Jump to content

Moto Zajednica

voznja sa zamenskim auspuhom kod nas i u inostranstvu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

cedo moramo na pice cim prolepsa... verujem da ti se akrap cuje opasno ali ne zaostajem mnogo... :D

Naravno, slažem se :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Samo opusteno sto rece neko ko trazi djavola i nacice ga.

Konkretno u srb,hr,bih,mne,mk,bg,gr,hu nisam imao problema niti sam razmisljao o pandurima i zvuku al u slo,i u i mi nje nije bilo svejedno.Pitao lepo slovencak kako za auspuh buku i homologacija i cuda rece sta te briga ti si turist a nas karaju.Nije me ohrabrio mada gde god da ga zavrces sa otvorenim auspuhom gde neprilici upadas u oci,ako nista u prekoracenju si brzine.

I bas vole da kad krenes da ga malo zaostris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2488 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam razmišljao prošle godine da prodam moj fabrički da ne skuplja prašinu u podrumu. Međutim sad kad videh ovu temu neka njega i dalje u podrumu možda zatreba jednog dana :neznam:  :ph34r: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А како могу да праве проблеме ако си уредно регистрован по прописима твоје земље?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

nesto nisam siguran u to,ali ja sam imao isto iskustvo sa prikolicom za koje sam siguraan da hrvatski panduri nisu u pravu.Vozio sam kola i laku prikolicu svugde po evropi i nikad nisam imao problema ali su me dva puta hrvatski policajci njakali zato sto nisam imao posebnu tablicu,a ne trecu kako je blo kod nas i poseban zeleni karton za prikolicu,i hteli da me isljuce iz saobracaja a jednom me nisu pustili u zemlju.To je sigurno protivzaknito jer recimo makedonac kome ide registracija i tehnicki na dve gdine kad prolazi kroz srbiju nemoze da ide kolima jer kod nas po zakonu ide na godinu dana.Pa me zanima kako izvrsni organ jedne zemlje moze da odredjuje sta ce zakonodavna vlat druge zemljee sta ce da odluci-to je nemoguce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

tako je 100% .. ;)

 

u SLO je recimo obavezno imati upaljena svjetla na autu cijelu godinu .... i ne možeš ti sad doći i reći jebiga, kod nas u SRB nije obavezno i očekivati da ti neće naplatiti kaznu ... 

 

Probaj u CH doći u "zelenu zonu" sa golfom 2 ... i reći jebiga, kod nas nema tog zakona ...  :lol3:

 

Probaj se po H voziti bez vinjete i reći jebiga, kod nas toga nema... ;) ... možemo tako u nedogled sa banalnim stvarima za koje će ti možda i progledati kroz prste ... ali ima i onih koji neće... 

 

kad putuješ po EU, onda se raspitaš o nekim zakonima za koje misliš da bi trebao znati u pojedinim zemljama... 

 

a što se tiče zelenog kartona za prikolicu, neznam šta bih ti pametno rekao, osim da sam ga i ja pravio kad sam išao u SRB ...  :lol3: ... na granici 50€ .. ili se vratiti u grad i u osiguranju ga dobiti džabe jer već imaš osiguranje sami ti treba taj zeleni karton (kod nas je takav zakon i propis) .... vratio se nazad na granicu i prošao bez problema ... sreća samo da me to tražio odmah na granici, a ne kad sam prešao pola puta.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

za te obicne stvari,svetla,brzina,... naravno da se moraju postovati,ali kako sam ja mogao doduse po  starom zakonu imati posebnu tablicu,osiguranje i zeleni karton kad to do 2010 u srbiji nije postojalo i to znaci da sad ja nemogu nigde putovati ili makedoncu vazi tehnicki 2 godine a u srbiji  jednu pa sad on kad doddje u srbiju vozi tehnicki neispravan auto-to je nemoguce,svaka zemlja mora tu vrstu propisa postovati spram druge zemlje.Kao kad bi bilo zabranjeno amerima da voze po evropi-nije dok   registruje u americi,a ako hoce da ga rgistruje u evropi naravno da mora da uskladi norme sa tom zemljom dge to radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nema tu puno "obične" ili neobične stvari .. ;)  :lol3:

 

ako ti se ne sviđaju zakoni države u koju ideš, nemoj ići ili se prilagodi ..  :takoje:

 

Probaj ući u CH sa trabantom ili varburdžinijem (ili bilo kojim 2T vozilom starije generacije).. oćeš kitu ..  :lol3:  .. tj. na granici ti ga stave na vučnu službu i tako se vozaj do mile volje, a plaćaš službu po kilometru ..  :lol3:

 

možemo mi sad tu pametovati koliko hoćemo jel to uredu ii nije.. ali je tako ..  :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

 

Merenje gasova za motore...merenje buke na motorima..o cemu vi to ljudi pricate...godinama radim na tehnickom i tvrdim da su to gluposti.

uredjaj za merenje buke se ne bazdari. mi ga imamo jer zakon nalaze..i sto se tice tog redjaja on mora biti u funkciji sa ispravnom baterijom. otvarao 4 razlicita tehnicka i nikad taj uredjaj nije koriscen na ispitu.

 

ako krene da ti tura sondu u auspuh na motoru/mopedu i krene da vrti glavom levo desno kao nista ne valja,a sve u cilju da "castis" ti lepo odmah u sup i prijavi govna...

Kolega,ako ti dodje motocikli sa karburatorom (cetvorotaktni) i izmeris vise od 4,5% vol. CO itekako imas pravo da vrtis glavom,tj trebalo bi ...

 

 

Slucajno naleteo na ovo pa vidim da sam kolegi sa tehnickog ostao nedorecen...

 

ok, ne bih da se sad svadjamo oko gluposti. Zakon je jasan a pravilnici jos jasniji. Obaveza kontrolora je da poznaje zakone i propise koji se odnose na njegov posao. takodje mora da prati promene tih zakona i da ih primenjuje kako dolikuje.

 

Nadam se zbog tvog posla da nisi imao takav slucaj gde si merio motoru gasove, ustanovio da je preko 4.5 ili koliko vec i srusio ga jer je to mimo pravilnik i moj savet ti je da nekako ispeglas te zapisnike pre nego sto inspektor primeti.

 

Pravilnik o podeli koji odredjuje normative je promenjen nekoliko puta. Nadji poslednju verziju i procitaj sta clan 82. ili 83 .ne znam tacno..iz glave pisem i vidi sta je tamo receno.

 

 

Za koelge motoriste: ako vam na tehnickom guraju sondu u auspuh i govore da ne valja prijavite ih inspektoru...nije njihovo da mere gasove na motoru vec oce da izbiju koju stotinku iz vaseg dzepa da vas puste kao ispravnog...

 

ende :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zasto svadja,pricamo iskustva nasa koja su na zalost svugde razlicita.

Nama kaze inspektor da vise ne merimo izduvne na motociklima,poslusamo ga i prestanemo meriti dabi u sledecoj kontroli naisao njegov sef i video da ne merimo,pozove nas i pita "sta je motocikli?" mi pocnemo "motorno vozilo" kaze on kraj price zasto nema izduvnih!? Onda rasprava,rekao nam je,ovaj odgovara "nema usmenih naredbi" ... 

Iz tog razloga merimo,sto kazu "vezi konja gde ti gazda kaze" ali ne cimamo.

 

Samo sam ovo nasao

 

 Члан 82.

Издувна емисија моторних возила са моторима који раде са унутрашњим сагоревањем, при првој регистрацији, мора одговарати захтевима једнообразних техничких услова.

 

На моторним возилима, која испуњавају услове прописане нормом најмање "EURO 3", мора постојати исправан систем за упозоравање на неисправност опреме за регулисање аеро загађења (OBD).

 

Састав издувних гасова код моторних возила, осим врсте T и C, мора одговарати следећим нормативима, и то:

 

1) за возила са мотором са активним паљењем смеше (ОTО мотори):

 

(1) возила која су први пут регистрована у Републици Србији до 1. марта 2014. године морају имати мање од 4,5% вол. угљенмоноксида (CО), при броју обртаја мотора на празном ходу мотора на радној температури,

 

(2) возила са карбуратором која су први пут регистрована у Републици Србији након 1. марта 2014. године морају имати мање од 3,5 % вол. угљенмоноксида (CО), при броју обртаја мотора на празном ходу мотора на радној температури, 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Da..tako pise u knjigama koje je stampao AMSS..ona njihova zbirka propisa..medjutim..nekoliko puta su vec menjani clanovi. to su trebali da vas obaveste inspektori. Doduse ni nas nisu o ovome obavestili...ali treba pratiti sluzbeni glasnik..

ovde imas poslednju preciscenu verziju:  http://www.abs.gov.rs/pravilnici

 

preciscena na taj nacin da su azurirani podaci..izbaceni clanovi koji su stavljeni van snage i promenjeno sve sto je izaslo u sluzbenom glasniku.

u konkretnom slucaju kasnije je dodato i vrsta L pored onog "osim T i C". ima to nekoliko godina...vise od 3..znaci nije novina.

 

a to za inspektora koji ne poznaje svoje propise nemam reci. ali to je simptom drustva gde se fotelja dobija ne zaslugom i znanjem vec ili drukanjem ili vezom (politickom ili privatnom).

 

 

ps: nisam mislio svadja da se potucemo...vec na to da toliko problema, nejasnoca i nelogicnosti ima u nasoj struci da je ovo jako sitan problem, takoreci glupost. ozbiljan po pravno lice koje vrsi tehnicki zbog mogucih sankcija ali relativno nebitak u odnosu na druge gluposti koje se javljaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sad znam da vise nista ne znam i da cu prvom prilikom menjati posao koji 14 god. radim i volim ali ne vredi vise... izmene,dopune,mailovi,dopisi... "odo ja kume kuci,dosta je bilo" 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Sad znam da vise nista ne znam i da cu prvom prilikom menjati posao koji 14 god. radim i volim ali ne vredi vise... izmene,dopune,mailovi,dopisi... "odo ja kume kuci,dosta je bilo" 

 

problem je sto inspektori u ovom poslu, ali i u svakom drugu, primenjuju samo dve od tri njihove glavne funkcije. To jest samo kontrolu i kaznjavanje. Dok savetodavnu, odnosno preventivnu u smislu da nas obaveste i upute sta i kako da radimo, ne primenjuju ni u snovima.

Nisi jedini sa takvim razmisljanjem...nažalost. Struka koja je od vitalnog znacaja za bezbednost u saobracaju je srozana kada su razni carinici i panduri (odnosno beli medvedi koje niko ne dira) poceli da otvaraju tehnicke preglede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja