Jump to content

Moto Zajednica

Zujalica za grad (2t)

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

Zdravo svima

 

Tek sam polozio za A1 i trenutno jurim neku 125-cu, naravno dvotaknu, koju bih vozio po gradu i tako. Najveci problem mi predstavlja visina jer sam visok 185cm (74kg) a ni jedan motor koji sam video u oglasima nisam video uzivo pa uopste nemam predstavu kako bih izgledao na njemu. Konkretno, zakacio sam se za Hondu NSR 125, ali sam citajuci komentare na internetu zakljucio da je motor poprilicno malen. E sad, nigde nema slike kako neko vozi ko je slicne visine pa nemam predstavu da li ce izgledati kao igracka kada sednem na njega.

 

Ima li neko sa forum NSR 125 i ako je voljan da mi okaci sliku sa tog motora il ako ne da li je neko probao pomenuti motor a da je moje visine, da li je stvarno mali za moju visinu ili moze da prodje ?

 

Pogledao sam i na sajtu cycle-ergo ali tu mi deluje sasvim ok sa mojom visinom (pa sam dosta sumnjicav).

 

Drugo, problem je takodje i budzet. Ogranicen sam na 800e stim da u tu cifru ulazi i transport od mesta kupovine do BG-a tako da dobar deo motorcica otpada u startu zbog cene tako da ako ima neka preporuka a da nije NSR neka bude priblizno tog cenovnog ranga.

 

Nadam se da vas nisam upucao pitanjima :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Сличне сам висине и тежине, и возио сам нср-а 11к км без проблема. Положај возача ми уопште није сметао.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Gabariti su nam slicni samo sto sam ja +10 kg, vozio nsr,rs,mito,peugeot xr, sta znam, dok se ne naviknes malo nezgodno je, svakako da bi se bolje spakovao na neku vecu kubikazu ali ogranicen si godinama. Jel juris samo sport modele? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@Svaler @Maximus1

 

Pa to je sjajno :DDDDDDDD

 

@Maximus1

 

Zbog visine sam se vec pomirio da cu morati neki enduro ali za te novce tesko da moze sta da se nadje a da valja koliko toliko ali sad ste me bas obradovali :D

 

Inace ne bi mi falilo nista kad bi naleteo na neku DT-ku ili nekog TS-a ali za te pare tesko.

 

San mi je jednog dana da kupim Virago 750 ali jos sam mlad (nemam kategoriju a i tek mi je 20god.) za takav motor tako da ima vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И ја сам се водио том политиком, у фазону "боли ме туки како неком другом изгледам", и док немаш тај комплекс сит ћеш се навозати на шта год да седнеш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

Nije toliko bitno kako izgledas na motoru, NEGO kako se osecas na motoru

Motor koji hocu trenutno je sportak jer mislim da on najvise odgovara mojim godinama (brzi, lepsi za mladje generacije, zivahniji) a opet ne bih isao posto poto na sportaka a da mi visina pravi problem (ovde pre svega mislim na udobnost - sto je vise moguce za ovu vrstu motora).

 

Opet kazem i enduro dolazi i obzir ali posto za dva dana idem u nabavku cisto sumnjam da ce se nesto mnogo promeniti stanje na p......a..........com tako da zivi bili pa videli.

 

P.S. Kao sto rekoh, Virago 750 mi je za sad neostvareni san koji cu nadam se jednog dana ostvariti. Opet, ni on nije toliko udoban ali eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А што то мора бити за два дана?

 

Дуга је зима, вребај и чекај добру прилику.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Od svih 125-ica Honda NSR je gabaritno najmanja.. Nije da su ostali motori u toj kategoriji mnogo veci,ali parkiraj NSR pored RS-a ili Mito-a i bice ti jasna razlika. No ono sto bih ja predlozio je da se okrenes 4T motorima posto si ogranicen relativno skromnim budzetom. 2T masine trose previse za danasnju besparicu i vek trajanja im nije svetla tacka pa im troskovi odrzavanja nisu mali. Pritom za te pare racunaj da neces moci da ubodes neki bolje ocuvan primerak (nema 125-ice sa koje nije padano) i da ces ga za relativno kratko vreme izgustirati i teziti ka necem vecem. Za te pare mozes uzeti neki od 4T kineza (Keeway Speed,Qingqi QM125/2D/GYB...) i zavisno od izbora i da ti ostane za ok opremu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@Svaler

 

Sutra idem da pogledam prvi primerak koji mi je zapao za oko :D

 

@Thaedass

 

Razmisljao sam i o 4T ali nisam bas nesto odusevljen kako je Keeway Speed 125 isao (kada sam bio na obuci za A1) - sav je nekako klimav motor, imam utisak kao da ce se svakog trenutka raspasti. Opet jesu dosta ekonomicniji (3l vs 6l + odrzavanje) ali racunam da cu voziti 125-cu dve sezone i da toliko mogu da se odreknem jer sve do 8l potrosnje mi je ok. Sa druge strane 4T kinezi su uglavnom problematicni za delove - vidim da su na forumu bas u temi za Keeway Speed svi u potrazi za nekim delovima koji se vise ne prave tako da ono, bas sam skeptican po pitanju 4T kineza :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

mali varadero i Bog da te vidi...

 

Dzaba kad mu je velika cena. Otom potom, za sad se drzim sportaka koliko god to finansijski bilo skupo. Kad uzmem A2 mislim da ce pasti neki KLE pa obilasci i onda kad mi dosade putovanja Virago :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ako mozes nastekaj jos malo i uzmi nekog 4t ko sto rece neko od kolega. 2t ce te ubiti sa potrosnjom, a moras da je vrtis jer ne ide nista dok ne zavrtis. A i delovi, odrzavanje, kratkotrajnog su veka. Moj glas ide za Varadero 125 , jeste malo jaca cena od soma al probaj stisni se jos koji mesec preko zime pa kad pukne prolece da vozis pravi motor, okretace se pic*** i za njim ne brini :)  a od srca ti zelim tog viraga, samo polako ima vremena  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

I ja mislim da ides na 4T, potrosnja, zahvalnija voznja u gradu,lakse odrzavanje su prednost.

Mislim da ti Keeway Speed nije los izbor, a da je taj u auto skoli i malko jahan pa deluje lose.

Opet, ako ti je zelja sportak kupuj sta ti dusa iste. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@Maximus1 @ljadza @svi ostali :D

 

Imam vec u glavi neku racunicu koliko bi me izasla popravka jednog 2T motora (konkretno NSR125) i to mi deluje ok ako uzmem u obzir da se radi jednom u 10.000km.

 

Zna li neko od vas nesto sto ja ne znam a sto isto tako dosta kosta prilikom remonta dvotaknih masina ?

 

Konkretno, upoznat sam sa cenom klipa, klipnjace i cenom hilznovanja cilindra + naravno ruke (gledao sam ProX i Woessner). To mi deluje ok (naravno pod uslovom da odradim jednom i da sam miran barem narednih 10.000km) ali nisam siguran da li tu ima jos nesto sto bi moglo da "rikne" i da mi poremeti planove s obzirom da mi vecina savetuje 4T bas zbog odrzavanja pa sam u nedoumici ?

 

Gume ne racunam tu, to je potrosni deo koji cu menjati kad tad na bilo kom motoru.

 

 

P.S. Pogledao sam danas prvi NSR 125 i cini mi se ok, jedino imam malu nedoumicu oko prenosa jer je motor vec odjavljen sa tablica pre par meseci. Dakle sta onda novodim u kupoprodajnom ugovoru kao oznaka reg. podrucja i reg. broj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Racunaj pored tih troskova za motor i troskove za opremu ako je nemas, i to je dobar izdatak. ovo za prenos nisam siguran,javice se kolege koje su u materiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pozdrav.
Hilznovanje cilindra je skupo naspram dobrog seta klip/cilindar, polovno ali u dobrom stanju. Moj NSR je imao hilznu pa mi je pravio problem. Za čini mi se 80 eura sam kupio cil/klip/glava/RC ventil. Ležaj male pesnice oko 5 eura.

NSR je najslabiji i najizdržljiviji u klasi. Aprilia je najbolja tu što se snage, kočnica, vešanja tiče. Ali kraći joj je vek. Cene ne znam, nisam gledao, ali mislim i da je najskuplja.
U potrošnju 2T mašine uračunaj i ulje jer nije zanemarljiva stavka.
4T je manji potrošač, ali nije za poređenje sa ovim zujalicama. Malo snage, tromi na gasu...

Ja sam se sa svojim NSRom fino navozao, ali tek kad sam rešio cilindar. Oko 14.000 km sam prešao, od toga oko 8000 od promene cilindra. S tim da su delovi bili malo ispod cene jer su cilindar i klip bili već malo pohabaniji, ali je i tako prešao bez problema kod mene dosta, a i nakon prodaje je dosta izvozan.

E da, visok sam 180, i bio sam malo kao bogomoljka na njemu (pogotovo što sam krakat i mršav), ali mi nije bilo neudobno i nisam imao problema da se namestim.

Sve u svemu, u baš lepom sećanju mi je i rado bih je posedovao za zezanje po nekad. :)
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@Maximus1

 

Registraciju i opremu sam racunao za mart-april na rate tako da mi je to sad manje bitno :) ali naravno, racunao sam i to

 

@abarth_maniac

 

Imas li mozda kojim slucajem neku sliku sa NSR-om ? Svi mi rekose da je poprilicno mali, opet sa druge strane na cycle-ergo sasvim ok izgleda sa mojom visinom (185) a i gledajuci na youtube-u vidim da ima jos ljudi koji su moje visine i voze bez problema (ali nikako da vidim kako izgledaju sa tom visinom na motoru) pa me to malo kopka. Jos ja mentol mesto da dam coveku da me slika na motoru kad sam gledao a ono na kraj mi pameti i tako ode kuci i posle se setim mozda meni najbitnije stvari.

 

Inace na netu sam gledao delove za NSR-a (uglavnom najkvalitetnije) i to bi bilo odprilike ovako:

Klip ProX - ~11.000din

Klipnjaca ProX - ~ 15.000din

Dihtunzi Athena - ~4.500din

Hilznovanje cilindra - 80e (kontaktirao sam majstora)

 

tako da to sve izadje +- 330 + ruke sto mi je prihvatljivo naravno pod uslovom da cu ga cepati naredne dve godine bez bojazni da mi nesto ne rikne. Opet to je sve kazem u najgorem slucaju ali racunam da cu kad tad morati toliko da se isprsim. Sa druge strane, komplet cilindar, klip i dihtunzi (Athena) bez klipnjace je ~37.000din sto je opet ok u slucaju da ne mora i klipnjaca da se radi.

 

I dalje ostaje ovo pitanje :D

 

P.S. Pogledao sam danas prvi NSR 125 i cini mi se ok, jedino imam malu nedoumicu oko prenosa jer je motor vec odjavljen sa tablica pre par meseci. Dakle sta onda novodim u kupoprodajnom ugovoru kao oznaka reg. podrucja i reg. broj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo neke blentave fotke, ne mogu da iskopam ništa drugo...
Moja je bila 1990. Ali su po dimenzijama i ona i ova novija +/- jednake. Baš sam letos jednu noviju sređivao, pa zato znam.

 

post-17356-0-26326100-1449843774.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

tako da to sve izadje +- 330 + ruke sto mi je prihvatljivo naravno pod uslovom da cu ga cepati naredne dve godine bez bojazni da mi nesto ne rikne.

Само што, он ће издржати те две године нормалне вожње. А век трајања се смањује сразмерно количини "цепања".

 

Р.Ѕ Ево слика, фотограф није баш обавио посао зато што сам брз! :)

d09aed4e3f59ed05da7ccd753ac74b85.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@abarth_maniac

 

A pa odlicno. Inace smo slicne gradje tako da verujem da ce i meni odgovarati tu negde (visi sam 5cm).

 

Inace onu koju sam gledao je malo novija, zaboravio sam godiste ali uglavnom ima one kose farove (cini mi se da je preko 2000 god.).

 

Sve u svemu jos vise si me ubedio :DDDDDDD

 

@Svaler

 

Kako mislis nece izdrzati dve godine ?? Cini mi se da je na 10.000 - 15.000 potrebno otvarati motor a po nekoj mojoj racunici cu godisnje prelaziti oko 6-7000km tako da je to valjda to. I da, nisam mislio cepanja u bukvalnom smislu vec voznja bez bojazni da razvucem ponekad do crvene.

 

I dalje ostaje ovo pitanje iz prethodnog posta :jee:

 

P.S. Pogledao sam danas prvi NSR 125 i cini mi se ok, jedino imam malu nedoumicu oko prenosa jer je motor vec odjavljen sa tablica pre par meseci. Dakle sta onda novodim u kupoprodajnom ugovoru kao oznaka reg. podrucja i reg. broj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

I samo jos jedno pitanje u vezi ovog ugovora

 

Na kraju ugovora koji sam popunio pise "Ovaj ugovor je sacinjen u 5 primeraka. Jedan ide Prodavcu, Kupcu, Sudu za overu potpisa, nadleznog poreskog organa i organa za poslove saobracaja."

 

Sto znaci kada overim ugovor u sudu (sa prodavcem) sudu i prodavcu dajem njima po jedan primerak i sa njima sam zavrsio. Idem do poreske u istom gradu da platim porez i kad mi lupe pecat na sve primerke njima ostaje jedan. I na kraju idem u MUP u mom gradu gde sa ostalim papirim predajem i kupoprodajni ugovor da bi registrovao motor. Onaj pet primerak ide meni ?

 

Jel nisam nesto omasio jer mi nesto nelogicno izgleda da prodavac i sud imaju primerke bez pecata da je porez placen ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Сваки примерак има печат након што овериш. 

И у пореску мораш ићи са власником на чије је име мотор, на његово име се плаћа порез.

 

И онда на регистрацију идеш са примерком уговора, потврди о плаћеном порезу и старом пробушеном саобраћајном.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

Сваки примерак има печат након што овериш. 

И у пореску мораш ићи са власником на чије је име мотор, на његово име се плаћа порез.

 

И онда на регистрацију идеш са примерком уговора, потврди о плаћеном порезу и старом пробушеном саобраћајном.

 

Ok, za pecat sam upoznat jedino me buni ta poreska.

 

Da li treba i onaj primerak sto ostaje sudu da bude overen od strane poreske da je placen porez ?

 

I ako sam te dobro razumeo, potvrda o placenom porezu je odvojen papir ? Mislio sam da oni samo lupe pecat na ugovor o kupoprodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja