Jump to content

Moto Zajednica

Zujanje na 50km/h!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Cao svima,

 

da li je iko imao kontakta sa ovim zvukom koji se meni pojavljuje na PCXu:

 

https://clyp.it/zejz1neh  (oko 30te sekunde najbolje se cuje)

 

 

Kada vozim 50-60 km/h, pri konstantnom gasu taj zvuk je tu, cim dodam ili popustim gas nestaje :stabre:

 

Ne znam ni sam koliko sam puta vozi skuter u DeltaAutomoto, i koliko je samo dugo bio kod njih, a nista nisu resili, naime dobili su potvrdu direktno iz Honde da je to normalan zvuk i da ne utice na performanse motora. Vise mi je muka od njih i da mi skuter stoji tamo (pogotovo po ovako lepom vremenu) pa sam se upustio u potragu za alternativne metode resavanja problema.

 

Cackao sam malo po netu, i vidim da ima jos vlasnika Hondi kojima se ovo cuje, ne samo skuter, cak i CB300F....

 

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5927 postova

Ne znam da li čujem to sto te nervira ali mi se čini kao da je neki šraf ili lim olabavljen. Da li se čuje samo u jednom opsegu obrtaja ili nema veze? Da li menja zvuk prilikom ubrzavanja? Gde si drzao mikrofon kada si snimao? Odakle ti se čini da dopire zvuk?

 

Meni ovo sto sam čuo deluje kao da je recimo ona zastita negde naslonjena na auspuh ili olabavljena (zastita od toplote ako je ima)

 

Ispravka sad sam video da piše na 50 km/h pa predpostavljam da tada neki olabavljeni deo uhvati rezonanciju sa vibracijama (nadam se da sam dobro napisao) pokušaj da dignes zadnji tocak pa polako dodavaj gas dok ne počne da se čuje pa vidi odakle dolazi zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9144 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Metalni zvuk koliko se da primetiti, da li se zvuk javlja dok je motor na cent. stenderu?

Ako se javlja, msm da se moze videti tj cuti odakle dolazi pomocu stetoskopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Kad je motor zagrejaniji pojavljuje se i na 40 i 60, al preko 60 ne.

Prilikom ubrzavanja totalno nestaje.

Ovaj snimak sam nasao na netu, nisam ja snimao, al je identican zvuk.

Zvuk dolazi ispod volana, iznad prednjeg tocka. To sam samo nekoliko puta uspeo da uhvatim kad tako podignem zadnji tocak. U zadnje vreme nista se ne cuje (kad podivnem zadnji tocak). Al dok vozim uvek je tu.

 

I ja predpostavljam i nadam se da je tako nesto.

 

Navodno ovi u servisu su isproveravali sve bitne stvari, safove...vec vise puta...i neku oprugicu menjali od kombinovane kocnice...

 

Ne znam sajla od gasa da ne zveci, ili nesto na brzinometru...s obzirom da tacno pri odredjenoj brzini se cuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Kad je motor zagrejaniji pojavljuje se i na 40 i 60, al preko 60 ne.

Prilikom ubrzavanja totalno nestaje.

Ovaj snimak sam nasao na netu, nisam ja snimao, al je identican zvuk.

Zvuk dolazi ispod volana, iznad prednjeg tocka. To sam samo nekoliko puta uspeo da uhvatim kad tako podignem zadnji tocak. U zadnje vreme nista se ne cuje (kad podivnem zadnji tocak). Al dok vozim uvek je tu.

 

I ja predpostavljam i nadam se da je tako nesto.

 

Navodno ovi u servisu su isproveravali sve bitne stvari, safove...vec vise puta...i neku oprugicu menjali od kombinovane kocnice...

 

Ne znam sajla od gasa da ne zveci, ili nesto na brzinometru...s obzirom da tacno pri odredjenoj brzini se cuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Metalni zvuk koliko se da primetiti, da li se zvuk javlja dok je motor na cent. stenderu?

Ako se javlja, msm da se moze videti tj cuti odakle dolazi pomocu stetoskopa.

Pokusavao sam kad podignem zadnji tocak, pre sam uspevao da uhvatim taj zvuk negde ispod volana, al u zadnje vreme nista osim don vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Pa iskreno da ti kazem nemam bas nesto iskustva sa ti, s obzirom da mi je ovo prvi skuter/motor...a i garaza mi je tek tolika da uteram skuter u nju :)

A mozda i nije pametno sam da nesto cackam s obzirom da je jos pod "garancijom".

Mozda kad nekog dobrog majstora da teram...nemam pojma :/

 

Hehe, go honda, verovatno nikad vise (bar sto se tice skutera i slabijih motora)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Recimo da je Honda u top 3 proizvodjaca po pouzdanosti. Prvo mesto je Yamaha, pa Suzuki i na trecem mestu je Honda, a razlika izmedju njih je 1%, tj Yamaha ima 11% sansu da nesto rikne posle 4 godine voznje, dok Honda i Suzuki imaju 12%

 

Bilo koji od ova 3 da uzmes, uzeo si top proizvodjaca. Ako bas imas neki problem, jbg imas ga. Zamisli da imas BMW kod kog je sansa 40% da nesto rikne posle 4 godine

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Znam, svestan sam toga, zato sam i birao Hondu...kad imas neko idelno misljenje o necemu, uzmes novu stvara i ona zveci ubi Boze, pa sam onda verovatno i u besu napisao ovo gore.

sve ostalo na skuteru funkcionise besprekorno, nemam sta da kazem.

 

Sto je najgore nisam ja jedini kome se ovo desava kao sto sam napisao gore, pa mi prosti neverova da njohovi inzenjeri nemogu da rese to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ne smes zaboraviti da nijedna masina nije savrsena. Svaki motor ima neku boljku koja je specificna za taj model. Kod nekog je los regler, kod nekoga spaner bregaste, kod nekoga lako rikne frajlauf...

 

Ako vise ljudi ima isti problem, to je problem specifican za takav model motora. jbg sta je tu je, popravis i vozi dalje

 

Uglavnom se raspitas nego sto kupis motor, kakve boljke taj specifican motor ima i onda znas sta da ocekujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Verovatno da je zvuk od neke plastike koja pocne da vibrira od vetra pri tim nekim brzinama. Tesko je naci, ali moze da se nadje. Mozda ne bi bilo lose da probas da snimis nekom kamerom u toku voznje, kad pocne da zuji, ukljucis kameru i snimas te plastike oko volana sa svih strana. Posle prebacis snimak na racunar pa gledas i slusas. Kad nadjes na snimku gde se najjace cuje - tu i trazis problem. Rasturas polako plastike, pregledas da vidis dal ima tragova cesanja na njima - ili nesto ispod njih da je labavo. Pripremis one samolepljive trake za prozore - imas ih na pijaci sundjeraste i sa gumom, pa gde vidis da nesto ima lufta ili se cese o nesto drugo - odseces komad trake pa zalepis ( sa unutrasnje strane naravno ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Ne smes zaboraviti da nijedna masina nije savrsena. Svaki motor ima neku boljku koja je specificna za taj model. Kod nekog je los regler, kod nekoga spaner bregaste, kod nekoga lako rikne frajlauf...

 

Ako vise ljudi ima isti problem, to je problem specifican za takav model motora. jbg sta je tu je, popravis i vozi dalje

 

Uglavnom se raspitas nego sto kupis motor, kakve boljke taj specifican motor ima i onda znas sta da ocekujes

Ma nije problem samo da su mi resili to majstori u Hondi...nego ovako :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Verovatno da je zvuk od neke plastike koja pocne da vibrira od vetra pri tim nekim brzinama. Tesko je naci, ali moze da se nadje. Mozda ne bi bilo lose da probas da snimis nekom kamerom u toku voznje, kad pocne da zuji, ukljucis kameru i snimas te plastike oko volana sa svih strana. Posle prebacis snimak na racunar pa gledas i slusas. Kad nadjes na snimku gde se najjace cuje - tu i trazis problem. Rasturas polako plastike, pregledas da vidis dal ima tragova cesanja na njima - ili nesto ispod njih da je labavo. Pripremis one samolepljive trake za prozore - imas ih na pijaci sundjeraste i sa gumom, pa gde vidis da nesto ima lufta ili se cese o nesto drugo - odseces komad trake pa zalepis ( sa unutrasnje strane naravno ) .

Vise mi deluje kao da je zvuk metala, al hvala, probacu i ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Zasto bi nesto "cackao" ako je jos pod garancijom

Odneses u ovlasceni hondin servis I dok ga ne poprave ne uzimas ga nazad ili zoves direktno njihov broj I valjda trebaju resit problem.

Ipak je to ozbiljna fabrika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Jesi ti procitao moj prvi post...? Kazem da je skuter mesecima stajao kod njih i da sam sto puta vec vozio.

Cini mi se da kad doteram, oni ga smeste u neki cosak i tu stoji dok ja ne dodjem da pokupim.

 

Kako mislis njihov broj, na sta mislis?

 

Mozda honda jeste ozbiljna fabrika, al Delta Automoto kao dealership....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Sad sam procitao moje izvinjenje

Mislio sam na Honda customer service Europe

Mislim da bi trebali izaci u susret

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Daj mi molim te neki link, kontakt, email...

 

Al u svako slucaju se i vi slazete da je ovo neprirodan zvuk koji ne bi trebalo da bude tu?

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Honda Customer Service

November 13, 2013 admin

List of Honda Customer Service No. and Centres

Service Phone No Email Address

National 0124 – 4263121 corporate.communications@honda-eu.com

International 1-800-999-1009

 

Product wise

Products

Cars, Trucks, SUVs

Acura Automobiles, SUVs

Automobile Parts & Accessories

ATVs, Multipurpose Utility Vehicle

Engines, Jet

Generators, Lawn Movers

Tillers, Trimmers

Motorcycles, Outboard Motors

Pumps, Scooters, Snow blowers

Honda Customer Service Number

HONDAHonda is a Japanese company known as the manufacturer of automobiles and motorcycles. The company is the largest manufacturer of motorcycles since 1959 and became a second largest automobile manufacturer of automobiles in Japan in 2001. It holds a rank of eighth largest manufacturer in the world.

 

The company is also involved in the research field in artificial intelligence and robotics and also released a robot named ASIMO in 2000.It attracted many when it launched a luxury brand ACURA in 1986. The company provides its customers the high class brand value, reliability along with advanced design and technology.

 

The company has developed a vast range of automobiles ranging from low budgets utility cars to high profile luxury cars. The group furnishes the facility of toll free number, Email Address & Head office address to its customers for solving their grievances.

 

Client Support Number- National

 

State Toll Free

Bangalore +91 – 080 – 22282419

Chennai 044 – 42083774 / 75 / 76 / 78

Kolkata 033-24565747, 033-44013200

Noida 0120 – 234 1313/ 1321/ 1327/ 1801/ 1806

Maharashtra 022 – 67895000 / 5001 / 5002 / 5003

Customer support Number- International

 

Country Toll Free

Canada (888) 946-6329

Europe 01753 590590

Mexico 01 800 368 8500

Regional Office Address

 

Region Address

Bangalore Kareem Towers, #19/5 & 19/6, 2nd Floor, Cunningham Road, Bangalore, Karnataka

Chennai Technical Support Centre,

Old No 26/New No46, Opp. ICICI Bank,

Ambattur Industrial Estate, Ambattur,

Chennai – 600058

Kolkata 1st Floor, Amar Jyoti Building, 10 Belvedre Road, Alipore, Kolkata, West Bengal

Noida Plot No. A-1, Sector 40/ 41

Surajpur-Kasna Road

Greater Noida Industrial Development Area

Distt. Gautam Budh Nagar

U.P. 201 306

Maharashtra Zonal Office – West

D-126, TTC Industrial Area,

MIDC Shiravane, Nerul,Thane-Belapur Road,

Navi Mumbai, Maharashtra. Pin – 400706.

Head Office Address

 

Honda Motorcycle & Scooter India Pvt. Ltd

Plot Numbar- 1, Sector- 3, IMT Manesar,

 

Dist – Gurgaon, Haryana – 122050,

 

India

 

Fact Line:

 

The company’s main cars include Brio, Amaze, City and Accord. These cars are produced in Greater Noida, Uttar Pradesh.

 

Automobiles. permalink.

Post navigation

HTC Customer Care

Hero Motocorp Customer Service Number

Leave a Reply

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Comment

 

 

Name *

 

 

Email *

 

 

Website

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5927 postova

Recimo da je Honda u top 3 proizvodjaca po pouzdanosti. Prvo mesto je Yamaha, pa Suzuki i na trecem mestu je Honda, a razlika izmedju njih je 1%, tj Yamaha ima 11% sansu da nesto rikne posle 4 godine voznje, dok Honda i Suzuki imaju 12%

 

Bilo koji od ova 3 da uzmes, uzeo si top proizvodjaca. Ako bas imas neki problem, jbg imas ga. Zamisli da imas BMW kod kog je sansa 40% da nesto rikne posle 4 godine

Ne znam odakle si vadio ovu statistiku ali nije ni bitno. Onaj koji upadne u recimo Yamahinih 11% moze da kaze isto tako statisticki da je kod njega Yamaha na prvom mestu sa 100% kvarova ;)

 

Naravno pod uslovom da ima samo jednu Yamahu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2353 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Verovatno da je zvuk od neke plastike koja pocne da vibrira od vetra pri tim nekim brzinama. Tesko je naci, ali moze da se nadje. Mozda ne bi bilo lose da probas da snimis nekom kamerom u toku voznje, kad pocne da zuji, ukljucis kameru i snimas te plastike oko volana sa svih strana. Posle prebacis snimak na racunar pa gledas i slusas. Kad nadjes na snimku gde se najjace cuje - tu i trazis problem. Rasturas polako plastike, pregledas da vidis dal ima tragova cesanja na njima - ili nesto ispod njih da je labavo. Pripremis one samolepljive trake za prozore - imas ih na pijaci sundjeraste i sa gumom, pa gde vidis da nesto ima lufta ili se cese o nesto drugo - odseces komad trake pa zalepis ( sa unutrasnje strane naravno ) . 

A jel moze da skine plastike i provoza bez njih da zna ako i dalje zuji da nisu plastike?

Meno onaj tvoj snimak lici na neku muziku iz filma Dejvida Lincha,taj fazon:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Meni stvarno nije jasno zasto bi momak trazio kvar kad je motor pod garancijom

Mislim da ipak Honda nije pala tako nisko

Posalji email ili ih zovi direktno

Onda im se fino pozali na taj hondin servis kako su neljubazni kako motor nisu popravili l kako su rekli da je to NORMALNO

Onda im fino reknes ako nemogu popravit da ti daju novi motor

Kupio si nov motor koji mora da je ispravan!!!

A taj GOSPODIN sto vam je rekao da je to NORMALNO te je slagao

On je vjerovatno poslao fakturu hondi kao da su motor popravili I pare u dzep Balkan je Balkan

Ako ti nije problem neka ti posalje taj njihov email sto su rekli da je to NORMALNO mislim na servisera I postavi ga na forum Ovaj I svaki dje se spominje Honda I motori uopste malo pritiska nije na odmet

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

A taj magarac sto ti je dao takav odgovor bi mogao u normalnu zemlju da cisti servis a ne da bude gazda

Nemogu I dalje vjerovat da je dao takav odgovor da je NORMALNO da tako motor radi

Dao si novac nisu vam ga poklonili I nema sanse da ti ne poprave motor ili eventualno daju nov motor

Moras biti uporan jer si dao svoj novac da uzivas na motoru a ne da ti neko kaze da je to NORMALNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja