Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Za poslednji vikend u maju ove godine mi se ukazala šansa da sa kolegom sa foruma Palja izvezem jednu vikend vožnjicu do Crne Gore.

Plan je bio da se nadjemo u Čačku i krenemo  lagano u subotu ujutru do sela Momče 25km severoistocno od Podgorice.

Njegov ćale tamo ima kuću i biće u tom periodu tamo, tako da imamo obezbeđen stan i hranu za tih par dana.

 

Drugog dana smo planirali da se vozimo negde po Crnoj Gori, nismo znali tačno gde.

Varijante su bile ili Durmitor,Žabljak ili do mora negde ili nesto treće.Kontaktirali smo pre polaska i clana foruma

dule CG i dobili sve  informacije i cak i ponudu za smeštaj kod njega ali smo sve to morali da ostavimo za neki sledeci put.

Trećeg dana je bio planiran povratak kući uz obilazak još nekih mesta,ostali bi i nekoliko dana duže jer smo svašta hteli da obiđemo ali smo morali da se vratimo pošto sam već sledećeg dana putovao sa porodicom autom u Grčku na more.

 

 

 

U petak popodne posle posla sam zapalio iz Bg.-a preko Smederevske Palanke i Rudnika za Čačak na večeru i spavanje kod tasta i tašte.

Dan je bio topao, ali je uveče prilično zahladnelo,smrzle su mi se ruke u letnjim rukavicama preko Rudnika.

Za vikend su prognozirali toplo vreme, nismo planirali da se vozimo noću, tako da smo krenuli u letnjoj opremi.

 

Čekao se i Palja koji je morao da ostane duže na poslu.Stigao je posle sat-dva i rekao da se i on malo smrzao :) 

Večerali smo i dogovorili se da ujutru krenemo posle doručka i kafe, kad malo otopli.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

1.dan

 

Subota ujutru krecemo Palja(Strom 650) i ja na Transalpu standardnom rutom ka moru:

 

Čačak-Zlatibor-Prijepolje-Bijelo Polje-Kolašin, a onda od Kolašina seoskim putevima uz reku Taru- Mateševo-Lijeva reka pa na Momče

 

mapa1.jpg

 

Prva mala pauza Kokin brod, brana

 

kbrod1.jpg

 

 

Mladost- ludost- ne mrzi ga da silazi čak dole

kbrod2.jpg

kbrod3.jpg

 

Na granici nigde nikog, nema gužve, graničari nas nisu smarali…

 

 

Kolašin

 

kolasin.jpg

Reka Tara

tara.jpg
 

Most Mala rijeka – do skora najviši železnički most na svetu visina 200m dužina oko 500m

most.jpg
 
Putevi su manje-više o.k, uski, krivine,hrapav asfalt, saobracaja malo
 
mom.jpg
mom1.jpg
 

Stigli na Momče, Branko(Paljin ćale) raspaljuje rostilj, hladno pivo, ladovina,odmor.

 

mom2.jpg

 

Uveče je prilično hladno, nismo dugo sedeli napolju  već smo se zavukli po sobama dobro pokrili i zakucali do ujutru.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kad vec hostujes slike, postavljaj link da se slike vide u punoj dimenziji (hotlink for forums 1)...

Inace lep ugodjaj!  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kad vec hostujes slike, postavljaj link da se slike vide u punoj dimenziji (hotlink for forums 1)...

Inace lep ugodjaj!  :takoje:

Pa ja sam kao namerno stavljao male slike da ne smaram ljude da sve ucitavaju nego samo one koje ih zanimaju

 

Ali o.k stavicemo velike

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

2.dan

 

 

U nedelju ujutru posle tradicionalnog posnog dorucka(pršut,sir,kajmak…) odlucili smo da se provozamo do Lovćena preko Cetinja, pa onda da se spustimo sepentinama do Kotora, okupamo malo negde na moru ako nije mnogo hladno i vratimo popodne nazad.

 

 

Kroz Podgoricu malo kroz gužvu, pa onda do Cetinja malo razvukli po gasu koliko je Transalp mogao da ide,dobar put uzbrdo dve trake, nema puno saobraćaja.

Na Cetinju natankovali benzin, svuda neki radovi po gradu, malo lutali dok nismo naboli put ka Lovćenu.

 

Lovćen nacionalni park, rampa i naplatiše nam po 2 eurića za ulazak .

 

Lepo je mnogo, krivudav put,dobar asfalt, svež hladan vazduh, preko Ivanovih korita do mauzoleja na Lovćenu.

Do samog mauzoleja puno stepenica, crkao sam dok sam se popeo gore

lo1.jpg
 

 

 

Palja mlad decko,sportista, trčkara lagano.

Pogled odozgore odličan, šetnja po oblacima 

 

 

Momce2015_147.jpg
 
 
 
 
Momce2015_158.jpg
 
Momce2015_141.jpg
 
 
 

Na nekim mestima je ostalo i snega

 

Momce2015_161.jpg
 

Lagano ka Kotoru serpentinama, pogled fantastičan, nije vrućina i nema saobraćaja

 

Momce2015_167.jpg
 
Momce2015_169.jpg
 
Momce2015_172.jpg
 
Momce2015_174.jpg
 
 
 

U Kotoru ispred gradskih kapija, puno motora ali ne onoliko koliko ih tu ima u sezoni.

Nekim slučajem većinom neki razni KTM-ovi

 

Momce2015_179.jpg
 

Posle toga lagano krećemo da tražimo neko zgodno mesto da popijemo pivce i da se okupamo ako nije mnogo hladna voda

 

„samo reci dje voliš može na Muo, moze Prčanj i Stoliv“

 

Momce2015_184.jpg

 
Momce2015_186.jpg
 
 

Popili pivce, kupali se, voda prijatna 21 stepen, malo odmorili na plaži i onda preko Tivta,Budve pa Petrovačkim stranama ka Podgorici.

U Podgorici je Palja malo obilazio rođake a ja sam morao da mu pravim društvo, jedem i pijem(sokiće)

Predveče stigli ponovo na Momče, čekao nas spreman gulaš i ladno pivce

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Čuj 'kolega sa foruma', oženio mi sestru pa moram da ga vodim na putovanja... :gaa:

 

Potvrđujem, sve je k'o što veli PaPaja pa i lepše uživo. Ustalićemo rutu kao tradicionalnu pod nazivom Nije preša, pa da nas bude i više sledeći put.

Dodaj i resto, mora nešto na poslu da se čita da se manje pizdi! :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

3.dan

 

Povratak kući.

Plan je da idemo nazad preko Andrijevice,Berana,Pazara…

 

Krećemo zajedno sa Brankom koji nas vodi do Bukumirskog jezera seoskim putevima,negde asfalt negde makadam…

 

Momce2015_192.jpg
 
Momce2015_194.jpg
 
 
 
 
Dogovor je da doručkujemo pa da krenemo dalje.
Sve posno opet naravno...
 
posno.jpg
 

 

 

 

 

Jezero je stvarno prelepo,prilično je hladno,kišica kao malo kaplje povremeno.

Dolaze neki Crnogorci džipovima vidimo da isto planiraju doručak tu.

Ali brzo se kupe i beže a i mi uskoro za njima jer nas napadaju rojevi gladnih komaraca, nije mi jasno kako preživljavaju na onoj hladnoći.

 

Momce2015_198.jpg
 
Momce2015_206.jpg
 
Momce2015_212.jpg
 
Momce2015_213.jpg
 
 
 

Vozimo se prelepim krajevima, okolina izgleda stvarno neverovatno,kiša srećom staje skroz.

Momce2015_214.jpg
 
Momce2015_217.jpg
 
 

Kod Mateševa Branko odlazi levo standardnom rutom Bijelo Polje,Prijepolje,Zlatibor... a mi desno ka Andrijevici.

 

Put ide kroz šumu, puno krivina, asfalt povremeno baš loš, za motore je o.k ali bi se autom baš smorio da moram ovuda da prodjem.

Ispred Andrijevice prelepi prizori,šuma,krivine u pozadini se vide planinski venci, mislim da su Komovi.Super mesta za slikanje ali se u tom trenutku nebo baš zacrnelo i počela je kišica da pada,žurimo da stignemo do neke civilizacije da se sakrijemo negde, pošto moj šurak naravno nema kišno odelo   :P

 

Stižemo do Andrijevice i tu se vreme skroz razvedrava i put postaje prava pista, od Andrijevice do Berana produvavamo maksimalno motore.Put je stvarno odličan a nadamo se da nema milicije  :staa2:

 

Imamo sreće,nema policije, nema gužve ni na putevima ni na granicama, putevi su svuda odlični ali se ipak oseti pad kvaliteta po prelasku granice.

 

Stižemo u Pazar, lagano se probijamo kroz neku gužvu do centra,parkiramo i tražimo mantije o kojima pričamo još od Bg.-a

 

Momce2015_225.jpg
 
Baba kaže nema trenutno ali biće za 15 minuta vruće,čekamo naravno i razvaljujemo se od najboljih mantija sa mesom koje sam ikada jeo.
Zalivamo sokićima i krećemo zadnju deonicu puta, Raška,Kraljevo,Čačak.
 
Put je super ali tu imamo jedini incident na putu: 
U levoj krivini mi izleće neki ludak iz suprotnog smera, nisam ni registrovao koji auto je u pitanju.
Ne znam tačno ni šta sam uradio,ispravio motor, izbegao ga desno, valjda malo kočio pa oborio ponovo,nismo ni mi išli sporo,pošto je put idealan za vožnju.
 
U svakom slučaju sam ga izbegao da me ne udari, ali posle toga sam mogao da ispravim krivinu i padnem, posle bi bilo pao sam zbog neprilagodjene brzine...
Palja je išao iza mene, reče da je bio golf u pitanju.
 
 
Posle toga bez ikakvih problema stižemo u Čačak, tamo nas čekaju svi, ručak,pivce, torta a sutra autom u Grčku.
Na satovima ukupna kilometraža oko 1000 km
 
 
 
Sutradan smo zapazili i ovaj detalj na Stromovoj gumi
 
guma.jpg
 
 
Ko zna kad je to uletelo u gumu ali je ipak bolje što se to njemu desilo nego meni, on je tako mogao i do Bg.-a a meni bi probušio unutrašnju.
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kako vas posluzilo vreme? 

 

Vreme je na kraju ispalo super.

U subotu kad smo bili na 10-15km od cilja je pocela jaca kisa u planini,ali dok smo stali i obukli kisna odela i kisa je stala :)

 

U utorak kad sam se vracao nazad kuci, krenuo sam izgleda suvise rano pa sam se malo smrzo od Bukumirskog jezera do Mojkovca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja