Jump to content

Moto Zajednica

Ili je veliko zlo ušlo u ljude (ili sam ja magnet za budale)?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Bog te sacuvao od budale :( Cestitam za  za smirenu i stalozenu reakciju ,jedino je ovo ispravan nacin na koji si postupio, tesko da ce on zakonom biti procesuiran ali to vise nije do nas vec do ovog vrazijeg sistema i neprimenjivanja zakona, saucesce za brata!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

E, Žiko tako ti je to kod nas. Nema sistema, ništa ne funkcioniše.Čovek poželi da uzme zakon u svoje ruke, ali... Dođe đavo po svoje, ne brini. Šta taj čovek tek radi, kao takav,  na svom radnom mestu?! Čuvaj se! Iskreno saučešće.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Bahata baraba, dobro si prošao.. i ja sam juče autom kod Zmaja na uključenju sa autoputa ka Batajnici, naleteše na dva debela majmuna od po 40 godina u nekoj sivoj hedžbek Hondi, Mazdi šta god da je bilo, isto vozili 30kmh u srednoj traci, obiđe ih šleper tegljaš i udje u njihovu traku a ovi kompleksaši ga pretekoše na semaforu i izleteše iz auta kao da se razjasne pritom blokirajući deo puta ostalim učesnicima. Napraviše gužvu, momak u šleperu se zaključao, uplašio. Digli su mi pritisak na 200 iako je moja traka bila slobodna ali sam morao da reagujem i ljudski upitam zbog čega su toliki dilkani. Malo su se zbunili itd pa krenuli kao ka meni ali posle kraće rasprave sedoše u svoj auto. Na sreću nisu bili pijani, ali su svakao ispali pajseri.. Čuvajte se jbg, nikad ne znaš kome će pući film i raspaliti, eto i neki dan ubiše dvojicu ljudi bzv a jednog od njih samo zato što je stao da pomogne........

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Tradicionalno se policija u ovoj zemlji bavi prevashodno svojom nenadležnošću. Veliko iskustvo stečeno kroz takvu praksu dovodi do pojave da ne pocrvene ni kad te institucija na koju su te (eventualno na teško insistiranje) uputili vrati kod njih. To važi pre svega za teške i opasne slučajeve, jer se predmeti i statistika prave pre svega od trivijalnih i društveno manje opasnih situacija  tipa bacanje petardi i slično, izuzev priča koje dođu do medija.

 

Žao mi je Žiko što ti se to desilo. Primi moje saučešće.

 

Konkretan savet: Podnesi identičnu krivičnu  prijavu odnosno dopis: 

 

1.Tužilaštvu;

2. Policiji;

3. Zdravstvenoj inspekciji Ministarstva zdravlja;

4. Načelniku institucije u kojoj radi;

5. Zaštitniku prava pacijenata.

 

Navedi sve što si ovde napisao - sve uključujući i odnos prema pacijentima i prema ostalim motociklistima. Predloži i par svedoka ako možeš, na okolnosti učestalog ugrožavanja bezbednosti motociklista.

 

To bi za epilog moglo da ima da on prođe izvesne zakonom predviđene procedure (od strane policije i Zdravstva), koja će svakako vaspitno da deluje na takvo lice. 

 

Nažalost, neke institucije možeš da pokreneš samo pismenim putem, a veoma pomaže kada se iz samog dokumenta vidi da je isti poslat na više adresa.

 

Što se tiče samog naslova teme, mislim da nije ni zlo ušlo u ljude niti si ti magnet za budale, već građani previše okrećeu glavu od svega što ih se ne dotiče neposredno, i situacija koja ti se desila je prost rezultat toga. Oćigledno je da takvi likovi bivaju osokoljeni kada bahatost prođe ne samo bez poledica, nego bez i najmanjeg problema.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Iskreno saucesce,povodom smrti brata.Nisu to godine za umiranje,ali bolest ne pita.Sto se tice ovog momka koji se neprimereno ponasao,zaboravi ga,jer je nevazan.On ima svoj put,srecom nije se ukrstio sa tvojim.Njegova dusa mora nesto da nauci iz takvog ponasanja.A ti si nesto naucio takodje,sta...to sam razluci.Alkohol je zao drug,unistio je mnoge sudbine,a nikome nije pomogao.Sto dalje od njega,neka ide u zaborav.Neka si ga prijavio,to je duznost svih nas,jer sledeci put bi mozda ubio nekoga.Odlicno si postupio,mirno,tu ti cestitam.Bio si u bolu,mogao si da odreagujes,i navuces bedu na vrat.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4819 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kazu "pravda je spora ali dostizna",dobro si postupio jer ce i neki drugi slucajevi njegove bahatosti biti reseni,bar ce i ti nesretni bolesnici biti zasticeni od budale a ukoloko bude znatizeljan (a pokajaca se) da te nadje vec imas opravdanje i upozorio si drustvo i sistem na njega tako da njeces snositi sankciju.

Saucesce za brata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Svaka ti cast na pribranosti ja se nebi smirio dok ga ne izujem. Nadam se da ce ostati bez posla kako bi prestao da maltretira bolesnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Dobro si uradio...

Jednom prilikom (davno je to bilo, ima preko 10 godina...) iz vrlo slične situacije i u slično doba dana sam vijao vozača gradskog autobusa po krugu GSP-a na Novom Beogradu da mu malo skratim uši. Jednostavno nisam izdržao i uleteo za njim u krug preduzeća.

Bio sam dosta luđi i vrlo iziritiran ali srećom pacovčina istrča iz autobusa i umače mi u one hangare pa nisam ni stigao da sebi zagorčam život. A bio sam tako besan da su se pri izlasku i čuvari i oni nesrećni ljudi koji su se našli tamo samo rasklanjali ispred mene.

Više puta sam naknadno razmišljao koliko bi me koštala takva satisfakcija, i shvatio da ima Boga.

Em sam bio mlađi i gluplji, em su vremena bila takva da o nekoj prijavi nije moglo biti ni pomisli...

 

Saučešće za nesreću.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja ne znam odakle se izrodi ovoliki svakodnevni zulum i šta je to što nagna ljude da se ponašaju mimo sveta, da bez prava, pokrića, osećja,...daju sebi apsolutnu slobodu  čistog ćefa, hira, obesnosti, bahatosti,... od banalnog parkiranja, ko što je pre neki dan stao patronažni auto doma zdravlja i dvadesetak minuta blokirao moju ulicu i 6 auta čekalo a imao mesta  bez da smeta, pa do ubistva zato što se nekom nije svidelo što neko vrši pomoć ko što navede Bojssa. Ne može čovek da ostane miran, a ne valja ni da reaguje ko što je nedavno pešak usmrtio nožem vozača, kako sprečiti ili suzbiti nedela svake vrste ne samo opšte nego i koje nas direktno ugrožavaju?

 

Zvaničnici se redovno smatraju ne nadležnim i gotovo uvek se nameće "zakon kolta" kao jedino ili efikasno rešenje. Obraćao sam se komunalnoj policiji da spreči blato od parkiranih automobila jer kad je kiša mora da se zavrću nogavice, dobio sam odgovor da ljudi nemaju gde da se parkiraju i da je to tako nužno moguće, a u isto vreme se naplaćuje kazna za parkiran motor uz zgardau u preširokoj ulici, u tamo nekoj parnici sudinica mi je rekla da  sud nije u stanju da primora advokata druge strane da prisustvuje takozvanom zamolnom saslušanju, pa ko će onda, zar treba da kidnapujem il da razbijam naokolo. Drugar se pre x godina iselio u Toronto, živeo u stambenoj zgradi i par nekih ala Indijanaca su mu stalno pravila neke moše ništa konkretno mu ne činivši, okrene jedan dan Policiju rekavši da se neprijatno oseća i boji pri susretanju, dođoše dvojica grmalja i rekoše mu da sumnjaju da će više biti tako, od tad mu ti Indijanci skidaju kapu kad ga vide a iz Žikinog i niza primera se samo osokoljuju izgrednici, "A inače sam dobio "dojavu" da se ovaj raspituje koji je to motociklista koji mu je "smestio" sve ove probleme (i da će onda da ga "sredi")", verovatno i dalje sa namerom da sređuje sve koji mu se ne svide.

 

Ispričao mi je Žile sve o nemilom događaju ubrzo posle, odlično je reagovao al on je prekaljeni borac i ume da kontroliše svaku situaciju i da se izbori sa svim i svačim na pravi način, nije kukavica već suprotno. No nismo svi ko on i pitanje je kako bi ko reagovao i navuko sebi bedu na vrat. Ne vozim motor već duži period spletom nesrećnih događaja i znajući za ovakve scenarije koje ustalom doživljam čim sednem u auto, jednostavno mi se nameće da batalim dva točka iz čistog straha i za sebe i druge, "kom obojci, kom opanci". Šta činiti a ostati čitav od svakojakih sranja koja počinju čim se otvore oči izjutra, to se pitam svakog dana. Majko mila, u šta se načinismo.

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1155 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Svaka cast na reakciji u tim datim okolnostima(tuga i bes) ali si uspeo da se iskontrolises perfektno verovatno zbog godina,iskustva i pameti,koja opet ide s godinama kod normalnih ljudi(75 posto nas mladjih bi odreagovalo neprimereno i time jos sebi navukli bedu na vrat) .Iskreno saucesce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Iskreno saucesce i svaka cast na hladnokrvnosti.

 

Sto se tice magneta za budale meni su neki savetovali da odem u crkvu i kupim nesto sto cu nositi sa sobom jer je stvarno zabrinjavajuce sta mi se sve desava.

Dobio sam i neke knjige gde se otprilike govori o tome kako sami projektujemo dogadjaje tj privlacimo budale i kako se sa tim nositi ali iako sam delimicno sklon da poverujem u te stvari mislim da je ipak previse zla uslo u ljude i previse budala ima oko nas.

A taj manijak nece stati dok ne napravi teze sranje i tek tada ce da ga hapse.Nemamo drzavu,ne smemo da presudjujemo sami...negde ce sve ovo morati da pukne,ne moze ovako doveka.Zlo je odavno zavladalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Moje saucesce. A sto se budala tice. Nije opravdanje ali tesko veme, ljudi su na ivici. Ljudi koji su inace bili primerni gradjani i komsije za primer mogu u trenu postati nocna mora. Na nasu zalost bice toga sve vise i vise.

A sto se tog debila konkretno tice. Cvrsto verujem da bi taj bio budala u svakom vremenu i bilo kojoj drzavi. To je jednostavno budala! Takodje verujem da se ti takvih glodara ne bojis ali ipak obrati paznju. Ocito da je to covek bez kompasa, koji jos kada popije dobije hrabrost. Takvi sto su dotakli dno i nemaju sta da izgube su najopasniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Da je to hteo to je vec mogao da uradi. To i jeste razlika velika razlika izmedju budale i normalnog coveka. Najlakse je nekoga izlomiti, povrediti itd...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3141 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Najlakse je nekoga izlomiti, povrediti itd...

misliš da je najlakše? Probao si nekad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

DA, najlakse je! A sta posle?! Za to samo treba da budes dovoljno veliki kreten! A ne izlomiti nekoga koji je to i zasluzio mozda za to moras da budes dovoljno veliki covek! To je uvek teze!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Zavisi kako gledas na zivot! Probao sam u zivotu obe opcije kao sto sam rekao. Tukao sam se dovoljno ne pricam napamet. Nisam ponosan na to! I ona opcija gde ispadam baja nekako na kraju dana sam uvek sebe u ogledalu gledao kao debila! Nekako je uvek vise ostavilo posledica na mene. Nisam rekao da sam za Gandi varijantu da me neko tuce ja da se smejem. Ali da idem da peglam svakoga ko me iznervira i provocira od toga nema nista!

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Ziko, primi nase iskreno sucesce.

 

A sto se doticnog tice....procitah nedavno, u jednoj od Tokinovih kolumni, nesto sto se potpuno moze odnositi na tebe i na ovaj tvoj dozivljeni slucaj:

 

"Ne mogu svi da budu normalni i sjajni ljudi kao sto si ti. Mora neko da bude i bez veze. Da nema ovih bez veze, ne bi bilo ni ovih sto su super. Mislim, ne bi bilo razlike. I zato nemoj da se raspravljas sa takvima, ma nemoj ni sa kim, samo im saopsti presudu."

 

......sto si ti i uradio na kulturan i civilizovan nacin....

 

Veliki pozdrav od Bandolerosa. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3141 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

A inače sam dobio "dojavu" da se ovaj raspituje koji je to motociklista koji mu je "smestio" sve ove probleme (i da će onda da ga "sredi"). A ja jedva čekam da se pojavi i da me sredi.

pa zar je bolje da se non-stop osvrće da vidi da li mu je ovaj ludak iza leđa ili da on prvi ode do njega i da mu kaže:

 

-"Ja sam Žika"

-"Koji bre Žika"

-"Onaj što ti ga zašika"

 

pljas-pljas i gotovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma taj lik je verovatno u svadji sa celim svetom! Vec ove nedelje ce to biti neko drugi ili treci. Lik je debilcina na kub! Za mesec dana ce mu neko drugi biti kriv za sve a ovo ce i da zaboravi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja