Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pozdrav ljudii nov sam ovde :-)

 

Imam 16 godina i imam jedno pocetnicko pitanjee.

Planirao sam da uskoro polazem za A1 kategoriju.

E sad do sad sam vozao par skutera ali me zanima da li je bolje da za mog prvog dvotockasa kupim neki skuter tipa Sprint i to ili bi bilo bolje da mozda uzmem neki motor odmah evo za oko mi je zapala Aprillia Rs50 ona ima samo 50 ccm ili mozda Aprillia Rs125 od 125ccm i sta mislite o ovim motorima??

Hvala svima jos jednom sto sam deo ove zajednice i izvinite sto su moja pitanja pocetnicka ali eto tu sam da naucim :-)

 

Pozdrav bajkeriii

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Zavisi sta planiras da vozis u buducnosti, tj koji tip motora, ima dosta dobrih motora za pocetnike a da to nisu zujke tipa RS... ybr 125, prince 125, pa cak i keeway speed 125/150, kmx 125, ts 125, varadero 125, cbr 125 itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Зашто 50 ако имаш А1 категорију?

Реци који тип мотора те занима, па да саветујемо :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade

Paa zelim u buducnosti motore tipa Honda Cbr1000rr,Kawasaki ZX6R,Suzuki GSRX 1000 K9..

 

Za sad mi se dopada najvise Aprillia Rs125

 

@svaler Znaci 125? :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

125 дефинитивно.

Ја сам са 16 сео на Hondu NSR125, а сад возим Cagivu mito коју продајем и мислим да је после 3 године на 125 дошло време за 600-750 кубика.

 

Објективно бих ти саветовао NSR, субјективно мог Мита. :)

 

За ова два могу да ти кажем шта те занима, за RSa не, могу да ти кажем само да сам о њој чуо само да се највише кваре.

Ту су у класи још и Yamaha TZR и Suzuki RG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Одржавање мање више код свих исто. Мито ми много боље лежи по кривинама од nsr-a. И троши ми око 5,5 НОРМАЛНЕ (80-100) вожње у двоје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade

@svaler A pa kul a kakva mu je brzinaa maksimalna,ubrzanje?

 

@VeljkoM Koliko vidim ti svi motori su coperii?

Zar ne bi bilo bolje posto zelim sportske motore da vozim za npr 7-8 godina da pocnem s nekim sportskim s manjom kubikazom kao npr Aprillia Rs 125 ili npr Cagiva Mito? :-)

 

E daa nisam ni rekao necu se ponasati kao neki od ovih nalozenih morona klinacaa.

Dakle cim kupim motor kupujem i novu full face homogenizovanu kacigu,jaknu s protektorima,pantalone i svee :-)

 

I bez kacige nigdee :-)

 

Pratim ja forum vec duze vreme kao neregistrovan i citam i savete i crnu hroniku i nezgode i sve i jako sam dobro svestan sta mi se moze desiti.

Ali mi vozaci svojim ponasanjem smanjujemo sansu za nezgodom zar ne?

 

Mozda je ovo nebitnoo al reko samo da pomenem,meni bitnoo.. :-)

 

Pozdrav bajkeriiii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

nisam siguran da moze da vozi sve 125-ice zbog odnosa snagr i tezine koi su tacno predvidjeni za A1 dozvolu

pitaj ovde na forumu imas i auto skole pa ce ti reci i objasniti , a ima i tema za polaganje za A kat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Druze ja sam vozio yamahu tzr 125, 4 godine, mogu ti reci da je motor vrhunski, ako vec hoces takav tip motora, RS nikako, vise se kvari i trosi nego sto moze stvarno da se vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade

@VeljkoM Da daa bas cu tako.A izvini nisam znao kako da napisem msm nisam ni gledao bas sad vidim hvala ti punoo.

 

@Acabre Znam provericuu gledao sam vec to i sta sve treba da se polozi i za dozvolu i propise i svee.

 

@Nile89 Ejj brate sad pogledao tu Yamahu bas lep motor i privlacan deluje mi ekstra dobar.Mozes da mi kazes jos nesto kako je tebe sluzio,jel ti se kvario cesto,koliko ide,kakva mu je upravljivost? :-)

 

Hvala svima ljudi premnogo inace najbolji stee :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

4 godine sam ga vozio, sad ga vozi moj drug kome sam ga prodao prosle sezone, presao sam nekih 10.000km za to vreme, vozio sam ture u okviru moto kluba po 300km za dan, nikakav ozbiljniji kvar nisam imao osim ovih potrosnih stvari kao sto su svecice sijalice i tako to, upravljiv je lepo, malo manje atraktivan vizuelno od RS-a ali je mnogo kvalitetniji agregat generalno, prvenstveno trosi 4,5 -5L na 80-100km/h za razliku od konkurencije koja trosi dosta vise. Naravno tu se podrazumeva Dellorto VHSA 32 sa 148 fabrickom diznom, kako je bilo kod mene, i nema brige. Generalno, slatko sam se navozio i nikad nigde nije stao niti me izneverio i dan danas ga vozi moj drug i jos se nije pokvario, sve u svemu neces pogresiti ako uzmes, ali mora bas dobro da se odabere... Evo par slika koje sam ubacio na bikepics, 

bikepics-2248186-800.jpg

 

bikepics-2440067-800.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

daa daaa nikako 125 za prvi motor tu das gas i ode... a 50 das gas i procitas novine usput dok krene... bulsit, pamet u glavu i cepaj

moj prvi MOTOR je 600cc i bogu hvala nisam imao problema a presao sam 5-6 hiljada km...

jesam ocesao ogradu neku al nije bitno sad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ako gledas 125ice Varadero 125 sam vozio i imam samo reči hvale. Takodje meni su tada u opticaj ulazili i onaj mali sachs x road 125, spritnt pulser 200(od kineza) i varadero, yamaha tdr125 i slično. Na kraju sam se odlučio za Varadera, koji je u toj klasi najveći, lak za upravljanje, malo troši, nije skupo održavanje. A opet dva cilindra pa može da povuče i suvozača ok. Ako te bilo šta zanima oko ovog motora slobodno pitaj, on jeste malo skuplji od ostalih ali je i dosta pouzdan. Pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Decko valjda rece da ga zanimaju trkalice i da bi vozio R u buducnosti, varadero kvalitetan i vrhunski motor ali koliko sam ja skapirao nije po njegovom ukusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Belgrade

@nile89 Uuu dobar dobaar ozbiljno cu ga uzeti u izbor medju prva 2,3.A mislis da je bolji direktno u konkurenciji sa RS 125? :-)

 

@Borko&Kico Naravno bratee sve je u mozguu ako vozis pazljivo i normalno mozes voziti sve sto postoji :-3

 

@Dzonii1991 Dobar je Varaderoo samo nije bas po mom ukusu ali mozes li mi malko reci o njemu posto si ga imao ipak? :-)

 

@Nile89 drugii put :-D

Bas tako Nilee voleo bih da vozim vise R motore sportskee i takvee pa mi malko manje leze i privlace bar ovi tipa Varaderoo..

Vise bih voleo neki tipa Yamaha Tzr 125 ili Rs 125 i takvii :-)

 

Hvala vam svima mnogo bracoo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Posto te bas zanimaju R motori, onda Varadero nije tvoj tip. Nije mnogo agresivan, ali daleko od toga da nema snage i dvoje ljudi moze bez problema 100 da vuce.. Zavisi, opet kao sto kolega Nile kaze sta te tacno zanima. Varadero je jedna fina dobra masina, jako lepa(lepsa uzivo nego na slikama,  a ja ti mogu poslati kako je moj izgledao ako te zanima), pouzdana, mali potrosac, jeftino odrzavnje, jako jako udobna, bez problema prelazi preko rupa i puteva kakvih mozes naci svuda po Bg-u. Visok motor, veliki. Ne znam sta te jos zanima rekao sam ti ono osnovno. Ako te jos nes zanima slobodno pitaj, a ja ti svakako zelim srecu u pronalasku onog sto trazis pa se nekad sretnemo provozamo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Slazem se za varadera, mnogo je kvalitetan i dobar motor i ne bi se zeznuo da kupis njega ali i razumem decka kad mu se na oko ne svidja, jednostavno hoce trkalice da vozi i to je to. Kazem ti RS je dobar motor ali se cesto i kvari, trosi dosta, sto je veoma bitno ako hoces da se vise vozis sa manje para, i da se manje kvari onda definitivno tzr, rs izgleda atraktivnije i dizajn mu je bolji po vecini ljudi (meni ne jer sam vozio i voleo tzr-a) ali to mu je jedina prednost, sve ostalo je na strani tzr-a i odrzavanje i pouzdanost i potrosnja i agregat i struja i zvuk, sve bukvalno... Moja je bila 4DL verzija, koja je ujedno i najjaca po kilovatima, ali je stariji dizajn, imas ove novije koje izgledaju jos bolje i koje po meni izgledaju atraktivnije i od RS-a... 4FL, evo kako izgleda.

 

yamaha-tzr-125-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Nisam vozio trkalice, pa ne znam. Svakako dadoh samo moje misljenje. Da se ne zaleti na neki R model, a posle se kaje. Moj savet za @boza dobro promisli, konsultuj se sa kolegama (ja sam takodje cuo za apriliu da je los kvalitet, imas dosta toga ovde u temama, ali ne mogu da pricam nisam vozio). Pogledaj i ono motorche sachs x road 125, imas ih nove po finim cenama, naravno ako ti se svidi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako si vozio skutere do sada, batali onda 50ccm.  125 uzmi koji hoces. Aprilija je odlican motor i ima ih najvise i zato se i kvare najvise. Za motor 2T treba znati da se ne sme voziti dugo nekakvom vecom brzinom od 90-100 na sat jer ces odmah raditi generalnu !!! Ja glasam za Yamahu TZR 125, to ti je agregat iz DTa, TDRa  i ima se delova, a i kasnije se moze lako prodati !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

@srbac je za 2T motore poceo lepo.
Napravi razliku izmedju 125 2T i 4T :D.
2T Ide brze, vise trosi i malo cesce se kvari :D
4T ide malo sporije, manje trosi, retko se kvari.

S obzirom na motore koje imas u vidu da vozis pametniji ti je izbor 2T. Ja sam vozio Cagivu Mito, jedno lepo iskustvo. Moja topla preporuka.
Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja