Jump to content

Moto Zajednica

Summer 2015 Video Putopis

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Svaka cast za video i slike..... Divan odmor.  :) ... Ja sledece godine planiram ovako nesto ,s obzirom da cu se Boze zdravlja omotoriti... samo se dvoumim da li DL 1000 ili transalpa 700V  :) pozdrav i samo napred !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Svaka cast za video i slike..... Divan odmor.   :) ... Ja sledece godine planiram ovako nesto ,s obzirom da cu se Boze zdravlja omotoriti... samo se dvoumim da li DL 1000 ili transalpa 700V   :) pozdrav i samo napred !

 

Hvala :)

 

Transalpa nisam probao tako da ne mogu nikakvo iskustvo da iznesem :/

 

Lepo putovanje i dobar video!  :takoje:

 

Koje su ti maglenke na motoru, cini mi se neke led? I kako si zadovoljan?

Odgovorio sam ti na PP, ali ajde da napisem i ovde mozda jos nekog to interesuje.

 

Maglenke su kupljene kod kineza, led su. Za te pare su i vise nego dobre, ne bacaju snop ispred tebe kao svetla, vec sluze da bi te neko video.

 

Ps cena je 1000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Posle nekoliko godina iscekivanja, konacno se ove godine poklopile kockice za turu koju planiram vec duze vreme. Rutu imam, ali sta sve obici i videti, nisam od ljudi koji planiraju sve u detalje, ja sam vise u fazonu vozim pa kud puklo neka pukne, ako ne ide, jbg, idemo nazad :D

 

Prva stanica nam je bio Rab (Hrvatska), posle Rab-a, idemo dalje ka Italiji, tu spavamo u Cortina d'Ampezzo, kako bi smo bili odmorni za passeve po Italijanskim Alpima. Nakon Alpa krecemo ka Austriji u Feldkirch (Sulz), gde ostajemo nekoliko dana, kako bi smo obisli Svajcarsku, i Louis u Nemackoj :)

 

Iz Sulz-a krecemo ka Villach, gde je bio prvobitni plan da se prespava, u trenutku odlucujemo da ipak idemo u Kranjsku Goru i tamo prespavamo. Ujutru polazak na Triglav, pa Bled. Na kraju izlazimo na autoput Ljubljana, Zagreb, Beograd i pun gas do kuce :)

 

Ovo je grubo objasnjenje cisto da imate uvid dok gledate video. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wJ-XGTNDVAY&list=LL9oklVsBgdOhdxQ4CPR-Lhg

 

Pogledao sam video do kraja i uživao sa vama :)   Stvarno ste se navozali svaka čast. Ali moram da te opozorim na jednu malu grešku naime niste ujutro iz Kr.gore pošli na Triglav nego na jedan pass, koji se zove Vršič i nalazi se na 1611 mnv. Jeste taj put je dosta loš ali je pravljen odma posle 1 sv.rata, a radili ga ruski zarobljenici. Da ste još produžili, vozili bi kroz dolinu Trente (tu je bolji put) deo uz najlepšu reku na svetu zvanu Soča, koja je u ova doba leta smaragdno zelena, jako hladna a prelepa, pa onda dalje sve do Boveca. Dobro možda nekom drugom prilikom  :takoje:.Još sam primetio da ste na Rabu vozili i do Kampora i tamo na nekom (novom) pomolu okrenili. Da ste produžili još nekih 100-200 metara, došli biste na peščenu plažu. Bio sam tamo jedno par godina uzastupno, dok su djeca još bili mali, a zadnji put negde 1996 ili 1997. Tad je tu, gde je sad asfalt još bio makadam i mestimično beton heh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

 

Posle nekoliko godina iscekivanja, konacno se ove godine poklopile kockice za turu koju planiram vec duze vreme. Rutu imam, ali sta sve obici i videti, nisam od ljudi koji planiraju sve u detalje, ja sam vise u fazonu vozim pa kud puklo neka pukne, ako ne ide, jbg, idemo nazad :D

 

Prva stanica nam je bio Rab (Hrvatska), posle Rab-a, idemo dalje ka Italiji, tu spavamo u Cortina d'Ampezzo, kako bi smo bili odmorni za passeve po Italijanskim Alpima. Nakon Alpa krecemo ka Austriji u Feldkirch (Sulz), gde ostajemo nekoliko dana, kako bi smo obisli Svajcarsku, i Louis u Nemackoj :)

 

Iz Sulz-a krecemo ka Villach, gde je bio prvobitni plan da se prespava, u trenutku odlucujemo da ipak idemo u Kranjsku Goru i tamo prespavamo. Ujutru polazak na Triglav, pa Bled. Na kraju izlazimo na autoput Ljubljana, Zagreb, Beograd i pun gas do kuce :)

 

Ovo je grubo objasnjenje cisto da imate uvid dok gledate video. 

 https://www.youtube.com/watch?v=wJ-XGTNDVAY&list=LL9oklVsBgdOhdxQ4CPR-Lhg

 

 

Pogledao sam video do kraja i uživao sa vama :)   Stvarno ste se navozali svaka čast. Ali moram da te opozorim na jednu malu grešku naime niste ujutro iz Kr.gore pošli na Triglav nego na jedan pass, koji se zove Vršič i nalazi se na 1611 mnv. Jeste taj put je dosta loš ali je pravljen odma posle 1 sv.rata, a radili ga ruski zarobljenici. Da ste još produžili, vozili bi kroz dolinu Trente (tu je bolji put) deo uz najlepšu reku na svetu zvanu Soča, koja je u ova doba leta smaragdno zelena, jako hladna a prelepa, pa onda dalje sve do Boveca. Dobro možda nekom drugom prilikom  :takoje:.Još sam primetio da ste na Rabu vozili i do Kampora i tamo na nekom (novom) pomolu okrenili. Da ste produžili još nekih 100-200 metara, došli biste na peščenu plažu. Bio sam tamo jedno par godina uzastupno, dok su djeca još bili mali, a zadnji put negde 1996 ili 1997. Tad je tu, gde je sad asfalt još bio makadam i mestimično beton heh.

Hvala druze :)

 

Nema na snimku, ali vozili smo ceo taj krug, uz reku Soca i do Boveca:)

 

I bili smo na pescanu plazu, imao sam neopisivu zelju tamo da provozam motor, ali nisam smeo da ne napravim problem. Inace je plaza bila prazna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

 

 

Jel ovo ova SJ 4000?

Jeste.

 

Kako se pokazala? Slike su extra?

 

Sto se kamerice tice, sve preporuke. Nikakv problem nisam imao. Video i sam mozes da vidis, tj to sto vidis youtube je bas ubio na kvalitetu. Inace original video je dosta bolji.

 

ljudi svaka cast! brutalno putovanje! godinama vec zelim da idem na stelvio pass ali sad kad sam video i ove

slike idem sigurno :)

Stelvio Pass je stvarno jedna od stvari koje bi covek trebao da vidi. Ja sam se licno odusevio, ja sam vozio obe strane. Svi slikaju jednu stranu, dok je meni i druga oduzimala dah. Ako nesto mogu da pomognem slobodno pitaj :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Obicno ne ostavljam komentare na putopisima ali ovo je vrh! Svaka cast, slicnu i ja turu planiram za sledece leto cim dodje novi motor :) Gledao sam snimak 2 puta, sad bas htedoh treci put medjutim skinut je sa yt :( vidi uploaduj ponovo negde molim te :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Obicno ne ostavljam komentare na putopisima ali ovo je vrh! Svaka cast, slicnu i ja turu planiram za sledece leto cim dodje novi motor :) Gledao sam snimak 2 puta, sad bas htedoh treci put medjutim skinut je sa yt :( vidi uploaduj ponovo negde molim te :)

Hvala, video sam i ja |:< Upload-cu opet za neki dan:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Dobar putopis!

 

Mozes da ostavis linkove tog osvetljenja sa alija?

Na koje osvetljenje mislis? :)

 

Još uvek nema na JT snimak. Gledao sam ga letos, ali vredi ponoviti.

pozdrav

E ovako, snimak je ponovo uplode-ovan ali ga je youtube izbrisao u roku od minut, da se ne bih nervirao snimak postavljam na drugi sajt cim zavrsim postavljam link ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

 

Dobar putopis!

 

Mozes da ostavis linkove tog osvetljenja sa alija?

Na koje osvetljenje mislis? :)

 

Na maglenke. Jesi ih naurcivao sa alija ili si uzeo kod domacih kineza ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

 

 

Dobar putopis!

Mozes da ostavis linkove tog osvetljenja sa alija?

 

Na koje osvetljenje mislis? :)
Na maglenke. Jesi ih naurcivao sa alija ili si uzeo kod domacih kineza ? :D
Ma domaci, na Novom Beogradu:)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

 

Dobar putopis!

 

Mozes da ostavis linkove tog osvetljenja sa alija?

Na koje osvetljenje mislis? :)

 

Još uvek nema na JT snimak. Gledao sam ga letos, ali vredi ponoviti.

pozdrav

E ovako, snimak je ponovo uplode-ovan ali ga je youtube izbrisao u roku od minut, da se ne bih nervirao snimak postavljam na drugi sajt cim zavrsim postavljam link ovde :)

 

Možda te brišu sa YT ako ne napišeše koja je muzika korišćena kao podloga snimku (valjda zbog zaštite autorskih parava) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

 

 

Dobar putopis!

Mozes da ostavis linkove tog osvetljenja sa alija?

 

Na koje osvetljenje mislis? :)

 

Još uvek nema na JT snimak. Gledao sam ga letos, ali vredi ponoviti.

pozdrav

 

E ovako, snimak je ponovo uplode-ovan ali ga je youtube izbrisao u roku od minut, da se ne bih nervirao snimak postavljam na drugi sajt cim zavrsim postavljam link ovde :)

Možda te brišu sa YT ako ne napišeše koja je muzika korišćena kao podloga snimku (valjda zbog zaštite autorskih parava) :takoje:
Znam da brisu zbog autorskih prava, pisao sam neka prava za koriscenje u ne profitabilne svrhe, ali su na kraju odbili. Da se ne bih time smarao ovako je najbolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja