Jump to content

Moto Zajednica

Rucice grejaci iz Kine?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo,

 

Vidim da se dosta pisalo o rucicama grejacima, ali uglavnom o Saito, Daytona i Oxford, pa me zanima da li je nako narucio rucica iz Kine, npr ove?  :zbunjen:

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Handlebar-22mm-Electric-Heated-Molded-Grips-ATV-Warmer-Handlebar-for-Motorcycle/32353787297.html

 

Nisu najjeftinije i deluju podnosljivo, ali me zanima koliko greju, koliko vuku struje i da li se lako montiraju?

 

Pozdrav   :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

U pravu si, ali to je ta mera, 22mm za TA650.

 

Pitanje da li ovaj dodatak za sajle gasa moze da se namesti da radi, u suprotnom je pitanje da li moze da se namesti bez toga posto ima zljebove, a kod mene (nas) je glatka povrsina na koju lepis rucicu?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ma samo uzmi nabudzices nesto. Precnik desne gumene rucke je veci od 22mm bas za taj plasticni umetak sajle gasa. On je takodje "stariji" u precniku od 22mm da bi mogao nesmetano da se vrti oko cevi volana. Ja imam malo drugacije sa 5 stepeni podesavanja , lepo zagrevaju, ali samo sam ih probao ,jer nije bilo prilike..

Takodje obrati paznju na to da li ti motor ima dve sajle gasa, a ta plastika mozda ima kacenje za jednu, onda uparujes samo gumu sa tvojom plastikom.

 

Kod mene je bilo tesko skinuti gumu sa plastike, a u gumi su grejaci pa treba paziti da se te zice unutra ne pokidaju uvrtanjem gumene rucke pri skidanju plastike..

 

Ja sam potpuno izvadio plastiku za sajlu gasa, jer mi je gas na polugicu, a ne na rucku(atv), posle sam morao da na cev volana zalepim tanku plastiku ,da bi gumena rucka mogla naleci. Naravno to sam dobro zalepio,al pretpostavljam da mi nece taj lepak dugo drzati, zbog cestog okretanja volana.

 

Imam jos dva pakovanja tih grejaca, pa ako te interesuje-cena je 2000din, za jedan set.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Imam ja ove sa prvog linka sa Ali-ja. Greju u 2 stepena rada, potrošnja čini mi se 10 i 20w, grejanje se oseti preko kožnih rukavica letnjih koje ja imam, pošto je moj kruzer i nema štitnike ručica relativno se brzo ohlade ako tokom vožnje pustiš ruku sa njih ali se odmah po vraćanju ruke i greju. Za te novce vrede, grejem ih na 2 dok se ne ugreju lepo - to je nekih 3-4min a onda vraćam na 1 jer je dovoljna količina toplote koju pružaju. Vozio sam na +5 sa njima i nisu mi se smrzle ruke iako sam bio u letnjim rukavicama.

Montaža je vrlo laka, ima 2 promenjljiva uloška sa žlebovima zbog montiranja sajle-sam biraš koji stavljaš, moje iammju i neke plastične ukrase kao tegiće volana, ali sam njih skinuo i ostavio moje tegiće, Za sada 2 god rade bez problema, povezivanje sam rešio preko releja za svaki slučaj i to je to. JA zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Hvala za info, aj prostudiracu na mom motoru kako je setap, pa cu se odluciti sta da pazarim... ;)

Ma sitna je to lova, kupi pa studiraj, na slici ne moze lepo da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja sam danas montirao iste takve i van motora greju ubijaju, na cetvrtom stepenu kad se ugreju lepo ne mozes da ih drzis u ruci duze, ko vreo radijator a kad sam ih montirao jedva mlake... jedino sto mi pada na pamet je da metalne rucke odvlace toplotu, nemam drugu ideju... kako si ti zadovoljan sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Ja sam danas montirao iste takve i van motora greju ubijaju, na cetvrtom stepenu kad se ugreju lepo ne mozes da ih drzis u ruci duze, ko vreo radijator a kad sam ih montirao jedva mlake... jedino sto mi pada na pamet je da metalne rucke odvlace toplotu, nemam drugu ideju... kako si ti zadovoljan sa njima?

 

Koliko vidim na linku te rucice nemaju deklarisanu temperaturu grijanja, a ove imaju. :)

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Handlebar-22mm-Electric-Heated-Molded-Grips-ATV-Warmer-Handlebar-for-Motorcycle/32293215052.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam danas montirao iste takve i van motora greju ubijaju, na cetvrtom stepenu kad se ugreju lepo ne mozes da ih drzis u ruci duze, ko vreo radijator a kad sam ih montirao jedva mlake... jedino sto mi pada na pamet je da metalne rucke odvlace toplotu, nemam drugu ideju... kako si ti zadovoljan sa njima?

Namotas flaster na rucke, pa onda navlacis rucke na korman. Flaster ako je dobro stegnut i pritisnut ruckama ne moze da se odlepi, a metal ne moze da odvlaci toplotu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

Hmmm i jedne i druge mi deluju veoma pristojno za 15-tak e....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Koliko vidim na linku te rucice nemaju deklarisanu temperaturu grijanja, a ove imaju. :)

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Handlebar-22mm-Electric-Heated-Molded-Grips-ATV-Warmer-Handlebar-for-Motorcycle/32293215052.html

 

Ove rade kod mene već 2 sezone i greju skroz OK

Pre toga sam imao neke nadrkane/firmirane gde su se kontrole tako divno pokvarile pa sam ih poklonio drugaru koji je imao živce da ih popravlja. 

A za ovu kinesku kupovinu se nimalo ne kajem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

 

Koliko vidim na linku te rucice nemaju deklarisanu temperaturu grijanja, a ove imaju. :)

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Handlebar-22mm-Electric-Heated-Molded-Grips-ATV-Warmer-Handlebar-for-Motorcycle/32293215052.html

 

Ove rade kod mene već 2 sezone i greju skroz OK

Pre toga sam imao neke nadrkane/firmirane gde su se kontrole tako divno pokvarile pa sam ih poklonio drugaru koji je imao živce da ih popravlja.

A za ovu kinesku kupovinu se nimalo ne kajem :)

Ako neko narucuje ove,bio bih mu zahvalan da i meni poruci jedan par

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

 

Koliko vidim na linku te rucice nemaju deklarisanu temperaturu grijanja, a ove imaju. :)

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Handlebar-22mm-Electric-Heated-Molded-Grips-ATV-Warmer-Handlebar-for-Motorcycle/32293215052.html

 

Ove rade kod mene već 2 sezone i greju skroz OK

Pre toga sam imao neke nadrkane/firmirane gde su se kontrole tako divno pokvarile pa sam ih poklonio drugaru koji je imao živce da ih popravlja.

A za ovu kinesku kupovinu se nimalo ne kajem :)

Ako neko narucuje ove,bio bih mu zahvalan da i meni poruci jedan par

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Covek od koga sam uzeo ima jos jedan par i mogu toplo da ga preporucim, problem je bio to sto sam vezao paralelno sa sijalicom fara da ne rasturam motor pa je tu bio znatno nizi napon(~10,5V u radu naspram ~14.5 na akumulatoru) i plus sam probao ovako u mestu, bile su em napolju(naspram testa u sobi) em pola islo u vetar posto ih nisam drzao kao u voznji, u voznji i preko debelih zimskih rukavica posle kilometar-dva moram da ih smanjim koliko budu vrele(bukvalno neprijatno toplo i preko rukavica)... ko hoce taj par nek mi pusti pm da mu prosledim covekov broj :) Cena 2000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja