Jump to content

Moto Zajednica

Prvi enduro?

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

Drustvance, koji od navedenih je najbolji za prvi enduro/cross?

Imam skromno iskustvo van terena, jer sam duze vreme vozio ATX.
Odavno sam ga prodao, i mislim da je vreme da uzmemem nesto jace..

Sta predlazete? Evo nekih modela koji su mi zanimljivi:

 

Honda Varadero 125

Yamaha TDR 125

Yamaha DT 125

Kawasaki KMX 125

Suzuki DR 125

Honda XLR 125
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ako vise vozis po sumi , tj van puta uzeo bih dt 125 , dva sam vec imao odlicni su za tako nesto, ne trose nesto puno, jeftini za odrzavanje,idu fino

Ako vise vozis po asfaltu , planiras da prelazis dostra km , onda bolje 4t , varadero mi dosta dobrar izgleda, i nimalo nije mali motor za tu kubikazu

I ne zaboravi da su 4t duplo slabiji(mozda i vise) od navedenog dt, kmx, tdr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Samo cvaja...4t su preslabi u kubikazi od 125 kubika...

 

Mada bi ja u 125 kubika preporucio samo full cross....cr,yz,rm,kx,ktm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Ja pricam o cvajama a ne pomazemo coveku. Sve zavisi gde ces da ga vozis, ja recimo vozim xt125 al ne silazim sa asfalta sa njim, za to je on i pravljen, nije za teren. Ako ces voziti po atarima i gde ti ja znam, gde sve mozes da se zavuces, uzimaj dt125, nadji lep i dobro ocuvan komad i uzivaj. Vodi se ipak onim "uzmi onaj koji je u najboljem stanju". Ne znam koliki ti je budzet za motor, pogledaj svaki od tih koje si naveo ako si takve nasao na oglasima pa vidi u kakvom su stanju motori i sta ti je ciniti. Mogu ja sad iz moje perspektive da ti pricam do sutra, ali sve je do tebe i do toga sta tebi pase. Srecna kupovina  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

Pa, vidite ovako.. Ne trazim motor ni samo za teren ni za put, vec nesto izmedju (ako postoji tako nesto)..

Da mogu da vozim i po puta, ali da nemem velikih problema ako skrenem malo..

Od svih ovih Varadero mi izgleda tako, a mozda i TDR..

Sto se DT tice, znam da je odlicna masina, ali ja sam 190 cm i imam oko 100 kg..pa mislim da cu biti smesan na njemu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Ovako... na toj visini i kilazi neces biti smesan na dtu,motor je dosta visok... dt-a imam vec 7 god i prezadovoljan sam njime preko 20k sam presao.. vozio sam ga i po 300km po asfaltu ali ti dupe odpadne bukvalno... za neke manje relacije moze ali negde dalje tesko... mnogo je usko sediste.. postrosnja je smesna.... van terena ide gde hoces

U medjuvremenu sam imao tdr i prodao sam ga posle par meseci... tezi je i dosta tromiji od dt-a.. nije udoban van asfalta...

Prosle godine sam imao xtx125 i njega sam zadrzao nesto krave oko jednu sezonu... za asfalt je odlican ali mu i makadam smeta a ne neki malo ozbiljniji off... i mnogo je kilav i lenj... 4t 125 slab bas...

Moj glas ti je za dt-a :)

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Po meni je Varadero najbolji motor za visoke u toj klasi, ali ne racunaj neku snagu i neke posebne sposobnosti van puta. Makadam i dobar kolski put bez vlage i blata moze, a za sve drugo zaboravi.

 

Aprilia SX je pored RS jedan od vlaznih snova danasnjih klinaca. Originalno je dobar i veoma zivahan motor ali racunaj da ga kupuju klinci koji ne znaju da voze, a pritom mu dusu vade uz veoma diskutabilno odrzavanje. U prevodu tesko ces naci primerak koji nije sahranjen. Pritom u pitanju je supermoto koji iako lici na enduro nije bas predvidjen za šumu.

 

Da ja biram bez razmisljanja bih uzeo Varadero ako zelis udoban motor kojim mozes negde i da odes a pretezno ces biti na asfaltu, a ako su ti stazice i šuma izazovniji isao bih na DT ili Suzuku TS u zavisnosti sta nadjem u boljem stanju u okviru zadatog budzeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Prevrti neke teme slicne ovoj, i nacices svasta o Varaderu. Meni je to bio prvi motor, navozao sam se sa njim skoro 2 godine, ali posle toga shvatio sam da sam spreman za nesto jace pa sam presao na sadasnji motor. Varadero ce ti pruziti sigurnost, laku upravljivost, dosta zabave, malu potrosnju i ne skupo odrzavanje. Veoma zahvalan i siguran motor, mozda i najveci u klasi 125cc. Ja sam isao po 150-250 km i to sa devojkom i nisam imao problema nikakvih ima dovoljno snage. Naravno, ja sam lagano vozio izmedju 80-105 i to mu je neka da kazem optimalna brzina. Moze da tera i do 120 ali je to vec mucenje za njega. Generalno, kao sto sam ti rekao u par reci znaci veliki motor, siguran, lak za upravljanje, malo trosi i po meni je veoma lep. Nisam isao offroad sa njim uglavnom ulica, malo makadam i to i mislim da on nije ni namenjen za neke ozbiljnije vratolomije. Ako te bilo sta jos zanima slobodno pitaj, tu sam.. :) Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ne znam što se zamajavate sa odgovorima.Lik je nedavno otvorio temu na istom ovom podforumu i tamo dobio odgovore za sve što je pitao.

 

Evo ga sad posle dve nedelje i opet otvara još jednu temu sa istim pitanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Moj glas takodje ide za Varadero.. Bice ti komotan na toj visini a mozes i malo da skrenes sa puta. Iskreno, ja bih apriliju zaobisao bas iz razloga koji je kolega Rolle2010 naveo. Ako i uspes da nadjes neki domacinski primerak iziskuje mnogo vise za odrzavanje nego ako uzmes Varadero. Ni DT ni Varadero nisu mali motori, moj xtx bi ti bio smesno mali, zato ja sada zelim da predjem na drugi motor al ovog puta cu dobro da gledam da ne izgledam kao da sam seo na igracku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Prvo bi trebalo da pogledaš oglase i da vidiš šta se uopšte nudi kod nas,a da ti je cena prihvatljiva.Pošto kupuješ polovnjaka,gledaj da je u ok stanju i da je cena srazmerna stanju motora.

 

Trebalo bi da odlučiš i šta te više zanima,asvalt ili off road,jer Varadero nije za off road,dok sa DT-om možeš i jedno i drugo,ali je više za off road.

 

Pošto vidim da si ograničen na 125cc,video sam nedavno na oglasima Aprilia Tuareg 125 Rally za somića evra.Iako je poteži (oko 140kg),ubedljivo je najjači od svih koje si nabrojao (35hp),a mislim i da je najveći i ima proveren Rotax motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Pozdrav drug da podjelim i ja svoje savjete i misljenje...imao sam dosta 2t 125...

Jeste da se tu najvise istice yamaha dt, ali gledaj samo DT 125R sa diskovima u njem nisu japanske masine nego minareli italija, dtovi nisu toliko jeftini kao na primjer kmx..kod nas u bosni je glavni problem bio sto nisi mogao naci dt sa ispravnom elektronikom tj. rc ventilom YPVS...za varedero ne znam nesto posebno predpostavljam da su na cijeni i upitno je koliko za njih dijelova ima ma da su 4T pa i nije toliki problem...ja bi bolje pogledao KMXa i Hondu CRM 125 ekstra motori po meni, a ako hoces dual sport ja sam imao Apriliu Tuareg Rally 125 po meni najdraza posto mi se svidja izgled, a motor je po ovjesu i performansama iznad svih 125 motora, ja sam svoju generalno sredio, sto se tice kavaliteta proguglaj malo gdje se sve koristi ROTAX masina, i gledaj da je disk na desnoj strani prednjeg tocka posto su to za ch trziste radjeni i imaju manji karburator i manje trose, jeste da zahtijeva malo vise paznje kao i svaka cvajtara, obavezo sipati full sinteticko ulje, nikako ova nasa za tomose i motorne pile..imam i par slika pa ako hoces mogu postaviti da vidis.. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Pozdrav drug da podjelim i ja svoje savjete i misljenje...imao sam dosta 2t 125...

Jeste da se tu najvise istice yamaha dt, ali gledaj samo DT 125R sa diskovima u njem nisu japanske masine nego minareli italija, dtovi nisu toliko jeftini kao na primjer kmx..kod nas u bosni je glavni problem bio sto nisi mogao naci dt sa ispravnom elektronikom tj. rc ventilom YPVS...za varedero ne znam nesto posebno predpostavljam da su na cijeni i upitno je koliko za njih dijelova ima ma da su 4T pa i nije toliki problem...ja bi bolje pogledao KMXa i Hondu CRM 125 ekstra motori po meni, a ako hoces dual sport ja sam imao Apriliu Tuareg Rally 125 po meni najdraza posto mi se svidja izgled, a motor je po ovjesu i performansama iznad svih 125 motora, ja sam svoju generalno sredio, sto se tice kavaliteta proguglaj malo gdje se sve koristi ROTAX masina, i gledaj da je disk na desnoj strani prednjeg tocka posto su to za ch trziste radjeni i imaju manji karburator i manje trose, jeste da zahtijeva malo vise paznje kao i svaka cvajtara, obavezo sipati full sinteticko ulje, nikako ova nasa za tomose i motorne pile..imam i par slika pa ako hoces mogu postaviti da vidis.. ;)

Ne znam sta je to sa DT-ovima, evo ima drugar jedan i on ima problema sa elektronikom a sto se tice masine, kod mene u xtx-u je isto minarelli.

 

Sent from my Nexus 5 CAF using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Na mom proslom dt su bili stradali namotaji takvog sam ga i prodao

Ovaj sad sto sam kupio ima ubaceno platisko paljene i prepravljen magnet,verujem da ce da me sluzi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Na mom proslom dt su bili stradali namotaji takvog sam ga i prodao

Ovaj sad sto sam kupio ima ubaceno platisko paljene i prepravljen magnet,verujem da ce da me sluzi :)

Kod mog druga je paljenje od tomosa apn  i naravno ne radi ventil nece na niskim ali zato kad ode u obrtaje ajojj (kod njega je otvorena verzija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

mislim da je i kod mene od tomosa , mada nisam 100 posto siguran, jer mi paltine ne deluju ko od tomosa

srecom ovaj model nema nikakav ventil snage jer je 10v model

sad sam kreno generalo da ga radim jer sam ga kupio u delovima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Alpina Pacific (bicikla)

Pozdrav drug da podjelim i ja svoje savjete i misljenje...imao sam dosta 2t 125...

Jeste da se tu najvise istice yamaha dt, ali gledaj samo DT 125R sa diskovima u njem nisu japanske masine nego minareli italija, dtovi nisu toliko jeftini kao na primjer kmx..kod nas u bosni je glavni problem bio sto nisi mogao naci dt sa ispravnom elektronikom tj. rc ventilom YPVS...za varedero ne znam nesto posebno predpostavljam da su na cijeni i upitno je koliko za njih dijelova ima ma da su 4T pa i nije toliki problem...ja bi bolje pogledao KMXa i Hondu CRM 125 ekstra motori po meni, a ako hoces dual sport ja sam imao Apriliu Tuareg Rally 125 po meni najdraza posto mi se svidja izgled, a motor je po ovjesu i performansama iznad svih 125 motora, ja sam svoju generalno sredio, sto se tice kavaliteta proguglaj malo gdje se sve koristi ROTAX masina, i gledaj da je disk na desnoj strani prednjeg tocka posto su to za ch trziste radjeni i imaju manji karburator i manje trose, jeste da zahtijeva malo vise paznje kao i svaka cvajtara, obavezo sipati full sinteticko ulje, nikako ova nasa za tomose i motorne pile..imam i par slika pa ako hoces mogu postaviti da vidis.. ;)

Aki imas slike posalji da pogledam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Meni je motor stvarno ekstra nisam ga vozao mnogo posto sam slucajno stavio na oglas i trazio neke nerealne zamjene reko mozda neko i naleti, i tako se i desilo zamjenim apriliu za yamahu ;)

Tuareg je ekstra motor za sve, USD prednja vila, disk kocnice, ogromni acerbis plasticni rezervar, udobnost da ne pricam, kocenje ubija, motor se ladno moze na prednji dici kad zakocis i kad stojis na motoru i vozis negdje van puta mozes da picis 80kmh a da ne osjetis.

Jedino sto mi je mana sto je 2t, mislim nije to mana to je stvar ukusa jbg ja vise volim 4t posto sam pao sa cvajtare kad je otvorila i bio 3 dana u bolnici..

 

A evo i link bikepicsa gdje sam postavio slike sredjivanja : https://www.bikepics.com/members/aleksa27enduro/92tuaregrally125/default.asp?i=2766169&s=0 

post-37184-0-97186500-1454238675.jpg

post-37184-0-75260400-1454238696.jpg

post-37184-0-47304700-1454238716.jpg

post-37184-0-55151600-1454238737.jpg

post-37184-0-42750000-1454238760.jpg

post-37184-0-48547900-1454238778.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

mislim da je i kod mene od tomosa , mada nisam 100 posto siguran, jer mi paltine ne deluju ko od tomosa

srecom ovaj model nema nikakav ventil snage jer je 10v model

sad sam kreno generalo da ga radim jer sam ga kupio u delovima :)

Hahhaha ajoj tako sam i ja ni jedan motor mi nije bio kompletan i u voznom stanju vise sam sredjivao nego sto sam vozao, preko mtx-a, sende, tuarega pa evo sad dosao do xt-a sve u godinu dana, xtejca planiram malo duze ostaviti necu ga sredjivati okolo posto mislim van puta voziti vise samo da utegnem masinu da bude tehincki ispravna, i tako naucio zanat uz pomoc starog bez njega to bi tesko bilo  :care:  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja