Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor A1 :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja bih ti ipak preporučio da počneš sa 125cc. Nemoj mnogo da polažeš na estetiku za prvi motor, koji ti je prvenstveno za učenje, jer pretpostavljamo da se nećeš dugo zadržati na njemu. Ali trebalo bi bar jednu sezonu da provedeš na 125cc i pređeš bar 2000 km. Zato ti ne preporučujem da kupuješ 125cc nov, jer ćeš posle puno izgubiti prodajom. Ja bih ti preporučio keeway speed 125 kojeg ima dosta po oglasima po povoljnim cenama. Ništa lošije ne izgleda od Yamaha ybr 125 kojeg sam ja kupio 2011te i kojeg i sad vozim. Da sad kupujem prvi motor ne bih ga uzeo ili bih uzeo polovan ili keeway, ali pošto nisam vešt u pregovorima sa majstorima i ne razumem se u popravke i održavanje hteo sam novo. 

Posle pređenih 3500 km za 5 sezona, pošto nemam mnogo vremena za vožnju, nedavno sam kupio polovan 250cc sa 20KS i bio sam oduševljen razlikom u snazi i potezanju. Preporučio bih ti da ne propustiš taj osećaj :). Mislim da je 500cc i 49Ks kao što je kawasaki er5 ili honda cb500 previše za početnika, pogotovo ako nemaš iskustva ni u saobraćaju, osim možda sa biciklom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

Razmišljao sam, i odlučio da ću prvo da krenem sa 125cc baš zbog iskustva a keeway speed mi se čini da je baš mali, svakako ću da idem ma taj moto skup za koji mi je čika Vladan rekao pa ću da sednem na koji motor čisto da ih osetim , hvala na odgovoru .

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati prethodni post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Ja sam vozio Keeway Speed, nije to toliko mali motor...Jedini problem je menjač: svaki put kad menjaš brzinu, bez obzira koliko brzo ili lagano pustiš kvačilo, motor skače...znači nema glatkog prelaza između brzine.

RKV je novije generacije, vozio sam test motor od prodavnice. Uopšte se ne vidi na performansama da je kinez, a ima i veći gabarit od Speeda.

Jeste da je RKV skuplji od Speeda, ali su i razlike velike i u izradi, i u performansama i naravno i u vožnji.

Ja nemam izbora, ja moram kupiti nov motor, meni supruga rekla, "ako hoćeš kupiti motor, mora da bude nov!".

A ja imam $$$ samo za RKV :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ако имаш могућности и услова, прескочи 125 и узми неки 500-600 кубика, 1 или 2 клипа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

Ja sam vozio Keeway Speed, nije to toliko mali motor...Jedini problem je menjač: svaki put kad menjaš brzinu, bez obzira koliko brzo ili lagano pustiš kvačilo, motor skače...znači nema glatkog prelaza između brzine.

RKV je novije generacije, vozio sam test motor od prodavnice. Uopšte se ne vidi na performansama da je kinez, a ima i veći gabarit od Speeda.

Jeste da je RKV skuplji od Speeda, ali su i razlike velike i u izradi, i u performansama i naravno i u vožnji.

Ja nemam izbora, ja moram kupiti nov motor, meni supruga rekla, "ako hoćeš kupiti motor, mora da bude nov!".

A ja imam $$$ samo za RKV :)

A jel taj Speed koji ste vozili bio nov ili polovan ako je bio polovan da nije do toga taj loš menjač?

A što se tiče rkv-a mnogo dobar motor svi ga hvale ja sam našao i malo agresivniju verziju rkv-a.

Keewsay Rks 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

Ако имаш могућности и услова, прескочи 125 и узми неки 500-600 кубика, 1 или 2 клипа.

A većina mi kaže da uzmem prvo 125ccm zbog iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

 

Ja sam vozio Keeway Speed, nije to toliko mali motor...Jedini problem je menjač: svaki put kad menjaš brzinu, bez obzira koliko brzo ili lagano pustiš kvačilo, motor skače...znači nema glatkog prelaza između brzine.

RKV je novije generacije, vozio sam test motor od prodavnice. Uopšte se ne vidi na performansama da je kinez, a ima i veći gabarit od Speeda.

Jeste da je RKV skuplji od Speeda, ali su i razlike velike i u izradi, i u performansama i naravno i u vožnji.

Ja nemam izbora, ja moram kupiti nov motor, meni supruga rekla, "ako hoćeš kupiti motor, mora da bude nov!".

A ja imam $$$ samo za RKV :)

A jel taj Speed koji ste vozili bio nov ili polovan ako je bio polovan da nije do toga taj loš menjač?

A što se tiče rkv-a mnogo dobar motor svi ga hvale ja sam našao i malo agresivniju verziju rkv-a.

Keewsay Rks 125

 

 

Ovo uopste nije tacno, prvi put to cujem od njega... speed toliko glatko ide i bez kvacila iz brzine u brzinu da je to neverovatno samo naravno treba da znas da pogodis medjugas... ma ko automatik, ne osetis uopste da je promenio, samo cujes po zvuku motora...

A ako lose saltas i cimas ga svaki ce da skace naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

 

Ja sam vozio Keeway Speed, nije to toliko mali motor...Jedini problem je menjač: svaki put kad menjaš brzinu, bez obzira koliko brzo ili lagano pustiš kvačilo, motor skače...znači nema glatkog prelaza između brzine.

RKV je novije generacije, vozio sam test motor od prodavnice. Uopšte se ne vidi na performansama da je kinez, a ima i veći gabarit od Speeda.

Jeste da je RKV skuplji od Speeda, ali su i razlike velike i u izradi, i u performansama i naravno i u vožnji.

Ja nemam izbora, ja moram kupiti nov motor, meni supruga rekla, "ako hoćeš kupiti motor, mora da bude nov!".

A ja imam $$$ samo za RKV :)

Ovo uopste nije tacno, prvi put to cujem od njega... speed toliko glatko ide i bez kvacila iz brzine u brzinu da je to neverovatno samo naravno treba da znas da pogodis medjugas... ma ko automatik, ne osetis uopste da je promenio, samo cujes po zvuku motora...

A ako lose saltas i cimas ga svaki ce da skace naravno.

Ima drugar keeway speed kaze da odlično ide pa mi bilo čudno još je i polovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Blackflag: sve mi se cini da ce "neko" da te banuje iz zivih za ono "CIKA"  :P   :lol3:

Lucky, ili Lucky Vladano. Ne znaju me svi ni po imenu, pa ne znaju o kome pricas.

 

Ja sam se lomio da li da kupim sinu 50 ili odmah 125 ccm. Pretegnulo je to sto je on hteo turing motor, a ne neku trkalicu, sto mi je reklo koliko je odgovoran i otprilike na koji nacin ce voziti motor Mislim da je to stvarno pravi put za pocetnika. Ne kazem da je nemoguce odmah sesti na veliki motor, ali je mnogo stresnije. Ja sam `91-e sa MZ-a 250 koji ima 21 KS presao na KAWU 750 sa 107 KS. MESEC DANA sam imao osecaj da ce mi motor samo iskliznuti ispod mene, po suvom, mokrom, nebitno. Vozio sam stegnut, kao po jajima. Ni malo prijatno iskustvo. A tada sam imao vec 13-godina iskustva na SVOJIM motorima i 27 godina starosti. 125-ica ce ti dati vremena da naviknes na ubrzanje, da ocenis koliki ti zaustavni put treba, da shvatis kakvih sve budala za volanom ima itd. Sve se desava sporije nego na velikom motoru, pa imas vise vremena da ispravis eventualnu gresku sebe ili nekog drugog.

 

Sto neko rece " nije vazno da vozis brzo, nego dugo". Jako velika istina. Sinu sam, kad sam mu kupio motor rekao da imam samo jedan uslov: da sahrani on mene, a ne ja njega.

 

Kolega ti je lepo rekao: kupis polovnu 125-icu, naucis na njemu (nemoj misliti da si u skoli naucio da vozis-naucio si samo da upravljas vozilom i saobracajna pravila) sta sve moze da se desi. To ti je kao u borilackim vestinama: prvo izvode neki udarac polako, da nauce da ga pravilno izvedu, pa onda sve brze i brze. Ako shvatis da ti se ne svidja nesto na njemu (polozaj sedenja, vrsta motora itd) prodas ga i kupis drugi - nisi se vencao sa njim.

Sto se Varadera tice, javi se Custi-ju pa dodji kad god hoces da sednes na njega da vidis kakav je osecaj na njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

У теорији звучи лепо. Купиш 125, мало се извозаш, продаш и купиш следећи. Код нас ова трећа ставка иде мало теже - продаја (поготово мотора од 125 кубика).

 

 

Извињавам се, нисам добро исчитао све па сам закључио да имаш услов за А2. Колико имаш година?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

@Blackflag: sve mi se cini da ce "neko" da te banuje iz zivih za ono "CIKA" :P:lol3:

Lucky, ili Lucky Vladano. Ne znaju me svi ni po imenu, pa ne znaju o kome pricas.

 

Ja sam se lomio da li da kupim sinu 50 ili odmah 125 ccm. Pretegnulo je to sto je on hteo turing motor, a ne neku trkalicu, sto mi je reklo koliko je odgovoran i otprilike na koji nacin ce voziti motor Mislim da je to stvarno pravi put za pocetnika. Ne kazem da je nemoguce odmah sesti na veliki motor, ali je mnogo stresnije. Ja sam `91-e sa MZ-a 250 koji ima 21 KS presao na KAWU 750 sa 107 KS. MESEC DANA sam imao osecaj da ce mi motor samo iskliznuti ispod mene, po suvom, mokrom, nebitno. Vozio sam stegnut, kao po jajima. Ni malo prijatno iskustvo. A tada sam imao vec 13-godina iskustva na SVOJIM motorima i 27 godina starosti. 125-ica ce ti dati vremena da naviknes na ubrzanje, da ocenis koliki ti zaustavni put treba, da shvatis kakvih sve budala za volanom ima itd. Sve se desava sporije nego na velikom motoru, pa imas vise vremena da ispravis eventualnu gresku sebe ili nekog drugog.

 

Sto neko rece " nije vazno da vozis brzo, nego dugo". Jako velika istina. Sinu sam, kad sam mu kupio motor rekao da imam samo jedan uslov: da sahrani on mene, a ne ja njega.

 

Kolega ti je lepo rekao: kupis polovnu 125-icu, naucis na njemu (nemoj misliti da si u skoli naucio da vozis-naucio si samo da upravljas vozilom i saobracajna pravila) sta sve moze da se desi. To ti je kao u borilackim vestinama: prvo izvode neki udarac polako, da nauce da ga pravilno izvedu, pa onda sve brze i brze. Ako shvatis da ti se ne svidja nesto na njemu (polozaj sedenja, vrsta motora itd) prodas ga i kupis drugi - nisi se vencao sa njim.

Sto se Varadera tice, javi se Custi-ju pa dodji kad god hoces da sednes na njega da vidis kakav je osecaj na njemu.

Hahahha izvinite na "čika" :D

Tako ću da postupim kako kažete polažem za 125cc, videću neke motore, polako za početak biće vremena za opasnije mašine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

У теорији звучи лепо. Купиш 125, мало се извозаш, продаш и купиш следећи. Код нас ова трећа ставка иде мало теже - продаја (поготово мотора од 125 кубика).

 

 

Извињавам се, нисам добро исчитао све па сам закључио да имаш услов за А2. Колико имаш година?

Imam 17 godina i drugar 'Custi' mi je rekao da mogu da započnem A2 ali da mogu da zavrsim polaganje tek kad napunim 18. Daleko U novembru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

У теорији звучи лепо. Купиш 125, мало се извозаш, продаш и купиш следећи. Код нас ова трећа ставка иде мало теже - продаја (поготово мотора од 125 кубика).

 

 

Извињавам се, нисам добро исчитао све па сам закључио да имаш услов за А2. Колико имаш година?

Odlučio sam da ću prvo A1 pa korak po korak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Upravo tako, bice vremena. Nadji na forumu putops dvoje kolega kako su se super proveli na putu do mora njih dvojica i jastuce  :)

Isli su skuterom od ako se ne varam 50 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

Upravo tako, bice vremena. Nadji na forumu putops dvoje kolega kako su se super proveli na putu do mora njih dvojica i jastuce :)

 

Isli su skuterom od ako se ne varam 50 ccm

Hahahaha to moram da pročitam, zvuči odlično :D

Hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600ccm

Pratim temu otkad je napravljena, ali sam se drzao sa strane  :) Blekfleg ja ti reko da je bolje da polazes odma A2 da bi ustedeo pare, ali da prvo uzmes 125ccm... Ja sam dobio ovog mog Varadera i veruj mi da mi ne treba nista jace za sad, jedino mozda da ima malo vece ubrzanje, ali je generalno motor savrsen: krupan, udoban, finu brzinu razvija, lep je.... Tako da ti je i moja preporuka da uzmes neku polovnu 125-icu za prvi motor  :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

Pratim temu otkad je napravljena, ali sam se drzao sa strane :) Blekfleg ja ti reko da je bolje da polazes odma A2 da bi ustedeo pare, ali da prvo uzmes 125ccm... Ja sam dobio ovog mog Varadera i veruj mi da mi ne treba nista jace za sad, jedino mozda da ima malo vece ubrzanje, ali je generalno motor savrsen: krupan, udoban, finu brzinu razvija, lep je.... Tako da ti je i moja preporuka da uzmes neku polovnu 125-icu za prvi motor :)

Ma da brte to je to, razmišljam onda da uzmem polažem A2 da bih uštedeo keš ali onda ovu sezonu ne bih vozio tek sledeću :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

 

Ja sam vozio Keeway Speed, nije to toliko mali motor...Jedini problem je menjač: svaki put kad menjaš brzinu, bez obzira koliko brzo ili lagano pustiš kvačilo, motor skače...znači nema glatkog prelaza između brzine.

RKV je novije generacije, vozio sam test motor od prodavnice. Uopšte se ne vidi na performansama da je kinez, a ima i veći gabarit od Speeda.

Jeste da je RKV skuplji od Speeda, ali su i razlike velike i u izradi, i u performansama i naravno i u vožnji.

Ja nemam izbora, ja moram kupiti nov motor, meni supruga rekla, "ako hoćeš kupiti motor, mora da bude nov!".

A ja imam $$$ samo za RKV :)

A jel taj Speed koji ste vozili bio nov ili polovan ako je bio polovan da nije do toga taj loš menjač?

A što se tiče rkv-a mnogo dobar motor svi ga hvale ja sam našao i malo agresivniju verziju rkv-a.

Keewsay Rks 125

 

 Taj Speed od kolege ima 9 ili 10 godina, a takav mu je menjač od prvog dana.

RKV je nov, ima nekih 350km, koristi se za test vožnju, kad im dolazi neki potencijalni kupac da vidi kako ide.

RKS ne znam gde se može naći, možda negde na zapadu, u Mađarskoj nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nisi razumeo. Kaze ti da olozis za A2, a da kupis 125-icu koja je A1. Mada se meni ne svidja ta ideja, jer ces u skoli voziti odmah "prejak" motor za tvoje iskustvo. Jesi li ikad ista vozio sto ima motor? I koliko dugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 215123, 60 postova

Nisi razumeo. Kaze ti da olozis za A2, a da kupis 125-icu koja je A1. Mada se meni ne svidja ta ideja, jer ces u skoli voziti odmah "prejak" motor za tvoje iskustvo. Jesi li ikad ista vozio sto ima motor? I koliko dugo?

Dada razumeo sam nego sam rekao da ne bih vozio ovu sezonu jer mi je rodjendan tek u novembru i tad bih dobio zavrsio polaganje i dobio dozvolu.

A vozio sam skuter od 49 kubika jedno mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja