Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Drugar juri NC da kupi, uslov je da bude sa DCT menjačem.

Da li je neko slučajno gledao ovu iz Paraćina ili ako zna neko kakva su iskustva sa ovim prodavcem pošto bi sutra otišao da je vidi:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Nc 750 Xd, 2018. godište, Touring, vozilo prešlo 22361 km, Paraćin. Cena 6.750 € - Motori -...

 

 

 

 

Promenio član PrleUE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
6 hours ago, SQTR said:

Hvala Dare!

Mogao bi da napravis sajt sa svim ovim intervencijama na NCu, nešto poput Haynes Manuala. Svet nek gleda slike a za tekst nek se pretplate. 

 

Haynes je bio dobrih 100DEM svojevremeno, ako se dobro sećam. Znači za 100e može svet da uživa u kvalitetnom sadržaju...

 

5 hours ago, Satelis said:

Dobra ideja ali nema se vremena za piskaranje, jedva stignem da kucnem koje slovo na forumu.

 

 

Sadržaj već, defacto, kreiraš ovde. Samo vidi sa nekom decom da ti naprave site i eshop, mada su sada app popularnije...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Satelis ako budes razmisljao o tome, imam drugara koji se ozbiljno bavi izradom sajtova. Saradjuju i sa Dzervin vinarijom i jos nekim imenima. Moglo bi se srediti nesto. 

Ako nista drugo, mozete se cuti oko konsultacija i informacija koje bi te zanimala.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9088 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala ljudi, biće jednog dana i sajt samo sto je za to jos rano. Prvo moram radionicu napraviti, skocksti. Imam je u glavi i na papiru samo da predje u delo....al svakako podržavam predlog.

 

@Kursulla

Sipka služi da se na nju nakaci USB utikac, nosac telefona, navigacija il neki 5-i gedžet.

 

I ako sraf retrovizora ima gumeni poklopac, voda sa gornje strane nadje svoj put do navoja. Zapekne od korozije i onda je muka odviti, zna da počupa navoj jer su nosači u glavnom od aluminijuma.

Macne se malo bilo koja mast, samo da nije suvo jer mast odbija vodu, stegne kako sam lani opisao i to je to.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Evo malo se sarafalo:

Uzeo sam oiler cobrra nemo2, pa sad evo ugradih, da vidim kako radi prije nego sto krenem na put:

Lanac nasprejan cistacem, ide cetkanje samo da se malo natopi :)
84af7ae6cbaa5aa12b3d9bd2e4e82571.jpg

Skoro totalno ociscen lanac i osovina
1406136c1565f0127b6d1da9e28d560f.jpg

Oiler
ad7a14d6055a6d901a8f80749bc641c6.jpg

Cjevcicu sam vukao od lanca prema guvernali:
08341e40705f0cbe9630d9e3e23af9ad.jpg
504daf3ee2e74e08a0ef631bd0c282e5.jpg

Cjevcica je na 1mm od lancanika i malo iznad lanca:
f795928c99cbe15e9f98d3f92f030fe3.jpg

Ostavio sam malo viska crijeva da hoda sa zdnjom viljuskom i ako budem trebao sta dotezati ili skracivati:

ea60465646d63bf213239c19b170331f.jpg

Kapaljka kaplje tacno izmedju lancanika i spojnica na lancu:

2638c234eeb9ccb1f0bc4c142b5ee2b8.jpg

Radno:

f4bc445fa482b3fc18b0f9b50f25278c.jpg


Lanac i lancanik ocisceni, vidjet cu kako podmazuje i kako generalno radi cobra.

Stavio sam ulje mjenjacko, inicijalno punjenje bocice i “punjenje crijevca” odradjeno, sutra testna voznja.

Toliko za sad

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9088 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Radice Cobra posao samo sto me kod nje nervira zavijanje-odvijanje na svakih x kilometara.

Ok moze se uhvatiti ritam da se na svakom tankanju goriva odradi podmazivanje ali, sta ako se zaboravi.

Kome treba podmazivac , moze uzeti od lika sa KP, skot V sistem.

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
12 hours ago, Satelis said:

Radice Cobra posao samo sto me kod nje nervira zavijanje-odvijanje na svakih x kilometara.

Ok moze se uhvatiti ritam da se na svakom tankanju goriva odradi podmazivanje ali, sta ako se zaboravi.

Kome treba podmazivac , moze uzeti od lika sa KP, skot V sistem.

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Da, svako drugo tankanje cu okretat za 1/4 kruga. Razmisljao sam da uzmem scotta, ali je malo skuplji pa odlucih na jeftiniju varijantu. Ne znam kada cu mijenjati motor, ove godine sigurno ne ali bih zelio da predjem na veci motor, pa bilo to africa ili gs, mozda cak i triumph. Gs i triumph pretezno radi kardana.. ali su papreno skupi. Ovo ce za sada da radi posao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Upravo sada vidjeh da je scott snizen u louisu na 74e :staa3: samo nisam siguran da li bi ovaj LSE odgovarao za nc-a. Kasno je sad svakako ;)

WWW.LOUIS.DE

Scottoiler vSystem LSE + 125ml Kettenöl günstig kaufen bei Louis. Top Marken ✓ Große Auswahl ✓ Kauf auf Rechnung ✓ Kein Risiko ✓ Kostenlose Rücksendung ✓

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
2 hours ago, Kola said:

Da, svako drugo tankanje cu okretat za 1/4 kruga. Razmisljao sam da uzmem scotta, ali je malo skuplji pa odlucih na jeftiniju varijantu. Ne znam kada cu mijenjati motor, ove godine sigurno ne ali bih zelio da predjem na veci motor, pa bilo to africa ili gs, mozda cak i triumph. Gs i triumph pretezno radi kardana.. ali su papreno skupi. Ovo ce za sada da radi posao :-)

Provjeri šta piše u Cobrinom uputstvu.

Mislim da je svako tankanje ili 150 do 350km (a ne svako drugo) 1/4 kruga

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan
1 hour ago, Limeni67 said:

Provjeri šta piše u Cobrinom uputstvu.

Mislim da je svako tankanje ili 150 do 350km (a ne svako drugo) 1/4 kruga

Da, u pravu si, oni preporucuju provjeru nakon svakog tankanja (ako sam dobro razumio), a podmazivat obavezno ako se vozi na kisi: 


"19. Chain lubrication. Lubrication intervals depend on the various factors including speed and weather conditions and can vary from 150 km-350 km per 90 ° turn. (Refuelling interval easy to remember) Check your chain each time you refuel your bike. We would recommend to also turn the container of 90 ° after riding in rain to ensure your chain receives adequate relubrication." 

 

Hvala na sugestiji :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Podmazali ne podmazali na 150km, svakako se uvek preporucuje (ko nema podmazivac) da macka lanac na 500, 600km. Nije lanac od sira. Podmazete ga kad se setite i samo teraj. 

 

Jedino sto mislim da si pogresio je polozaj cevcice. Slobodno nasloni na lancanik. Nece joj bas nista smetati i pritom ce ti bolje mazati. Zaboravio si uslove voznje, truckanje, vetar...znas li gde ce kapljice da ti lete? Tu u mestu svaka ce pasti na lanac.

 

Promenio član Ferty_
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 456 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Koji se lanac pokazao kao bestbuy za Integru? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
Odmazali ne podmazali na 150km, svakako se uvek preporucuje (ko nema podmazivac) da macka lanac na 500, 600km. Nije lanac od sira. Podmazete ga kad se setite i samo teraj. 
 
Jedino sto mislim da si pogresio je polozaj cevcice. Slobodno nasloni na lancanik. Nece joj bas nista smetati i pritom ce ti bolje mazati. Zaboravio si uslove voznje, truckanje, vetar...znas li gde ce kapljice da ti lete? Tu u mestu svaka ce pasti na lanac.
 
Zar nije hondina preporuka da se podmazuje na 1000km?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Masina je stigla u Srbiju...

Da li je neko raspolozen za voznju u Julu?983281c318990ca474ba7b363c8ac702.jpge246011aae848cd61cd1c05a76443191.jpg

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 355 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ko nije?

A sto je došao na prikolici? Mogla je lepa tura da se napravi iz Nemačku do Srbije?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 576 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Mogli bi i neko NC okupljanje stvarno...

 

Svakako nek je sa srećom i da te uvek vrati kući nasmejanog! :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 576 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Da samo kažem da su i svi ostali uvek dobro došli naravno, pre nego me neko opali po nosu... :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 15 sati, Kursulla je napisao:

Zar nije hondina preporuka da se podmazuje na 1000km?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 

Zavisi čime. Ipone sprej može i do 800km, dok ulje SAE90 treba negde na svakih 300km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
Ko nije?

A sto je došao na prikolici? Mogla je lepa tura da se napravi iz Nemačku do Srbije?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Mogla je lepa tura da se napravi, samo sto cu tu turu izvesti kolima, sa porodicom ;)



Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Koliko te je kostalo da prebacis motor?

Nije losa opcija ako se ostaje krace u Srbiji.

Ako se ide motorom mora 4-5 dana da se odvoji samo za put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

NC ekipa, 

želim da vas pohvalim, obrnuli ste 300tu stranicu na forumu. ja sam sad retko tu jer ne vozim više NC, ali vas povremeno iščitam, uvek se može nešto zanimljivom čuti.

Kad već pišem, moram pohvaliti Dareta @Satelis. Naime, pre 15ak dana smo se vratili sa puta i odlučili da mom drugaru koji živi u Pešti zamenimo ulje i filtere pre nego nastavi put do HUN. Kad sam stavljao filter DCTa, primetio sam da kao nešto ne naleže, ali stavim oprugu računajući da će ga poklopac gurnuti lepo na mesto. Sve završimo, motor upali, ali neće u brzinu. Ni na kraj pameti da je to zbog filtera. Elem, nema druge nego zvati Dareta. Sve se događa u ponedeljak oko osam uveče. Znam da je čovek umoran posle radnog dana, ali nema druge. I zato hoću da ga pohvalim, bez problema se javio, sve saslušao, imao beskrajno strpljenje za nas dvojicu amatera. Naravno, ni njemu ni nja kraj pameti da mi imamo pogrešan filter. Iskreno, da nisam bio očajan da sutradan moram na dijagnostiku pa se krajičkom mozga setio da mi se nešto kao učinilo oko filtera, ni sam nikad ne bi opet otvarao. Srećom, ne iscuri više od par kapi ulja kad se otvori filter DCTa, stavimo stari i motor kao bombona.

Svima za nauk, dali su mi filter koji je potpuno isti kao i onaj koji ide, samo što je strana sa rubom okrenuta prema unutra, a nama trebalo da je ta strana sa rubom prema spolja. To je sprečilo da lepo legne, odnosno da ga mi krivo stavimo, nije bilo dihtovanja i verovatno nije mogao da se nabije pritisak ulja u menjaču i nema u brzinu. Moje laičko mišljenje. Svakako, motor pametniji od nas dileja.

Dakle, Dare majstore, veliko hvala i niko neće Afriku dirati osim tebe. Znam da ti nije drago ovo čuti, ali tako stvari stoje, jbg.

PS 1: Apsolutno podržavam ideju o sajtu, a ako se ostvare neki poslovni planovi od jeseni, računaj i na malu sponzorsku pomoć.

PS 2: I stavi koju fotku ono što si radio oko Afrike, neka vide ljudi.

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Ako nekoga zanima statistika vezana za moto nesrece, evo opseznog istrazivanja na tu temu (na Engleskom): https://www.maids-study.eu/pdf/MAIDS2.pdf

Istrazivanje je najvece tog tipa i obuhvata nekoliko zemalja EU u periodu od 1999 do 2009.



Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Drugari imam jednu molbu za kolege koji voze NC-a model 2021-2022.

 

Hteo bih da mi Seba napravi crash barove ali problem je sto nema ni jedan sablon i potreban mu je motor kako bi uradio.

Ne znam koliko bi sve to trajalo ali ako ima nekoga ko ima vremena i volje mogu sve sa Sebom da proverim.

 

Da ne bi punuili temu ko moze neka mi pise na PP. Hvala

 

Kad dodjem u BG podrazumeva se da castim klopu, pice...:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja