Jump to content

Moto Zajednica

BGD-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik-CG...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Kako god, putevi su tamo prelepi, ja ću u maju na tu stranu, verovatno ću u vožnji menjati planove, Ostrog kao jedino fiksno mesto, a ima toliko varijanti... :) Spremi po 10km za organe reda sa one strane Drine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

:) Spremi po 10km za organe reda sa one strane Drine...

U R Srpskoj moze i nasa crvena, dok u Federaciji iskljucivo 10KM ili zamena 10 Evropljana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Ja sam prije 2 godine prosla dio tvoje planirane rute ali u kontra pravcu (Dubrovnik,Trebinje, Stolac, Mostar, Sarajevo, Visegrad, Drvengrad, Bg.)

 

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/98199-17-dana-11-drzava-5500-km/

 

 

 

Kao sto su drugi vec preporucili, rucak na Jablanici (restoran Zdrava Voda), u Visegradu (u hladovini terase Hotela Andricev Konak na samo nekoliko koraka od Drine & sa prekrasnim pogledom na most) i na rijeci Buni u Blagaju (12km od Mostara),

 

 

Sretno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ako spavao u Mostaru, javi se za prenoćište.

Restoran Zdrava Voda u Jablanici je najskuplji... Isto tako Blagaj kod Mostara se isplati posjetiti, pogotovo ko voli pastrmku, tu je vrelo Bune, tekija, moje rodno mjesto... Manastir Žitomislić, prema Čapljini, odmah je kraj puta, kako god, imaš kvalitetniju ponudu za posjetiti nego u Sarajevu...

Ja ti još jedanput pedlažem da ideš preko Goražda,Foče, Tjentišta (priroda vrh, bazen, obavezna pauza), Gacka, Nevesinja(noćenje kod mene) i sutra dan(možda i dobijete vodiča :na_glavi: ) se spustite u Mostar... Pogotovo kada su vrućine, ovaj dio puta do Mostara je predivan, što se tiče prirode, saobračajne gužve(nigdje nikog), klime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Gledao sam mape i najverovatnije da ću ići tim putem preko Tjentišta. E sad postoji varijanta sa 2 noćenja u Bosni recimo prvo u SA a drugo kod Mostara da mogu lagano sve da vidim i obiđem a da se ne umorim previše jer će vrućine biti velike u tom periodu. Plan je da se odmorimo i uživamo u vožnji. Još ne mogu da preciziram broj noćenja na putu jer zavisimo od lufta na poslu. Ja se nadam bar 6-7 noćenja ali o tome kad dođe vreme. Ako vreme bude kraće onda će se korigovati i naše želje. Za vodiča prihvatam tvoj predlog Mostarac ako se poklopi da si tu kad i mi dođemo a da ne remeti tvoj ritam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

:takoje:

Ćao,

samo da ti kažem  da ti je plan odličan, ovim putevima idem zadnjih 15 godina (imamo U H,Novom malu kućicu za odmor) što kolima što motorom i uvek sa boljom polovinom.

Varijacije na tu temu kuda ići imaš kolko hoćeš a samo su im dve zajedničke. Zemun - H.Novi.

Zagarantovano dobra vožnja kud god da pođeš.

Ja krećem 20.06. za Sarajevo zbog moto skupa a 21. produžavam za H.Novi ali preko Trnova - Foče - Gackog i Trebinja do kuće.

Pauze koje pravim su skoro uvek na istim mestima jer su proverene i po mom ukusu.

Recimo to ovako: do Sarajeva stajem uvek u Milićima na bazenima radi doručka (super mesto i usluga a nije ni skupo), Sokolac na kafu (fensi picerija pored puta).

U Sarajevu kud i kako hoćeš. Istina je sve što kažu za ćevape kod Želje ili preko puta za burek ispod sača, Probaj i baklave malo niže niz čaršiju kad si već tu.

Od Sarajeva biram uvek put preko Trnova do Foče jer put je strava. Možda ti se učini gledajući kartu kao da se vraćaš ali ... vredi. Put dobar i nema gužve. Nije loše ni preko Zelengore.

Obavezno izdržati i ništa ne jesti posle Sarajeva. Na putu do jedno 15 km ispred Trebinja ima selo Mosko i jedinu kafanu na putu koju krasi odlična usluga, jeftinooo je i naj bolja jagnjetinaaaaaaaaa koju sam ikad jeo a inače nisam uopšte ljubitelji tog meketavog mesa.

Mad ni krompir nije bio za baciti :jee: .

Od Trebinja kud hoćeš, da li preko Dubrovnika i Ćilipa ili preko Graba i Vrbanja.

Sve ovo naravno ako ne ideš za Mostar.

post-26031-0-09524900-1431900316.jpg

post-26031-0-74105000-1431900403.jpg

post-26031-0-42712500-1431900658.jpg

post-26031-0-37640400-1431900670.jpg

post-26031-0-70538400-1431900683.jpg

post-26031-0-85639000-1431900752.jpg

post-26031-0-09592500-1431900771.jpg

post-26031-0-65572000-1431900797.jpg

post-26031-0-89607600-1431900808.jpg

post-26031-0-42075100-1431900862.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Hvala na savetima. Sve zapisujem i odmeravam. Nešto planiramo prvo noćenje u SA a drugo u recimo Trebinju ili negde tu da možemo na miru da obiđemo Mostar, Trebinje a onda ujutro posle doručka laganica ka HN. To su sad sve kombinacije u igri ali tek kad budem  definitivno znao broj dana za put mogu da preciziram rutu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Polako se dogovaramo šta i kako. Krenusmo u planove sinoć i definitivno ne spavamo u Sarajevu, svraćamo samo na ručak i kraću pauzu. Višegrad smo ostavili za neki sledeći odmor na Tari i to da ga posetimo vozeći se brodićem po Drini do Višegrada. To smo hteli sad kad smo bili za prvi maj ali kišica nam je pokvarila plan.

Odatle vozimo do Trebinja gde bi prespavali 2 noći. Interesuje me da li uz Baš čaršiju ima neki plaćeni ili siguran parking da mogu da ostavim zaključane lancem jakne i kacige na motoru da ih ne vučem sa sobom po gradu. Sad mozgamo neku varijantu šta i kako kad stignemo u Trebinje.

 

 Ovo je neka gruba varijanta za drugi dan : kad ustanemo posle doručka krenemo u jedan kružni obilazak Mostar - vodopadi Kravica - Dubrovnik - Trebinje i sutradan za HN, ako nađemo smeštaj za 1 noć ostajemo a ako ne palim na Žabljak direkt.

 

Prvi dan ima skoro 500km, za mene ta kilometraža nije problem da odvozam ali da li se sve ovo može vremenski odraditi za taj jedan dan i stići pre mraka u Trebinje. Planirali smo da krenemo iz Zemuna što ranije da izbegnemo sunce kroz Srbiju a i da imamo više vremena za pauze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/582119/Beogradjanin-porucio-Srbi-ne-idite-u-Hrvatsku-zbog-Oluje-atmosfera-pregrejana

 

Ova vest mi je pokvarila planiranje ove ture. Ne bojim se nikoga ali ne želim da idem tamo gde nisam poželjan i razmišljam da li mi je konobar pljunuo u kafu. Ako trošim svoje pare kod nekoga onda i biram kome ću ih ostaviti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Дефинитивно не видим ништа добро и ништа лепо а поготово ништа пријатељски да се возим Федерацијом БиХ или Хрватском. Толико добрих дестинација има по Србији, Републици Српској и Црној Гори да вам не треба ни километар више. Може и Грчко море, ал ни оно моје у Црној Гори није ништа лошије. Јесам националиста али нисам нациста. Волим своје и не браним да они тамо неки други воле своје, ал далеко им лепа кућа. Никад нећу разумети оне Србе који трче да пробају сарајевски ћевап а људи нас тамо не воле никако. Поред тако добрих специјалитета на Романији, Требињу, Златибору или на Цетињу треба да размишљам шта ми је потурио тај неки сарајлица у Сарајевском ћевапу. Никада!!! Ако ништа друго, оно због свих Српских жртава нећу ићи тамо па макар никад ћевап да не поједем, не треба ми ни тај сарајевски. Не заборављате тако лако историју и будите поносни на своје порекло и поносни што се мотоциклом можете возити по својој Земљи где се нећете стидети ко сте и одакле сте.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ne mogu da verujem, crkla veš mašina baš kad nije morala, pre nje mi geknula grafička na kompu. Danas stigla nova a ja kraći za 400E a žena samo što je ne izljubi. Pa jel može još nešto da me mune pre puta >:( . Nema veze, ne odustajemo :moto3: .

Kako ono kažu 3 baksuza idu zajedno pa da vidim šta je treće.

Doduše ima još jedan kandidat - pre mora menjao neplanski levu viljušku i centrirao trap tako da ako se i to računa onda sam miran donekle :jee: :jee: :jee::jee1: :jee1: :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

https://www.google.rs/maps/dir/Живка+Петровића,+Beograd/Требиње,+Босна+и+Херцеговина/@43.8995271,17.8737845,8z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m

 

Evo ovo bi bilo za prvi dan da se odvoza. Prvi put vozim motorom ovu deonicu pa bih molio savet da li je ovo OK trasa ili ima li loših deonica. Ako neko ima pametniju rutu neka postavi. Da napomenem samo da je cilj za prvi dan stići do Trebinja što kraćim putem. Višegrad sam zaobišao jer imam u planu da se provozam brodičem do njega i uživam u Drini kad sledeći put dođem na Taru.

Dajte predloge gde stati, odmotiti i šta ima zanimljivo za videti i slikati na ovoj deonici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Vidim da si usvojio moje predloge, samo jedna ispravka, pošto želiš posjetiti Mostar, da skreneš u Gacku prema Nevesinju i dalje prema Mostaru(odličan put,100km) i noćiš (Nevesinje ili Mostar), obiđeš Mostar i okolinu i za Trebinje... Tako bi dosta uštedio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Druže ja sam vozio istu deonicu sredinom jula.

Jedino loše parče je, ako se dobro sećam, od Vlasenice kad krene uspon do Han Pijeska tu je bio na dosta mesta

isečen asfalt mada moguće da je to sada asfaltirano i sređeno.

Deonica Foča - Tjentište, lagano i oprezno, put je uzak, dosta penjanja i spuštanja i jakih krivina.

Generalno putevi u Bosni su bolji nego kod nas, i cela ova deonica je skroz korektna i fina za vožnju.

Ne brzaj, oprezno vozi, ujutro ima vlage na deonicama kroz šumu i može da prokliza. I pazi na krave u krivinama  ;)

Pazi na radare ima ih prilično pogotovo na delu od Rogatice do Foče.

Priroda je prelepa pa možeš da praviš pauze gde god ti se svidi.

Meni je lično najlepši deo oko Tjentišta, Sutjeska i stvarno impresivni predeli.

Mi smo samo usput pravili kratke pauze bez mnogo zadržavanja, a u Trebinju smo se fino odmorili, prelep gradić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Na sugestiju kolege Mostarca najverovatnije menjam malo rutu i za prvi dan idem na spavanje u Mostar a odatle sutradan za Trebinje-noćenje pa dalje ka Žabljaku i ...

VeljkoM

Išao bih autoputem da uštedim na vremenu, bar se nadam. Vule hvala na savetima, svaki je dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Dobro si izabrao deo autoputem. Od autoputa preko Bogatića do uključenja na put Šabac-Loznica nema žive duše i lepo se i lako vozi, za razliku od puta Šabac-Loznica koji je od Šapca pa otprilike do pola ili čak i više zagušen, iseckan semaforima i selima... katastrofa za vožnju.

Ako već ideš u Mostar moja je preporuka da ideš preko Sarajeva, Konjica i Jablanice, predivni predeli i lepa vožnja dolinom Neretve, melem za oči.

Možeš stati u Konjicu na starom mostu, u Jablanici na jagnjetinu. Iako je to već prilično kasno. Inače, najtoplije preporučujem kafanu na izlazu iz Han Pijeska sa desne strane, natkrivena bašta, izvrsna jagnjetina a i sve ostalo... a cene smešne.

Svuda se po bosanskim i herecgovačkim putevima, posebno planinskim, čuvaj rizle u krivinama, oni to ne čiste kad prođe zima. Ako te zaustave za prekoračenje traži da ti pokažu da je radar atestiran za motor i tvrdi da je atestiran samo za kola, za minimalnu čeonu površinu 1,25 kvadratnih metara. Meni svaki put pali, ponekad uz dosta natezanja ali nisam još nikad platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2592 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Hteo sam baš preko Tjentišta na Gacko da odvozam tu deonicu. Taj deo uz Neretvu sam planirao da izvozam sutradan kad stignem u Mostar, Jablanica - Konjic. Planiramo da krenemo pre 7 ujutro ako vreme bude OK.

VeljkoM gde je taj prelaz Trbušnica - ne vidim ga na mapi, ako ti nije teško okači taj deo od recimo Loznice pa do recimo Han-Pijeska

 

Našao gde je prelaz al preko drugog izvora :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5542 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kakvi su sa cenama,u pansionu "Rose"?

 

Ja sam rezervisao preko bookinga, cena je bila 13€ bez dorucka. Doplata za dorucak na licu mesta je bila 3€. Posle sam iz razgovora sa gazdaricom zakljucio da bi to bilo jeftinije da sam je diretno kontaktirao. Inace dobili smo jos 2 dodatne sobe (bilo nas je 11-rezervisali smo 2 apartmana po 6) da se raskomotomo, naravno besplatno.

 

IMG_0675.jpg
 
IMG_0676.jpg
 
IMG_0677.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja