Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prošlo je više od godinu dana i sad već ne mogu da se setim svih detalja tako da će ovo pre biti slikopis sa kratkim komentarima nego putopis.

 

Prepravkama se nemojte čuditi, imam ja neke svoje kibicere u glavi a cilj je bio samo oživeti Staru i načiniti je koliko god je moguće upotrebljivom za što manje para, specijalno za ovo putešestvije :D

Pakovanje je bilo po običaju, sve što treba i ne treba, bitno je samo da ne zafali. Gvozdenija ima snage za sve to, višlja bregasta je unutra, ona za 43 konja (onaj 44-ti se sad ne računa).

 

Ovo 'putovanje' je bilo sve samo ne isplanirano. Mislim, udario sam ja nekoliko kota i to je bilo to :moto3: Čak ni jednom nisam palio GPS. Papirna auto karta je bila više nego dovoljna.

U stvari, lažem. Hteo sam na Staru :)

Kao i svaki put, tačka polaska je moj plac u okolini Aranđelovca. Odatle računam i pređeni put i gorivo i vreme...nekako mi je u pozitivnom smislu drugačije kad odatle krećem a ne od kuće, iz grada kroz gužvu, saobraćaj...

 

 

Dakle, dan prvi : Aranđelovac - Sm. Palanka - Petrovac na Mlavi - Žagubica - Borsko jezero

 

Kamp među pecarošima. Pala neka kišica predveče, taman za spavanjac. Voda je suviše hladna za kupanje.

 

IMAGE00083.jpg

 

IMAGE00085.jpg

 

IMAGE00087.jpg

 

 

177 km :

 

2%252520deo%252520177km%252520-%252520go

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Petrovac - Žagubica, ovuda idem dovoljno retko da se svaki put obradujemo i magare i ja :jee1:

Put preko Žagubice, loš kao u vestima. Vreme je bilo dobro, suvo i toplo. Ali podloga razrovana. Valjda je to tako od pamtiveka pa samo prepisuju od dnevnika do dnevnika. Zna se da će tako biti bar još 100 godina i nema razloga zamarati mozak  ;)

 

Priroda je lepa. Put krivudav, u stalnom usponu. Miris šume. Naiđe tek po koji auto ali brzo nestane u retrovizorima. Gvozdenija pitomo brunda.

Ovog puta sam na jezero stigao iz suprotnog smera nego prošli put, 2012. kada sam doputovao iz Bora i kampovao jednu noć kao što ću sada.

 

Nađoh mesto među pecarošima. Jedino je tu bilo dovoljno udaljeno od 'turističke' galame, cike i vriske. Vidim da se nebo nešto mršti. Daj bolje da što pre sagradim kuću pa da se prošetam do prodavnice po pivo i večeru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Drugi dan : Bor - Zlot - Boljevac - Sokobanja - Knjaževac - Pirot - Dojkinci

 

Imao sam nameru da stignem barem ped ulaz u Zlotsku pećinu. Možda i da se popnem makadamom na neki vidikovac iznad Lazarevog kanjona.

Put mokar od kiše, pun rizle i nije baš za neko uživanje. Iz nekog nepoznatog razloga mašim skretanje za Zlot i nekoliko kilometara dalje stanem da pitam za put. Kako su mi objasnili, čim sam shvatio sve mi bilo jasno iako ih ništa nisam razumeo :)

 

Negde :

 

IMAGE00088.jpg

 

IMAGE00089.jpg

 

Vratim se ja, opet promašim (kao da nikad u životu nisam tuda prolazio...), okrećem se i nekako uspevam da se dokotrljam do centra.

Dotle sam već izgubio strpljenje i prezupčio pećinu i kanjon i fokusirao se na sledeću etapu - Sokobanja preko Rtnja.

Bo'me, bio mi je problem i da nađem pravac ka Sokobanji jer sam opet nekim spletom ko zna čega, u Boljevcima spetljao ka Paraćinu umesto da sam produžio pravo za Sokobanju :lol:  Ponavlja se priča, dok sam shvatio da nisam na pravom putu već sam prešao 15ak km. To je značilo isto toliko nazad, kilometara i vremena koje sam mogao da potrošim na uživanje putevima treće kategorije :moto3:

Elem, dokopah se nekako Rtnja (sela a i planine). Mrzelo me da stajem da kupujem čaj, gde bih ga spakovao... A i hteo sam što pre da nađem lepo ćoše za doručak.

 

Tamo idem :

 

IMAGE00090.jpg

 

A odavde sam došao malopre :

 

IMAGE00091.jpg

 

U Sokobanji svratim do Karbija, nismo se videli godinu ili dve.

Do Pirota ništa posebno, već odvozano ranije mada je bio pravi hedonizam iskrivinariti još jednom potez od Knjaževca preko Temske do pred sam Pirot.

U Pirotu logističku podršku mi je nesebično pružio jedan naš afrikanac po ubeđenju, Desert Fox  :takoje:  Ako ništa drugo, obojica smo (bili tada) Hondaši :)

 

Pravo otkrovenje sam doživeo kad sam krenuo iz Pirota da se penjem uz Staru! Krajnji cilj - selo Dojkinci.

Od tada konstantno kujem planove da se vratim tamo još jednom, samo malo drugačije opremljen :vlajko:

 

Uzimam sobu u privatnom smeštaju (samo tri kuće u selu iznajmljuju) sa namerom da prenoći jednu noć i sutradan dalje u avanturu.

Soba sa strujom, kupatilom, toplom vodom, čistim krevetom, rakicom sa domaćinima (posle je bila i večera) i pivom sa domaćinom ispred seoske prodavnice, parking u dvorištu.

Više NE-MA za te pare :care:

 

IMAGE00092.jpg

 

Sutradan je u planu šetnja (da, dobro sam napisao, pešaka) do Tupavice i nazad.

 

Danas 227km + 30ak u lutanju :

 

3%252520deo%252520227km%252520-%252520go

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Komšija pratim putopis.

Inače znam koliko je entuzijazma i truda uloženo u motor, tako da ću samo reći svaka čast. 

Samo napred  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja