Jump to content

Moto Zajednica

I moj chopper ce uskoro...(BMW R51/3)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

I ja sam mislio da je neunistiv, ali..

 

Nisam ga cepao, nego sam ga jednostavno vozio sa uzivanjem 4. 50km/h i uvek tako. Znaci aj da sam ga klao ili tako nesto.

Mislim da je jedini problem sto je na originalu kompresija 7.5, a meni je 10.5 Pa se mozda zbog toga to desilo. Nego, nebi on produvao da mi nije pukao dihtund glave koji je ostavio prostora da plamen prolazi i unistava aluminijum. Nikad da uslikam, ali mislim da cu sutra zavariti i obratiti taj deo i ponovo voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
I ja sam mislio da je neunistiv' date=' ali..

 

Nisam ga cepao, nego sam ga jednostavno vozio sa uzivanjem 4. 50km/h i uvek tako. Znaci aj da sam ga klao ili tako nesto.

Mislim da je jedini problem sto je na originalu kompresija 7.5, a meni je 10.5 Pa se mozda zbog toga to desilo. Nego, nebi on produvao da mi nije pukao dihtund glave koji je ostavio prostora da plamen prolazi i unistava aluminijum. Nikad da uslikam, ali mislim da cu sutra zavariti i obratiti taj deo i ponovo voznja.[/quote']

 

Nisam bio par dana u blizini interneta...

Zao mi je tvog motora, bas kada treba da se vozi.

Nadam se da si resio problem. Kod mene sam stavio dihtung kao onaj od kola, znaci klingerit sa metalnim prstenom.Ako mozes, pozajmi od nekog auto servisera moment kljuc i ravnomerno zategni glavu na 4.2-4.5 mkp.Mozda pre nisi ravnomerno stegao.

 

Sta si tuningovao da imas 10.5 kompresiju??? :D

 

Ajde , resavaj to, pa da stvarno obrnemo neki krug ako nista drugo , na nekom od susreta...

:jos_piva:

 

BTW: Ja imam problem sa punjenjem, koji jos nisam resio...Nikad ne ide to tako lako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Kuci imam dosta alata, pa i moment kljuc, uvek sam je ravnomerno stezao. Ali je clilindar imao zarez bas na tom mestu, (malo udaren) na povrsini gde lezi glava, i to je uzrok.

Kompresija se povecala zato sto moji klipovi nisu original nego imaju ispupcenje i jako je mali kompresioni prostor, kada sam sredjivao motor, morao sam malo da liznem glavu (izravnam) da bi bolje lezala. Odradio nova sedista, i nove ventile. i ventili i sedista su malo vislji nego ranije i sve je to uticalo na kompresioni prostor, a i kompresiju.

 

Valjda cu danas to srediti. Postavicu deblji dihtung izmedju cilindra i kucista, i cilindra i glave. Tako da ce se valjda taj kompresioni prostor smanjiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

ej sto se tice punjenja, Apex je zavrsio sve na svojoj jawi. Koristio je onaj elektronski regler od stojadina koji ima na sebi cetkice. Videcu sa njim da ti nacrtamo semu gde sta i kako je vezao. punjenje mu ne prelazi 13.8v a ne manje od 12v

Uglavnom su regleri problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Ovo nije moja glava, ali ovako je produvao.

404.jpg

 

Od cega si nabavio dihtung za glavu (koji auto), a da si uspeo da iskombinujes rupe za podizace, srafove i ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Gledaj, kod mene su klipovi od Skode. Celo klipa je skinuto na ravno, nema nikakvog ispupcenja ( i kod originalnih ima), medjutim, umesto 68 ja imam klipove od 72, pa mi je kompresioni prostor malo veci ( tj. sada imam vise ccm). Ne znam koji mi je stepen kompresije, posto se kod novo sklopjene masine nemam nekog smisla meriti. Kad se razradi.Ali vuce ko lud, strava je masina!

Dihtunge sam dao da mi naprave. Ovde u Backom Jarku ima firma ( ne znam da li ima to jos negde u Vojvodini) gde odneses uzorak ili deo motora i oni naprave kakav god ti treba i od kvalitetnog materijala kakav zelis za oko 150-180 din po komadu.

www.zaptivac.com

Za dihtung glave su vec imali alat.Inace, ja sam im dao da naprave 7 dihtunga i to je sve bilo gotovo jos isti dan.

Rade od 6-15 koliko ja znam, ali imas i broj telefona na sajtu.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Francuska

ne zelim da kvarim euforiju i nikog da vredjam, ali me svaki put duza zaboli kad vidim ovako nesto, pa rekoh da stavim ovaj post mada znam da sa njim necu steci bas puno prijatelja :(

Ne vidim zasto ne rezbarite malo japance ili talijane nego te jadne BMW-eje.

Znate li da su svi ti R25 i R51 u Srbiji bili deo ratne odstete koju je Nemacka isplatila "Jugosaviji" za IIWW ?

 

Taj choper jeste lep ali pogledajte samo ovu sliku

R51-3%20(3).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Zasto ne bi stekao puno priljatelja sa ovim postom? Veruj mi da se potpuno slazem sa tobom! Meni bi bilo drago da imam u garazi jednog takvog, ali na zalost ne mogu to sebi priustiti. Da je ovaj bio malo blize orginalnom stanju, sigurno ga ne bih sekao ili nesto slicno. Veoma postujem ove motore i naravno sve oldtajmere, i srce mi brze kuca kad vidim jednog koji je orginalan , star 50 godina i jos radi kao sat.

Na zalost, ovaj je vec bio secen, zavarivan, ubijan od strane "majstora" i vozaca i nije bilo vise sansi da ga restauriram.

Sa ovim sam uspeo da napravim jedan motor, koji je prijatan za voznju , cak i na duze puteve, i prijatan za videti, bez obzira na to sto nije u fabrickom stanju. Puno truda i rada je ulozeno da bude ovakav.

Drago mi je sto si iskreno napisao svolje misljenje , ali molim te da pogledas ovaj motor i iz moje tacke gledista.

Obozavam oldtimere, choppere i cruiser motore ali imam veoma, veoma ogranicen budzet.Sta bi ti uradio na mom mestu?

Pozdrav!

 

E, da.Nadam se da cemo jednom , bez obzira na udaljene lokacije da sednemo, pa da razmenimo iskustva, misljenja uz neko pice... :pivo: :thumbsup:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Au, sta ces tek da kazes kad vidis mog choppera. :oops:

Ukusi su razliciti, rece djavo i sede u koprive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

CTPABA

 

Upravu si ti da je mnogo lepse videti original BMW-a, ali Joseph B. Je ujedno naveo i moj slucaj, i ja bih vole da je i moj u originalnom stanju, ali kad to neko pre mene nije ostavio tako, na njemu nisam imao nista sto bi licilo na originalnog, a ja sam zeleo BMW makar kakav samo da je BMW, a za originalnog sigurno nebih imao tolike pare...

 

Pozdrav, nema ljutnje - ima piva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

m nema ipak tog motora sa stilom u koji ne uneses nesto svoga, nesto licno sto si izdiferencirao vremenom. Naravno, ovde je rec o customizaciji, kod vecine drugih kategorija to nema bas smisla. Mene licno i ne interesuje bas previse neko fabricko stanje u pogledu izgleda ili udobnosti, to su kategorije u kojima volim svoj potpis itekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Francuska

Drago mi je da sam naisao na razumevanje za moj post. Jasno mi je finansijsko stanje ali smatram da je i ovaj rad kostao novca i vremena. Ja evo vec 15 godina skupljam delove i zvrcke za moju masinu, iako zivim u inostranstvu nemam bas puno para za "bacanje" ali p o15€ mesecno stavim u kasicu za mog BMW i eto posle godinu dana nov karburator :)

Ovako je izgledao pre restauriranja a kako sada izgleda poslacu slike u avgustu kada cu biti u Grockoj. Inace aj se raspitajte ako ime neko neku stajbovu prikolicu. Za pivo nije frka, mada vise volim spricer :)

 

http://www.ulismotorradladen.de/englisch/englisch.htm

 

RobertIvkovicBmwR25_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Naravno da mnogo vise vredi u fabrickom stanju ali mnogo vise... ali sto rece Bivan, treba imati para, vremena i zivaca... Ja licno vise volim prerade ako su uradjene kako valja... mada i prerpavke kostaju mozda manje para nego orginalni deo ali truda....

Kad zavrsim svog R25 postavicu sliku pa ce se videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja