Jump to content

Moto Zajednica

NSU Pretis 175 kupovina - potreban savet hitno

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Evo ovako,

 

jedna moja prijateljica bi želela da proda NSU Pretis 175, proizveden u Sarajevu 1965. Nisam ga video uživo, poslala mi je samo slike, i na njima on izgleda veoma lepo.

Rekla mi je da je vožen do pre 25 godina, kada ga je njen otac spakovao u zatvoren prostor jer nije mogao akumulator da nađe da kupi i onda je tako ostao...

Iako je u prvoj boji, na oko dobro očuvan, pretpostavljam da bi bilo neophodno ''raspakovati'' ga skroz, verovatno izmenjati više dihtunga, možda pročačkati struju/kontakte i tome slično.

 

Moja dilema je koliko da joj ponudim - da je ne uvredim ali i da je ne zavrnem za cenu, nije mi to cilj. Na oglasima kod nas sam video da ovakvi komadi u voznom stanju idu od 500-900 evra, za sklapanje spremni za 200-250, dok u Hrvatskoj u voznom stanju i tip-top sređeni hvataju raspon od 1000-2000. Ali Hrvatska je EU pa i nije neki reper...

 

Ako možete pomozite mi savetom. Rado bih ovaj primerak posedovao, a za sređivanje - ima godina. Problem mi je što bih u naredna dva (2) dana morao da joj nešto ponudim.

post-9104-0-51154700-1430042367_thumb.jpg

post-9104-0-63409400-1430042392_thumb.jpg

post-9104-0-19650800-1430042414_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Motor lepo izgleda, čak ima i ceo auspuh ( obično on satruli ).  Mislim da nema potrebe da se motor rasklapa, ali bi ga valjalo pre paljenja dobro izkurblati da pumpa protera ulje svud kuda treba.  Kako god okreneš - kupovina ovako starog motora je mač sa dve oštrice - može da bude dobar, a može da bude i loš.  Takođe treba proveriti da li mu kurbla radi, jer ako ne radi - mora se rasklapati cela mašina. Delove uglavnom možeš naći samo polovne.

  Ja da sam na tvom mestu bi kupio ovaj motor , ali bih prvo prijateljici sve lepo predočio ( ovo što sam napisao ) i ponudio maksimum 200 evra ( kinez star 5 - 6 godina može da se kupi za 300 - 500 evra, a ima i delova za njih ) . Što se tiče EU, tamo baš i ne cene puno ove NSU-e što su pravljeni u Vogošći - na ceni su uglavnom original nemci .

  Ja imam nešto delova za ovaj model, a imam i radnu knjigu na našem jeziku, pa ako se odlučiš i kupiš ovaj motor - mogu ti pomoći u sređivanju .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Nešto lošiji primerak nedavno je prodat u austriju za 600 eura. Proveri kakvo je stanje sa papirima,jel uveden u ostavinsku raspravu,ako nije to znatno komplikuje stvar,a i košta!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Motor sa početka teme nisam uzeo, još uvek je na prodaju. Ima ga na oglasima polovniautomobili.

Prenosim ono što je moja prijateljica Mirjana napisala u oglasu:

''prodajem motor koji je bio u vlasnistvu moga oca koji je bio prvi kupac. garaziran od početka. svi delovi originalni. jedino ispraznjen akumulator.

kubikaza 175 (stoji u saobraćajnoj) snaga u kw nije upisana tako da podatak mozda nije tačan. 
poslednji put registrovan 1998 tada je radio odlično. 
posedujem servisnu knjigu, originalni račun o kupovini i knjigu uputstava za korišćenje.''

 

cena joj je 500 evra

telefoni 026 317326 i 061 3317236 (Smederevska Palanka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: HONDA HORNET CB600F

Pozdrav svima!

Sasvim slucajno sam dosao u posed jednog motocikla. U pitanje je NSU PRETIS 175 OSB, 1966g. 174ccm

U voznom je stanju, potpuno ispravan, registrovan, ima sve papire i moze da se prenese. 

Izgleda sasvim pristojno.

Prodao bih ga ali nemam predstavu koliko mogu da trazim za njega.

Kako im idu cene?

Hvala na pomoci!

Promenio član pedjaremote

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja