Jump to content

Moto Zajednica

mz 251 ponuda

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Dobar dan svima, vec dugo vremena skupljam novce za motor(prioritet mi je enduro posto sam visok 192), ali mi jedan drug ponudio caletov mz 251 sive boje, prvi vlasnik znam da jeste, nije vozen mozda preko desetak godina, samo retko paljen, bukvalno motor je kao nov, upalili smo ga na gurku provozao sam ga i zadovoljan sam kako ide, ja nisam mogao da verujem kako ovaj motor pegla rupe spinuje kao neki hard enduro, sad jedino sto me plasi je potrosnja znam da je moj drug uvek kukao kako mnogo trosi, kilometraza mu je oko 8000km, u velikoj sam nedoumici da li da ga uzmem ili da sacekam jos da skupim za enduro, poz svima svaki savet je dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Da bi normalno vuko potrosnja ide od 4,5 do 5,5 a moze i ispod ali nema dovoljno snage Za lokal nemoze da se primeti da je fali ,ali posto se tej motor podmazuje mesavinom goriva i ulja onda mu skratis vek trajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

MZ ETZ 251 L E G E N D A  motor. Ako je malo prešao i u dobrom stanju navozaćeš se. I nemoj ga prodavati, nek stoji i kad uzmeš drugi. Nije skup ni za nabaviti i ne isplati se prodavati. Traži malo ljubavi, mešavina, miris benzina, ali je motor prva liga u svojoj klasi. Može asfalt, može i malo enduro. Ja bih uzeo. Iako imam 2 malo je falilo da uzmem još jedan. Ne troši puno, može i oko 6. Nemoj samo neko nestručan da ti podešava karburator.

+1

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

ok postavio bi i slike ali ne umem, stvarno je ocuvan, medju poslednjim generacijama koje su izasle, jedino me brine sto motor kao motor se hladi samo vazduhom, jel sme da se vozi na primer jedno 200km u cugu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

ok postavio bi i slike ali ne umem, stvarno je ocuvan, medju poslednjim generacijama koje su izasle, jedino me brine sto motor kao motor se hladi samo vazduhom, jel sme da se vozi na primer jedno 200km u cugu

 Pročitaj Štamparov putopis... vjerovatno može.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ok postavio bi i slike ali ne umem, stvarno je ocuvan, medju poslednjim generacijama koje su izasle, jedino me brine sto motor kao motor se hladi samo vazduhom, jel sme da se vozi na primer jedno 200km u cugu

 

 Naravno da može, može i više - samo ako ti to možeš da izdržiš !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

800 evra zadnja cena 700 malo mi je mnogo toliko da mu dam, toliko trazi jedino ne radi kurbla neka opruga se otkacila i nema akomulator tacna kilometraza i istinita 6200 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nije mi jasno sta je fabrici znacio taj jedan kubicic zbog kog je reg dosta skuplja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije mi jasno sta je fabrici znacio taj jedan kubicic zbog kog je reg dosta skuplja. 

 

 

  Nema tu ni jedan kubik viška. To su kod nas nepismeni popunjavali dokumenta za registraciju, a i ovi u supu što su ga registrovali nisu imali pojma pa to upisali kao kubikažu. I MZ ETZ 250 i MZ ETZ 251 imaju potpuno istu kubikažu i ona iznosi 243 ccm .

  Isto tako su večito Jawama i ČZ - tkama upisivali u saobraćajnu kao model " 350 " , a modeli su bili " 634 , 638, 639 "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ok postavio bi i slike ali ne umem, stvarno je ocuvan, medju poslednjim generacijama koje su izasle, jedino me brine sto motor kao motor se hladi samo vazduhom, jel sme da se vozi na primer jedno 200km u cugu

Prekjuce vozio 190km bez gasenja.. :D Arilje - Bg preko Divcibara.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Treba da vredi, mada postoji mogučnost da će morati da se otvara mašina - ako je stajao desetak godina, hoće da mu se stvrdnu semerinzi na radilici, pa sad da se posle nedelju dana vožnje raspadnu - video sam lično nekoliko puta .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja