Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Da li se ko susretao sa ovakvim after market kruz / tempomat kontrolama ? Italijanski je sajt, imaju za razlicite modele. 

Da li se to doda na rucku pa mehanicki blokira ili je veca matematika ? Ovaj vidim da moze i na NC 700 i jos neke modele.

 

WWW.FORBIKES.IT

Vieni sul sito e scopri il cruise control per moto accessorio testato e sicuro, previo corretto utilizzo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 10/11/2022 at 2:43 PM, N.F.S. said:

Nisu mi poznata Darkova iskustva sto se trosenja tice ali kod mene trw sinter prebrzo "nestaje"! Feroda je nema :D 

 

Moj glas za EBC takodje.

Probaj Carbone lorraine. Koristio sam ih na prethodnom, a sada i na suzukiju, bolje od fabrickih , nema zvukova. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1058 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 2 sati, Tarmi636 je napisao:

Da li se ko susretao sa ovakvim after market kruz / tempomat kontrolama ? Italijanski je sajt, imaju za razlicite modele. 

Da li se to doda na rucku pa mehanicki blokira ili je veca matematika ? Ovaj vidim da moze i na NC 700 i jos neke modele.

 

WWW.FORBIKES.IT

Vieni sul sito e scopri il cruise control per moto accessorio testato e sicuro, previo corretto utilizzo

 

Uzeo je tast to za njegov motor, meni se ne dopada to da moram da skidam tegove da bi stavio to lagano aluminijumsko cudo koje dok podesis izgubis volju za tempomatom. Njemu odgovara i pomaze mu da na auto putu bar na neko kratko vreme odmori ruku. Nisam nesto pomogao ali mene nije privuklo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 355 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ja sam za NC, isto godište, polugu porucio u Delti. Cena je bila oko 2.000-2.500 rsd...vidim da na KP nije jeftinije...pogledaj i za tegove ako ćeš oriđiđi, da bi bio isti sa desnim.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znači bio žbuff na desnu stranu?

Pored tega i poluge, proveri šipku kormana (ne treba joj mnogo da se iskrivi).

Tegove mislim da ima, spoljni i unutrasnji....mora da vidim ako treba....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ne uspevam da nadjem u temi da je neko prijavio:

pulsiranje prednjeg diska ali ne rucice kocnice pri kocenju, posebno se oseti na maloj brzini i nizbrdo, recimo kad se spustam i obilazim kolonu koja stoji, krenem stanem vise puta. 

Nikad kretano sa disc lockom. 

Pregledao disk i sve ok, jedino EBC sinter da ne pravi zvrk, bem ga?

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas deformitet diska, pitanje je dal je on uzročnik ili se desava problem zbog felne.

Digni prednji kraj, zavrti točak i isprati obe ivice felge.

Ako je felna ok, nadji disk gde je kriv i laganim kuckanjem na licu mesta popravi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 hours ago, SQTR said:

Par hiljada prešao 

Nekad zna kad su nove plocice, a disk stari pa jos sa talasicima tako da se ponasa dok ne legnu plocice, ali to je par desetina do stotinak km. 

Posto si vozio hiljade km onda je verovatno ovo sto kaze @Satelis. Nesto je tu krivo.

Proveri da ti slucajno pinovi nisu lose legli ili su se olabavili pa moze da ne naleze jednakom silom plocica, zavisi kako je opteretis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Grubo sam merio, nije kriv. 

Gledao sam po NC forumima, ima slučajeva da se disk uglača pa bi gs valjalo mozda malo osmirglati, skinucu i pločice da i njih sredim i podmazem pin. 

Ne deluje da je rucica, ali moze i ona da struze o klip cilindra pa cu i nju srediti. 

Ako bas nista od toga ne pomogne menjam ulje za svaki slucaj. 

Evo malo korisnih klipova

 

 

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ajmo opet. Da li ti trese kada stisnes kocnicu, ne popustas je i on dalje trese u ciklicnim intervalima? 

Ili ti se desava da jednom samo zapne prilikom kocenja pa u delicu sekunde kao da zapne, preskoci i onda ga prikoci kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Trese ali ne prenosi na volan nit irucicu, recimo kao da ne hvata disk na odredjenim delovima.

Nadam se da je jasnije. Ne deluje zdravo svakako. Disk mi je saren na par mesta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Saren disk ka ljubicastoj, plavoj itd je znak da je pregrejan ili prekaljen. Ako je bio vruc pa si uleteo u vodu ili mozda prao bez cekanja da se ohladi. Obicno se tada iskrivi disk. Ne mora biti vidljivo okom jer je zazor jako mali. 

Okaci neku fotku radi iskustva i lakse dijagnoze

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 355 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Piše gore da nikada nije krenuo sa disclock-om.

Možemo mi da nagađamo, da li je do diska, šrafa nekog, pločica ili gume...bolje ti skokni do majstora koji ti je radio to pa da pogleda, a ti posle javi sta je bio problem. Ja se sa kočnicama ne bih zajebavao

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 453 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Malo sam se zanimao večeras pa skinuo prednje kočnice. Nista posebno nisam konstatovao. 

Otrljao sam dobro plocice o smirglu na ravnoj podlozi j presao disk smirglom ručno.

Čeljusti su u pristojnom stanju ali su izložene vodi, temperaturi i prljavštinu, pa im je dobro čišćenje sprejom i krpom leglo. 

S obzirom da mi se ranije nikad nije aktivirao ABS pri naglom kocenju a sad jeste , rekao bih da je sad mnogo bolje. 

Iskreno, pred sledeću sezonu stavljam Nissin Semi Metallic plocice. 

Deluje mi da su ove EBC lose po diskove i samo kocenje uopste. 

Zamena ulja nije bauk ali bi valjalo staviti teflon na prednju kočaljku. Oko 10000 din mu to dodje u Motolandu. Nisam merio, 65 eur je metar.

Zadnja radi dobar posao sa polu sinter plocicama, dobice samo novo ulje. 

Sutra se vozim pa javljam da li je prestala vibracija. 

IMG_20221025_183530.jpg

IMG_20221025_183533.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Drugari,

 

Pokusam sam da stavim krace "dog bones" pločice i da malo podignem poziciju sedenja.

image.png.34f650bac87541f33ebc6d8b30229a68.png

Odlucio sam se za varijantu od 25mm.

 

Radio sam klasicno: dignem ga na centralni, skinem stare pločice i polako spustam tocak dizalicom dok se rupe ne "pogode"...

 

E tu je nastao problem: tocak se skroz spusti na zemlju (iako je na centralnom), a rupe se jos nisu pogodile. 

Ima li neko savet/ideju: sta bre radim pogresno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
On 10/26/2022 at 6:50 PM, Ferty_ said:

Napraviti rupu ispod tocka da moze jos da potone ili podici centralni na ciglu :lol:

Ma lako cu ga ja "namikariti" na rupe nego me plaši da ne radim nesto pogrešno? 

 

Takodje, ako se motor osloni i zadnjim tockom dok je na centralnom, da li ga to cini nestabilnim?

 

Pa sada jos i zatezanje lanca i ravnanje tocka....ispade pune ruke posla oko relativno proste stvari :(

Promenio član Kursulla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

@Kursulla

Po meni izgleda da su ti pogrešne "dogbones" tj. da su prekratke.

Pošto si mi valjao u životu istražio sam temu i sada ću ti postaviti ovdje link sa YouTube kanala gdje jedan Australac koji je već svašta živo radio na svome nc ( model RH90) radi zahvat isti kao tvoj.

Obrati pažnju da on - skida stare jer mu je zadnji točak previsoko za njegov ukus - spušta motor dizalicom do visine zadnjeg točka koja mu odgovara ( on želi par cm iznad zemlje) - i onda MJERI kolika bi mu dužina tih prokletih "dogbonesa" trebala.

Uzmi dužinu koja ti odgovara:

 

I mislim da ćeš jednostavno i bez dodatnih zahvata uspjeti u svojoj namjeri

Promenio član Limeni67

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja