Jump to content

Moto Zajednica

Mongol Rally

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: DR650

  Hajde da i ja dodam nesto...mislim da ideja za rol bar nije dobra..... kosta pare i dodatni su to  kg za auto ...vi neidete na trku i zato nema potrebe za to....Skoda je dobar izbor jer je dosta voze na tom raliju ali fora je da se ide sa necim drugacijim i upustiti se u avanturu pa sta se dogodi ,dogodi se...dosada od tih ljudi koji su isli niko nije ostaqo u pustinji ...gladan,zedan..promrzao ili .....

Treba daverujete u sto vi verujete a ne neki majstor koji je ceo zivot srafio u nekoj garazi i sad ce on da vam kaze sta ce da izdrzi a sta nece...ja bih krenuo i sa reno4,ficom,kecom,yugom....definitivno sa necim drugacijim.

U Mongoliji sam sedeo i gledao svojim ocima kako u radionici gde je sve na podu,alat,delovi ..kablovi od svajs aparata goli ..stanes li na njih ...rikno si ..amortizer sa shapama za levi stranu i tanjirom za oprugu...prepravise od cas posla za desnu i teraj burazeru...hocu da kazem da uvek se nadje resenje za problem ...treba samo da vidis i konstatujes problem ...

Naravno nekazem da treba samo da sednes i vozis ..plan treba da postoji a kad smo vec kod plana ...ta ruta nemislim da je dobra ...vozice te se samo jednom istom zemljom....Rusijom...zasto? zato sto je naravno ..bezbedna ruta ? NE...ako idete ovo se ide jednom u zivotu i zato netreba ni da zvuci ni da bude lako i bezbedno...nebrinite se prezivecete,mislim da treba da odaberete rutu silk road....preko Turske ,Kaspisko more pa ili Kazahstan ili Uzbekistan ....pa prema Ulan Bataru.

Autokoji budete izabrali samo treba da se pobrinete oko vesanja ...ako je moguce da se malo podigne to je to ...i naravno prtljag  to mora da je minimalisticki...svako po rancic ,vreca, zajednicki sator....oprema za kuvanje zajednicka ...samo najneophodnije ako neswto zatreba uvek se nadje usput...sve sto ima ovde sada ima i tamo i vamo.. ;)

Ako mi jos nesto padne na pamet ...javnucu vam ...odoh malo na plazu da se rashladim..... ;) pozdrav iz Columbije

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Kawazoki, prvo da ti se zahvalimo na savetima I sugestijama :)

 

Sto se tice majstorisanja... iskreno uzdamo se u mongolske I kazacke mehanicarske magove :) O ruti smo jako dugo razmisljali. Svakako se slazem da je Silk Road neuporedivo interesantnija I uzbudljivija od rute za koju smo se odlucili, ali trenutna politicka situacija u svetu I prisustvo ID su nas definitivno preusmerili na severnu rutu. I ja sam kazem da je ovaj poduhvat ONCE IN A LIFETIME, ali ipak... sve je dzabe ako se ne vratimo ili nam ceo poduhvat presedne:)

O roll cage-u smo razmisljali zbog pehova koje su imali ucesnici iz prethodnih relija. E sad... s obzirom da nismo imali nikakvu predstavu o tome koliko to moze da kosta, stavili smo to kao stavku koju bi trebalo da uvrstimo u modifikaciju vozila. Sad posle malo upoznavanja sa izradom roll cage-a I sl. polako shvatamo da za to nikako necemo imati para.

 

Sebi ipak ne mozemo da pruzimo toliki luxuz pa da idemo sa krsom I da vise vremena provedemo krpeci auto. Svi mi imamo problem slobodnog vremena... neki manje neki vise. Ceo put smo uklopili na misice da pokrijemo sa godisnjim odmorima I drugim krivinama, tako da za dodatno maltretiranje nemamo vremena a ni para. Jos uvek ne znamo da li ce ceo poduhvat uspeti jer sponzori treba da nam pokriju 90% troskova. Na zalost, zivimo u zemlji Srbiji... beda je velika, para nigde a zelja za zivotom I bekstvom od sivila I svakodnevnice je ogromna.

 

U svakom slucaju... guramo dalje. Vreme je na nasoj strani ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ja mogu da Vam pozajmim šator za put.

 

Kači se na krov auta sa 4 šarke,isto kao i krovni nosač.Tako sklopljen zauzima prostor preko celog krova auta,a visine je oko 10cm.Ima 4 kukuce na ivicama,pa može i neki (lakši) prtljag ga se stavi na njega i "obezbedi" gurtnama.Dve osobe mogu komotno da spavaju u njemu.

 

Slike trenutno nemam,ali izgleda slično kao ovaj: http://goo.gl/Rr9kCj

 

Vratite ga ispravnog kad se vratite sa puta i to je to.Ako Vam treba ovo,kontaktiraj me ovde preko poruke,pa se dogovorimo oko preuzimanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Gospodo,

zvanicni "kasting"za treceg clana posade je zavrsen. Uspeli smo da se skupimo i sad krecu ozbiljnije pripreme. Pozelite nam mnogo srece i zivaca... trebace nam ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Evo da se javim posle duze vremena. Ceo poduhvat se dovodi u pitanje zbog koske koju nam je uvalio sam organizator. Naime... organizatori polazu pravo na sve audio, video i foto materijale koje bismo uradili tokom relija i koje bismo kasnije prosledili sponzorima kako bi mogli da ih iskoriste u svoje marketinske svrhe. Drugim recima organizatori traze svoj deo i nece da ih prevarimo sto bi rekao Mirko Topalovic. E sad to znaci da bismo mi prakticno od sponzora morali da trazimo mnogo vise para kako bismo na taj nacin obezbedili da se materijali koriste. Pored toga novost je i da vise ne postoji organizovani povratak iz Ulan Udea. To nam stvara dodatne probleme u vidu organizacije, troskova i predvidjenog broja slobodnih dana. Kad se sve ovo sagleda...nije da nije izvodljivo ali to onda podrazumeva duplo vise para od sponzora od predvidjenog i tesno uklapanje sa vremenom. Zvanicno jos uvek nismo odustali od celog poduhvata ali nam se stvari ozbiljno komplikuju. Ukoliko imate neki savet i pomoc... samo pucajte ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

A da sad videh da nisam nigde objavio da zvanicno odustajemo od trke :'( :'( :'(

 

 

Iskreno, bez ljutnje, od početka mi niste delovali dovoljno ozbiljno. Previše teorije, roll kaveza itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Nismo mi odustali zbog neozbiljnosti vec zbog isuvise finansijskih prepreka. Inace kako mislis da se krene u tako ozbiljan poduhvat bez dobro isplaniranog puta, potrebne opreme i sl.? Milsim... znam ja da sve moze, ali da li je pametno bas sve raditi s neba pa u rebra? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja