Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
Pre sat vremena, vucko23 je napisao:

Zato ti trnu cohones jer su te tvoje vruće pantalone predviđene za drugu rabotu

Slažem se. Kod Honde NC 750 X 2019.- jedna od najbitnijih stvari je uložiti u bolji sic. Uz to ide crash -bar,  bolja svjetla (maglenke),  viši vizir, top case, zaštita za hladnjak, zaštita za ruke, centralni štender, podizač volana. 

 

Možda bi ove bile dobre?

 

https://www.motocharlie.it/pantaloni-underwear/20894-42707-pantaloncini-rush-nero-giallo-acerbis.html#/32-taglia_int-xl

 

 

Promenio član redonaldo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9191 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedan savet..... što manje vožnje u D modu to bolje po agregat.

Najgore po radilicu i klipnjace je forsiranje gasa u pogresnoj brzini pri niskim obrtajima, tad dolazi do najvećeg opterećenja.

To se upravo dešava kad se NC il Integra il X-ADV vozi u D modu.....trese se, neverovatno velike vibracije.

 

Svaki agregat, bio on sa 1 ili 2,3,4 cilindra ima svoje obrtaje gde se najbolje tj. najveselije vrti....poenta je to gadjati.

 

Znam za dva coveka koji su ovde na forumu, jedan vozi suzuki, drugi vozi yamahu.

Oboje su u 5 brzini u prvih 50m, lošu naviku teško da će ikad promeniti.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 919 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, BMW K75 Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
12 hours ago, N.F.S. said:

Od nazovi anomalija umeju da mi utrnu prsti desne sake

Bukvalno isti problem imam i ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9022 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prilicno sam suzio razlog te pojave Janko!

Opruga koja vraca klapne gasa je prejaka, bukvalno moras trud da ulozis kako bi gas otvorenim zadrzao, to rezultira jacim stiskom, trosenje snage i zamor a saka "upija" vibraciju agregata (opet zbog stiska).

 

Pomoc je u spustanju laktova i opustenim rukama, u sundjerastim rukohvatima te rukavicama sa gel ispunom. Imam utisak da tako mogu u nedogled voziti :D 

Fokus se prebacuje na zadnjicu a i njoj cu adekvatno sedalo obezbediti :D 

 

Ako nekada budem skidao klapnu gasa (da ocistim ili tako nesto) oprugu cu sigurno  za krug odviti! 

11.jpg

12.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Jedan savet..... što manje vožnje u D modu to bolje po agregat.

Najgore po radilicu i klipnjace je forsiranje gasa u pogresnoj brzini pri niskim obrtajima, tad dolazi do najvećeg opterećenja.

To se upravo dešava kad se NC il Integra il X-ADV vozi u D modu.....trese se, neverovatno velike vibracije.

 

Svaki agregat, bio on sa 1 ili 2,3,4 cilindra ima svoje obrtaje gde se najbolje tj. najveselije vrti....poenta je to gadjati.

 

Znam za dva coveka koji su ovde na forumu, jedan vozi suzuki, drugi vozi yamahu.

Oboje su u 5 brzini u prvih 50m, lošu naviku teško da će ikad promeniti.

 

Da, bas sam se pitao koliko ona voznja 6tom na 65kmh steti relativno malom i nejakom agregatu. Da je neka masina sa 1300 kubika i mozda 120Nm mozda bih i shvatio, ali kod ovih nasih masina cujes kako se klipnjaca odavija u tom rezimu 😄
Probao sam voziti u D nekih 200km, podnosljivo je na otvorenoj cesti ali za stalnu uoptrebu jednostavno nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9022 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cisto sumnjam da je Honda nesto programirala da radi u nepovoljnom rezimu... Ovo je "undersquare"  (duzi hod od precnika klipa) tip agregata, totalno mu je komforno da zapinje u niskim obrtajima.

 

Mozda to ucestalo saltovanje ima uticaja na zivot lamela/menjackog sklopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9022 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... inace, slazem se da osecaj i zvuci iz agregata jesu glupi kada ispod 70kmh presaltuje u sestu! Na oko 80kmh vec se lepo primiri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7052 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
8 minutes ago, N.F.S. said:

Cisto sumnjam da je Honda nesto programirala da radi u nepovoljnom rezimu... Ovo je "undersquare"  (duzi hod od precnika klipa) tip agregata, totalno mu je komforno da zapinje u niskim obrtajima.

 

Mozda to ucestalo saltovanje ima uticaja na zivot lamela/menjackog sklopa.

Da, pomalo netipično ali konstruisano baš u skladu sa namenom motocikla koju je Honda zamislislila. Ako se ne varam to nije nov agregat već je "polutka" automobilskog agregata iz Honde Jazz. 

 

Skoro sam baš gledao, npr. FIATov 900 kubika twin air iz Pande. Dva cilindra turbo. Koliko bi bilo super da tako nešto bude u motociklu. Mada uskoro stiže Euro5 plus norma. Za sada se uglavnom odnosi na utišavanje auspuha i agregata, dve lambda sonde i OBD2. Verujem da kad bude došlo vreme za euro 6 da ćemo imati puno više agregata kao što je NC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Belgrade, Rakovica, Petlovo brdo
  • Motocikl: HONDA NC 750X DCT
45 minutes ago, Yanco said:

Bukvalno isti problem imam i ja

Mozda bi pomogao onaj plasticni dodatak sa Alija koji omogucava dodavanje gasa putem pritiska korenom sake, pa se onda ne mora stiskati previse sama rucica...probao i prilicno sam se navikao ...

https://www.aliexpress.com/item/1005006292826941.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.114.11331802hrVmbl#:~:text=Motorcycle Accessories Assistant Clip Labor Saver Accelerator Booster Handlebar Grip

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9191 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 38 minuta, wragg je napisao:

Da, bas sam se pitao koliko ona voznja 6tom na 65kmh steti relativno malom i nejakom agregatu. Da je neka masina sa 1300 kubika i mozda 120Nm mozda bih i shvatio, ali kod ovih nasih masina cujes kako se klipnjaca odavija u tom rezimu 😄
Probao sam voziti u D nekih 200km, podnosljivo je na otvorenoj cesti ali za stalnu uoptrebu jednostavno nije.

Nije problem kad si postigao 60+kmh, "problem" je dok ne dođeš do 60kmh.

 

Plastično objasnjeno je kao kad vozis bajs.

Mi smo radilica dok vrtimo pedale.

Pravilno saltanje daje odredjen otpor ili ti napor nogama, čim se brzo isalta menjač eto drastično većeg otpora/napora nogoma.

Tako isto se i agregat bori kad prerano salta menjač (na uzbrdici još izraženije).

 

PS.

Problema sa gasom, kormanom nemam u vidu trnjenja.

Kad je manje više konstantan gas, ručku držim dlanom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 919 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, BMW K75 Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
2 hours ago, sreckovicrobert said:

Mozda bi pomogao onaj plasticni dodatak sa Alija koji omogucava dodavanje gasa putem pritiska korenom sake, pa se onda ne mora stiskati previse sama rucica...probao i prilicno sam se navikao ...

https://www.aliexpress.com/item/1005006292826941.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.114.11331802hrVmbl#:~:text=Motorcycle Accessories Assistant Clip Labor Saver Accelerator Booster Handlebar Grip

Mislim da nije povezano sa dodavanjem gasa... a mozda i jeste, nemam pojma. Mozda je povezano sa tim sto su mi dva prsta uvek na kocnici.

Meni to dodje kao podsetnik, da napravim pauzu nakon 2-3 sata voznje. Malo protegnem noge, popijem pice, protresem ruke, izmasiram guzicu i teraj dalje...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9022 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se zahvalim @QmBGD na divnom poklonu! Od jutros vijam kurira, vozim se po naselju i sretnem postin kombi...

Vadi posiljku, brljaj, kopaj misa ti tvog! Kaze pakuju prema ulicama donosenja, moje je negde u dnu.

Vadi sve ako treba :aha::moto3: , spakovacu ti kako je i bilo!

 

Epoksi unutar lezista prosirenja, da stopa sigurno i potpuno stoji, spoljni srafovi zatezanje, zatim unutrasnji da pritisnu lepo, svaki navoj uz loctite zavijen.

Ja sam presretan 🥰

Koliko jedna sitnica moze da znaci, do petka planiram jos gumu zadnju da zamenim i da uhvatim malo voznje.

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 583 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Nije problem kad si postigao 60+kmh, "problem" je dok ne dođeš do 60kmh.

 

Plastično objasnjeno je kao kad vozis bajs.

Mi smo radilica dok vrtimo pedale.

Pravilno saltanje daje odredjen otpor ili ti napor nogama, čim se brzo isalta menjač eto drastično većeg otpora/napora nogoma.

Tako isto se i agregat bori kad prerano salta menjač (na uzbrdici još izraženije).

 

To bi se strucno na engleskom reklo "engine lugging". 

Bas sam gledao snimke na yt i na Africi i na NC vidim kako vec do 60kmh menjac u D isalta sve moguce brzine. Tzv engine lugging moze biti stetan po agregat.

Nije za poredjenje ali isto je tako i na DSG menjacu u Wagenu na 70kmh ubaci u sedmu i na 1100 obrtaja vozi...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1068 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
5 hours ago, sreckovicrobert said:

Mozda bi pomogao onaj plasticni dodatak sa Alija koji omogucava dodavanje gasa putem pritiska korenom sake, pa se onda ne mora stiskati previse sama rucica...probao i prilicno sam se navikao ...

https://www.aliexpress.com/item/1005006292826941.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.114.11331802hrVmbl#:~:text=Motorcycle Accessories Assistant Clip Labor Saver Accelerator Booster Handlebar Grip

Ista prica ..na Fazeru mi je bio pretvd gas ...poceo sam koristiti taj dodatak koji je dosta pomogao...i sad ga skoro uvek koristim...navika je cudo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9022 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam hteo da kicmu slomim par puta i (takodje par puta) sam ga odlomio u voznji i bacio daleeekooooo :D 

 

Udarim u rupu a opustio se, cimne mi se telo u nazad (inace bezazleno), pa dodam gascinu zbog ovog pomagala, kako sam se ukenj@o :D 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ja kupio one kromirane rucke za Intrudera sa tim naslonom za dlan. Pu, kad ne poginuh do benzinske i nazad. Vratio se u garazu, skinuo i bacio u smece.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Belgrade, Rakovica, Petlovo brdo
  • Motocikl: HONDA NC 750X DCT
Ja kupio one kromirane rucke za Intrudera sa tim naslonom za dlan. Pu, kad ne poginuh do benzinske i nazad. Vratio se u garazu, skinuo i bacio u smece.
Zato velim, treba malo vremena da se primi k znanju I navikne...

Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Mene nervira isto gas, mnogo je osetljiv, ne znam od koje god se preselo na el gas, vozio sam Transalp tamo sve super, drugaciji je gas, dodje mi da otvorim rucicu. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Sto se tice vibracija, primjetio sam i kod mene prvi put nakon evo 4 sezone, da tu negdje oko 100km/h ima odredjena vibracija na fuzasteru, jedina promjena je da sam dotegao lanac. Nastimao kako treba, izmjerio udaljenost desne i lijeve velike matice od kraja viljuske i bili su na isto. Veliku maticu stegnuo na ~85nm, ali poslije procitah par postova prije da treba vise nm?Morat cu to malo premjeriti ponovo kad uhvatim vremena, sumnjam da se jedna strana pomjerila tako da sada tocak nije vise prav, pa kontam da zato imam tu novu vibraciju na lijevom fuzasteru…

Inace, obidjosmo ( @DarkoB i ja) mali krug sve sa solidnom Napuljskom pizzom, evo i kraci snimak ako koga zanima da pogleda:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9022 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odmah sam video, primetio kod tebe nesto! Desava se samo dok vozis ili si u pokretu...:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Te vibracije na fuzasteru imaju i kod mene na visokim obrtajima.Isto imam posle duze voznje trnjenje prstiju desne sake..Al sta napisa neko iznad to je taman vreme za pauzu

Poslato sa CRT-NX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

E da imam negde onu plastiku za gas,ako neko hoce poklanjam.

Poslato sa CRT-NX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Meni jedino pomaze ta plastika ako vozim autoput, nekih 8-10 sati, inace skidam smto sa rucice gasa. Trebalo je malo vremena da se naviknem ali radi ok posao…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja