u svakom smislu bio odlican. 

 

 

 

Elem, pitanje - juce sam se vratio kuci I primetio sam da mi se ventilator pali mnogo cesce nego pre, znaci motor se zagrijava brze. Cak I danas, dok sam obrnuo krug po gradu, cini mi se da se bas cesto upali. Temperatura dodje brzo do 105 cim se ne krece, ili krece sporije, I ventilator se pali. Osim toga, kad ugasim motor sa temperaturom 98-100, nakon gasenja se temperatura podigne I opet se ventilator upali. 

 

 

 

Cini mi se da nije tako bilo ranije, ali mozda gresim. Ipak je danas bilo 33 u gradu. 

 

 

 

Mozda nema dovoljno antifriza ili je nekvalitetan ali ne verujem jer je nedavno servisiran...

 

 

 

Da li se nekome od vas nesto slicno desava?

 

Hvala,

 

p.s. Slika samo za uzivanje

 

 

 

20230721_135238.jpg

Normalno je da se temperatura podigne kad ugasiš motor zato što pumpa prestane da vrti vodu i samim tim motor se ne hladi više, neko ostavi motor da radi dok se ne ugasi ventilator ili ostavi kontakt da vrti ventilator (zavisi od motora). Svaka tenera brzo pali ventilator mislim da temperatura nije toliko kritična za paljenje ventilatora već su je napravili tako zato što su imali u vidu kako će se koristiti motor. Mislim da to ne treba da te brine (barem mene ne uopšte), znaju japanci da naprave motor. :yamaha:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vozio sam T7 u subotu po terenu dobar deo dana. Temperatura skoro stalno preko 100 stepeni, ventilator baš često u akciji. I druga Tenera koja je bila tu se isto ponašala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Tuareg je još prošle godine bio hit u Americi, oni su baš poludeli za njim. Po Evropi onako, retki su. Kod nas se prodaje baš kilavo (moj je u martu bio peti ili šesti prodati primerak). Ne znam kakvo je stanje od tada. Ali znam da nikada nijednu nisam video u saobraćaju, a Tenere je svaki treći motor :)

 

Preilstaj temu o Tuaregu, pisao sam malo detaljnije poređenje. Ukratko: Tuareg se lakše vozi iako su jednake mase (osetno niže težište), stabilniji je na asfaltu po krivinama, ogibljenje je fabrički prilagođenije težinama Evropljana, bolje koči. T7 ima lepši, direktniji odziv na gas i kao da je prgavija na nižim obrtajima. Razlika u visini sedišta je baš primetna (Tenera je par cm viša). Ovo su bili utisci dok su oba motora bila u fabričkom stanju, sa fabričkim gumama.

 

Sad za vikend smo se drugar i ja menjali skoro ceo dan. Na Tuaregu su samo gume promenjene (Mitas E12 i E13) u odnosu na fabričko stanje. T7 je u međuvremenu dobio K-teck kertridže i opruge napred, revalving kit i oprugu pozadi, Scott amortizer volana, Akrapovič top i granu bez katalizatora (moguće da ima još toga, nije moj motor pa sam možda nešto i izostavio). Da, gume su Mitas C17 napred i MC23 pozadi.

 

Posle prvobitnog navikavanja na drugačiju ergonomiju (poluge menjača i kočnice) iskreno ne mogu da kažem da je jedan motor bolji ili lošiji od drugog. Drugačije se ponašaju (Teneri nije baš išlo u prilog što je sav prtljag bio u torbi na sedištu. Dodatno podiglo ionako visoko težište i jako, baš jako ograničava pokretljivost vozača) ali su jednako sposobni. Svakako neće doći momenat da će motor biti ograničavajući faktor.Treba imati u vidu da su prepravke na Teneri koštale verovatno 2+ hiljade €

 

Tuareg ima bolju elektroniku (Tenere praktično nema, i to mi je skroz ok). Isključivanje ABS prilikom svakog paljenja motora me je baš iritiralo na T7. A kada se ne isključi radi vrlo neprijatno. Kod Tuarega ABS (zadnji) ostaje isključen. Nikada nisam imao potrebu da gasim prednji.

 

Tenera je prijatnija za vožnju po visokim temperaturama. Noge su malo izloženije vetru (kod Tuarega skroz zaklonjene) i uopšteno više vazduha cirkuliše oko vozača, bez da nešto duva ili pravi turbulencije. Vizir na Tuaregu pravi "mehur" mirnog vaduha iznad rezervoara. Taj vazduh se zagreje od mašine. Meni je tek sada, posle više od deset godina vožnje, postalo jasno zašto se ljudi žale da im je vruće dok voze motor :D

 

T7 je provereno pouzdan motor i to mu je veliki plus. Tuareg tek treba da se pokaže, a nekako je za očekivati da neće biti u rangu sa Japancima. Od proletos T7 i Tuareg kod nas koštaju skoro pa isto (ranije je razlika bila 1500-2000€) što Apriliji ide u prilog.

 

Suma sumarum: Dobra su oba. Tuareg iz fabrike izlazi kao kompletniji motor.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, rogaceboy je napisao:

 

Kakva ti je 660? Jel moze po off-u kao Portugalac? :)

 

Realno, to nisu motori za usporedbu, ova usporedba T700-Tuareg je najrealnija, i potpisujem sve što

je Ivan napisao ( imao sam i T700 prije). Za off je AJP klasu bolji od oba motora. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@AnteK je mnogo merodavniji da da poređenje pošto je imao oba motora. Neke stvari se verovatno primete tek nakon dužeg vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700
pre 5 minuta, Gliga je napisao:

Tuareg je još prošle godine bio hit u Americi, oni su baš poludeli za njim. Po Evropi onako, retki su. Kod nas se prodaje baš kilavo (moj je u martu bio peti ili šesti prodati primerak). Ne znam kakvo je stanje od tada. Ali znam da nikada nijednu nisam video u saobraćaju, a Tenere je svaki treći motor :)

 

Preilstaj temu o Tuaregu, pisao sam malo detaljnije poređenje. Ukratko: Tuareg se lakše vozi iako su jednake mase (osetno niže težište), stabilniji je na asfaltu po krivinama, ogibljenje je fabrički prilagođenije težinama Evropljana, bolje koči. T7 ima lepši, direktniji odziv na gas i kao da je prgavija na nižim obrtajima. Razlika u visini sedišta je baš primetna (Tenera je par cm viša). Ovo su bili utisci dok su oba motora bila u fabričkom stanju, sa fabričkim gumama.

 

Sad za vikend smo se drugar i ja menjali skoro ceo dan. Na Tuaregu su samo gume promenjene (Mitas E12 i E13) u odnosu na fabričko stanje. T7 je u međuvremenu dobio K-teck kertridže i opruge napred, revalving kit i oprugu pozadi, Scott amortizer volana, Akrapovič top i granu bez katalizatora (moguće da ima još toga, nije moj motor pa sam možda nešto i izostavio). Da, gume su Mitas C17 napred i MC23 pozadi.

 

Posle prvobitnog navikavanja na drugačiju ergonomiju (poluge menjača i kočnice) iskreno ne mogu da kažem da je jedan motor bolji ili lošiji od drugog. Drugačije se ponašaju (Teneri nije baš išlo u prilog što je sav prtljag bio u torbi na sedištu. Dodatno podiglo ionako visoko težište i jako, baš jako ograničava pokretljivost vozača) ali su jednako sposobni. Svakako neće doći momenat da će motor biti ograničavajući faktor.Treba imati u vidu da su prepravke na Teneri koštale verovatno 2+ hiljade €

 

Tuareg ima bolju elektroniku (Tenere praktično nema, i to mi je skroz ok). Isključivanje ABS prilikom svakog paljenja motora me je baš iritiralo na T7. A kada se ne isključi radi vrlo neprijatno. Kod Tuarega ABS (zadnji) ostaje isključen. Nikada nisam imao potrebu da gasim prednji.

 

Tenera je prijatnija za vožnju po visokim temperaturama. Noge su malo izloženije vetru (kod Tuarega skroz zaklonjene) i uopšteno više vazduha cirkuliše oko vozača, bez da nešto duva ili pravi turbulencije. Vizir na Tuaregu pravi "mehur" mirnog vaduha iznad rezervoara. Taj vazduh se zagreje od mašine. Meni je tek sada, posle više od deset godina vožnje, postalo jasno zašto se ljudi žale da im je vruće dok voze motor :D

 

T7 je provereno pouzdan motor i to mu je veliki plus. Tuareg tek treba da se pokaže, a nekako je za očekivati da neće biti u rangu sa Japancima. Od proletos T7 i Tuareg kod nas koštaju skoro pa isto (ranije je razlika bila 1500-2000€) što Apriliji ide u prilog.

 

Suma sumarum: Dobra su oba. Tuareg iz fabrike izlazi kao kompletniji motor.

 

To sam hteo da kažem aprilia nije dokazan motor što se tiče mašine a pogotovo elektronike, po mom iskustvu (pegaso 660 mašina od xt660) imao sam problema sa svakom mogućom žicom. Da je aprilia bila "yamaha 660 tuareg" vrv bi to bio izbor ali tenera sa cp2 je sigurica.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 4 minuta, Grujale je napisao:

To sam hteo da kažem aprilia nije dokazan motor što se tiče mašine a pogotovo elektronike, po mom iskustvu (pegaso 660 mašina od xt660) imao sam problema sa svakom mogućom žicom. Da je aprilia bila "yamaha 660 tuareg" vrv bi to bio izbor ali tenera sa cp2 je sigurica.

Idealan motor bi bio CP2 yamahina mašina u Aprilijinoj šasiji i na to sve vešanje od AJP-a ! Malo ironično, ali jako blizu istine!  :-)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700
pre 1 minut, AnteK je napisao:

Idealan motor bi bio CP2 yamahina mašina u Aprilijinoj šasiji i na to sve vešanje od AJP-a ! Malo ironično, ali jako blizu istine!  :-)

Možda malo off topic ali sve to postoji u KOVE 450 opasna mašina, kod nas još uvek nije dostupan ali menjam teneru čim stigne kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 3 minuta, Grujale je napisao:

Možda malo off topic ali sve to postoji u KOVE 450 opasna mašina, kod nas još uvek nije dostupan ali menjam teneru čim stigne kod nas

Znam, pratim ih od kada su došli u Europu, vidio sam na sajmu u Milanu. Sviđa mi se. Ako bude dostupan,

možda ga i kupim, ja sam sklon isprobavanju, čisto iz znatiželje. :jee:

Promenio član AnteK
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
pre 7 minuta, rogaceboy je napisao:

@Grujale I kod mene bi ovo uvek prevagnulo. Ali bih volio da probam oba definitivno jer su sigurno dobri svaki za sebe...

Javi se kad budeš raspoložen za probu :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova
Pre 11 sati, AnteK je napisao:

Znam, pratim ih od kada su došli u Europu, vidio sam na sajmu u Milanu. Sviđa mi se. Ako bude dostupan,

možda ga i kupim, ja sam sklon isprobavanju, čisto iz znatiželje:jee:

Bukvalno ista prica. Ja uzimam sigurno, čim bude dostupan u srb ili hr. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Gledam neke utrke gde ljudi voze hard core offroad sa tenere 700 i bas retko ko je "smotao" izduv ispod sedista. Ili je stock ili akrapovic.

Kontam da oni mnogo cesce padaju i gnjece te auspuhe po kamenju nego mi, a opet ne brinu mnogo o tome.

Da li je zaista neko ovde iskrivio swing arm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ćao svima,

 

Može li pomoć oko nosača kofera za Teneru 2022. 700. Gde ste radili, kupovali, nabavljali?

Givi, kappa, yamaha baš baš deru, nema ispod 22.000 rsd samo nosač :)

 

Hvala unapred na pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Tenere 700
Pre 3 sati, Dzoni1991 je napisao:

Ćao svima,

 

Može li pomoć oko nosača kofera za Teneru 2022. 700. Gde ste radili, kupovali, nabavljali?

Givi, kappa, yamaha baš baš deru, nema ispod 22.000 rsd samo nosač :)

 

Hvala unapred na pomoći

Ako voziš off bolje ti je da uzmeš torbe za koje ne trebaju nosači, konkretno ja furam kineski rhinowalk i oldične su za sad. Imaš 21 brothers takođe, kriegu... Ako si većinu road i hoćeš veću zapreminu na motea.com ima neki nosači ali sumnjam u kvalitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 8/11/2023 at 8:28 PM, Dzoni1991 said:

Ćao svima,

 

Može li pomoć oko nosača kofera za Teneru 2022. 700. Gde ste radili, kupovali, nabavljali?

Givi, kappa, yamaha baš baš deru, nema ispod 22.000 rsd samo nosač :)

 

Hvala unapred na pomoći

 

Najbolje i najlakše što ima na tržištu je Perun Moto nosač za T7.

 

Jednostavno je napravljeno sve kako treba da nije velikih gabatita i teško po više kilograma.

 

Što je najbolje taj nosač ima opciju za montažu kofera tako da možeš da biraš šta ti u tom trenutku više odgovara.

 

Pošalji @Gliga poruku ako drugačije ne možeš da nađeš broj telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4098 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Baš je odlično napravljen ovaj Perun Moto nosač, kompliment.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja