Jump to content

Moto Zajednica

Smederevo - CG

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Idemo na moreeee! Recenica koju sam poslednji put izgovorio 1996. godine kada sam sa roditeljima posetio Bijelu. Secam se da more peni i da ima specifican miris, bio je neki hotel "Delfin'' i to je sve. Nakon toga rat, neka sranja, skola... Posle skola nezaposlenost koja se mesala sa nekim bezveze poslovima, devojka na studijama, potom posao, sredjivanje kuce da bi se uslovi stvorili tek danas, 2015. godine. Nije da nismo mogli ali imali smo prece stvari. 

 

Pet godina unazad u nase vlasnistvo dospeo je i plavi "Kawasaki ER5''. Sasvim obican gradski motor koji je u moju garazu stigao sa beogradskog asfalta. Tu i tamo se kupovalo nesto opreme sa zeljom i ciljom da se jednog dana zaputim negde, nije bitno gde, vec da sam na motoru i na drumu, daleko... Danas sve to dobija smisao.

 

20150620_153006.jpg

 

Benzin do cepa, Garmin na upravljacu, prnje po koferima, krecemo veceras u 3AM.

 

 

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

''1996. godine kada sam sa roditeljima posetio Bijelu.'' Covece i ja sam 1996. bio sa mojima u Bijeloj o.O Ista situacija kao kod tebe kolega. Pratim!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Srecan put druze! Ako svracas u Bjelu, pozdravi je! Tamo sam proveo 10 letovanja....hotel Delfin, ulica sloge, mol za skakanje..........Posto mi uskoro stize naslednik, sledece godine palim moju masinu i pravac Bjela!! Lep provod i sve najbolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Gde ćes biti,ja za koji dan opet sedam na harlića i idem za cg.

Doduše nastavljam iz cg za beč,pa za salzgiter u nemačkoj,biću 30tak dana na putu,u cg ću biti 7dana.Pada se vidimo da popijemo kaficu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Otisli, bili i vratili se :)

 

Jako sam srecan i drago mi je sto pitate za nas. Igrom slucaja nismo imali WiFi niti smo ga nesto jurili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Proslo je 19 godina kako sam posledni put bio na moru. Imao sam 6 godina i nisam bas ni o cemu razmisljao... Vode me roditelji negde i meni lepo. 

Ostalo mi je u secanju da smo isli u Bijelu "Ladom 1200'', da je tamo bio neki brod i hotel Delfin... Znam da more i obala imaju poseban miris koji sam davno zaboravio. Naredne godine bivaju turbulentne i teske u domovini zajedno sa raznim desavanjima u porodici uskracuju mi svaku sansu za letovanje. Nikada nisam trazio od roditelja da me vode ili gurnu pare za more. Kapirao sam sve i jedino kupaliste koje sam posecivao je Salinacko jezero

 

10723515454d8f502280798.jpg

 

Nase zapusteno vestacko jezero koje mi je bilo sasvim dovoljno, no, ni ono me dugo nije videlo...

 

More? More sam zaboravio kako je vreme prolazilo i nije mi bilo vazno. Posle skole sam se odmah zaposlio, rintao svud i sa svakim, kupio svoj prvi veliki motor ''Kawasaki ER5'' i na njemu upoznam, pre 3.5 godine sada vec svoju verenicu Jelenu. 

 

Nekom prilikom sam pomenuo da je neko od nasih poznanika otisao na more.

 

-Da li si ti isao na more proteklih godina? Pita me Jelena.

 

Mislim u sebi, kakvo more, ja svoja leta provodim ispred mesalice. Neprijatno mi je, ona studira a ja...

 

-Ma kakvi rekoh, nemam kada a moram i novac da kanalisem negde drugde.

 

-A ti, ides li svake godine? Pitam je.

 

-Ma ne, nisam nikada bila na moru... Izgovara sramezljivo.

 

Od tada je proslo par godina u medjuvremenu sam uhvatio solidan poslic, Jelena diplomirala i nahvatala neku zamenu, pocinjemo da zivimo zajedno i konacno se stvaraju uslovi za letnji odmor na moru. No, planiramo da pre svega pocnemo zajedno da zivimo te sva finansijska sredstva preusmeravamo na sredjivanje doma. Odricemo se letovanja i u ime toga cekamo, opet, neku tamo narednu godinu, 2015...

Nazalost, opet nailazamo na poteskoce, Jelena gubi posao istekom ugovora a otici na letovanje sa jednom platom nije bas izvodljivo.

 

Bas tada u meni se budi velika zelja za morem. Ne zbog mene samog nego zbog Jelene. Zasluzila je a Boga mi i ja sam. Lupam sakom o sto i kazem, vodim te "Kawasakijem'' na more pa makar ja spavao na klupi pored plaze!!! Hocu da joj ispunim zelju i odvedem je tamo. To je moj cilj.

 

U medjuvremenu, ajmo reci za tih 5 godina koliko je ''Kawa'' kod mene ja sam kupovao razne neke stvarcice i spremao ga da ''jednog dana odem negde daleko'', tj. da imam tu mogucnost.

 

Od standard golog gradskog motocikla, napravio sam mini-tourera sa nekim streetfight primesama:

20150620_150457.jpg

 

Motoric ima sve, full prtljag, sediste, maglenke, navi, pri tom je uredno servisiran a nedavno je bio i na velikom servisu. Ja sam uvek govorio, sad palim ''Kawu'' i mogu sa njom gde god... Redovno odrzavanje i ekonomicnost daje mi sada sansu da jednostavno kliknem kofere i navi, kljuc u bravu i pali... To mnogo znaci.

 

Odvajam neku kintu sa strane, vijam sefa za odmor, ovamo - onamo, slucajno nadjem da imam 2 dana godisnjeg od prosle, spajam sve, potpisujem, pozdravljam svoje kolege i picim pravo kuci. Zbogom sluzbenom telefonu!

 

S'obzirom da nismo znali datum nismo mogli da isplaniramo nista niti da rezervisemo. Znate, to je ono sve programiramo a meni to ide na onu stvar...

 

Ako sam vec resio da stavim neke stvar on-hold, uzeo odmor, pakujem stvari i krecem ka CG pa cu ostati onde gde mi se svidi. 

Covek ne treba da se opterecuje time i da obavezuje sam sebe raznim sranjima, prosao sam bar toliko u zivotu, mogu samostalno da odvozim tu turu i da se snadjem. Zivotne situacije su me tako naucile i ocelicile, motociklizam svojoj prirorodom ispolirao i to je to, sedi pali vozi. To je nesto najbolje sto covek sebi moze da pruzi.

 

Kupujemo hranu, Jelena pakuje stvari i zakazujemo polazak u 3AM!

Promenio član Alekre
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Otvaram Jeleni dva bocna Givija da spakuje dok ja kao igram ''World of tanks''.

 

Ljubavi, dodji da vidis sta cemo da ponesemo.

 

Udjem u sobu i gledam. Gledam opet... Komentarisem:

Pa ne idemo kolima, gde cemo ovoliko stvari? Cak i da stanu, ne moramo bespotrebno opterecivati motor.

Gledaj sad, perfomance packing:
Ovo ti ne treba, ni ovo, ni ovo, meni ovo ne treba, niti ovo, bam bum resim situaciju ocas posla. Sada ces videti kako moze i kako mora :)

 

Tast i tasta bezuspesno pokusavaju da nas ubede da idemo autobusom na more. To je kao bezbednije... Mozda i jeste, ali gde je tu car, gde je zivot, gde je iskustvo, dozivljaj, izazov? Uostalom, ja vise sebi verujem i ''Kawasakiju'' nego nekom liku koji vozi bus.

 

Moji opravdaju ali cale prvo mora da mi isprica savete, kako da vozim, kako da se ponasam... Prpa im je kontam, pravim se da slusam i uvazavam.

 

-Gde cete, kojim putem? Pita cale...

 

Odgovaram:

-Idemo kroz kanjon pa cemo videti posle PG gde cemo se stacionarati. 

Odmah krecu predavanja, kako je to opasno kako ima alternativnog puta, bla bla bla... Cale se bezuspesno trudi da me odgovori od te trase, ja zelim bas tuda. Hocu da vidim kanjon, radoznao sam i osecam izazov.

Za to vreme, Jelene pakuje stvari i cuti. Mozda bi druge kokadale i pravile dodatnu zbrku, no ona samo slusa i cuti, Znam da je to zato sto mi veruje i zbog toga mi je drago.

Konacno, sve je spremno. Ostalo je samo prespavati i krenuti na putesestvije.

Od toga naravno nema nista. Okrecem se po krevetu, preturam, mislim na put... Ja vec vozim i tamo sam. Obozavam tu euforiju pred put.

 

Alarm na telefonu se ubrzo oglasava, oblacim svoj kozni kombinezon, izlazim iz kuce i prilazim vec spremnom ''Kawasakiju'' i cekam Jelenu.
Dok navlaci rukavice, tipkam u naviju rutu i potvrdjujem, ~550km do odredista. Smestamo se u sedlo, sutiram petom copku ka nazad, kontakt na "ON'', killswitch na ''ON'', starter pritiskam na sekundu, dvocilindras se budi i neravnomernim ler gasom kazuje da je jos spava ali obecava da ce kroz 15-ak minuta biti sasvim spreman za putestvije.

 

Izlazimo iz ulice i laganim gasom krecemo ka moru, ka ispunjenju zelja, ne sluteci u sta se upustamo...

 

Nastavak sutra...

Promenio član Alekre
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja