Jump to content

Moto Zajednica

HJC za touring

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Polako stize vreme za novu kacigu, moj ZF-9 je pri kraju karijere. Zbog oblika glave HJC mi najvise odgovara. Ne znam koja kaciga iz njihovog proizvodnog programa je za touring. To podrazumeva oblik repa kacige i buku. 

 

Jedina kaciga na HJC sajtu za koju se vezuje rec toruing je najskuplji model RPHA, za koji sumnjam da cu imati love. Tu dolazimo do kaciga koje mene zanimaju, mada nisu bas za putovanje FG15 i FG17. 

 

Kakve su po pitanju buke? Kakve su razlike izmedju njih? FG15 je od 140 do 160e, FG17 od 180 do 212e. Od cega zavisi cena istog modela, da li sem boje postoje jos neke razlike? Da li je 17-tica samo noviji model 15-tice?

 

Da li se isplati istegnuti se ko glista za tih 100e preko cene FG17 i kupiti RPHA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Ja imam FG 15 vec trecu godinu I prilicno sam zadovoljan. Sto se tice buke je ok. Doduse, u poslednje vreme je pocela da mi malo duva ispod vizira zato se dihtung spljostio. U guevari mi kazu da imaju zamenski pa cu da vidim da li to resava problem. Ja sam isto uzeo FG15 zbog oblika glave. Sto se tice FG 17, cini mi se da je kod nje oblik skoljke malo promenjen u odnosu na FG 15 I kad sam je probao nesto mi je cudno legla na glavu.

Nadam se da sam makar malo bio o pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dugo sam koristio CS-R1 i nedavno sam pazario FG17. Ista je nasledila FG15 i odlicna stvar je Pinlock koji dolazi u paketu.

 

Relativno je nov model, preuzela je neka resanja sa RPHA, ima SNELL rating, mehanizam vizira je fantastican, postava takodje.  Trenutno za te pare nema bolje kacige. Jedino sto mi smeta, tj. nisam navikao je na sistem kopcanja, ima double d ring i ume da bude nezgodan u pocetku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dupla D kopca je meni uslov za kupovinu kacige - posle 8 godina koriscenja vezujem je za par sekundi.

 

Hvala za info o FG17.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Кад сте већ код Double D система копчања, по чему је он толико бољи од "брзе копче"?

3 године сам носио са том копчом, сад мењам кацигу, и која год ми се свиди има ту double d. Испробао сам, није толико страшно али мало је незгодно, и не могу у рукавицама...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne moze da se odkopca slucajno i ne moze da se pokvari jer nema sta da se pokvari :) Kad naviknes, i sa rukavicama ces brzo zakopcavati, pod uslovim da nisu bas zimske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Бем ли га, не знам ни што би се ова откопчала случајно.

А ето предност је што се дешавало да заборавим да закопчам кацигу пре него што кренем и онда у вожњи за секунд закопчам.

 

Видећемо, стиже за који дан, па се можда навикнем тамо до зиме :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam radio sa HJC kacigama, tako da sam upoznat prilicno, FG 15 je odlicna kaciga, takoreci uvodna prica u svet ozbiljnih i skupih kaciga, odlican odnos cene i kvaliteta, pritom je skoljka kompozitna a ne od polikarbonata sto znaci da je bezbednija jer pri padu ne puca nego se ljusti, dosta ljudi koji su ih pazarili imali su samo reci hvale, mada je vise trkacka nego turing kaciga, pogotou zbog D kopce koja je jako neprakticna kad si u rukavicama, a i generalno dok se ne naviknes, dobra stvar je i sto dolazi sa pinlokom, sto se tice neke turing price, dosta jeftinija bas TURING kaciga od HJC-a je TR-1, poseduje i suncane naocare i pin-lock ready je, sto znaci pin-lock se ne dobija uz nju nego se moze kupiti zasebno i odmah ugraditi, po mom misljenju je malo poteska, ali nova i skoro duplo jeftinija od FG-15. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

FG 17, ista prica, razlike u izgledu pomalo, cini mi se da 17ica ima manje detalja nekako je oblija, po meni je FG15 lepsi, 17 teza je nekih 100gr, ja mislim da je fg15 1400 a ova 1500gr, ali su lepo izbalansirane tako da se ne oseca, i skuplja je malo, verujem samo zato sto je noviji model, svejedno sta god od ta 2 da uzmes neces pogresiti.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja