Jump to content

Moto Zajednica

Prednja guma ima cvoruge

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Danas nakon voznje pogledam motor pre nego ga uteram u garazu i vidim cvoruge na prednjoj gumi i to ne jednu već svuda po gumi. Gume se Dunlop, i prednja i zadnja izgledaju ko nove, pogledaću DOT sutra ali nisu matore, zadnja nema cvoruge a prednja je gotova. Vozio sam danas 160 i mislim se šta da je explodirala pri toj brzini? Koliko je bezbedna ova guma za voznju, gradska voznja do posla dok ne zamenim? koji smor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ako ima te cvoruge, znaci

 

1 da su platna koja su konstrucija cele karkase(kostura) gume popucala, sto u praksi znaci da se gazeci sloj drzi samo na tankom sloju gume.

2 da se sloj gume odlepio od karkase(greska u vulkanizaciji ili proizvodnom procesu) u tom slucaju reklamiraj, ukoliko vazi garancija

 

Baci neku sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Slikaću sutra pa ću da zakacim. Zanimljivo da cvoruge nisam osetio u voznji, cak sam na parkingu vežbao kocenje i spore manevre, ništa nisam osetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Promeniću je sigurno samo se plasim da ne stavim novu i desi se isto za mesec dva. Kada sam uzeo motor obe gume su bile ko nove, mislim da na njima nije vozeno skoro pa ništa i obradovah se rek'o super nema troškova kad ono prc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Evo slika prednje gume, vide se razne cvoruge na njoj. Ne nadjoh DOT, verovatno je sa druge strane gume a volan zakljucan pa nisam hteo da ronim, isao sam na posao, biciklom :(

 

post-29826-0-63249800-1439451790.jpg

post-29826-0-24495400-1439451795.jpg

post-29826-0-25948500-1439451798.jpg

post-29826-0-04048800-1439451801.jpg

post-29826-0-17687000-1439451804.jpg

post-29826-0-01876000-1439451807.jpg

post-29826-0-09952800-1439451810.jpg

post-29826-0-31852300-1439451813.jpg

post-29826-0-43106000-1439451816.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Moze biti da je puklo pletivo gume od rupa na putevima a pogotovo bankine? Morao sam zadnja dva dana preko bankine od dobrih 15 cm da proteram jer su ceo grad raskopali sa vodovodnim cevima pa je parola snadji se gde ces proci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

roadsmart koji ti imas je cini mi se prve generacije-"dvojka" je mnogo bolja... mozesh staviti bilo koji sport-touring pneumatik, samo ispostuj brzinski i index bochne "nosivosti"(opterecenja). ja sad da kupujem kupovao bih ovim redom: metzeler z8, michelin pilotroad4, pireli angel GT... p.s. neki dan sam probao novu roadsmart2 na koleginom tdm, mlad DOT , pedantno balansirana-nemam ni jednu zamerku! (po mokrom nisam vozio-da se ogradim)..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Taj Dunlop Road Smart osim cvoruga, ima po svim zljebovima sitne pukotine. Ta guma je skolski primer raspadanja usled razdvajanja karkase i gumene mase. Hajde deder, ipak se sagni i nadji fabricki zig sa DOT brojevima. Prvi razlog raspadanja je vremenska zastarelost gume, bez obzira sto nikad nije vozena. Mogao si kupiti naizgled novu gumu sa fabrickom nalepnicom ali ako je vremenski zastarela, raslojavanje se desava u magacinu dok stoji sa nalepnicom. Drugar je kupio nekoriscenu novu gumu sa nalepnicom, a ona proizvodnja 1998!  Ako je prizvodnja sveza (na primer jedna, dve, tri godine, prihvatljivo je), sto ces videti na zigu, onda raspadanje nove, sveze gume nastaje zbog lose odradjenog proizvodnog procesa. Primer toga smo nedavno imali kod Continental moto guma, proizvodni pogon Vijetnam. Sveze nove gume a sve se raspadaju! Dakle, ta tvoja guma svakako je za izuvanje, ako imas racun, pravac kod prodavca. Pirelli Sport Demon je sportsko turna guma, jednokomponentna, model je odmah iza Angel GT koja je dvokomponentna. Smesa u Sport Demon je nesto meksa, sto bi rekli bolje drzi manje klizi, udobna je. Odes lepo u Guevaru i kupis nove sveze kao ja ;)


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zamenjena guma još onomad. DOT na staroj bio iz 2009 godine ne pamtim koja nedelja. Uzeo sam motor sa tom gumom, pretpostavljam da je dugo stajala. Zadnja guma isti DOT, sve normalno, nju nisam menjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Povremeno proveravam pritisak ili ako mi je osecaj cudan, to se posebno oseti na prednjem točku. Vizuelno proverim svako jutro. Diskovi prednji nisu krivi, osetio bih prilikom kocenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

...ma nema sta da se filozofira ovde,skidaj to i bacaj u kantu,guma matora i raspada se...stavi neku pa makar i polovnu sa mladjim DOT-om...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Slovenija, Notranjska
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Kako je Marsall napisao, ova guma puna je pukotina. Uhvatile je godine. Bacaj in stavi novu, da se ne snađeš u crnoj kronici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Zanima me kakve veze moze da ima disk sa ovakvom gumom?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ako mi je malo kriv prednji disk guma, jednim delom koci, jednim  ne. Samim tim, stvara se veci pritisak na tim mestima koje ne koce ( i do 25% posto) pa se guma bukvalno razlvaci na tim mestima a samim tim i stanjuje pa pojave se jaja kao na slici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Hmmm, meni je bio kriv prednji disk, stavio "novu" gumu, 5 godina staru, prešao 12.000km na njoj, neđe na 9-10 hiljada sam i te diskove promjenio, a ulje u vilama sam otezao promjenu do nekih 11hiljada. I prije gume mu je odavno bilo vrjeme za zamjenu.

 

Guma je već nekih 4-5 godina na motoru, nema niti jednu čvorugu, ali ja stvarno pazim na džombe i rupe na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja