Jump to content

Moto Zajednica

Hyosung GT125 R vredi li toliko para?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

I dalje sam u nedoumici oko kupovine 125-ice. Nedavno sam video Hyousung GT 125 R na internetu, a secam se tog motora sa nekog moto susreta. Jako mi se svidja motor, ali jedino sto mi se ne svidja je marka, ali kad pogledam cenu od 3900e, lici mi na ozbiljniji motor.Da li neko od vas ima neka iskustva sa ovim motorom, da li se kvari, ima li delova, kakva mu je potrosnja (s obzirom da je 4T motor, predpostavljam da malo trosi) i kolika mu je maksimalna brzina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Pristojan motor maksi dimenzija - znaci veliki ko Gixxer 1000. Solidne performanse - vazi pravilo kolko para tolko muzike i odlican za PRVI motor.

Mana mu je tezina, kolko tacno razvije neznam, ali je jako slican sa CBR 125, malo trosi i jedina je 4T 125 sa dva cilindra. I jos jedna mana su samo 5 brzina, znaci za "prvake" odlican, ali da li se isplati da ga uzmes novog pa da ga prodas posle za sicu  :-\...Bolji ti je onda 250 ako smes da vozis preko 125.

 

Edit: A inace cena ti je 3470EUR sa PDVom  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Pristojan motor maksi dimenzija - znaci veliki ko Gixxer 1000. Solidne performanse - vazi pravilo kolko para tolko muzike i odlican za PRVI motor.

Mana mu je tezina, kolko tacno razvije neznam, ali je jako slican sa CBR 125, malo trosi i jedina je 4T 125 sa dva cilindra. I jos jedna mana su samo 5 brzina, znaci za "prvake" odlican, ali da li se isplati da ga uzmes novog pa da ga prodas posle za sicu  :-\...Bolji ti je onda 250 ako smes da vozis preko 125.

 

Edit: A inace cena ti je 3470EUR sa PDVom  :D

 

Mala ispravka, Varadero 125 je dvocilindricni. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Vozio sam comet 125 sto je u principu isto to al bez oklopa.

 

Ako nemas trkackih ambicija onda pravi motor za tebe. Solidne izrade, kvalitetno ogibljenje, ram, kocnice, jedino malo masina nije onoliko zivahna koliko sam ocekivao. Ne da je slabija od 4T konkurencije, nego jednostavno imam utisak da ne voli visoke obrtaje.

 

Mislim da je JAKO dobar motocikl po pitanju ulozeno-dobijeno.

 

Ako ipak vozis da zavrnes gas, onda gledaj 2t, najbolje Apriliu. Ali racunaj na znatno vece troskove odrzavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

puno je para jer je 125 koji ce ti za jednu sezonu dosaditi,bolje neki polovni,pa manje ces izgubiti prodajom... ili kupi kawasaki ninju 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Gledao sam u katalogu...Tvrdi se da izvuce 120Kmh - snaga 14,5 konjica na 10000 Obr/min, masa 150Kg - solidno...

 

Evo slicice jedne "nabrijane 125 ice u tri-ton bojama, dual izduvi i sve ostale rejsing sitnice...

 

dsc00910.jpg

 

Nije sad da te nagovaram, ali posto ja vozim GT650R - svaki ciga svoga konja hvali  ;D

 

__________

 

@Scarface: Tacno, hvala na ispravci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pa jos uvek ne mogu da vozim nista vise od 125ccm. Ja ne ludim za nekim velikim brzinama, treba mi motor kome ne bi bilo tesko da ide oko 90-100km/h na otvorenom, a najvise bih ga vozio po gradu, tako da sam razmisljao da uzmem neku 4T 125-icu. Razmisljao sam i o CBR-u ali mi se taj motor cini kao jako mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ako se dvumis izmedju CBR i GTR uzimaj ovo drugo.Honda je ko biciklica, tesko da ce i da izvuce 100tku a i Hyosung je 5 puta lepsi a nije neka levačka firma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Ja isto stojim iza Hyosunga, nije zato sto sam imao GT 650 neko mislim da nije toliko los motor.Moj Hyosung je imao oko 80% voznje na zadnjem ili prednjem tocku, sto bi ja rekao stvarno nije bilo humano kako sam ga vozio  ;D dosta njih i zna za to sa foruma, imao sam samo problem sa kvacilom koji im je boljka, bar na 650 i problem sa menjacom sto je bila fabricka greska i promenjena mi j u garaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Pa jos uvek ne mogu da vozim nista vise od 125ccm. Ja ne ludim za nekim velikim brzinama, treba mi motor kome ne bi bilo tesko da ide oko 90-100km/h na otvorenom, a najvise bih ga vozio po gradu, tako da sam razmisljao da uzmem neku 4T 125-icu. Razmisljao sam i o CBR-u ali mi se taj motor cini kao jako mali.

 

Malo off...

A jel mora 4T?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Pazi ova moja honda trosi od 5-6.5 kad je bas cepas, znaci racunaj 170kmh, crveno itd...

Sto se tice odrzavanja sipaj samo dobro 2T ulje i mozes da predjes jedno 15000 bez ikakvih problema.

Kod nje imas ojacan cilindar koji je dosta izdrzljiv, ali zato ne moze da se radi razbusivanje kasnije..

U principu kod nje mogu da ti odu lezajevi radilice, a to ti je oko 40e, retko se desi da ode klip ili nesto sl..

Ja sam vozio i 4T 125ccm, i bas nesto nisam zadovoljan feelingom tokom voznje. Jedino sto bi uzeo 4T a da ima 125ccm je neki enduro, jer to njemu i odgovara, nameni i stilu voznje, nikako ne bi uzimao trkalicu 4T...

Razmisli malo o tome..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jesi li kupio  Hyosung -a?

Ovo je neki rekord sigurno, osam godina stara tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja