Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem manji gradski auto .

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Kupujem auto za sina. 

Svež vozač da svežiji ne može da bude.

Vozilo malo, tipa Punto , Korsa, Fiesta, C3, A170  i ostalo.

Godina 2001 i mlađe.

Fond je oko 2000 eura.

Listao sam skoro sve oglase, ali eto da potražim i ovde među svojima.

Možda neko ima, ili zna nekoga da ima, dobar autić u ovom cenovnom rangu da je pouzdan, da nije lupan i da nema nekog većeg skorijeg ulaganja.

Imam i Yugo koral 55 in, iz 2005 pa bi ga mogao dati i u zamenu za skuplji, ako nekome slučajno i tako nešto odgovara.

Unapred zahvalan na pomoći !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Oglas primećen :) .

Kaže da bi voleo onaj noviji model ali ga ubeđujemo da to ne mora biti najvažnije.

Većinu postavljenih oglasa smo ispratili. Gledam ima li šta da nije u oglasima ili ako već jeste da uzmemo od nekoga ko nam iskreno može reći ono što ON zna o kolima koje prodaje,uostalom kao što je i Spajk neko u koga imam poverenje, zato sam i postavio oglas o traženju ovde.

Polaže u sredu pa imamo još vremena za traženje :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Izvinjavam se nego poznajem Spajka pa mogu reci da imam utisak da čovek nece slagati ništa odnosno da će pre reci ne znam ništa o autu nego da ga hvali. Jasno mi je i da omladinci treba noviji model ali ovaj je sa bas lepom opremom.

 

Predlog ukoliko mozes da se "nategnes" je da gledas i Minija on je atraktivan za mladica a nisu preterano skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Šta oni znaju šta je oprema, dizel, benzinac itd...

Važno je samo "kako mu stoji" kad ga curice pogledaju u kolima .

Curice određuju marku i model :) .

Meni lično je ova Ibica lepa.

Pitaćemo kolegu Spajka o još nekim detaljima.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Moj brat prodaje reno Clio 2, 2002 godište, 3 vrata, potreban mu  je veći auto.

1.5 dCi 82ks, auto ide bas lepo, a potrošnja je stvarno rekordno niska, oko 180000km na satu. Kod njega je jedno 4 godine, uradio je veliki servis i još dosta stvari je zamenjeno, svi zamenjeni delovi spakovani u kutiju na uvid, auto bez ulaganja.

Crna boja, dva seta guma (letnje fabričke Renault alu 15 sa mishelin gumama, prednje odlične zadnje solidne; zimske 14 Sava eskimo kao nove prošle godine kupljene, original ratkapne i čelične felne), fabrički ksenoni, tonirana stakla, fabrička sedišta kadice, dva airbag-a, abs... Auto nije još postavljen na oglase, treba da ga slika u toku nedelje, čim prestane kiša :) Cena bi trebalo da bude oko 2000e. Postaviću ovde link od oglasa kad bude postavljen i ako bude aktuelna tema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nadam se. Vozi odlično, a i radio sam snjim i nisam ga puštao na ispit dok ja ne budem ubeđen da su mu šanse da položi velike.

Šest meseci ga maltretiram i učim.

E sad, što rekoše slepci, videćemo .....

Tupan je testove položio tek iz trećeg puta, valjda ce ovdebiti bolji :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

vidi da položi preko veze, ne maltretiraj dete.

:)

 

Vidim da predlažu Mini. Kada sam sređivao Mutiplu kod tastovog drugara, majstor Boban u Gospodara Vučića, došao mu neki Mini, curi mu na nekom crevu... I Bobanov kometar i utisaci su sledeći: Planirao je svojoj ćerki da kupi Mini još kad se pojavio, ali normalno, preterano skup. Vremenom su pale cene drastično, dolazilo kod njega na servis. Osnova pada cene je što je veoma komplikovan za bilo koju intevenciju. Mnogo rada je potrebno za sitnice. Motor je spakovan, sa svim pratećim crevima, kablovima, da nema prst da provučeš. Tečnost za šoferku se sipa u samo krilo auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Hvala Dovla sto si me se setio,nije ovo autic za nekog naseg omladinca,ima mnogo sitnica koje me nerviraju,ovo je dobijeno u nekoj zameni zamene pa ce tako i da ode,postavio sam ovde jer mozda neko hoce da se resi nekog motora a ja bi to vozikao i sredjivao jer mi je ova 6 stranac i samo za stazu...  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moje misljenje :  Kupi mu neku Pandu il nekog Yuga , pa nek to vozi jedno godinu dana dok se malo izverzira .  Verujem da on lepo i pazljivo vozi kao sto kazes, al to je na obuci sa tobom pored njega. Kad sedne sam u auto, pa sa njim drustvo, devojcice. . . 

 Moze tu svasta da bude . 

   Sto bi nasi ljudi rekli - jedno godinu dana da se ispraksuje, ocuka taj mali jeftiniji auto, pa posle nesto bolje i skuplje.  Ako na primer ocese auto sa strane - nije problem platiti popravku, al nek ceka 10 dana da limar to popravi, i to spada u obuku voznje. 

  Za prvi auto - kupiti nesto jace i skuplje je greska ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Mozda nije mesto za dalje pisanje al ajd da ispricam moje iskustvo sa tim sto ceka Jasminka.Moj sin je polozio u februara prosle godine iz cuga i testove i voznju ali sa mnom nikada nije vozio niti sam ja to hteo.Samo je gledao kako ja to radim  i zapitkivao.Ja sam u januaru te iste godine resio da mu nabavim auto da ima odmah kad polozi da ne vozi moj.I odluka je pala.Kada sam ja to uzeo svi su mi govorili da gresim ali ja sam terao svoje i na kraju se ispostavilo da sam bio u pravu.Kupio sam Merc 124 91 god. ocuvan kao casa ali sa produvanim motorom.Izcupao sam motor odneo ga da se komplet ofarba u metalik , kupio motor od prve E klase 124  2,5 D stranac OM 605 113 ks , sredio i dotegao kompletan enterijer mada nije bilo nista znacajno unutra za sredjivati , kupio alu felne 17-ke i to sve lepo napakovao i preveo na njegovo ime a on to nije znao nista.Kad me je pitao hocu li mu uzimati auto ja sam rekao da sam nasao neki Saxo ali je malo udaren pa sam ga oterao na sredjivanje.

Poenta price je da se on odmah navikao na gabarite auta, da on to posle par meseci voznje vozi kao da se rodio u njemu , a o njegovoj sigurnosti u tom autu ne treba trositi reci,sto mi je i bio cilj.Ipak 2 metra lima ispred nogu nije mala stvar.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Moj prijatelj kupio nov subaru forester. Otisao na prvi servis i video jos jednog novog forestera i njegovog vlasnika, Da prozbori po koju i upita ga kako je zadovoljan autom. Taj drugi lik kaze ne znam, ovaj auto sam kupio zeni. Moj prijatelj ga znatizeljno upita, a koju alu vozite Vi ako Vas zena vozi foereste? Reno klio, rece ovaj. Moj prijatelju nebese nista jasno pa pita za objasnjenje i ovaj rece: "Zena mi i nije nesto dobar vozac, sveze polozila, vozi mi decu iz skole i u skolu, jos je i plavusa. Bolje tenk za nju nego za mene, ja znam da vozim..."

Ne znam zasto sam ovo ispricao ali ne moze da skodi, cak naprotiv :takoje:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Izvinjavam se za pametovanje samo da kazem da niti imam niti prodajem niti znam ikoga ko prodaje Mini. Razlog zasto sam naveo njega je sto mi je potpuno jasno da neko od 18-19 god zeli da ima "atraktivan" auto a jedino Mini (po meni) moze da se uzme za relativno male pare a da ne izgleda kao da ga je omladinac nasledio od dede. Vizuelno se nije nesto znacajno promenio od 2001-2002 do danas tako da ne bi trebalo da momka bude "blam" da ga vozi a sa druge strane Jasminka nece bas izuti iz cipela.

 

Da li se kvari ili ne i koliko kosta odrzavanje zaista pojma nemam a da li je zenski auto ili nije necu da komentarisem.

 

Jos jednom Jasminko izvini sto se mesam samo sam hteo koliko toliko da pomognem a meni ni iz dzepa ni u dzep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Izvinjavam se za pametovanje samo da kazem da niti imam niti prodajem niti znam ikoga ko prodaje Mini. Razlog zasto sam naveo njega je sto mi je potpuno jasno da neko od 18-19 god zeli da ima "atraktivan" auto a jedino Mini (po meni) moze da se uzme za relativno male pare a da ne izgleda kao da ga je omladinac nasledio od dede. Vizuelno se nije nesto znacajno promenio od 2001-2002 do danas tako da ne bi trebalo da momka bude "blam" da ga vozi a sa druge strane Jasminka nece bas izuti iz cipela.

 

Da li se kvari ili ne i koliko kosta odrzavanje zaista pojma nemam a da li je zenski auto ili nije necu da komentarisem.

 

Jos jednom Jasminko izvini sto se mesam samo sam hteo koliko toliko da pomognem a meni ni iz dzepa ni u dzep.

Svašta. Šta se izvinjavaš.

Hvala tebi što učestvuješ i što se trudiš da pomogneš.

Hvala i tebi i drugima.

Nego ima li ko još šta da ponudi ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kolega,verujem da ti je moje misljenje suvisno jer si iskusan,mozda ce neko procitati moj post pa nekad uticati na kupovinu,mnogo auta sam izmenjao jer tako volim,brzo mi dosade ili pocnu da me nerviraju..itd itd...sto se tice bezbednosti plastikaneri iz francuske su najproblematicniji i veoma si ugrozen u njima..sto se tice eksplatacije i cene ipak su najpovoljniji...ja sam za zenu kupio Megana 1,5 dci 2007g za oko 2500 evra...potrosnja je oko 5,6 lit po gradu...max brzina veoma mala i treba vremena da se zaleti...Alfa 147 sa 1,9 jtd motorom,kozom i velikim bordom je picolovac a opet pouzdan,ima problem sa trapom ali to se resi za 200 evra...trenutno vozim bmw e46 compact,1,8 benz sa sekventom i za 2000 din predjem 280-300km..dosta je lepsi i kvalitetniji od francuza i italijana...sve u svemu uzmi mu nesto u cemu ce uzivati....nikakve 124 i slicno...saslusaj ga,posavetuj i kupi mu to sto ga cini srecnim... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Za ovu poslednju recenicu svaka čast. Upravo tako ja razmišljam a i savetujem prijatelje. Nema glupljeg osecaja nego kad nekom kupis "poklon" koji mu se ne svidja, on nije srecan a ti potrosio lovu. Neki kompromis sigurno uvek može da se nađje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Posto se zadnja recenica odnosi na mene moram replicirati.Nisam naveo u textu da sam mesecima unazad pratio sta dete cacka i gleda po netu pa sam zato doneo tu odluku.Pa ne mislite valjda da bi coveku koji ide na pravni fakultet i odlican ucenik ja krojio kapu sta ce da vozi? :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Izvini,mozda sam se pogresno izrazio..hteo sam da naglasim da nadju kompromis izmedju srca i glave..cak sta vise ja sam ljubitelj old scul automobila i vrlo rado bi posedovao neke stare gvozdenjare tipa 850,635 itd itd  :takoje:

 

preterah sa pisanijama...se izvinjavamo pokretacu teme.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja