Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R1 2000-2003 god. misljenja i ucestali kvarovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
Pozdrav. Posto nisam nasao sve informacije koje me zanimaju i u dilemi sam u vezi ovoga, interesuju me ovi ucestali kvarovi:

menjaca (druga brzina)

hilzne(kazu da pucaju nakon nekoliko hiljada km dali je to istina?)

namotaji

korpa-lamele

potrosnja ulja(za 2000-2001 godista i za 2002-2003?)

servo motor exup ventila

Ovi modeli sto su trenutno u oglasima od 2000-2003 godista do 2500 evra koliko su oni kvalitetni mislim na ove kvarove sto sam gore naveo? Lupani su skoro svi to znam. Jel ima ko je zadovoljan sa ovim motorom? To je sve sto zelim da znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Sve sto si napisao je tacno, ako hoces bas taj model jedino da nije presla vise od 20.000km. Mnogo bolja varijanta 900rr '98-'99, 929 ili neki gsxr k1,k2 barem sto se tice odrzavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Sve sto si napisao je tacno, ako hoces bas taj model jedino da nije presla vise od 20.000km. Mnogo bolja varijanta 900rr '98-'99, 929 ili neki gsxr k1,k2 barem sto se tice odrzavanja

Motor star 10+godina da nadje sa pravih 20k tesko i da ne bude iznjakan (taj tip motora)tesko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Nije sve tako crno i belo sa tim polovnim gumama. Imam priajtelja ovde koji je inace i majstor i vozi GSXR limited edition ako se ne varam 2011 ili 2012 godiste. On prvi uzima polovne gume od preko ima neku kombinaciju i to budu gume tipa jednu sezonu stare skinute sa motora koje su presle tipa mozda 1000 km znaci na moje oci video gume kao nove.Dot sve dobro.

 

Kada sam ga pitao zasto to uzima u smislu zasto ne uzme nove,duze traju,nove su itd.

 

Odgovor je bio vise nego jednostavan. " Ovo su gume uglavnom vozene jednu ili polovinu sezone,uzimam ih za prosecno 100e gore dole i da mi svaka traje 3000km da je ne stedim za 300e koliko mi kostaju nove gume spalicu ova 3 seta za 10 000 km,dok nove gume mogu spaliti za mnogo manje. U prevodu uzimaju se dobre polovne gume da bi R motori mogli da se voze bez prevelike rupe u dzepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja