Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi pomoc oko gume !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

treba mi pomoc sad. Naso sam kod drugara prednju gumu ali 120/70-17 ako moze neko da mi kaze da li ne bi nista falilo da se stavi ta dimenzija ? njemu je fabricki 110 a ja sam naso 120,zadnja mi je 130 pa sad ne znam da li bi valjalo napred 120 a pozadi 130 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Naso sam kod drugara pa zato pitam dal ce da fali ako je 120,ona skoro kao zadnja. dal je pametno da se stavi,kako ce da se ponasa u krivinama i td. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

120/70 napred i 130/60 nazad...??? Jel taj GS enduro??? Coper??? Velosiped...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Treći dan mi drugar leži u komi, seo je na motor radi probnog kruga posle servisa urađenog pre nekoliko dana  i bukvalno na ulici ispred svoje garaže doževio strašan udes svojm krivicom, iz nepoznatog razloga je ispravio put i udario u automobil iz suprotnog pravca u desni far a nije imao kacigu, kao, par stotina metara, prva,druga,treća,... Vozi motore bar 40 godina perfektno, prepun iskustva, tuda prolazi svaki dan po tridest puta al đavo ne da mira bez obzira koliko čovek znao il bio svestan. Subjektivno nikako ne može biti ispred objektivnog, zapažanje je jedno a činjenice sasvim drugo. Nova guma košta 100-150€ predpostavljam, spominje se kolektivno piće, pa koliko vredi tih kafana naspram glave. Koliko li sam puta video da se ima za roštilj vožnju i više tura pića za društvo a šatro nema za ono bitno i što se ne vidi. Ne dešavaju se nesreće svaki dan, postradali drugar ne znam da je ikad imao nezgodu, čak ni čuo da je prošao kroz iglene uši, moj zaključak je da probani motor nije bio sasvim tehnički ispravan, pošto je bio kompletno servisiran , nužno se nameće da pneumatici nisu bili adekvatni a on je to prenabrego, serviser je nižeg cenovnog ranga i uglavnom mu nisu dolazili top motori. Lokalni očevici navode da nije čak ni išao brzo, odnosno sporije nego što uobičajeno prolazi svojim motorom, nije bio alkoholisan. Nesreće iz čista mira nisu baš bez razloga. Neću više da se mešam i protivurečim, svako svoju glavu na kraju sam pazi.

 

Amin! :)

 

Nije vredno rizikovati i razmisljati o bezbednosti zbog novca, a pogotovu ne zbog tako sitnog novca. Znam da nekome to i nije sitno, ali moze to mozda i na 3 rate npr.

 

U slucaju da se nesto desi..ne mozes vratiti vreme da tih istih 100e potrosis na svoj zivot, tako da moj savet je da ipak ne radis to. Koliko god izgledalo privlacno da uzmes tako mali rizik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja