Jump to content

Moto Zajednica

Enduro Prelazak sa 50-90cc na 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Do sada sam vozio Tomos BT e90, 90cc, 9konja, ima oko 40-50kg 50kg najvise, i kada ga vozim udoban je u voznji, vrlo prijatan, lak sto mi je i dobro i lako mogu da se zezam i igram sa njim nista mi ne moze, i na njemu se nekako slobodno osecam, znaci gde god da ga vozim lak je i na asfalt i na off road se super ponasa

 

Sada planiram na leto da kupim Enduro 125cc, verovatno Suzuki Ts125 ili Honda Mtx125 , i malo sam zabrinut posto sam navikao na tomosa, msm ima BT snage i brzine ali sam navikao sam na njegovu tezinu i okretnost i na tu kontrolu koju imam nad njim, nzm kako cu da se nosim sa Endurom 125cc msm imam dovoljno snage i kondicije, ali nzm kako cu da se nosim sa njegovom tezinom (msm da su Ts i Mtx tesko iko 100-110 kg????) i njegovom velicinom i visinom, meni je vazno da na motoru koji kupim da imam vecu kontrolu nad njim i da imam stabilnost, da ga lako kontrolisem i manevrisem sa njim, vazno mi je da na njemu imam tu kontrolu i stabilnost nad njim kao sad sa tomosa

 

Moj drug ima Yamahu Xt125cc ali je '82god, nije u nekom stanju ovako, masina je ok, ali mi je nekako pretezak za 125cc , kad ga vozim nekako mi nije to to kao na tomosu/kao na dvotaktnom, mzd sto je njegov motor 4t? Danas sam malo vozio po brezuljcima i losijem putu, malo sam slobodniji sada ali opet nije to to..

 

Hvala ko je sve citao.

Sada ja pitam, jel postoji neki nacin da ja malo brze savladam motor ( verovatno cu da kupim 2t motor Ts ili Mtx naj verovatnije) da se brze i pouzdanije naviknem i oslobodim na njemu i Enduru uopste

 

Ima li neko neki savet?

Hvala unapred

Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Covece sta bi da treba da vozis 1000ccm i vise... Sta je 100kg na motoru... Tezina ti je bitna kad padne pa treba da ga podignes... Tu tezinu od 100kg u voznji ti ne osecas (mislim nisi profi vozac pa da osetis kad sleti musica na retrovizor)... I nemoj da se brines ako je iz prvog puta tezak motor to je zato sto nisi navikao... Moje iskustvo sa 125ccm exeed keeway 105-110kg presao na dominatora kojem na saobracajnoj pise 240kg i prvi put kad sam seo nije bilo zanimljivo, a sad posle 4-5 voznjica imam osecaj kao da je bajs... Ozbiljno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Znaci samo do navike?

A kad bi se uporedili Suzuki Ts I Honda Mtx, trose skoro isto, snaga je 20 i 22 konja, a ovako kad bi se uporedili koji bi bio bolji?

 

DestroYer015

Jel imas neki savet kako da brze savladam i da se brze upoznam sa motorom?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

DestroYer015

Jel imas neki savet kako da brze savladam i da se brze upoznam sa motorom?

 

Pozdrav

Vozi ga... :) Sala mala ali i istinita... Gledajuci ga ne mozes upoznati... Samo voznjica i svaki put sve dalje i zahtevnije itd itd... A sad ce jos malo biti organizvana skola sigurne voznje i ja verujem da ce biti veoma veoma zanimljiva jer ce biti par ljudi koji znaju sta rade... Bice i teorije i prakse ali sta je tu bitno to je da ces moci da pitas apsolutno sve... Prati forum u akcijama motorasa pa dodji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Vazi

Hvala na odg :D

 

Ici cu sigurno, brat mi ima za auto pa sa njim, mzd na neke sajmove i tako, ali prvo da polozim za A1 kategoriju ili A2 da bih mogao na put

Sada imam 15god, i mnogo njih mi pricaju da prvo polozim pa da kupim motor, ja bih njega vozio po selu i okolnim brdima :D

Pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Vazi

Hvala na odg :D

 

Ici cu sigurno, brat mi ima za auto pa sa njim, mzd na neke sajmove i tako, ali prvo da polozim za A1 kategoriju ili A2 da bih mogao na put

Sada imam 15god, i mnogo njih mi pricaju da prvo polozim pa da kupim motor, ja bih njega vozio po selu i okolnim brdima :D

Pozdrav :D

 

Moj savet jeste uvek da se položi pa si onda miran... definitivno u manjim mestima i ako ga voziš po brdima ti neće biti problem, ali poželećeš sa devojčicom da odeš do susednog mesta i onda problem u najavi... ovako rešiš i miran si ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ne znam jel vazi i dalje ili su me samo plasili da ako vozis bez dozvole i nahvataju te pomera se granica godina sa ojim mozes da polazes... Lupam nahvataju te i ti tek sa 20 umesto sa 18 mozes da polazes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Popsy

Pa i jeste bolje, ali necu odmah imati para, zavisi koji motor kupim, vozicu oko mesec dana najvise ovako po selu i brdima , da upoznam motor

A onda cu da polazem, ako kupim motor na leto, onda verovatno polazem na sredinu jeseni

Samo mi je problemcic, verovatno cu kupiti Suzuki Ts ili Hondu Mtx, problem je sto oni imaju po 20-22konja i spadaju u A2 kategoriju, u A1 kategoriju spada motor do 11kw i 15ks ako se ne varam, a u A2 do 35kw to je oko 45-50ks valjda

Ako budemorao da polazem i za A2 to ce da me zezne malo?

 

DestroYer015

Msm da ne vazi, kod nas u Zupskoj opstini to do sada se nikome nije desilo, sreca sto kod nas vecina policajaca nedaj boze ako me vide negde nece da me diraju, zaustave i upozore me, upozore me dva-tri puta npr i ako jos vozis negde van sela dolaze kuci da pricaju sa roditeljima, ako opet se vozi onda se oduzima, msm da tako rade ovi nasi.

Ali vecina njih, ako vide sa si mladji od 16-17god i ako se ne zezas motorem da se zaleces i dizes na zadnji itd, onda te i nece zaustaviti, daj boze da svi tako xD :D

Ako moze odg na gore dilemu u tekstu sto sam napisao :)

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Uu, pa ti blizu kafane Skacak :). Opako dobra teletina ispod saca, sad mi polazi voda na usta  :care: .

Iscimaj se i polozi voznju, osecaj da ti policajac ne moze nista kad te zaustavi je apsolutno neprocenjiv. E sad, sto se tice snage motora za koji nemas kategoriju, to je vec prekrsaj koji preuzimas na sopstveni rizik. Ja se sa tim ne bih zezao. Te kategorije, mimo sto su dobar osnov za uzimanje para, uopste nisu glupo osmisljene i vrlo su primerene uzrastima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pogledaj yamahu tdr,ja sam ga nocima sanjao (svojevremeno) vrhunski je motor.. ti si mlad,zavrsice ti posao i za neki manji put sa devojcicom.. a polozi obavezno ! Ne zbog policije,zbog sebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Iako sam odavde nisam cuo :/ , ali naci cu je, i po tvojoj preporuci probati teletinu ispod saca :D

 

A ja msm da se Suzuki Ts i Honda Mtx vode na A1 kategoriju?? Mnogi pricaju da spada ali nzm

 

A koliko otprilike izlazi polaganje za A1 , koliko e bi izaslo, i koliki vremenski perood bi se otprilike polagalo 1-2-3 meseca ili?

 

Znam za to, A1 ( 11kw i 15ks ) moze od 16god da se polaze, A2 (msm 35kw i oko 40-50ks ) sa 18god, a sledeca kategorija za vece motore se polaze valjda od 22 god pa navise za bilo koju kubikazu??

Zanima me A1 kategorija?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Pa majvise sam razmatrao Suzuki Ts i Hondu Mtx, a posle njih i Yamahu Tdr i Apriliju Pegaso, znaci bilo koji od njih nadjem u najboljem stanju onda njega uzimam, Pegaso je po meni malo lepsa bez prednje maske, za Tdr nzm :D

Svi ovi 4 motora bi mi bili extra ako ulovim u dobrom stanju, a za takve voznjice su dobri svi , za takve voznjice ne treba da se juri , 3-4 brzina na 1-3 gasa i uzivanje

 

Da polozim hocu, ako ne na ovu jesen , onda tek na prolece sto dolazi :(

 

Hvala vam na odgovorima

Veliki pozdrav :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

astral

Pa majvise sam razmatrao Suzuki Ts i Hondu Mtx, a posle njih i Yamahu Tdr i Apriliju Pegaso, znaci bilo koji od njih nadjem u najboljem stanju onda njega uzimam, Pegaso je po meni malo lepsa bez prednje maske, za Tdr nzm :D

Svi ovi 4 motora bi mi bili extra ako ulovim u dobrom stanju, a za takve voznjice su dobri svi , za takve voznjice ne treba da se juri , 3-4 brzina na 1-3 gasa i uzivanje

 

Da polozim hocu, ako ne na ovu jesen , onda tek na prolece sto dolazi :(

 

Hvala vam na odgovorima

Veliki pozdrav :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Iako sam odavde nisam cuo :/ , ali naci cu je, i po tvojoj preporuci probati teletinu ispod saca :D

Pozdrav

Kad krenes ka Gocu, pa u mestu Grcak, u samoj raskrsnici za Josanicku Banju.

 

https://www.google.rs/maps/place/Grcak/@43.4657745,20.9337026,193m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x47564302b00cd3a5:0x557277247b83b815?hl=en

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Jao pa znam gde je, a ovamo blize reci ima kao most i mala platformica sa jednim stolom vrlo blizu reke, a unutra ima kao starinskih ukrasa???

Nisam objasnio dobro, ali ako mislimo na isto shvatices :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

kosooki

Jel na tu kafanu mislis? :D    https://www.google.rs/search?q=kafana+skacak&client=opera&hs=sAq&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4eISVdH8CYG7UeK1gOgD&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=659#tbm=isch&tbs=rimg%3ACQDS8cfP14nzIjhsS8xw5Z3qPzsCqhK3krBfEWI0mnOQ2Qds8Kov63IZgTes6C9F1QXEaCeWMgaQAsXSX8HiAMAAyioSCWxLzHDlneo_1Ed_1w6VYsiFu1KhIJOwKqEreSsF8RxAZoI4P1Nc0qEgkRYjSac5DZBxFdIGsbnmehbioSCWzwqi_1rchmBERksqmceepKLKhIJN6zoL0XVBcQRRFxK9C-NK6IqEgloJ5YyBpACxRHJGg2wunJ_1tSoSCdJfweIAwADKEccYui9fW513&q=kafana%20skacak&imgdii=3L1k5dpPz86s2M%3A%3BANLxx8_XifO2MM%3B3L1k5dpPz86s2M%3A&imgrc=3L1k5dpPz86s2M%253A%3BU0cYj40Jz3kIuM%3Bhttp%253A%252F%252Fmw2.google.com%252Fmw-panoramio%252Fphotos%252Fsmall%252F22888079.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fen.wikigogo.org%252Fen%252F135386%3B240%3B166                   i              https://www.google.rs/search?q=kafana+skacak&client=opera&hs=sAq&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4eISVdH8CYG7UeK1gOgD&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=659#tbm=isch&tbs=rimg%3ACQDS8cfP14nzIjhsS8xw5Z3qPzsCqhK3krBfEWI0mnOQ2Qds8Kov63IZgTes6C9F1QXEaCeWMgaQAsXSX8HiAMAAyioSCWxLzHDlneo_1Ed_1w6VYsiFu1KhIJOwKqEreSsF8RxAZoI4P1Nc0qEgkRYjSac5DZBxFdIGsbnmehbioSCWzwqi_1rchmBERksqmceepKLKhIJN6zoL0XVBcQRRFxK9C-NK6IqEgloJ5YyBpACxRHJGg2wunJ_1tSoSCdJfweIAwADKEccYui9fW513&q=kafana%20skacak&imgdii=_&imgrc=Opkf9UrAeOsWRM%253A%3BUrPvfvAmQu8OBM%3Bhttp%253A%252F%252Fmw2.google.com%252Fmw-panoramio%252Fphotos%252Fmedium%252F8890768.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.geodruid.com%252F3035692----restaurant----------%3B500%3B375       i      https://www.google.rs/search?q=kafana+skacak&client=opera&hs=sAq&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4eISVdH8CYG7UeK1gOgD&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=659#tbm=isch&tbs=rimg%3ACQDS8cfP14nzIjhsS8xw5Z3qPzsCqhK3krBfEWI0mnOQ2Qds8Kov63IZgTes6C9F1QXEaCeWMgaQAsXSX8HiAMAAyioSCWxLzHDlneo_1Ed_1w6VYsiFu1KhIJOwKqEreSsF8RxAZoI4P1Nc0qEgkRYjSac5DZBxFdIGsbnmehbioSCWzwqi_1rchmBERksqmceepKLKhIJN6zoL0XVBcQRRFxK9C-NK6IqEgloJ5YyBpACxRHJGg2wunJ_1tSoSCdJfweIAwADKEccYui9fW513&q=kafana%20skacak&imgdii=_&imgrc=3L1k5dpPz86s2M%253A%3BU0cYj40Jz3kIuM%3Bhttp%253A%252F%252Fmw2.google.com%252Fmw-panoramio%252Fphotos%252Fsmall%252F22888079.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fen.wikigogo.org%252Fen%252F135386%3B240%3B166                      mrzelo me da promenim format slike da bi odmah postavio na forum, ako te ne mrzi pogledaj ovako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Malo ti je naopak link, ali da, to je to kafance :). Iskrena preporuka i za sve ostale, koje put nanese preko Goca  :takoje: . Bas dobra teletina i smesne cene.

Devojka i ja 2 rakije, caj i sok, korpica hleba u raznim oblicima, 2 porcije teletine ispod saca, salata i obavezni poklon desert na kraju, 1000 dinara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Preporuka i cevapi sa mladim paradajzom, u isto vreme da se jede, a tek da ne pominjem mladu jagnjetinu sa paradajzom isto, a mnogo je jeftino kodnjih

 

Nego pusti brate hranu i pice, ima dosta vremena za to

Skrenusmo sa teme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Preporuka i cevapi sa mladim paradajzom, u isto vreme da se jede, a tek da ne pominjem mladu jagnjetinu sa paradajzom isto, a mnogo je jeftino kod njih

 

Nego pusti brate hranu i pice, ima dosta vremena za to

Skrenusmo sa teme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Nego da pitam ja, neko u vezi A1 kategorije, npr koliko bi se polagalo u vremenskom periodu, i koliko bi kostalo??

 

I kada se uporede Suzuki Ts i Honda Mtx, koji je jaci, potrosnja, koji je laksi po kg, i najvaznije hel se vodi jedan od njih na A1 kategoriju??

 

I kada se uporede Yamaha Tdr i Aprilija Pegaso, koji je jaci, potrosnja, koji je laksi po kg, isto jel se vodi jedan od njih na A1 kategoriju????

 

Ako moze odg na gore pitanja

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Opet vrtis istu pricu samo na drugoj temi :-). Pretresi malo forum, imas citavu temu posvecenu A kategorijama, ne mogu sad da je nadjem, tu se slobodno prikljuci i pitaj sve stonte zanima, siguran sam da ces dobiti najpreciznije odgovore. Pritom na temi se nalazi i gosn jasminko, poseduje autoskoli ili radi u istoj, te ti moze dati sve odgovore vezane za godine polaganja pojedinih kategorija, vreme trajanja obuke, kubikaze i snage koje se mogu voziti... Svi mi ostali ovde smo mahom polagali po starom zakonu, i ove nove kategorizacije nam nisu bas poznat teren.

 

Sto se poredjenja tih motora tice imas sledece sajtove koji ce ti dati precizne odgovore.

www.motorcyclesoecs.co.za

www.bikez.com

Ima i jos neki sigurno, ali ova dva su najjaca.

Tu imas specifikacije za skoro sve motore ikada proizvedene. Pretresi to za sve modele, obrati paznju na tezinu, visinu, hod viljuske, snagu, obrtni moment, na kojim obrtajima su najvise vrednosti za oboje... Na bikez.com cak imas i ocene korisnika za motore po raznoraznim kategorijama, kao sto su odrzavanje, fun factor, upravljivost itd.

 

Kad budes izvukao konkretne podatke vezano za motore koji te interesuju, onda napisi ovde pa cemo ti rastumaciti. Na primer, ovaj motor mi ima jaci obrtni, ali je na 10 000 obrtaja, dok ovaj ima nesto nizi, ali na 6.

 

Mi ti ovde slabo mozemo pomoci sa toliko neodredjenim pitanjima, a pritom ovako ces nesto i sam nuciti, sto ce ti mnogo koristiti ubuduce.

Ajd polako na posao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

A na kraju krajeva uzmi i nazovi neku auto skolu (ili otidji u istu) i reci da hoces da polazes i da ti objasne sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Vazi, trazicu po forumu u vezi A kategotije, ako ne nadjem sve, kao sto DestroYer kaze otici cu do auto skole i pitacu sta me zanima :D

 

Nasao sam pre specifikacije i nasao za Suzuki Ts i Apriliju Pegaso, ali nema detaljno i ono sto mene najvise zanima, ima samo nesto osnovno

Obavezno cu pogledati te sajtove, i videcu specifikacije i za Suzuki Ts i Hondu Mtx, i za Apriliju Pegaso i Yamahu Tdr :)

Gledacu i snimke po youtubu

 

Vazi, a ako se unapred na osnovu specifikacija odlucim za jedan od ta cetiri motora, javljam :D

 

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne treba da gledas samo koliko ko ima snage, vec i kad izbacuje tu snagu, koliki je obrtni moment, na kojim obrtajima, koja je tezina celog motora. Sve su to stvari koje nekom malo iskusnijem poznavaocu moze dosta reci o tome kakav je taj motor za voznju, koliko brzo neke kvarove mozes ocekivati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja