Jump to content

Moto Zajednica

Skitalica

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

1988.  130kg

 

 

 

 

 

  

 

  Za tezinu, u radnoj knjizi pise da je MZ tezak 151 kg ( verzija sa dobos kocnicom napred ) ili 153 kg verzija sa diskom . 

 

 

 

160 kg..  :jee:

 

 

1989. 147kg

 

 

Piše 128 kg.

E, sad ste mu pomogli :lol3: :lol3: :lol3: Ovo k'o neka licitacija :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Tvoj sizifovski posao me asocira na muke IceBeta. Zaista se radujem trenutku kada ćete vas dvojica (najbolje zajedno) da provozate vaše potpuno sređene mašine. :)

Ja se navato strahova od tih kvarova,kad budem vozio mislicu samo o klipu,klipnjaci,radilici kako to dole mrda i oce li nesto od toga da mi izbije oko :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Dim naš nasušni.

 

 

Malo se grejali u garazi, malo provozali kroz mrak do Kumodraza i zatekli ovu paucinu kad se vratismo.

U cetvrtak idem na masinski fakultet da izmerim masinu. Da vidimo koliko je moj tezak. Konacno. Pa na ulicu u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ja vam lepo napisa koliko je tezak ( po fabrickoj specifikaciji ), a vi se uhvatili ko pijan plota za ono sta kome pise u saobracajnoj ( a u ono vreme kad su nasi motori uvozeni i registrovani - pisao ko je sta hteo ) . Evo vam link, kad ga otvorite idite na 12 stranu, pa sami procitajte :    http://lazic.info/josip/manuali/mz/ETZ250IFAHrv/ETZ250IFAHrv.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ja vam lepo napisa koliko je tezak ( po fabrickoj specifikaciji ), a vi se uhvatili ko pijan plota za ono sta kome pise u saobracajnoj ( a u ono vreme kad su nasi motori uvozeni i registrovani - pisao ko je sta hteo ) . Evo vam link, kad ga otvorite idite na 12 stranu, pa sami procitajte : http://lazic.info/josip/manuali/mz/ETZ250IFAHrv/ETZ250IFAHrv.pdf

Znam i ja sta stoji po zvanicnoj specifikaciji i na nemackom i engleskom i na srpskohrvatskom ali dzaba. Drzava trazi svoj deo i motor mora na vagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam dokazivao da MZ nikada nije pravio model od 251ccm i da tako nešto ne postoji. Nosio sam u Policiju gomilu literature i tražio od njih da i oni pogledaju u knjigama koje imaju. To je bio dug i mukotrpan proces jer model stvarno jeste 251 pa je trebalo objasniti da to nema veze sa radnom zapreminom agregata. I motiv mi je bio nedvosmislen: hoću da plaćam registraciju za ono što imam a ne da sam u kategoriji do 500 ccm. Na kraju se uvek nađu razumni ljudi pa je greška ispravljena.

 

Težina sama po sebi nije posebno važna, neka mere ako hoće ali pokaži im da postoji napisano da bi se znalo čija je to greška I kako je nastala.

 

Ako to nekog interesuje uopšte. -_-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S
Prođosmo što šta. Mesec i po dana čekanja na izveštaj iz Ljermontove, informisanje kako doći do zvaničnog papira, jurenja mašine za kucanje koja bi poslužila za krivokletstvo i na kraju stigosmo do mašinskog fakulteta u Beogradu. Fini neki ljudi tamo pogledaše o čemu se radi i uzeše moj slučaj u svoje ruke. Papiri relativno brzo sređeni i motorče na kraju registrovano. 

 

IMG_20160621_115933.jpg

 

IMG_20160621_120631.jpg

Ovo su se u agenciji malo igrali sa pečatom jer svaka izmena u saobraćajnoj mora da se overi. 

 

Na kraju balade svi podaci vraćeni na fabričke osim goriva što za sada i nije loše. Malo sam se vozao od tad ali ne lezi vraže. Definitivno mašina vuče ulje iz menjača. Mnogo dimi i dalje, oseti se razlika kada radi dugo na gasu i kada se očisti, dok na leru relativno brzo povuče ulje i onda se davi. nema snage, treba mu turaža da opet izbaci i da krene da vuče. I tako. 

Juče sam sišao u garažu i skinuo agregat. Evo šta sam i zatekao.

 

Klip se šeta malo u cilindru ali mi se čini da je stavljan nov u nekom momentu i to rekao bih bez obrade cilindra. Možda grežim. Razmišljam se da ga menjam i da obradim cilindar. 

Klipnjača nema lufta u lešajevima ali se horizontalno podosta mrda. Razmišljam se da nju ostavim, a da ležajeve i podloške promenim.

Ležajevi radilice imaju lufta, e sad da li u njima samima ili u kućištu, videćemo. I njih bi menjao. 

Semerinzi se menjaju svakako. 

Menjač se generalno jako lepo ponaša tako da se nosim sa miščju da zamenim samo ležaj izlazne osovine ali videću još kad rasturim sve. 

 

Preporuke?

 

Ima li ko zainteresovan da pogleda agregat? Preporuka za majstora?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Izgleda da ce i ovog puta prica sa ovim forumom da bude ista. Resicu problem pre nego sto predlozi pristignu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Napati se ti sa tim motorčekom ali isplatiće se! :)

Joj videcemo. Provozah se sa kumom (kuma) preko Avale do Pinosave i nazad i prijalo mi je. Ali tek u nekom momentu usput sam mogao da osetim sta zapravo vozim kad se agregat ocistio od ulja i kad je i auspuh otvorio koliko toliko. Sve ostalo mucenje i onda je bas smor. No dobro. Idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Već drugi put čitam kako vozikas kumu :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Već drugi put čitam kako vozikas kumu :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Eeeeeeee... Kuma je kuma. ;) Mala, lagana, idealan suvozač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ima li ko sta da kaze za ovu moju situlaciju. Ljudi pomagajte. Motor stoji opet raskupusan a sezona odmice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Traži pomoć strucnjaka, ako ne zelis da rizikuješ. Ili neko da odradi motor kako treba ili da promenis agregat za neki koji je dobar pa onda čeprkaj sa tim starim dokle hoćeš.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Traži pomoć strucnjaka, ako ne zelis da rizikuješ. Ili neko da odradi motor kako treba ili da promenis agregat za neki koji je dobar pa onda čeprkaj sa tim starim dokle hoćeš.

 

Slažem se.

 

Promeni prisutup: dugo popravljaš a kvarovi se i dalje dešavaju. Tu nešto nije uredu. Zima je za radove, sada je sezona, ljudi se voze i zbog toga nema nikoga po Internetu. Tako bi trebalo da je i kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Obradjen cilindar na 70,5 i stavljen nov nemacki klip, nemacke platine i kondenzator. Kompresioni prostor na 0,9 i trokraka Super Bosna. Mesavina malo pojacana. Ide makina lepo, potpu o drugi motor. Ne drnda, ne zveci. Cuje se da malo zvecka u nekim prelaznim rezimima ali je to bas minorno. Razmisljam da mu povecam kompresioni prostor jos malo no videcemo. Obrnuh veceras krug od nekih 5 km cisto da probam kako radi i zadovoljan sam. Konacno! Agregat ima snage i oseti se da lepo vuce i pod laganim gasom. Ostao jos samo automat za stop svetlo. Kupio sam neki za skuter Piagio al ce morati da se pravi caurica kod strugara. No za to imam coveka.

I tako. Jel neko za voznju? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Inace, moram ovim putem da se zahvalim Shumiju na nesebicnoj pomoci oko raznoraznih pitanja na motoru. Kolega bez premca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

To sto neki put zazvecka ne mora da budu karike, hoce neki put da zvecka siber u karburatoru.

Moguce. Mada mislim da su lezajevi. Imaju metalan kavez. Moguce je i da su iglicasti ali je zvuk tako slab da se ne brinem. Spram klaparanja klipa od ranije ovo je muzika. Ali bukvalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jel neko za voznju? :)

 

Da. :)

 

Jel još neko raspoložen da se malo provoza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja