Jump to content

Moto Zajednica

Bolje performanse

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Pozdrav, posedujem Baotian Rebel, 49cc, 4T, imam mnogo los start a i krajnja bi mogla biti bolja, a na uzbrdici vuce ocajno sa jednom osobom, a sa dve ni malo vece uzbrdice ne moze da savlada, a kamoli da krene na njima, lamele bi proklizavale sve vreme a skuter se ne bi pomerao uopste, tako je i sa jednom osobom, ali tada polako krecem, ali lamele proklizavaju neko vreme, poredjenja radi na uzbrdici na kojoj moj skuter samo sa vozacem sa punim gasom izlazi jedva uz proklizavanje, drug koji vozi Keeway Focus izlazi sa dvojicom bez ikakvih poteskoca, a drugi drug koji vozi Sprint Exactly istom uzbrdicom takodje sa dvojicom izlazi sa pola gasa, kada vozim skuter po ravnom sa jednom trecinom gasa i osetim da je dovoljno podigao obrtaje, onda ostatak gasa primi odlicno i sa jednom i sa dve osobe, naglo ubrzava i tu nemam zamerke ali i to traje kratko i posle toga gubi snagu i tesko ubrzava do 80kmh, trazio sam po internetu kako mogu da resim ove probleme i da dobijem nesto bolje performanse i dosao sam do zakljucka da bi mi sledece komponente to i ponudile...

Ja cu napisati sta sve planiram da uzmem a vi mi recite da li cu sta dobiti time i da li ce to biti dovoljno za bolji start, malo bolju krajnju, bolje ubrzanje i bolje podnosenje uzbrdica, mislim da moze da ide uzbrdo sa saputnikom...

Kvacilo RMS Pro Racing-(stelujuce) sa crvenim i plavim oprugicama

Zvono RMS Pro Racing

Rolnice RMS 4.7 grama

Centralna opruga Mallosi ljubicasta-82% tvrdja ili plava 100%t tvrdja

Cilindar 80 ccm

K&N filter

Predlozite ako mislite da bih jos nesto trebao da promenim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Tuning 4T skutera je malo zahtevniji....Preporučujem ti kit,produženi prenos i veća dizna +štelovanje karburatora,ostatak neka ostane fabrički.To je najjeftinije,najlakše i najbrže za uraditi jer sve ostalo traži para i vremena koje je potrebno da se to našteluje da radi kako treba.Pogledaj ovo,ako već nisi pa se prasaberi.https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCIQFjAAahUKEwizvt2FgffGAhWE1iwKHbo_Dcs&url=http%3A%2F%2Fforum.pyrotherm.rs%2Fforum%2Findex.php%3F%2Fforum%2F121-projekti-4t-50-90cc%2F&ei=W-KzVfOkOYStswG6_7TYDA&usg=AFQjCNH8yo5tvbyHBjTc3oIsmYVdOU9j0A&sig2=7ADnH5yOKTcnwyPgf6FEbQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ovo sve sto sam ja naveo me izadje oko 100 evra sto i nije neka cena, jeste da je kit kineski ali Boze moj, vozice neko vreme...

Sacekacu da vidim da li je jos ko ovako nesto radio, pa da mi kaze njegova iskustva, sad pocinjem da razmisljam da na sve ove delove dodam i neku vecu diznu, sto cu najverovarnije i uciniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Гледај да ти једна од првих ставки буде нова глава са вентилима већег пречника (што изискује и цилиндар већег пречника) - то ће да направи разлику.

 

Барем бих ја тако планирао...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ne znam bas, plasim se da mi se jos vise ne poveca potrosnja, sad dok je sve standardno trosi oko 4 litra, sto je previse za 4t skuter rekao bih, plasim se samo da se to jos ne poveca, gde cu posle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Излопатај оних 5-6 тема са линка кога ти је оставио Цвијановић, па сам оцени шта се добија, а шта губи.

 

Мислим да стандардна 50-тица која вазда ради на граници, не троши ништа мање од некакве 80-тице или 90-тице, које су и снажније и брже.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Citao sam sve teme, ali uglavnom su se svi vise posvetili motoru, a manje prenosu, menjali su karburatore, bregaste, radilice, meni je to malo previse novca, i nisam u mogucnosti sve to da menjam, pa sam napravio neki spisak koji nije mnogo skup, i mogu da ga priustim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Džabe ti prenos kad nema snagu da ga gura.Kad sam ti pominjao duži prenos mislio sam na više zuba na zubčaniku koji pogoni zadnji točak,CVT ostaje isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Citao sam sve teme, ali uglavnom su se svi vise posvetili motoru, a manje prenosu, menjali su karburatore, bregaste, radilice, meni je to malo previse novca, i nisam u mogucnosti sve to da menjam, pa sam napravio neki spisak koji nije mnogo skup, i mogu da ga priustim...

Stvarno si Pandur, nije ti uzalud nik na ovom forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

 

Citao sam sve teme, ali uglavnom su se svi vise posvetili motoru, a manje prenosu, menjali su karburatore, bregaste, radilice, meni je to malo previse novca, i nisam u mogucnosti sve to da menjam, pa sam napravio neki spisak koji nije mnogo skup, i mogu da ga priustim...

 

Stvarno si Pandur, nije ti uzalud nik na ovom forumu.
Nisam Pandur, ne razumem sta si hteo da kazes time?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Džabe ti prenos kad nema snagu da ga gura.Kad sam ti pominjao duži prenos mislio sam na više zuba na zubčaniku koji pogoni zadnji točak,CVT ostaje isti.

Razumeo sam to, ali meni skuter i sad kao da ima snage, ali proklizavaju lamele i to ne moze da se prenese na tocak, pa ne znam da li bi duzi prenos tu pomogao sta, a i cilindar od 80cc i veca dizna bi valjda pomogli da se poveca snaga koliko toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мала вајда од веће запремине, када стандардна глава од 50-тице не може да ти обезбеди довољно "промаје" кроз тај цилиндар веће запремине.

 

Као и у већини других ствари, ствар је у балансу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako ne znaš kako a uz to i finansije škripiš batali budženje 4T mašine jer odnos uloženo - dobijeno nije baš najpovoljniji. To se isplati i vidi se razlika samo na cvajama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja