Jump to content

Moto Zajednica

Saobracajna nezgoda u Smederevu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Danas oko 10 h ujutru, dogodila se saobracajna nezgoda u ulici Djure Danicica u Smederevu. Nepregledna dvostruka krivina, ogranicenje brzine kretanja 30 km/h, puna linija, uspon 8 %.

 

Kamion za pranje ulica radi svoj posao, autobus ide niz nagib i naravno boli ga ki*a da ceka da prodje nepreglednu krivinu nego obilazi kamion. Posto je dugacak i gabaritniji treba mu jos vise vremena da izvrsi obilazenje i vrati se u svoju traku za razliku od automobila, ali to nije ni bitno jer svakako na nepreglednom mestu ne sme u tudju traku.U tom trenutku uz nagib nailizi neka Gillera, (50 ili 125 ccm), nisam najbolje video, dva klinca na njemu, (Vozac sa kacigom, suvozac bez) , ulaze u krivinu i u trenutku kada su uocili da je bus delom u njihovoj traci i da ne mogu proci, ispravljaju krivinu, preko ivicnjaka prelaze i udaraju u betonski zid pored zgrade. Brzina udara nije bila velika jer nema neke stete na motociklu osim pocepane plastike, momci su ok, vozac je prevezen u urgentni na pregled, malo krvarenje na kolenu i to je to.

 

Sve u svemu, najjace mi je to sto je vozac autobusa izjavio da su se oni kretali sigurno najmanje 90 km/h (ima covek bre moc zapazanja razbija, inace kroz ovu krivinu tesko moze da se prodje autom brze od 60 km/h), i da su se oni nasli na njegovoj traci(a njemu bus preprecen u obe trake :)). Sramota za jednog profesionalca, bolje priznaj, jesam pi*ka sam, pogresio sam.

Evo i par slicica sa lica mesta.

 

6c18c2a40b3208de97c579afe7d54a6eb4ef939a
 
467e3ac972ea1dde994445dbcb7f503dc52f154f
 
775df9468e69514103a5b18e05f3710177c5baa0
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa autobus je u obe trake verovatno iz razloga što ga je zaneo (zabacio) udar vazduha kad je motor proleteo pored njega.

Nažalost, laganje ili bežanje sa mesta udesa je postala uobičajena praksa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Super sto si ovo okacio da nas podseti sta moze da nas ceka iza bilo koje krivine, a ja kroz ovu recimo uvek volim da prodjem malo brze tj oborim malkice vise, da mi se na izlazu nasao autobus ja bih bio na mestu tih momaka, a to 90kmh je smesno... znam je ko svoj dzep, teoretski je nemoguce da se prodje sa 90kmh :)

 

PS komso zaustavi me slobodno kad vidis crnu FZRku ako ti prvi ne prepoznam motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Iz pravca Carine ka gradu...moze malo brze...kroz spoljasnju stranu..... (secam se vrlo dobro , jos kad je kaldrma tu bila da su bili cesti udesi na toj krivini),

a da se iz pravca grada naidje sa 90 km/h... nema sanse sa tim motorom u dvojke..i jos da obilazi cisternu.

 

Mislim da je greska i klinaca sto se nisu uverili, nego verovatno nije spustao gas, jer bi posle jako tesko krenuo uzbrdo sa 50 ccm (vidjam neku crvenu Gilleru - 50 ccm , izgleda kao mali enduro)  i dvojcom na motoru....pa tako krenuo odmah u preticanje i to preko pune.

 

Sve u svemu, bitno da nema stradalih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Super sto si ovo okacio da nas podseti sta moze da nas ceka iza bilo koje krivine, a ja kroz ovu recimo uvek volim da prodjem malo brze tj oborim malkice vise, da mi se na izlazu nasao autobus ja bih bio na mestu tih momaka, a to 90kmh je smesno... znam je ko svoj dzep, teoretski je nemoguce da se prodje sa 90kmh :)

 

PS komso zaustavi me slobodno kad vidis crnu FZRku ako ti prvi ne prepoznam motor ;)

Iza svake krivine vreba potencijalna opasnost, zato uvek treba prilagoditi brzinu. Komso kad te vidim sledeci put zaustavljam te :takoje:  Ti ces mene tesko da vidis na 2 tocka,ovu sezonu sam preskocio :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Iz pravca Carine ka gradu...moze malo brze...kroz spoljasnju stranu..... (secam se vrlo dobro , jos kad je kaldrma tu bila da su bili cesti udesi na toj krivini),

a da se iz pravca grada naidje sa 90 km/h... nema sanse sa tim motorom u dvojke..i jos da obilazi cisternu.

 

Mislim da je greska i klinaca sto se nisu uverili, nego verovatno nije spustao gas, jer bi posle jako tesko krenuo uzbrdo sa 50 ccm (vidjam neku crvenu Gilleru - 50 ccm , izgleda kao mali enduro)  i dvojcom na motoru....pa tako krenuo odmah u preticanje i to preko pune.

 

Sve u svemu, bitno da nema stradalih..

Jeste to je ta Gillera, najbitnije sto kazes da nisu bile teske posledice hvala Bogu. Zajbano je u krivini kad se desavaju ovakve stvari, i kad prilagodis brzinu moze da se desi sranje zbog neke budale, sporije je definitivno sigurnije, al i na 40 km/h da spustis u ovoj krivini pitanje kakav bi scenario bio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja