Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB-1 i Hyosung 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova

Pozdrav svima. Na oglasima se nalaze dve Honde Cb-1. Ova sto je iz Uzica trosi ulje (ne znam koliko moze da me kosta popravka i da li ce to da valja kasnije) a ova iz BG-a nema sve papire i nema original KM sat te vlasnik kaze da bez njega ne moze da prodje atest AMSS-a. Sto se tice Hyosung-a, cujem od svih da su to ok motori nego eto, samo je ostalo da se odlucim sta cu i kako cu. Istina je da sam jedno vreme bio zagrejan za horneta pa sam odustao jer mislim da mi je to u startu jako a i smanjio se budzet na moju zalost pa sam hteo neki skuter i onda sam odustao jer sam pre neki dan provozao drugarev motor i dobih neki adrenalin. Sta vi mislite o ova dva motora, tj, ja bi najradije uzeo ovu Hondu iz BG-a nego me brinu ti papiri i plus mora da se carini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јел има неки посебан разлог што мора баш тај модел, кад си принуђен да од 2 зла бираш мање?
А толики избор код нас на огласима тренутно...  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

U tom slucaju je KLE pravi izbor za tebe, on je dosta visi motor a 500-ka je..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
Ne mislite da mi je ER5 ili CB500 mali? Najradije bih njih uzeo. Nemam pojma, sada gledam cene CBF i xj6

 

 

Ja vozim xj6 sa 189cm i 105 kg, nije mi mali. CBF 600 sam provozao i mozda je cak malo i veci od xj6.

Ali na kraju moras da sednes i da probas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne mislite da mi je ER5 ili CB500 mali? Najradije bih njih uzeo. Nemam pojma, sada gledam cene CBF i xj6

Ja vozim ER5 sa 194cm i 110kg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

CBF je vec jaci sa cenom, oko 2800, sada sam gledao. Ma ja zivim u Pozegi, ima 1 er5, vozi ga lik koji je malo nizi od mene ali je duplo siri u ledjima nego ja pa mu stoji ko znate vec sta. Ali sudeci po vama, onda i nema toliko limita. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja s izvinjavam, nisam pratio na casu.. Koliko su ti dostupni er6 i sv650 to su super motori relativno mladi za male pare.. I dosta su gabaritno veci od er5 i cb500.. Ja sam vozio er5 i bio mi je mali, zato sam ga i zamenio (190cm 110kg) moze on da se tera, nije strasno al kad krenes na put fali to prostora i kolena su ti savijena previse a meni se cinilo i da mi je korman previse nizak. Pazi se da ne kupis motor koji ti ne odgovara jer posle ce te kostati zamena, ja kad sam shvatio da mi er5 ne odgovara pa dok sam prodao i kupio tdm-a, cela ta zajebancija me kostala oko 200e. Bacene pare na glupost..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Pa SV je negde oko 2000 eura. Imam ja tu lovu nego recimo da sam upao u neke peripetije i moram da ostavim nesto sa strane jer ne znam sta ce biti na kraju. (Ne ne dugujem nikom, duga prica. :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam 188cm i sasvim ok mi je na CB500, i SV ni CB-1 nisu nista veci ni udobniji od njega, imaju samo sire gume i to je to, nista vise, pa ljudi misle da su veci, ako hoces touring masinu da udobno putujes onda moras da nosis sediste na sredjivanje, geliranje, to je tako na 80% motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja s izvinjavam, nisam pratio na casu.. Koliko su ti dostupni er6 i sv650 to su super motori relativno mladi za male pare.. I dosta su gabaritno veci od er5 i cb500.. Ja sam vozio er5 i bio mi je mali, zato sam ga i zamenio (190cm 110kg) moze on da se tera, nije strasno al kad krenes na put fali to prostora i kolena su ti savijena previse a meni se cinilo i da mi je korman previse nizak. Pazi se da ne kupis motor koji ti ne odgovara jer posle ce te kostati zamena, ja kad sam shvatio da mi er5 ne odgovara pa dok sam prodao i kupio tdm-a, cela ta zajebancija me kostala oko 200e. Bacene pare na glupost..

 Naprotiv, ER5 je duzi od ER6N :) 

 

Dolaze cesto ljudi u zabludu, to su gradski motocikli, standardni. Tzv. u Japanu ih zovu univerzalna klasa. Ne moze se od njih ocekivati da imaju stabilnost kao ZZR600, itd. Cak ni veca braca tipa CB750, ZR7 nisu sampioni u tim stavkama. To je teritorija Horneta 900, ZRX1000, Fazera....

 

Sta je jos bitno? Treba uzeti u obzir gde cete i kako koristiti motocikl?

 

Na primer, ja ga koristim svakodnevno uz jednom mesecno vikend voznja i jednom godisnje dugacka tura, tipa more. 

Sta bih radio da imam full touring spravu da je koristim jednom godisnje a ostalih 340 dana da se makljam sa tom tezinom do posla, centra grada i te kratke relacije. Da ne pricam koliko su troskovi veci a po centru je cak ER5 i brzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Duzina im mozda i jeste ista ali VISINA nije i ugao kolena je na er6 mnogo veci, lepse se sedi kad si visok, vozio sam oba i er6 je mnogo drugaciji, mislim po ponasanju su slicni 2 cilindra ko 2 cilindra, er5 je udobniji, meksi, a er6 manje udoban ima fantasticne kocnice..

Naravno sve je ovo subjektivan osecaj sto pisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Onda druze ako hoces dobru proverenu, pouzdanu i jeftinu masinu za odrzavanje, a da nije bicikla, najuzi izbor ti je:

honda cb500, kawa er5, suzuki gs500.

Tim redosledom, ti motori su dobro zastupljeni kod nas, lakse se dolazi do delova i potrosnog materijala, i to vozi dok ne bude kinte za vecu spravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

dobar je mali bandit.. odlican.. zanimljiv. kod njega ti je zvuk glavna stvar,prodjes svi okrecu glavu,kao da si formulom prosao a ti u stvari ides 80km/h.. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja