Jump to content

Moto Zajednica

Put Foca Niksic

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Bosanska strana i dalje katastrofa. Mi smo pre 20tak dana bili na raftingu od Foče do graničnog prelaza blagi užas, delova asvata uopšte nema. 

 

Samo što otvori temu u Putopisima  :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

I ja sam prosao tim putem 1. maja, put se uveliko radi od BiH punkta ka Foci i to u duzini

 

nekoliko kilometara. Prasine i pijeska po putu, dosta guzve jer saobracaj se ne prekida ali

 

za pohvalu je sto su konacno krenuli da rjesavaju i tu dionicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Prekjuče sam prošao dionicu od Plužina do Nikšića pa dalje za Trebinje. Put je odličan (valjda zato što sam na njega sišao sa Durmitora  ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Jel pricamo o granicno prelazu Scepan polje? Ja sam bio u junu prosle godine, uzak put makadam, prasina, ali nista strasno. Nije dugacka deonica, brzo se prodje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Evo da osvezim pitanje, da li je popravljeno stanje puta Foca - Niksic? Trebalo bi da prodjem tim putem pocetkom juna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo da osvezim pitanje, da li je popravljeno stanje puta Foca - Niksic? Trebalo bi da prodjem tim putem pocetkom juna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Put Foca - Scepan polje je lokalni put i prelaz nije registrovan kao medjunarodni, vec lokalni, pa shono tome nema toliku vaznost da bi drzava ulagala u putnu infrastrukturu. Ujedno taj prelaz je trebao po Nalogu Umprofora da se zatvori poslije rata u Bosni, ali je ostavljen kao prelaz za lokalno stanovnistvo i to je ono sto ja znam o tome. ;)

E sad ne znam zasto sam sve ovo napisao, ali ako ne koristi ne moze da skodi. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Put Foca - Pluzine po nekoj mojoj logici ne moze biti lokalni put jer povezuje dvije drzave sto ga cini medjunarodnim jel..prelaz ne znam kako je registrovan ali je granicni...da se put zatvori - to bi bila najveca glupost sto bi neko mogao da uradi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ovo je ono: ja ga krstim, a on prdi. <_<  U EX YU je to bio lokalni put kroz vukojebinu izmedju Foce  i Pluzina, za vrijeme rata koristen za prevoz ratne tehnike, logistike i sverc. UMPROFOR NAREDIO da se taj prelaz poslije rata zatvori, ali Neredba nije sprovedena od strane susjednih drzava. UMPROFOR otisao, ali je prelaz ostao zbog lokalnog stanovnistava, ali kao i sve ostalo MI koristimo u sve moguce svrhe. :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Prelepa priroda, najlepša u CG. Ako je motorom kao od šale. Autom takođe nije problem. Skoro svake godine prođem tuda. Prošle godine proširen i rađen. Ne znam koliko je završeno, ali je vrlo prohodno.

Hvala, jedva cekam da vidim te predivne predele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Put izgleda kao lokalni i sramota je da je put koji spaja dvije drzave pa kakve god bile u takvom stanju. Granicni prelaz je medjunarodni i nije namjenjen samo za prelaz lokalnog stanovnistva. Srecom saobracaj je smanjenog inteziteta jer se radi o najrizicnijoj dionici puta u CG pogotovo u zimskim mjesecima premda i ljeti treba otvoriti cetvoro ociju. Sa CG strane put ide sve rubom Pivskog jezera odnosno kanjonom Pive i vecina tunela nisu betonirani a dosta kosina nije obezbijedjeno pa ima dosta odrona a zimi usova i lavina .Sa BiH strane je do prosle godine bio uski lokalni putic u vrlo losem stanju sada je prosiren pa na nesto lici.

Sve ovo napisah kao neko ko je tuda prosao u poslednje 3 4 godine pa jedno min 300x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ne zna gdje jos policija i carina sjedi 25 godina na "zvanicnom Medjunarodnom prelazu" u limenim kontejnerima, mozda negdje u Africi ili u Aziji.  ;)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Bio je u losem stanju prosle godine u maju ali priroda je stvarno lepa....za pravo uzivanje i pooolako!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Redovno traze da vozis na zadnjem ili da neko od njih malo isturira. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Ne zna gdje jos policija i carina sjedi 25 godina na "zvanicnom Medjunarodnom prelazu" u limenim kontejnerima, mozda negdje u Africi ili u Aziji. ;):)

Uu nemoj po tome gledati...bas sam sad za Majske praznike putovao u HU preko SRB...Srbijanski granicni prelaz na putu Bijelo Polje - Prijepolje je jakoo slican onom na putu Pluzine - Foca..ali jako slican..trafika od 3m2 za dva smjera..
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Pisem, brisem, pokusavam da shvatim zasto je ovaj put okarakterisan kao ocajan. Od Cg do Bosne je magistralni put treba paziti na odrone kao i na svakom slicnom putu, od granice sa Bosnom do Foce ima dio kojim se mora sporije i to je to. Mozda ja imam drugacije kriterijume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Razumijem ja sta je los asfalt ali ako je pitanje da predjes 500km a onda se odluci da se predje vise i izmijenis rutu zbog par km loseg puta onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Stepojevac
  • Motocikl: KAWASAKI VERSYS 1000

Juce prosao tu deonicu puta u povratku iz C.Gore,na dva mesta nema asvalta,na prvom u duzini od 3 metra a u drugom 10 metara,put zaista nije toliko opasan ni strasan,prilicno  se dosta uradilo i prosirilo veoma dosta puta.Svi znaju za tu deonicu i veoma pazljivo voze tako da nema iznenadjenja a priroda je prelepa.Gori je deo puta u Cajetini na obilaznici zbog radova na Ibarskoj,voze kao ludi,valjda zakasnice na Zlatibor,nece biti vidjeni.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Juce prosao tu deonicu puta u povratku iz C.Gore,na dva mesta nema asvalta,na prvom u duzini od 3 metra a u drugom 10 metara,put zaista nije toliko opasan ni strasan,prilicno  se dosta uradilo i prosirilo veoma dosta puta.Svi znaju za tu deonicu i veoma pazljivo voze tako da nema iznenadjenja a priroda je prelepa.Gori je deo puta u Cajetini na obilaznici zbog radova na Ibarskoj,voze kao ludi,valjda zakasnice na Zlatibor,nece biti vidjeni.. 

Ako je vožnja onih kombija sa splavarima pažljiva onda ja ne znam da vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja