Jump to content

Moto Zajednica

Ostale umetničke fotografije (vaše, a ne tuđe)

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Bravo kralju, zaista su odlicne.

 

AJD SAD POKUSAJ I DA SE SETISH AKO MOZES SAMO JOSH JEDNOG DETALJA, NE ZNAM DA LI GA IMA U EXIFU, koje fokusiranje si koristio. Ja sam sa petardom slikao sa sva tri moda i relativno su slicni rezultati (AI servo ai  fokus, one shot....) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Ove što su fotkane sa strane, fotkao sam klasično (Single shot), a dvije sa kraja, gdje se motor približavao sa servom (AI servo), centralna AF tačka. Nije bilo neke potrebe za servo modom, koristio sam prilično širok ugao, a autofokus na 17-40 je brz, tako da se sve desi u trenutku. Koristio sam i blic koji je dodatno 'zamrznuo' akciju i ublažio tamne partijame (crni motor i jakna, a malo i sjene).

 

Da je snimano telcem (70-200), vjerovatno bi stalno držao AI servo, ali tada bi to bio i potpuno drugačiji tip fotke. Ovako jednostavno nije bilo potrebe za tim.

 

Ne koristim AI fokus, jer to je neki nazovi inteligentni režim, gdje apart pokušava sam da zaključi da li fotografišeš akciju ili statičan motiv i shodno tome funkcioniše u režimu Single ili AI servo.  Obzirom da uvijek znam šta fotografišem, lakše je fotić  direktno podesiti na ono šta mi treba u datom trenutku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ove što su fotkane sa strane, fotkao sam klasično (Single shot), a dvije sa kraja, gdje se motor približavao sa servom (AI servo), centralna AF tačka. Nije bilo neke potrebe za servo modom, koristio sam prilično širok ugao, a autofokus na 17-40 je brz, tako da se sve desi u trenutku. Koristio sam i blic koji je dodatno 'zamrznuo' akciju i ublažio tamne partijame (crni motor i jakna, a malo i sjene).

 

Da je snimano telcem (70-200), vjerovatno bi stalno držao AI servo, ali tada bi to bio i potpuno drugačiji tip fotke. Ovako jednostavno nije bilo potrebe za tim.

 

Ne koristim AI fokus, jer to je neki nazovi inteligentni režim, gdje apart pokušava sam da zaključi da li fotografišeš akciju ili statičan motiv i shodno tome funkcioniše u režimu Single ili AI servo.  Obzirom da uvijek znam šta fotografišem, lakše je fotić  direktno podesiti na ono šta mi treba u datom trenutku :)

 

Oki:) Ja sam imao skoro identicne rezultate kao sto ti kazes. AI fokus isto nisam koristio  Za panovanje mislim da su ova 2 bolja. S tim sto su mi bolji rezultati kada sam pratio vozila na trkama upravno u odnosu na mene tj paralelno samnom, bili sa nesto brzom expozicijom, sa 50 1.8 na 50 ak m od staze, 8.0f ali sa nekom npr 1/80 kom jer su ovi vozili na toj deonici preko 150 km/h...

 

post-100-12879002405378_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sta da ti kazem brate, da sam zensko, sigurno bi me hebali vidjeniji podgoricani  ;D ;D

 

Hehehhe,,zajebi depilaciju i dupe uza zid  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Podsjeti me Endurac da moram na dijetu  ;D ;D ;D

 

Kuklager drz` dijetu!  ;D

 

Eo od pre neki dan... moracu da odem sa stativom da ovo uradim kako valja....

 

post-100-1287900249637_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Da u pravu si. Slika u stvarnoj rezoluciji nije najsjanija, mutnjikava je jer sam polozio aparat ali sam morao da drzim prst ispod objektiva, tako da ce ovo da se uradi valjano sa stativom, a boje su zaista sjajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja