Jump to content

Moto Zajednica

Naplatne rampe

Recommended Posts

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

A, dobro, nije strasno. Veca kazna za parking nego za bezaniju :D  Uvek sam se pitao sta bi se desilo kada bih samo prosao pored rampe, da ne platim, no, ako je ovo najgore sto se moze desiti (ne znam kako je ako primeti patrola pa me zaustave na licu mesta, to mi deluje kao vece drkanje), onda ipak preovladjuje korist od bezanja nego sto ozbiljnost kazne to sprecava. (vidi se da nemaju pojma kriminoloske teorije :D ).

 

Ko vozi motor, a i bezi, ima i jednu crvenu sigurno.

P.S. Ako dozvolis samo, mislim da nije ok da brisemo sa auto puta nakon toliko price i protesta da se smanji cena putarine za motore, sto su i uradili. Iskreno,  80din (NS) ili 150din je smesna cifra, pa ne vidim potrebu za bezanjem. Samo ce nas posle gledati ko stoku.

To me podseti na pumpu gde sipam gorivo, pricam sa tim momcima tu i uvek komentarisemo olos na motorima koji dodje na masinama od 8000-10000e i pobegnu kad sipaju za 500-1000din. Naravno, to se podeli na sve tocioce i odbije im se od plate. Nije to neka cifra, ali da se za to prodaje obraz i ciganise, nije mi jasno. Aj da su to neke pare, pa i ovo za putarinu, ali za par stotina, glupo je.

 

Pozz i zelim ti vise srece sl. put druze :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

 

To me podseti na pumpu gde sipam gorivo, pricam sa tim momcima tu i uvek komentarisemo olos na motorima koji dodje na masinama od 8000-10000e i pobegnu kad sipaju za 500-1000din. Naravno, to se podeli na sve tocioce i odbije im se od plate. Nije to neka cifra, ali da se za to prodaje obraz i ciganise, nije mi jasno. Aj da su to neke pare, pa i ovo za putarinu, ali za par stotina, glupo je.

 

 

To me podseti sada, na jednoj pumpi u Novom Sadu, covek mi sipa gorivo i kaze nervozno da moram da ostavim motor tu i da odem na kasu da platim. Naravno, nisam ni nameravao da sedam na njega pre nego sto platim, ali eto ima stoke koja i pobegne.

Ne bih ja daleko ni stigao sa mojih 125cc i da ocu da pobegnem  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

:D hahah zamisljam nervozu tog lika, meni je isto uvek smesno kada sipam van ove pumpe, narocito uvece ili van grada, kako mi tocilac onako telom blokira put, stoji ispred tocka dok ja sipam i kao bleji, pomeri se tek kad ja udjem na kase, a nekad, da opustim atmosferu, odma' im kazem da necu da pobegnem jer mi se ne isplati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jbg, rade ljudi za 25 hiljada, jos na kraju dana moraju iz svog dzepa da placaju sav manjak...

 

Mislim da ljudi koji natoce i pobegnu ne shvataju da nisu zajebali "sistem", vec te ljude koji rade za bednu platu...

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Jbg, rade ljudi za 25 hiljada, jos na kraju dana moraju iz svog dzepa da placaju sav manjak...

 

Mislim da ljudi koji natoce i pobegnu ne shvataju da nisu zajebali "sistem", vec te ljude koji rade za bednu platu...

Upravo to,treba se malo staviti u kozu tih ljudi, ipak neko radi punu smenu tamo za male pare, samo mu fali neki drkadzija sa ocigledno skupim motorom da sipa i pobegne. Veoma ponizavajuce, ali nazalost nemaju svi isti pogled na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Мене занима куда сте прошли и нисте платили?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Na ovoj rampi Mali požarevac ka Mladenovcu pretpostavljam da su išli na onu skroz desnu traku gde je Elektronska naplata samo nisam nikad obratio pažnju koliko tačno mesta ima i da li se prođe lagano motorom kad je spuštena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

Ima skroz desno tamo dovoljno mesta za prolaz, i nije samo tablica mogu da uslikaju i nalepnicu...

 

a ovaj licence plate fliper zaboravi na nasim putevima otresces ga posle 2 rupe pogotovo ako vozis i offroad, a kamoli da ti pandur vidi to kad te zaustavi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Мислим да није вредно зајебавати се због ситних пара , летос сам ишао и до Н.С. и до Суботице нема смисла да због 90-120 кинти правити  проблем  :jok:  ако имам неки замишљени пут ? рачунам прво бензин а затим и све трошкове које исти прати  :moto2:  нећу уштедети пола резервоара или ручак у кафани  :ups:  а штету коју могу да имам је ипак велика .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Probajte da uzmete kod JP Putevi Srbije "karticu" za elektronsko placanje za motor! Nece Vam prodati, kazu to ne vazi za motore, znaci mi sa kacigama i odelimama moramo da padamo u nesvest, zato sto su napravili negativnu selekciju prema nama? Protest za smanjenje naplate nije prosao bez uspeha. Nastavljamo protest, odbijamo da placamo zbog negativne diskiminacije. Probajte da ulozite zalbu stim u vezi. Ja licno cu nastaviti da: NE PLACAM ZBOG NEGATIVNE DISKRIMINACIJE!!!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

A da se nose kovanice od po 1din i 2din i onda se polako prebrojava na rampi? Negde sam procitao na forumu da na rampi onda nece da se smaraju i da otvaraju odmah da se ne bi pravila guzva... ima li istine u tome ? Ako idem kolima, da im uvalim svu sicu koju imam kod kuce ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nikad mi nije palo na pamet da ne platim rampu.Koristim taj put,pa je red i da platim.To seljacenje sa prolascima,ipak govori o tim ljudima,i to je negativna slika o nama motociklistima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Некада платим, некада не платим, зависи од тренутног расположења :) 

Да паре иду на путеве можда и не би био проблем....овако . . . . 

после оног протеста . . . уведене су табле, забрањено за моторе на БП

 

 

 

 

Дискриминација моториста је у овој земљи и више него присутна.

 

Слобода за мотористе! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

diskrimise te i edb,pa jel ne platis struju... :takoje:

 

Чим си становник ове земље.....ти си дикриминисан!  ;)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ljudi jel nacuo neko sta bi od onih proslogodisnjih akcija motorista i obecanja odgovornih ispred siva o kvartalnoj registraciji i uskladjivanju propisa odnosa snage i kubikaze za registraciju? Obecase da ce razmotriti umanjenje, ne cuh vise nista. Sad je idealna prilika pred izbore da jos malo farbaju...

 

Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Jedna od najisplatljivijih investicija je nosac tablice na preklop. Kosta oko 30e, a moze da se isplati tokom prvog radara. Da ne govorim koliko tek stedi na naplatnim rampama. Na svakom motoru ja to PRVO ugradim. Mnogo pomaze i koristi, jer to sto oni nas osisaju na registracijama i osiguranjima, ja njih na putarini :D a da ne govorim sto su nam putevi katastrofalni. Po gradu kada sam na motoru, tablica je spustena. Cim izadjem van grada, tablica se podize. Meni je koristilo i kada sam se vozao po Albaniji. Parkiras se negde u centru i podignes tablicu, jer sta se koga tice odakle sam ja. Izuzetno korisna stvar.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja