Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TTR 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Pozdrav svima :)

 

Kao sto naziv teme glasi Yamaha TTR 600 , zanima me sve o njoj, kako ide, potrosnja, delovi...ne znam ni ja, sve sve, ko je ima nek napise nesto malo vise o njoj :D

 

Planiram kupovinu jedne yamahe pa me zanima sta i kako, ako ima nekog da malo napise o njoj bio bih mu zahvalan :D

 

Hvalaaaa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Dve stvari su vazne: da kupis dobar primerak i da imas dugacke noge, sve ostalo resava "Tetka" sama. Ima odlicno ogibljenje i obrtni moment, trosi oko 6l, far joj nije neki, moras da se naviknes na kurblu i kvacilo je malo tvrdo. To je ukratko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Pa mislim da oba tvoja uslova ispunjavam :D nasao sam dobar primerak a i 'krakat' sam, zato mi i treba neki visoki enduro :D

 

Do sad sam uvek i kurblao tako da to nije problem, mada sam gledao neke snimke ttr-a nekako cudno radi ta kurbla, verovatno ima neka fora ja ne znam :/ ako moze jos neki odgovor bilo bi super. Inace, hvala :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Onda navali! Prodavac ce te sigurno uputiti u tajne, a ako ne pomogne, moj drug Alp ce to bolje objasniti jer je sa uspehom kurblao Tetku dve godine. Dobra voznja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vozio je skoro 2 godine.

Imaš na: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/63062-yamaha-ttr-tte-tt-belgarda/

dosta korisnog.

Sekvencu paljenja neko mora da ti pokaže, to je najbolji način, sve ostalo je trošenje energije. A možeš da naučiš i preko yutube-ta (kao ja), to je duži način.

Kada je normalno uštelovan i nema mehaničkih problema, pali na prvu. Gledaj da ti pri procesu paljenja svi el potrošaći budu isključeni (far, migavci itd..), jer ćeš da kurblaš do sutra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Hvala na odgovorima :)

 

Ovo za kurblu sam gledao neke snimke i ne znam koja je fora, dva tri puta ga spusti do dole i onda kresne i upali :o

 

Citao sam ovo, zanimljivo je ali bih hteo jos neki odgovro ne znam ni ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ona ima automatski de-kompresor, sajla za isti je sa desne strane motora. Prvo proveri da li ista ima kakav problem (meh oštećenja, podmazana itd), a onda vidi na kom je "zubu", na kraju sajle, ima dve pozicije koje možeš da menjaš po potrebi tj, "umekšavanja" kurble.

Sekvanca paljenja na kurblu: spusti kurblu par puta do kraja, drugi put (po neki put u 3-ćem), putu ona ostane na pola sa "mekim završetkom". Onda je vratiš gore do kraja i kresneš. To je sve.

U početku (kao i sve ostalo), je malo nezgodno, dobiješ upalu desnog gluteus maximus-a, ali vremenom ti se motorika popravi i sve ide ok.

Ako je kurbla tvrda, proveri aut. de-kompresor. Ne skači po kurbli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Jako je lako, samo da skontaš da pogodiš fazu....posle pali ko mina, i brat se mučio sa svojim TTR-om dok mu nisam pokazao kako pali, ko metak!

 

lepo ze zozi, mek za enduro vožnju, gospodski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vazdušara, nema vodenu pumpu, rashladnu tečnost, prosta za održavanje. Ulje ako menjaš baš sve do daske, 3 lit, bez filtera 2,5 do 2,7 lit. Filter ulja (nije skup), i ulje po proizvođaču na 10.000 km, ja menjao znatno češće. U šumi ga ohladi po nekada da ti ne skuva ulje.

Gledaj da vruć ne padne na tebe. Enduro ili kros čizme obavezno zbog kurble i grejanja ispod kolena. Ostala oprema se podrazumeva.

Alu blok, ne zapinji, koristi moment ključ ma šta ti "majstori koji imaju osećaj", pričali.

Od periferija koje se lome u enduro vožnji (ručice, migavci...), sve na e-baju od 10 eu.

 

TT600R_Manual.pdf

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

moze li jos nesto o TTR 600 ? ima na oglasima jedan primerak iz S. Mitrovice koji mi je zapao za oko..malo cena pojaka al verujem da bi se nasli :D

21311a0f2e7b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TTR 600, 1998. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 40313 km, Sremska Mitrovica. Cena 2.200 € - Motori - Polovni...


jurio sam u pocetku neki Xt,Dr,Klx..i u medjuvremenu sam imao prilike da provozam Xr Hondu koja je brutalna bukvalno,ujeda kako je nervozna..a citam i sticem utisak da je TTR jos agresivnija masina,tako da je to verovatno ono sto mi treba..motor bi vise koristio za zabavu,ne neka putovanja itd..samo relacije 20-30km i tako to..al da je nervozan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja