Jump to content

Moto Zajednica

Rain X

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ne znam koliko volimo vožnju po kišnim danima... nemam pojma, možda vas moto cross likove to loži :hej:  ali meni sa nejkedom nema neke posebne vožnje u tim uslovima. Elem, neosporivo je da nam kiša ne gine kad - tad. Slučajno sam saznao za neq varijantu sredstva u vidu spreja koje se zove Rain X ili Rain-X deš ili bez deša, nebitno, to je to. Svakako, kad se sprej naprska preko vizira kacige, kiša se ne zadržava na plastičnoj površini i mnogo brže klizi time omogućujući bolju preglednost kolovoza. Ja sam u principu bio malo mrzovoljan da potražim, a i relativno skoro sam čuo za tu napravu. Imate li vi isqstva sa ovom ili ovoj sličnim hemijskim skalaremijama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ja ako krecem s'posla a pada kisa naprskam silikonski sprej ili ti silikon u spreju, obrisem salvetom, da ne bude bas muljavo u voznji glavu blago u stranu i pici a kapi klize... Kazem s'posla zato sto imam tamo silkon u spreju...naprskam i cipele i rukavice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ne znam koliko volimo vožnju po kišnim danima... nemam pojma, možda vas moto cross likove to loži :hej:  ali meni sa nejkedom nema neke posebne vožnje u tim uslovima. Elem, neosporivo je da nam kiša ne gine kad - tad. Slučajno sam saznao za neq varijantu sredstva u vidu spreja koje se zove Rain X ili Rain-X deš ili bez deša, nebitno, to je to. Svakako, kad se sprej naprska preko vizira kacige, kiša se ne zadržava na plastičnoj površini i mnogo brže klizi time omogućujući bolju preglednost kolovoza. Ja sam u principu bio malo mrzovoljan da potražim, a i relativno skoro sam čuo za tu napravu. Imate li vi isqstva sa ovom ili ovoj sličnim hemijskim skalaremijama?

 

Ja imam brisac na kaziprstu leve rukavice... :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Ja na automobilu koristim Motipov Rain Away. Ako po kiši idem brže od 50-60km/h, brisači nisu potrebni. E sad, šoferka je staklena, vizir je plastičan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

rain x odlicno radi na soferki od automobila. Jedno mesec ili dva maks, posle toga opet moraju brisaci.

 

Ja isto ne vozim po kisi ali imao sam prilike da me zadesi, pa onda ide glava u stranu, malo levo pa malo desno. Jeste malo nezgodno i smanjena vidljivost, ali prilagodim brzinu tim uslovima i sve OK :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07

rain x odlicno radi na soferki od automobila. Jedno mesec ili dva maks, posle toga opet moraju brisaci.

 

Ja isto ne vozim po kisi ali imao sam prilike da me zadesi, pa onda ide glava u stranu, malo levo pa malo desno. Jeste malo nezgodno i smanjena vidljivost, ali prilagodim brzinu tim uslovima i sve OK :)

Šta si mislio pod mesec-dva? Nije kao da sam skontao najbolje... hoćeš da kažeš da se to lepi po šoferki i da u jednom trenutq gubi svojstvo? Ili se neka druga reakcija dešava? Pošto kontam da bi mogao da se skine sa vizira kacige kad se čisti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa kad se to nanese onda pri maloj većoj brzini već primetiš kako kapljice se razlecu po soferki. Uz to ima i jedno loše svojstvo da brisači kad ih ipak upalis jer nema dovoljno vetra tj voziš presporo a želiš da očistiš soferku, oni škripe kao da se guma skamenila.

A to posle određenog vremena počinje da bude manje i vidljivost kroz soferku a ujedno i manje škripe brisači. Ja bih rekao da posle mesec dana već se primećuje da je manji učinak a odokativno posle 2 meseca nema skoro nikakvog učinka.

 

Ne znam čime se umanjuje učinak da li jednostavno vremenom ispari ili spere od kiše ili možda čak zbog brisača..

 

Uglavnom kad god oteram auto na detaljno pranje napomenem da mi i stakla obrade sa tim jer je odlična stvar dok traje. Ali nije mi nikad bilo toliko potrebno da u međuvremenu oteram na samo Rain x tretman, auto inače jednom ili 2x godišnje vozim na detaljisanje.

 

Pretpostavljam da bi to radilo i na kacigi. Probaj na YouTube sigurno ima neki snimak.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Da, u pravu si, postoji fora. Mora da ide drugi lubrikant na plastiq, ne sme običan koji je namenjen staklu. Postoji Rain-X Plastic. Kod drugih proizvođača verovatno postoji ista verzija odbijača kiše za plastične površine. Evo ga klip:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja