Jump to content

Moto Zajednica

Schuberth S2 (eventualno C3 Pro) ili Shoei GT-Air

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dakle, pitanje jeste možda malo čudno jer sam među dve veoma dobre sport-touring integralne kacige ubacio i jednu modularnu (flip-up), ali su mi svakako sva ova tri modela u igri pa bih voleo da čujem kakva su vam iskustva. Do sada nisam imao modularnu kacigu, koristio sam samo integralne i nekada davno jet. Trenutno imam XR-1100 kod koje mi najviše smeta što nema zaštitu od sunca, mada je i poprilično bučna.

 

Koliko sam mogao da se informišem, nedostaci S2 su da je takođe bučna (neki kažu i da to nije tačno), da se može dogoditi da kroz lufter na bradi uleti neka buba (to mi se događa i na XR-1100, mušice). Prednost je da se može nabaviti za cirka 440€ (model u boji), dok je Shoei skuplji. Nedostatke GT-Air nisam uspeo da primetim, znači odlična kaciga osim što joj je školjka veća nego kod S2 pa izgleda više vanzemaljski :)

 

Takođe za C3 Pro nisam našao nikakve nedostatke, mada verujem da ako insekti ulaze u S2 da ulaze i u C3 Pro. Probao sam sve tri i nemam nikakve posebne preferencije kako leže, osim što mi se čini da je Shoei malo smanjio kalup tako da mi sada bolje odgovara XXL, dok mi je XR-1100 u XL veličini.

 

Unapred zahvaljujem svima na konstruktivnim komentarima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sto se tice Shoei, po meni najbolji kalup je bio xr1000. Onda je stigla zamena u vidu xr1100. Imala je veci klup i posle 1100 stigao je model NXR. Model GT-Air je slican sa NXR samo sto su ubacili i naocare, sto je po meni velika prednost. Mozda sam malo vise privrzeniji firmi Shoei, tako da se ja ne bih razmisljao. Shoei, cak ima i razne sare, tako da mozes da uklopis dezen i bolje koje se tebi svidjaju ili spram boje motora i odela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

I ja sam ih imao više komada Shoei, pa sam mislio da možda malo promenim. Što se tiče boja, evo slika kako ne bi pričali napamet:

 

gt-air-regalia-tc21.jpg

Cena 551€

 

s2_sport_tech_white_blue_p2_b_03.jpg

Cena 440€

 

Schuberth-C3_Pro_Classic_R4.jpg

Cena 630€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Naravno da su ukusi razliciti, ali npr. meni nije nesto oblik trece kacige. Taj deo kod brade zaobljen i nije mi nesto. Prva i druga su skroz OK. Cak ih je i Photoshop lepo doradio ;) Ja bih ipak opet uzeo Shoei. Ako si bio uvek zadovoljan sa Shoei kacigama, kao sto sam ja bio, onda sam i ostao privlzen toj firmi. Tim koji pobedjuje, ne treba ga menjati. Dokle god Shoei pravi udobne, kvalitetne i lepe kacige, dotle ce imati moje poverenje. "Preko" je drugacije stanje, ali ovde ces pre prodati Shoei, nego Schuberth. Sve je na tebi, ali eto moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja od pocetka sezone nosim Shoei GT-Air a pre nje sam nosio XR1000. Ove druge kacige nisam probao tako da ne znam ništa o njima.

 

Inače sam prezadovoljan kacigom ali nije baš kao što se priča po netu (forumi itd.). Ventilacija jeste bolja nego na XR1000 ali nije neko ludilo. Jeste malo tiša ali opet nije ni to dramatično.

Ono što mi se sviđa je:

1. Izuzetno je udobna (što može da bude i individualna stvar)

2. Optika je savršena. I glavni i sunčani vizir ne prave nikakvu deformaciju slike. Takođe, Sunčani vizir je toliki da ne seče vidno polje (što se dešava kod nekih kaciga) tako da se praktično i ne primećuje kad je spušten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ventilacija jeste bolja nego na XR-1000, ali nije bolja nego na XR-1100. Zato je tiša od XR-1100. Da, sada sam se setio, pinlock insert hoće da zajebava, odnosno dešava se da magli. Da li zbog nepodešenih pinova (eksentrici) ili šta je, pojma nemam, ali sam video da su se neki žalili.

 

@K_A_W_A

 

Ta prednost oko prodaje verovatno stoji, ali je skupu kacigu svakako teško prodati u Srbiji tako da ću radije odabrati ebay :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da, pitanje je da li zaista ovaj Shoei vredi 110€ više od S2.

 

@K_A_W_A

 

Zaboravih da prokomentarišem tvoju prvu rečenicu. Treća kaciga je flip-up, tako da joj je to prednost. U pitanju je naslednik čuvenog Schuberthovog modela C3. Kažu da je izuzetno tiha (82dB pri 100km/h na naked motoru) i da nema bolje flip-up kacige. E da li je to tačno, pojma nemam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Direktor

 

Ni meni nije jasno kako oni testiraju, ali praktično 4 i 5 zvezdica dobijaju otprilike trkačke kacige. Pak to ne dolazi u obzir jer ja na trke nisam krenuo :D

 

Uzgred, i ova dva Schubertha imaju isto po 3 zvezdice, ako se dobro sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja sa Pinlockom nemem problem jer mi se naožare za vid toliko zamagle da to na Pinlocku ni ne primećujem  :lol: .

 

Šalim se naravno. Ja nisam imao problem i mislim da se to dešava kada se loše postavi Pinlock tj. kada ne dihtuje skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Onda kupi Shoei NEOTEC, ja, a i svi ostali koji je imaju su PREEZADOVOLJNI ili idi metodom eci-peci-pec :jee::lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Drugar je nedavno iz Slovenije poručio neku HJC kacigu (ne znam tačno model) koja košta 350€ a on je dobio za 250€. Kaciga ima iste džidža-bidže kao GT-Air a pritom je i bolje prošla na Motorrad-ovom testu. 

Kacigu sam video i probao i odlična je ali mi je moj GT-air bolji ;) .

 

Još jedna stvar koja je meni bila bitna. GT-air ima predviđena mesta za zvučnike a Interphone (Bluetooth komunikacija koju imam) ima posebne zvučnike za GT-air koji se ni ne primećuju kad se zapakuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Neko vreme sam nosio flip up kacigu (Nolan N103) na nakedu i preporucujem ti da ih zaobidjes. Znam da je ogromna razlika izmedju C3 i N103 ali na nakedu samo full face i nista vise. Razloga je puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Skroz sam zaboravio, S2 ne dolazi u obzir jer ima isti problem kao i C3 (stari), a to je da je kopča previše blizu vratu pa žulja i povređuje naročito adamovu jabučicu.

 

Pak, vidim da X-Lite X702 nije loš i da ima svih 5 zvezdica na Sharp testu.

 

0004603-x-lite-x-702-gt-cosy-n-com-integ

 

Cena 450€ (ima najednom mestu i za 400, ali trenutno nemaju ovu na stanju :( )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja licno jos ne probah kacigu koja nije bucna pri vecim brzinama...I sad sam uzeo shark s900 po preporuci kolega,i meni je to i dalje bucno.Klinac mi ima x lite 551,i on kaze da huci,i da probija vazduh,pa vise nosi ixs,koji je 3 puta jeftiniji.Ja sam nosio shubert c3,i c3pro,i nekako sam najzadovoljniji sa c3pro,ali po hladnijem vremenu.Za leto-jok.Shoei neotec necu nikad vise nositi,meni nekako ne odgovara.Pa valjda je sve to toliko individualno,i sve je do licnog dozivljaja,i vrste motora,a i bogami velicine vizira.Cepici su majka mara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ja sam trenutno u trilemi Šoi neotek ili Šubert c3 ili R pha max. Test ne gledam uopšte, sigurnost mislim da ne dolazi u pitanje ni kod jednog modela. Pitanje je udobnost, dihtovanje, buka i na prvom mestu težina! Ako ćeš na duge vožnje svaki gram manje smanjuje i vratne bolove. Sunčani vizir obavezno, pinlok poželjan ili da je vizir sa nekim antimaglenim slojem..

Šoi je za mene preskup, ne kažem da ne mogu da ga priuštim, ali sve preko 400 mislim da ne treba bacati.

Ali obzirom da tražiš xxl, često i skupi modeli u toj veličini budu jeftiniji i do 50% kad im ostane neprodato. Treba pretražiti sve sajtove i naleteti u pravom trenutku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

XL nosim, jedino GT-Air kao da su manji pa mi se čini da mi bolje leže XXL. Pak stajem i dalje i u XL :)

 

Što se cene tiče ja malo biram i boju, pa onda ne mogu baš da ulovim najnižu cenu, a to mi i nije najbitniji faktor, mada svakako ne volim da bacam pare uzalud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Direktor

 

Možda je u pitanju HJC IS-17, koja na Sharp testu takođe ima 5 zvezdica (kao i X-Lite). Ovaj dizajn mi je simpatičan:

 

HJC-IS-17-Osiris-111.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Zar nije najbitnije koja ti najbolje pristaje na glavi i da ne pravi pritiske.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hmm, nisu samo pritisci u pitanju, neke se podižu, neke prave turbulenciju, jeste najbolje svaku probati i to u vožnji, ali treba imati vremena za tako nešto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

@Direktor

 

Možda je u pitanju HJC IS-17, koja na Sharp testu takođe ima 5 zvezdica (kao i X-Lite). Ovaj dizajn mi je simpatičan:

 

 

Mislim da je to ta kaciga.

 

Moj drugar vozi R1 i ima X-spirit II i GT-Air. On uopšte nije zadovoljan sa GT-Air. Kaže da nije dobra aerodinamika i da se trese na većoj brzini, što je verovatno i istina kada je poredi sa X-Spirit koja je full race kaciga.

 

Ja, iskreno nisam primetio neke značajne vibracije ni na 170.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Pa GT-Air nije ni pravljen za R-a i da bude aerodinamican u polozaju u kome se isti vozi, vec je touring kaciga. Ja se od prosle godine kanim da je uzmem, sad me sharp test smorio, ne verujem da je dobio samo 3 zvezdice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Što je najžešće XR-1100 ima 5 zvezdica, što znači da su bezbednost pokvarili komforom. Uzgred, ja sa XR-1100 imam problema u vožnji koliko hoćeš. Podiže se, pravi vibracije, zavisi od položaja ali generalno nisam zadovoljan iako je puno bolja od XR-1000. Dobro, u trenutku kada sam je kupio, bio sam prezadovoljan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja